» »

Bodite pozorni pri nakupih radeon 9600 pro/ne pro kartic!

Bodite pozorni pri nakupih radeon 9600 pro/ne pro kartic!

batulj ::

Sam sem se že opekel, pa da se nebi tudi kdo drug.

Mam BX plato - torej lepo podpira AGP 2x. Na radeonih 9600 lepo piše, da podpiraji AGP 2x, 4x in 8x. Ko sem hotel zadegat kartico v AGP slot sem naletel na čuden odpor. Kartic namreč ni imela ene zareze pri AGP kontaktih. Vse(radeoni) kartice imajo po 3 zareze pri AGP kontaktih, samo 9600-tke (skoraj vse, samo pri original ATI-jevi na sliki ni videti tega defekta) imajo po 2. Lahko preverte na netu pri proizvajalcih radeonov.
Po pravici povedano sem se počutil nategnjenega. Pa ne s strani prodajalca(še sami niso tega vedli), vendar s strani proizvajalcev.

Govoril sem.
Amen

rap3r ::

Nateg mislm da je iz strani ATI ja.
To je res zlo čudn, men osebno je pa še bl čudn da agp 2x kartice nepašejo v nforce 2 plate.
Nism pa vedu, da negre v agp 2x slot.
Pošl mail na ati in naj ti use lepo razložijo
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Problem je na žalost samo v tvoji plati. Res da te kartice nimajo zareze v prvi tretjini agp vmesnika, samo tam nima ovire tudi nobena novejša snovna plošča, vse imajo oviro v drugi tretjini agp slota, kar pa čisto lepo ustreza agp 4x/8x karticam, kar R9600 tudi je.
Tvoja plata podpira samo agp 1.0 (3.3V) in zgleda da nima univerzalnega priključka (tisti brez kakršnih koli ovir v slotu) Večina novejših kartic sicer čisto lepo deluje tudi v tem slotu, samo tale R9600 pa hoče agp 2.0 oz. agp 3.0 ali pa univerzalen slot, se pravi tak, ki lahko deluje na 1.5V. To da nima tam zareze je samo varovalo da je ne moreš vtaknit tja kamor je ne smeš.

Napaka je žal samo tvoja oz. v tvoji nezdružljivi plati.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

batulj ::

Zanimivo je namreč, da radeoni 9700, 9800, 9500, 9200, 9100, 9000, 8500- torej vsi ostali imaju universal AGP slot(tri zareze). Po specifikacijah naj bi podpirali 2/4/8x AGP-je. Jaz imam Abit-ko BX6 v.2, ki je sigurno AGP 2x. Imam tudi kolega ki na isti plati laufa radeona 9000, ki ima specifikacijo AGP 2x/4x. Torej AGP 2x mi deluje.
Problem je v proizvajalčevih specifikacija, da radeon 9600 podpira AGP 2x/4x/8x, če pa že v sami zasnovi AGP slota kartice, onemogoči zadeganje v AGP 2x slot! Sam se nebi čisto nič pritoževal, če bi na škatli pisalo da podpira (samo) 4x/8x AGP. Stvar sploh nebi ratala problem, ker tega sloh nebi šel kupovati.

Na atijevi strani http://mirror.ati.com/support/faq/agpch... lepo opišejo večino AGP primerov, samo mojega pa jim ni ratalo zapisat. Zraven so tudi specifikacije kartic stare več mesecev, tako da zopet ne moremo videti kaj radeon 9600 zares podpira!!!

Sicer pa, kaj bi govoril če pa je napaka samo moja in v moji nezdružljivi plati!

Bok

OwcA ::

Ne enačit AGP 2X z revizijo AGP specifikacije. Tudi AGP 3.0 podpira način prenosa 2x in v tem smislu ga tudi tvoja kartica.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

batulj ::

Super!
Tudi pri AGP-ju imamo sedaj 45 različnih navedb in označevanj, tako da zopet samo inžinirji, ki so skonstruirali AGP vedo o čem govorijo. Danes pač grafična kartica, ki deluje na AGP 2x, NE DELA na plati, ki podpira AGP 2x.

Sedaj vse razumem.

PS Zanimivo je da na škatlah ostalih radeonov (in specifikacijah) piše natančno isto, kot na 9600-kah! Pa čudežno pašejo in delujejo na AGP 2x.

OwcA ::

@batulj: ne gledaš pravih specifikacij. Kot sem že rekel je 2x oznaka za hitrost prenosa podatkov, AGP 3.0 pa standard, ki določa tudi napajanje in podbno navlako.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

batulj ::

Razumem!

Glede na to da na strani http://www.visiontek.com/ piše da je priporočljivo za 9600 imeti AGP 2.0 ali višje, pomeni da imam jaz AGP 1.0 (ali celo 0.0-hec mora bit). Zanimivo je da original ATi 9600 pro ne omejuje ljudi z bedarijami http://www.tomshardware.com/graphic/200... in ime lepo kartico z tremi zarezami!

Ali kdo ve kje pri nas prodajajo originalne Ati-jevke?
Ali katera spletna trgovina ti dostavi zaželjeno robo v Slovenijo?

