» »

Usmerjevalnik ne dela ... pomoč

Usmerjevalnik ne dela ... pomoč

gwertix ::

odpiram novo temo, ker (vsaj se mi zdi) imam svojevrsten problem. Moj 3 leta star usmerjevalnik (d-link znamke) je kar naenkrat prenehal z delovanje (niso gorele luči odspredi, tudi če je bil priključen na elektriko). Ko naslednji dan usmerjevalnik ponovno priklopim na elektriko - čudežno dela (luči svetijo).
Poblem pa je v tem, da internetna povezava ne pride do računalnikov, med tem ko pa računalnika v mreži zaznata drug drugega in si celo lahko izmenjujeta datoteke.

Zanima me torej, če je router pokvarjen (po vašem mnenju), ali bi bilo kaj za nastaviti, da bi usmerjevalnik delal?? Kako naj preverim??

hvala za odgovore.
lp

misek ::

Resetiraj vse nastavitve in jih ponovno vpiši. Če potem ne dela je verjetno fuč.

gwertix ::

ja ... in to se naredi kako??? navodila in vse kar sem dobil zravn ruterja sem izgubil oz. ne najdem ... torej naredim kaj ... če se da vsaj link, kjer je to razloženo, hvala!

misek ::

Za model poglej na škatlo in najdi navodila na Google.

gwertix ::

problem rešen, hvala za pomoč!!! ... sem se nekej igral z nastavitvami in zdej mi delaaa.
LP

misek ::

In kaj si prej narobe nastavil?

gwertix ::

ma u bistvi nism niti vedu (v nadalnjem branju brez smeha prosim...xD) da se da pri usmerjevalniku use te reči štimat - preko internetnega brskalnika. Stvar je enostavno prenehala delovat in pole sm mislu da se je ruter pokvaru - ni blo povezave. Samo ker so vse luči normalno gorele, sm reku da prej ku kupem nov usmerjevalnik, malo popvprašam, da videm, če se je res pokvaru oz. če se ga da kako popravt. In zdej mi je uspelo.
Tku da hvala še enkrat za pomoč. Si mi prišparow vsaj 25€, ki bi jih porabil z nakupom novega usmerjevalnika.

Hvala še enkrat
LP

war-dog ::

Torej si imel do zdaj usmerjevalnik, brez kakršnih nastavitev priklopljen vse po privzetih nastavitvah? Zmaga...
Object reference not set to an instance of an object.

gwertix ::

ubistvi ja - kdr sem ga kupil, sem ga priklopil in vse je delalo kot je moralo, zakaj bi potem karkoli nastavljal (in ubistvu nism niti vedel, da se to da xD)

lep primer, ko lahko človek reče, več sreče kot pameti :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach + Cisco EPC 3925

Oddelek: Omrežja in internet
318444 (2828) Vanadium
»

Router TP-Link TL-WR740N kot switch

Oddelek: Omrežja in internet
133261 (2296) SeMiNeSanja
»

AMIS Ruckus Wireless MediaFlex

Oddelek: Omrežja in internet
4913973 (7358) galex4
»

Torrenti preko Tuš Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
244615 (2176) Yacksy
»

Nenadni problem z dolgimi e-poštnimi sporočili oz. datotekami

Oddelek: Omrežja in internet
6855 (767) celk

Več podobnih tem