» »

Premišljevanje malega majstora.

Premišljevanje malega majstora.

bobby ::

Evo tlele mam eno tako, mogoče mal bolj neumno dilemo glede pravičnosti igranja Lota.
Kako vemo, da so izžrebani rezultati pristni??? Nikjer ni žrebanja v živo po televiziji. je prisotna kao neka komisija ki kao preverja verodostojnost izžrebanih številk in poteka žrebanja. KAO!

teorija: mali miljon slovencev igra loto. vsak od njih vplača listke s številkami. te listke in kombinacije na njih ruknejo čez mašinso ki si te kombinacije "preskenira" v svojo bazo tko da točno vejo katere kombinacije so na katerih listkih. je res? potemtakem v nedeljo popoldne pred žrebanjem lota imajo v centru zbrane VSE kombinacije ki so bile vplačane in VSE podatke o plačilih, itd,...
Njim je po moje dovolj, da v računalnik pogledajo in vidijo,katere možne kombinacije pa NISO bile vplačane. je res? sej smo v dobi računalništva in informatike in "silnega vsemogočnega softwera". kaj ČE potem izberejo eno od kombinacij, ki Ni bla vplačana (torej 8 številk) in tem osmim številkam določijo lažje kroglice v bobnu, ostalim pa rahlo težje. tako da ko zrak piha in se kroglice odbijajo, se nekatere ne odbijejo tako visoko, da bi jih tista "cev" posrkala iz bobna.

samo nora teorija???

no to je blo kar tko, moje "kmečko" razmišlanje.

komentarji???

Lunik ::

hihi... preveč filme gledaš... :)

Sergio ::

če že tko gledaš, boby, bi bilo potem bolj smiselno izžrebat eno nepisano kombinacijo, država bi pobrala ves denar, hkrati pa rekla, da hoče bit dobitnik "javnim očem skrit". samo dvomim da je tako.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bobby ::

Ampak kater od vaju upa rečt, da se tega nebi dalo in sta prepričana v to???
no kok, 170 sedmic al kok že, je blo zadetih v zgodovini slovenskega lota. koliko od teh ljudekov se je razkrilo oz. so se pustili razkriti???

Sergio ::

dvomljiva tukaj je smiselnost tega početja. Država itak pobere večino denarja, ki ga folk vloži v loto.

Okej, en razlog bi bil, da hočjo čimveč vložka pobrat, ker jim primanjkuje denarja v proračunu.

Ampak če pride kadarkoli do dokaza, da je država to počela - se bodo pa zaklali big time. Jaz bi na njenem mestu raje dal tistih 15% vložka dobitniku. Ali kolikor pač ga je.

Je pa res, da je v teh "kritičnih" časih forsiranje tega, da ni dobitka, smiselna poteza. Je ful več vložka. Ampak še vedno dvomim :D.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bobby ::

zakaj pa potem recimo ne prenašajo v živo žreb?? glede na to da je loto pri nas že nekaj časa totalni BUM kar se tiče dobitkov,...

čist po neumnosti, ampak človek se začne spraševat.

kok je sploh možnih kombinacij s temi 39 številkami??? se kermu sanja?

Ziga Dolhar ::

... je važno ... ?

Lunik ::

15380937 kombinacij (menda, nisem preverjal)

Thrivial ::

Izmed 39 7. Binomski simbol.

(39)
(7)

Ogromno v glavnem. Ce sem prav prebral danes v Delu, je bilo ta teden vplacanih manj kot polovico moznih kombinacij.

:)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

billy ::

Skoraj sigurno lahko trdim, da je loto bolj skup spacan kot pa kaksna postena igra. Zato je tudi ne igram. Naj kak matematik izracuna, koliksna je verjetnost, da ze 8 kol (ce se ne motim) ni bila izzbrebana sedmica ob tako velikem interesu.

PS. nekak je potrebno zakrpat proracun :)

Gandalfar ::

billy: sedmica pac ni bila izrebana zato, ker ljudje stalno stavijo na iste stevilke ipd.

Realno gledano AFAIK je vsakic ko vrzes kovanec enako verjetno, da ti bo padel na cifro. Itaq je kovancu vseeno katera cifra je bila prej.

Podobno je tuki. Noben ni precrtal pravih kombinacij. Jebiga. Zato se pa temu rece igra na sreco..

poweroff ::

Kolikor jaz vem, je zadeva taka da so tam na žrebanju nekipredstavniki javnosti, verjetno pa tudi kak odvetnik, ki pazijo da je vse tako kot je treba.

Loterija je sicer privatno podjetje, samo mora pa plačevati določene dajatve (koncesije, davke,...) državi. Ostalo ostane njim, pa plače so tudi kar v redu.

Lota pa ne igram iz načelnih razlogov. Predvsem iz tega da se da lepo matematično dokazati da je loto dobrodelna ustanova za lastnike igre. OK, to nekoliko korigira država, ker pobere dajatve, ki se potem skozi proračun vrnejo vsem, ampak jaz raje nakažem humanitarni prispevek.

Kako je z dobitki se pa da tudi lepo izračunati.

jeb ::

Spomnim se zrebanj pred kaksnimi 2-3, leti, ko kar nekaj krogov ni bilo zadetka, ker so 5 krogov ZAPORED !!!?!?!?! izzrebali stevilko 1.
Jasno je sicer, da je vsako zrebanje popolnoma neodvisno od prejsnjega, ampak da je pet zrebanj zapored izzrebana enica, je zelo sumljivo. Odkar zrebanja niso vec v zivo po TV, pa loteriji sploh ne zaupam.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919393 (1685) oo7
»

Loterija

Oddelek: Loža
264947 (4068) Jure14
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152626 (58029) krneki0001
»

Loto program

Oddelek: Loža
3814112 (13157) Gizm0
»

Na 3 listkih ista Lotko številka, napaka ali ??

Oddelek: Loža
195813 (5176) OZZY

Več podobnih tem