» »

Grafične tablice

Grafične tablice

WinsuckeR ::

Mogoče kdo ve, kaj traba pazit pri Grafičnih tablicah? Ker imam v kratkem namen kupiti to čudo- nimam pa niti najmanšega pojma kako jo izbrati :(

Aja za tiste ki nimate pojma kaj blebetam:
Slikca

Pithlit ::

Mislim da si sam našel odgovor. S temi k so na slikci nisi zgrešit (Wacom Graphire). Če hočeš overkill pa nabavi kakšen A4/A3 Intuos :P
Life is as complicated as we make it...

WinsuckeR ::

Hja te na sliki se mi zdijo malo predrage. Mogoče kdo pozna kak starejši model da naberem denar in ga kupim recimo preko bolhe?
Vseeno pa ne mislim na mizi imeti nekakšne igračke ki bo risala trikotnike in kvadrate ;( .
Razmišljem pa tudi da bi raje kupil MX1000 in še naprej risal z miško :|

Skatey ::

win, z nakupom wacoma 100% ne bos razočaran..

a6 ukol 20k, a5 ukol 60k, kokr se spomnm, graphire3 so te...

glede raznih bl cheap varjant so pa tko, da odvisn kok boš to uporabljal, imajo ponavadi ene 2x manjšo občutljivost in tudi delajo lahko bolj tako, da ne boš po pol leta uporabe ugotovil, zakaj si nisem takrat kupil spodobnega wacoma.
Mal se morš tut navadt na to, da k dejansko rišeš gledaš v ekran in ne na ˝list˝, anyway moje mnenje je, da ce hocs uporablat stvar uporabno kupi wacoma, drugače pa za tko mal tut kakšna cheap varjanta vredu.

miška in risanje, a-a, k dobiš tablco se ti spremeni svet :)

Pithlith overkill je Cyntix 18˝ ;)
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

WinsuckeR ::

h3h3- končno nekdo ki ve kaj govori - bravo!

No tablico bi potreboval za oblikovanje spletnih strani (sedaj jih moram risat na list in jih skenerat, pričemer moram potem že najmanj 1h porabit za obdelavo in barvaje in vse kar je seveda potrebno. Saj ne bom rekel da ni lušno- samo preveč zamudno je :( )

Hmm... je pa tu seveda problem financ (največ kar bi odštel je recimo 25k za rabjeno- če se rabljeno sploh splača vzet ;(( ).

Pithlit ::

Skatey: zame je že Intuos overkill... trenutno mam 4x5 Graphire 2 in ga imam več kot dovolj :D . Sploh za tiste par slikc narisat kadar me prime. Za mal bl profi varianto pa je Intuos že kr minimum :P

w1n5uck3r: Naložba v wacom-a se splača. Pa tud če ga rabiš sam eno urco na dan. Za mojo sem dal ene 22.000 SIT kle.
Life is as complicated as we make it...

WinsuckeR ::

Hja ravno to sem gledal- to je mega majhno :| . No mislim- ne vem kako bom jas delal tukaj čiste linije za page.
Kje ima pa ta stran kakšne cene? No trenutno moram tako ali tako še denar za PU blok skupi spravit ker mi nekaj pušča ;( .

Neanderthal ::

Sam ze vec kot sedem let uporabljam wacomove izdelke. Zato nekaj izkusenj in dejstev:

- Wacomi se skoraj ne obrabijo zato kupovanje rabljenih ni zgreseno.
- Pazit je treba samo na svincnik da ne pade preveckrat na tla ker je nakup novega drag (za intuos je takoj 20k +)
- Photoshop je nov svet z wacomom cetudi marsikateri selection se vedno lazje naredis z misjo a glede brushov in splosne retuse ni boljsega kot tabletka.
- Na lastne oci sem videl da je moc wacoma spretno uporabljat tudi v 3D programih kot popolno alternativo miski.
- Za domaco uporabo ne kupujte vec kot A6 risalne povrsine. A5 priporocam izkljucno resnim oblikovalcem medtem ko A4 odsvetujem, ker je neprakticno velika in morebiti namenjena high DPI projektantom v navezi z wacomovo misko.
- Nikar kupovat non-wacom tabletk. Preverjeno nimajo za kvas proti wacomu.
- Na tabletki se odlicno reze sir. Zdrzijo polito pijaco in cigaretne ogorke.
- BTW Intuos 3 je zunaj
- Zaenkrat se nisem slisal za pokvarjeno povrsino wacoma. Razen morebitnih pohojenih svincnikov ni z napravo nobenih dodatnih stroskov.
- 30k za graphire je najboljsa nalozba za vsakogar ki vsaj dvakrat na mesec odpre photoshop.
- 100k za intuos2 je najboljsa nalozba za vsakogar ki ima photoshop odprt vsaj 6 ur na dan.
- KUPI

Matej

WinsuckeR ::

No če se pa tudi sir gor odlično reže- potem pa moram nabavit :D .
Neki me zanima: Saj veste ko pri svinčniku recimo močneje pritisneš in je potem temnejša črta. Je tako tui pri tabletkah (mimogrede- čisto čuden prevod). Mislim - je kakšna kontrola pritiska na ploščico ali so to samo kordinate?

Zgodovina sprememb…

Neanderthal ::

Absolutno w1n5uck3r. Vsi wacomi imajo obcutljivost na pritisk. Vsak svincnik ima vsaj 512 pressure pointov razpona ... jaz sem delal se na 256 pointih pred leti in to je bilo ze tedaj dovolj sedaj pa imam doma 1024 pressure pointov in to je ze toliko, da je effekt pritiska vec kot popoln. Itak pa ob nakupu dobis odlicne driverje s se boljsim, enostavnim vmesnikom, kjer lahko po mili volji palamudis z raznovrstnimi nastavitvami tako pritska, nagiba, risalne povrsine, tipa trackanja in kaj jaz vem cesa se. Vsi graficni programi tipa photoshop, painter... pa so ze dolgo prilagojeni na moznost risanja s tabletko tako da bo uzitek zagotovljen. Brez strahu v nakup in nikar se ustrasit, ce bos sprva malo storast s stvarjo se clovek hitro navadi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična tablica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8732297 (12299) zhudang
»

Wacom Bamboo in ostale

Oddelek: Zvok in slika
226127 (3357) Maya87
»

Nakup TABLET PC...katerega vzeti da je najcenejši?

Oddelek: Kaj kupiti
294712 (3848) kimba
»

Digitalno pisalo KJE?

Oddelek: Kaj kupiti
213605 (3281) TeraSonic++
»

Kateri Graphic Tablet?

Oddelek: Kaj kupiti
52210 (2121) babylon9

Več podobnih tem