Za odgovore se lepo zahvaljujem in upam na čimhitrejšo izdajo nove serije radeonov!

Posvečen bodi Buda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: batulj ()

morphling1 ::

Novih radeonov verjetno ne boš kar tako dočakal, če so narejeni da delujejo na 1.5V je pač ne boš mogel vtaknit v tvojo plato, ker NIMA UNIVERZALNEGA agp slota pač pa slot, ki ustreza agp 1.0 specifikacijam, ki pa dobavlja samo 3,3 V.

Drugače pa originalne Ati kartice imajo pri Mlacomu, ampak tisto so PRO, navadno verzijo boš pa težko našel originalno (vsaj pri nas)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Odpadnik ::

BATULJ:
Čisto isto plato maš, kukr jest. Mene so na Mlacomu odslovili, ko sem hotel notri zarint 9700 ne-pro. So rekli, da ne bo delal. Podobno so mi kasneje rekli tudi na JAE - kako čipset ne bo zmogel trensfera kartice in podobno, pa da plata ni narejena za take grafične. Zdele iščem mal po Abitovi strani, da vidim, če mi 9700 paše noter. Če paše, še ta teden letim po njega!!!

Odpadnik ::

kaj pa potem tole pomeni:
Supports AGP 1X/2X (Sideband) 3.3V device

OwcA ::

To pomeni, da podpira 1x in 2x način prenosa podatkov ter siddebanding.
In napaja z 3,3 V.
Na kratko AGP 1.0.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Odpadnik ::

kar pomeni ... ?
Redeon 9800/9700/9600 ne dela na tej plati?

Dr_M ::

ce sta konektorja (kartice in plate) fizicno zdruzljiva, potem more delat. ce pa nista, pac ne bo delal.se1x preberte kaj je morphling1 napisu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Samuel ::

Se zdalec ne, da mora delat!

Opozorit je treba tud na razlike v moznosti napajanja grafičnih kartic preko AGPja.
Sploh starejse plošče niso zmozne napajat novejsih kartic (npr: GF Ti4200).

Enostavno plosca ni zmozna napajat graficne kartice in sistem steka sploh ob igranju iger.

Dr_M ::

Enostavno plosca ni zmozna napajat graficne kartice in sistem steka sploh ob igranju iger.

to je pa kriv proizvajalec, ker ni delu plate po specifikacijah AGP standarda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Če je v kišti normalno dober napajalnik, bo delala vsaka grafa ki gre fizično v slot. Tiste, ki preveč pokurijo se tako ali tako napajajo direktno iz napajalnika. Vse kar pa nima svojega napajanja pa pokuri manj kot 30 W, in to bo delal razen če res ne govorimo o totalno crap plati.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Samuel ::

oh, kje pa, se zdalec ne in se zdalec to ne velja samo za kao "crap" plate...

plate iz let 99,00 in delno 01 so prava jeba za nove grafične kartice... ce nekaj steka in nisi sigaren kaj je, potej je sigurnokompatibilnostni problem z grafo in plato (ce izzamemo napajalnik).

za resitev problema pri stabilizaciji napajanja ter tudi zadostnem napajanju so si takrat omislili AGP Pro slot oz. AGP 50, ki naj bi omogočal napajanje grafičnih z najvec 50W. Dejansko se ta standard ni nikoli prijel - vec ali manj so vsi smatrali, da je namenjen bolj za grafične kartice namenjene grafičnim postajam itd.

sam razvoj je naredil svoje in poraba grafičnih kartic nezadržno raste in seveda presega 50W,

morphling1 ::

A mi lahko našteješ kartice, ki pokurijo več kot 50W in nimajo svojega napajanja. Najpožrešnejša kartica brez napajanja je verjetno GF4 4600, ki pokuri okrog 30 W, Radeon 9600 na 0.13 mikrona pokuri manj, vse ostale osnovne kartice ala. R9000 pa tam okrog 15W in manj.
Sicer pa seveda ne trdim, da ne more priti do problemov, itak pa vgradnja najnovejših in najboljših grafičnih kartic v nekaj let stare plate nima smisla.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Odpadnik ::

Alo!
Zdele sem dobil mail od ATija, kjer sem povprašal, kako se kaj obnese R9700 na BX6 2.0 plati. Evo:

Both the Radeon 9700 pro and 9800 Pro or non pro cards are AGP 4x/8x adapters and would not function in your AGP 2x motherboard. If an upgrade is planned for the near future the card could obliviously work in a new AGP 8x system.

Kurc... Bo treba res nadgradit
:\

Samuel ::

ja mobena ne pokuri vec, in mislim da se to da razbrat ze iz mojega odgovora!? :\

morphling1 ::

Ja, sem malo prehitro prebral tvoj odgovor, my bad :8)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262026 (1637) mojsterleo
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543811 (3110) TribesMan
»

Deluje grafika z AGP 4-8x na plati 2X

Oddelek: Strojna oprema
221406 (1097) Kriko
»

Seznam starejsih grafičnih kartic - Katero izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
261550 (1082) CaqKa
»

agp 1x , 2x , 4x

Oddelek: Strojna oprema
121232 (1004) element

Več podobnih tem