» »

Disk Error

Disk Error

mayhem ::

Pozdravljeni.

Imam namreč eno čudno težavo,ki se mi je zgodila že 3x ali 4 x ampak ne zaporedno.
Namreč imam odprt notesnik,ki je na internetu več ali manj za download-anje in podobno.Monitor imam naštimam,da se mi ugasne po 5 min ampak to najverjetneje ne igra vloge.
Ko pritisnem potem kakšno tipko se mi odpre črn zaslon,ki piše z belimi črkami sledeče------bom kar po domače:)

Piše naj naredim čimprej beckup,ker se bo kao disk sesul in naj rešim podatke???
Zdraven je še funkcija F1,ki jo stisnem in gre potem normalno v windowse ,ki delujejo brez problemov.Diska ni šlišati,da bi kaj piskal ali ropotal in podobne znake.
Računalnik je star 6 mesecev in ga komaj sedaj uporabljam na internetu zadnjih 14 dni.
Sistem imam Win XP Pro-SP3 z vsemi popravki in antivirusni program Avast4.

Zanima me ali je to lahko kakšen virus-worm ali je resna težav z diskom,ki jo navaja.
Prosil bi katerega,če je imel kaj podobnega,da mi opiše,kaj je bilo na stvari.

Hvala za odgovore.

Lp

Nagi Bator ::

Ocitno imas na disku bad sektorje, beri disk je crknjen.
Tak disk lahko se kar nekaj casa dela ali pa ti ze jutri dokoncno odpove. Na tvojem mestu ne bi nanj shranjeval nicesar kar ne mores pogresati,
tako da je najpametneje cimprej naredit backup vsega pomembnega in nabavit nov disk. Ce je se v garanciji ti ga morajo zamenjat.

amda ::

Ocitno imas na disku bad sektorje, beri disk je crknjen.
Tak disk lahko se kar nekaj casa dela ali pa ti ze jutri dokoncno odpove. Na tvojem mestu ne bi nanj shranjeval nicesar kar ne mores pogresati,
tako da je najpametneje cimprej naredit backup vsega pomembnega in nabavit nov disk. Ce je se v garanciji ti ga morajo zamenjat.


Nebi se strinjal da je disk, po mojem mnenju se sesuva windows.
Bi bilo, če bi obnovil sistem to odpravljeno, vrjetno, če ne, windowse na novo,
nazadnje pa servis.Sam sem imel enak problem pa sem ga tako odpravil pa mi disk po 2 letih normalno deluje.

bobby ::

Ma ta error je prebran iz S.M.A.R.T.A.
Zamenjaj disk, uveljavljaj garancijo, karkoli samo znebi se ga.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mayhem ::

V Administrative tools sem pod Event Viewer prebral beležke in piše v napakah isto,kot sem zgoraj opisal.
Sedaj sem zagnal HDD Regenerator in počakam te dve uri,da vidim ,če kaj izpiše,če nebo nič je po vsej verjetnosti,kaj z Winsi-(sistemom).

Uglavnem se sedaj prikaže ta napis,da je disk fuč zmeraj,ko odprem PC ali restartam???

Bom poročal po Hdd Regeneratorju.

Hvala za možne ideje in pomoč .............vsekakor so dobrodošle še mnenja o napaki;)

Lp

mayhem ::

Pozdrav........

Evo skeniranje je potekalo takole:

SCANED SECTORS-Mode Repair
ALL SECTORS-312581808
PROCESING HDD 1: 149 GB

B-256 bad sectors found
R-256 bad sectors recovered



COMPLETE SCAN DONE:1

256 bad sectors found
256 bad sectors recovered

B-0 sectors remain bad
R-256 sectors ever recovere
N-0 new bad sectors appear
R-0 bad sectors reappear

Se pravi,da naj bi stvar popravil.Ampak po restartu PCja je znova naredilo črn monitor in piše ,da čimrej naredim beckup in rešim vse na disku.

Ko sem šel pogledat v EVENT VIEW piše sledeče.......The device/harddisk 0/D has a bad block.
Tako,da sedaj ne vem ali naj nesem stvar,ki je v garanciji na popravilo,da zamenjajo disk.

Kot sem že povedal je PC deloval nekaj več kot 14 dni v uporabi!


Kaj menite vi ,da naredim?

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

Nagi Bator ::

Sicer pravi, da je popravil, ampak disk s katerim se enkrat zacnejo taksne tezave in je se v garanciji, je za zamenjat, brez da kaj koli prevec mozgas okrog tega.

mayhem ::

Sicer pravi, da je popravil, ampak disk s katerim se enkrat zacnejo taksne tezave in je se v garanciji, je za zamenjat, brez da kaj koli prevec mozgas okrog tega.


Aha.......... no hvala za mnenja bom kar to poslal naprej na servis pa,da zamenjajo zadevo.
Hvala vsemskupaj za pomoč.

Lep dan želim...........


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk, možna okvara

Oddelek: Pomoč in nasveti
252275 (1765) BCSman
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396392 (5695) fr4nc
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233110 (2264) PacificBlue
»

Težave z diskom - consistency

Oddelek: Strojna oprema
71203 (1100) ender
»

Ne morem formatirat diska (bad blocks)

Oddelek: Strojna oprema
131440 (1231) Spajky

Več podobnih tem