» »

Tablica in tablični svinčnik

Tablica in tablični svinčnik

Slovencelj ::

Pozdravljeni,

začel bi se malo bolj resno ukvarjati z grafičnim oblikovanjem zato sem se odločil, da si bom kupil grafično tablo s svinčnikom. Nočem porabiti veliko denarja na tem, zato bi vas vprašal za nasvet. Katero podjetje priporočate in mogoče tudi kateri model. Gledal sem malo po ebayu in se zgrozil nad cenami 200$ in več. Meni bi bilo idealno pod 50€, če se da okoli 20€. Ali obstaja kaj v takem razredu?

In še čisto laično vpršanje: Kot sem opazil, je vedno za uporabo grafičnega svinčnika potrebna tudi posebna podlaga. Ali obstaja kakšen način, da bi npr. s posebnim svinčnikom drsal po navadnem papirju, na ekraniu pa bi se mi kazale sledi? (spet po nizki ceni, če je možno :P)

Najlepša hvala za pomoč in lep pozdrav

LapD ::

web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

darkolord ::

Wacom je edina prava firma glede tablic, vse ostalo (te poceni zadeve) proti Wacomovim zadeva izgleda kot majhen smrdljiv kupček.

bluefish ::

malo bolj resno ukvarjati z grafičnim oblikovanjem
Tale trditev in želja po tablici za 20€ sta si malo nasprotujoči.

Lahko izbereš Trust grafično tablico, ki pa je precej osnovna in nekih čudežev ni pričakovati. Seveda je odvisno od namena.

Če želiš resneje slikati, potem bo potrebno poseči po Wacomu. Za risanje kvadratov pa je Trust povsem dovolj.

Tisti svinčniki so bolj namenjeni pisanju opomb in poznejši sinhronizaciji z računalnikom.

Skratka, malo natančneje povej, s čim se boš ukvarjal - grafično oblikovanje je širok pojem.

MadMax ::

Lani avgusta je konrad ponujal Aiptek Hyper Pen 8000 U Pro v akciji za 25EUR (redna cena 70), in čeprav zadeve ne rabim tako hudo sem jo naročil. Sem si pač rekel, za ta denar lahko prav pride.
Ampak, zadeva je popolnoma neuporabna zato sem jo vrnil...
Karkoli bi delal, bolje narediš z miško (če le ni prastara navadna na kroglico, pa še umazana povrh).

S profi zadevami nisem delal pa vseeno verjamem da so hudo praktične, a če jo ne rabiš za delo (da se odsluži) vsak dan, potem ne boš pol delavske plače (ali več) vrgel čez okno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Dusan_HD ::

Punca se ukvarja z risanjem po "avtorski pogobi", torej neki pol-profi :)
Do sedaj imela eno Aiptek A4 velikosti, kar dobrih 5-6 let. Občasno je trokirala oz. imela težave, tu pa tam ni delalo pisalo. Drugače pa je bila zadovoljna ca 7 od 10 glede njenih potreb.
Letos je dobila za rojstni dan od mene Wacom bamboo A6 MTE 450 za cirka 85 EUR. In neglede na njeno velikost (ZELO MALA) je delo z Wacom bamboo A6 kar nekajkrat boljše. Pa še lažje jo pospraviš.
Link na ceneje.si
raY_

Slovencelj ::

Najlepša hvala za pomoč.
Bom podrobneje povedal zakaj bi mogoče potreboval tak svinčnik. Resno se učim Illustratorja in sem opazil, da z miško ne gre tako lepo kot bi šlo s svinčnikom (ali pa si tole predstavljam). Illustratorja bi potreboval predvsem za izdelavo letakov, plakatov in boršur. Ker nisem niti profi niti pol profi ampak le začetnik, ki bolj podrobno spoznava Illustratorja (učim se po programu Lynda) bi mi kvečjemu prav prišel svinčnik nižjega cenovnega razreda - za višjega kot študent tudi nimam denarja :)

bluefish ::

v Illustratorju se čim prej navadi delati s Path orodji, bo veliko lažje.

svinčnik nižjega cenovnega razreda
Glede tega niti ne vem, kaj konkretno imaš v mislih, ker take zadeve prvenstveno niso namenjene risanju in je kvaliteta "zapisanega" temu tudi primerna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

aljazh ::

Če te zanima zelo malo rabljena Wacom A6 za 40 eur ... mi pošlji zasebno sporočilo.

opeter ::

Wacom Bamboo bi moral biti za osnovne potrebe čisto dovolj.
Sicer pa je Aiptek v zadnjem času ratal zelo soliden.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Slovencelj ::

Ja, sem malo gledal Wacome in bi z veseljem kupil kakšnega rabljenega Bambooja za okoli 30€.

kitewing ::

Če se misliš resno ukvarjati z grafiko je edina izbira Wacom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična tablica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8731795 (11797) zhudang
»

Grafične tablice bamboo wacom -- help

Oddelek: Kaj kupiti
207091 (5277) Zelnick
»

Nakup Grafične tablice

Oddelek: Strojna oprema
12980 (879) hxchewie
»

Wacom Bamboo in ostale

Oddelek: Zvok in slika
226069 (3299) Maya87
»

Grafične tablice

Oddelek: Kaj kupiti
91635 (1461) Neanderthal

Več podobnih tem