» »

Kateri Sony Vaio ? pomoč..

Kateri Sony Vaio ? pomoč..

mike182 ::

Pozdravljeni

Za sestro kupujem prenosnik, ki ga bo uporabljala za razne predstavitve, torej mora zgledati res lep in zato
bi imela VAIO-ta :)

Mi lahko nekdo svetuje kateri bi bil najboljši glede na ceno in vsebino računalnika in zakaj je apple tolk dražji ?

- Sony VAIO NS20E
- Sony VAIO NS20S
- Sony VAIO NS20Z
- Sony VAIO NS20M
- Sony VAIO NS20E

Ti Sony-i imajo skoraj vse, ampak ne vem zakaj so cene tako različne, zato se obračam na vas, da mi svetujete.

Hvala

lp

JayKay ::

razlika je v hitrosti procesorja, zmogljivosti grafične kartice, količini pomnilnika in velikosti trdega diska. Za navadno pisarniško delo je več kot dovolj najcenejši model.

RobynHood ::

če ga ima namen sestra uporabljati za navadne predstvaitve, ti tudi jaz priporočam najcenejšega. Razmisli še pa morda o kakšnem HP-ju, ker Vaioti so pošteno dragi...

T-Majo ::

Katerega bi mi pa vi svetovali? HP je price/performance zmagovalec, vendar ko v roke primeš VAIO-ta je druga pesem.
Odlačam se nekako med tema dvema:

http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

http://www.mimovrste.com/artikel/275015...

Vaio je zmagovalec edino resolucija je majhna (všeč mi je, ker je 15.4) in bluetootha nimam.

Rabil ga bom za kakšen Indesign, Illustrator, Corel, Photoshop, mogoče kakšen 3D ali dreamwiever. Mogoče celo splača počakati, da bodo kašni i5 vgrajeni v leptope? Razen tega bom še kak film HD pogledal, kar za Ati HD sploh np.

Aja tega VAIO-ta sem našel v trgovini V-SHOP za 909€ =D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

JayKay ::

za zadeve, ki jih naštevaš, je boljša met večje delovno površino.

T-Majo ::

Vem ampak VAIOta ne najdem z večjo resolucijo v tem cenovnem razredu.

JayKay ::

ker ga ni, FW ježe 1K €

T-Majo ::

Torej je resolucija 1280:800 premajhna za oblikovanje? Itak imam desktopa z 22 palčnim zaslonom. ta bi bil za kakšen preview in za na fax. Drugače bom pa uzel HP-ja.

JayKay ::

lahko delaš na 1280x800. jaz delam na tej resoluciji, ampak je premalo prostora.

luka_top ::

Vzemi Sony Vaio Seriojo FW. Dela super + 16.4 ekran (1600x900) ni prevelik za prenašanje.
Pazi pri HP-ju, ker ti modeli računalnikov nimajo FireWire priključka.

Aha še to za Sony Vaio preveri še cene še v Avstriji sam sem svojega dobil precej ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luka_top ()

T-Majo ::

http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

http://www.ceneje.si/CX000AEC48_-_hp-pr...

V čem je razlika? Eden je KU451 eden pa Ki414TC. Še eno vprašanje. V Celju nisem nikjer našel Vaiotov razen v bigbangu enega. Kakšna je razlika v ohišju? Pa še to. Ti 16.4 VAIOti imajo zelo čudno resolucijo. Kako se kaj odnese v praksi? Sicer sem sam mnenja da je recimo 1600x900/1680x1050 prevelika za tako majhen ekran? Po moje trpijo oči. Ali se motim?

JayKay ::

KU451: naj bi imel Bluetooth, 802.11 a/b/g/n medtem ko KI414TC: Bluetooth, 802.11b/g (do 54 Mbit)

pač je sony, glede na to da je 16,4, zmanjšal iz 1680x1050 (ki je ponavadi pri 17")na 1600x900 da je bolj primerna za oči.

T-Majo ::

Kaj pa kvaliteta ohišja HP vs. Sony?

JayKay ::

ta hp ma plastično glosy ohišje, sony pa lepo srebrno (ne vem če ma ta model alu ali plastiko)

T-Majo ::

Ja sej mene tudi zanima. Sony bi bolj kupil samo zaradite tega, ker naj bi imel alu ohišje. Sem mislil, da imajo vsi VAIOti alu ohišje.

Kje najdem Sony z alu ohišjem? Na katere oznake moram biti pozoren?

Aja če ima kdo prenosnika katerega od naštetih. Kakšna izkušnja bi mi prav prišla =D

Aja če ima kdo prenosnika katerega od naštetih. Kakšna izkušnja bi mi prav prišla =D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

ali33n ::

Poglej še serijo BZ, magnezijevo ohišje, zelo dobra tipkovnica kot zaslon, konfiguracija primerljiva z serijo NS.

http://www.vshop.si/19/Sony-Vaio-Prenos...

T-Majo ::

• Intel Core 2 Duo P8400 / 2.26 GHz, 1066 MHz
• Ram 4 Gb / SDRAM, 800 MHz, PC2-6400
• 320 GB, Serial ATA-150, 5400 rpm
• DVD±RW ±R DL / DVD-RAM / BD-ROM, integrated
• SD Memory Card, Memory Stick Duo
• 16.4" TFT / 1600 x 900 WXGA+
• Graphic Intel GMA 4500MHD/Up to 1340 MB

Takega lahko dobim za 1000€. Samo moti me grafična, ker ni ati in ekran/resolucija sta čudna.

JayKay ::

16:9 je razmerje, ne vem kaj je tu čudno. grafična je komot sposobna laufat vse kaj boš rabo, razen hudih igerc. ma punca to grafiko v dellu.

luka_top ::

Glede Sony VAIO FW (16.4 ekran) Ohišje ni kovinsko vendar dovolj kompaktno, da ne deluje plastično, prav tako je ena boljših prednosti (vsaj meni je všeč) večji razmak med tipkami ter zelo kvalitetna tipkovnica.

Glede ekarna pa je resolucija 1600x900 v razmerju 16:10 kar pomeni gledanje filmov na celotnem zaslonui brez črnega robu zgoraj in spodaj.

Aja pa še to delati se, da normalno in oči ne trpijo saj so X-Black ekrani eni izmed boljših ekranov na laptope.

LP Luka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook pro ali HP workstation?

Oddelek: Kaj kupiti
223120 (2142) barbarpapa1
»

Prenosnik za poslovno uporabo do 1500 eur

Oddelek: Kaj kupiti
328104 (7225) koyotee
»

prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
312478 (1810) drzni86
»

Toshiba vs. Acer

Oddelek: Kaj kupiti
152142 (1730) reptilia
»

Prenosnik Sony VAIO VGN-FW11E?

Oddelek: Kaj kupiti
72553 (2364) billy

Več podobnih tem