» »

Prenosnik Sony VAIO VGN-FW11E?

Prenosnik Sony VAIO VGN-FW11E?

gvteam ::

Lep pozdrav,

sem novinec na tem forumu med registriranimi uporabniki, vendar pa ga prebiram že kar nekaj časa.
V temi kateri prenosnik kupiti, sem nekajkrat zasledil da ste se že pogovarjali o prenosniku Sony VAIO VGN-FW11E vendar pa o njem skoraj nihče še ni napisal kako je z uporabo, o morebitnem pregrevanju (razen tega da se ob daljši uporabi malo segreje levi del pod roko, kar pa naj ne bi bilo preveč moteče če sem razumel prav), morebitna (pre)glasnost in ostale izkušnje. Skratka, sam se zelo zanimam za nakup, zato me pred tem zanima vse v povezavi z njim, ker koneckoncev to le ni malo denarja, pa tudi investicija je za kar nekaj let.
Kakšna pa je splošna izkušnja s Sony-i?
Kako pomembno zna postati v prihodnosti to, da nima Blu-Ray pogona, ampak ima navaden DVD pogon?

Ob tem me zanima, ali ima kdo predlog za kakšen boljši nakup? Kateri?

Zanima me tudi za grafično kartico, je dovolj zmogljiva za recimo nekaj AutoCAD-a in podobnih programov, vsekakor pa ne nameravam igrati igric, in da bo zadoščala zmogljivost za podobno uporabo še nekaj let, recimo vsaj 3?

Hvala.
  • spremenil: gvteam ()

origin92 ::

Pozdrav!

No jaz mam tudi Sony-ja in sicer že eno leto, model AR41....
In sicer, AutoCad dela brez problemov, tako kot tudi ostalo programje.

Grafično mam nVidia 128 mb, tako da bi ti na radeonu 256 mb moralo delati še boljše:)
Je pa tih, čeprav se tudi segreje po dolgem delovanju, ampak mislim da ne tako kot ostali prenosniki.
Sicer sem pa zelo zadovoljen s tem prenosnikom, do zdaj še brez problemov...

Lp

Voip ::

Sam sem imel enega Vaio-ta in je delal brez problemov. Kolega jih ima v družini tudi par in delujejo brez problema.

Res je pa, da boš komot dobil kakšnega Acerja s podobno konfiguracijo za 200 EUR manj. Vendar ne boš imel Vaio-ta.

Privošči si ga.

LP

gvteam ::

Evo, ob nadaljnem brskanju sem našel še en model tokrat od HP, ki ima pa celo boljše specifikacije, razen resolucije ekrana, ki je nekoliko manjša kot pri VAIO-tu, cena pa je nižja.
Všeč mi je da imajo v ponudbi tudi DOS-free verzijo na enaa. Največji problem pa je le enoletna garancija, kar se mi zdi premalo za tak nakup. HP Compaq 6830s P8600 KU425
Kaj mislite? Kateri?

hvala.

Voip ::

Če bi izbiral samo med tema dvema obvezno Sony. Tele S serije pri HPju niso med boljšimi.

Svetujem, da si prenosnik najprej ogledaš - poizkusi ga kje stakniti - in potem boš sigurno kupil Sony - na to tudi Sony cilja z obliko...

P.s. Pri Sony-ju nimaš numeričnega dela tipkovnice - tudi pri 17inch. Ampak to verjetno že veš.

Stroj ::

Sam imam FW11M. Lahko ti le rečem - go for it. Sam sem v živo primerjal HP DV5T ter omenjenega Sonyja in lahko ti rečem, da prenosnika nista niti primerljiva. Ne vem sicer, kako je s tem Compaqom, ampak DV5T (iz Pavilion serije) je en sam plastik fantastik, škripa povsod in greje se hujše kot pečica. Sam sem šel v trgovino dejansko samo iskat DV5T (zaradi boljših specifikacij - T9400, 9600M GT) in nisem vzel v obzir nobene druge možnosti, a ko sem poleg že omenjenih pomanjkljivosti še videl tisti obup od zaslona, sem pa si rekel, da toliko pa ne bom žrtvoval za par frejmov v igrah. Resno, zaslon iz ta nove Pavilion serije je bil n-krat slabši od vseh ostalih prenosnikov v izložbi, celo od starejših Pavilionov!

V glavnem, sam sem izredno zadovoljen z Vaiotom. Zaslon in kvaliteta izdelave sta fenomenalna, pa še izredno tih in hladen je. Thumbs up.

gvteam ::

Evo točno take informacije iz prve roke sem iskal.

Najlepša hvala.

billy ::

Sam imam sicer SZ61XN model, a je tudi VAIO.

V kolikor še te niso prepričali, pojdi si ga v živo ogledat. Vaio zaslon + dizajn redkokoga pusti ravnodušnega in ga ne prepriča v nakup. Če ga seveda same komponente ne. So pa vsi vaio prenosniki izdelani z visokim standardom in kvalitetno izbranimi komponentami (recimo pred kraktim afera z nvidia grafičnimi karticami, vaio prenosniki jih nimajo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook pro ali HP workstation?

Oddelek: Kaj kupiti
223066 (2088) barbarpapa1
»

prenosnik za 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579428 (7438) Leks
»

Kateri Sony Vaio ? pomoč..

Oddelek: Kaj kupiti
182182 (1769) luka_top
»

Toshiba vs. Acer

Oddelek: Kaj kupiti
152074 (1662) reptilia
»

Kateri prenosnik je za 350-380k OK? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
514426 (3451) Jackass

Več podobnih tem