» »

PHP Manual

PHP Manual

darh ::

Pred kratkim sem se spravil pisati PHP manual za slovensko govoreče navdušence... Po nekaj straneh napisanih osov sem ugotovil da so preveč suhoparne in nobenemu ne bo dalo brat neč....

Pa se bom lotil malo drugačne taktike, obdelal bom tista najpogostejša i najbolj uporabljena ki začetnikom in mogoče še komu delajo probleme. Za začetek sem mislil predelati:

- Procesiranje podatkov iz forme.
- Piškotki (Cookies)
- MySQL baza (povezava, komuniciranje, vnašanje, brisanje - nekak SQL Quick HOW-TO)
- Objekti
- Slike
- E-Mail
- Upload datotek
- Regular Expresions (mogoče...)

mogoče še kaj? Fell free da poveste kaj bi vas še zanimalo, ostale poste, ki se mi ne bodo zdel povezani bom brisal, tolk da boste vedl...
Excuses are useless! Results are priceless!

b ::

Ja, regexe moras nujno razlozit, vsaj neke osnove, pa potem folk napotit na bolj obsezne stvari. Mogoce omenis se perl-compatible (pcre) regexe, ki so nekoliko bolj powerful, ampak to ni tolk nujno.

Kot sem omenil ze v eni drugi temi je treba folku tudi pojasnit kaj je SQL injection (oz. kakrsenkoli code injection) in kako se obvarujemo pred njim, cross-site scripting ipd.

Verjetno izgledam kot kaksen paranoik, ampak velika vecina site-ov, ki sprejemajo kakrsenkoli input od userjev je napisana tako lousy, da me je posteno strah.

lp,
Borut.

<?php?> ::

HM, lepo da si se/boš spravil pisati takšne lepe reči...:D
Mogoče bi omenil XML funkcije (XML parser functions)... kaj praviš ?

darh ::

Torej dodajamo teme:
- Varnost
- RegExp
- XML (mogoče, ker ga moram tud sam mal naštudirat...)
Excuses are useless! Results are priceless!

<?php?> ::

A lahko narediš "Varnost" prvo na seznamu? :D
Če že delač cookije bi pa mogoče zraven lahko razložil še session-e?

darh ::

mestno na seznamu ni povezano s prioriteto... boste pa dobil vse v enem paketu, ne eno za drugim.. ;)

- Sessioni (sicer jih ne maram, naj vam bo...)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Tr0n ::

Kewl stvar.

<?php?> ::

In kdaj lahko pričakujemo članek?
Nočem težiti, ampak tako, okvirno. Če pol leta, leto, jutri (;))?

Reso ::

Kaj pa mogoče socket fuctions, sicer se bl mal uporabljajo sam vseen.

darh ::

Reso: mislm da sockets spadajo pod Advanced, tako da jih bom pustil pri miru za enkrat, medtem ko večina še vedno ne ve kaj je razlika med POST in GET... :D
Excuses are useless! Results are priceless!

alesrosina ::

zanimivo! in kje bo zadeva objavljena? Ce rabis web-space, mail me. Drugace pa: svaka ti cast, da se lotis takih stvari!

darh ::

webspajs bo ST provajdu, sej bo clanek objavljen gor...
Excuses are useless! Results are priceless!

Loki ::

baze - persistent connections - kaj je to, prednosti...
nekaj za zacetnike v php (po moznosti kaj vec kot tista dva tutorja, ki se mi zdita sumljivo podobna manualu :)) - vsaj kaki linki (preveri to in to)
kake osnove instalacije php/ mysql/ apache v win okolju - ce ne drugace, daj kak link do kakega phptriad (raje ne kot ja) ali tutorja (sem slisal, da je nekje en) -- How to configure Apache 2.0.39, php 4.2.1and Mysql
mogoce kaj o nacinu pisanja kode -- cistost kode - torej nemesenje html in php (pac preglednost)
mogoce OOP in se kak drug SQL server (PGSQL, sybase....)?

...
(se ene par stvari, ki sem jih pozabil omeniti)

darh ::

Loki: persistant connection spada pod predstavitev baz. Predstavljal bom pa samo MySQL, prvič zato, ker z drugim še nism delal, ker ni bilo potrebe in zato ker je MySQL za vsakega začetnika dovolj. Predstavil bi pa tud Flat-Text DB in prednosti oziroma zakaj je včasih vseeno če uporabimo tega....

Ona dva manuala na 3Delavnica sta povzetek in prevod uradnega manuala za tiste ki jim je branje nekega texta v angleščini največja muka.

Inštalacije se pa ne bom dotikal, če se to komu drugemu napisat, sploh pa ne za windows sisteme... no way...
Excuses are useless! Results are priceless!

Tody ::

good sam kdaj ?:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245720 (20385) miko22
»

[UWP] [C#]

Oddelek: Programiranje
423993 (2023) BivšiUser2
»

SQL injection napad

Oddelek: Informacijska varnost
212919 (2371) Yacked2
!

Preberi me !

Oddelek: Izdelava spletišč
1442860 (3770) FitnessBoy
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423501 (2591) krho

Več podobnih tem