» »

samsung sgh g810 vs. nokia n95

samsung sgh g810 vs. nokia n95

koblar ::

kupujem nov mobilnik pa se ne morem odločiti med tema dvema ( Samsung sgh g810 ali Nokia n95 ) . Kaj mi vi predlagate, kateri je boljši !!??
  • spremenil: koblar ()

Hardstyle ::

Sem imel možnost oba preizkusit in zmagal je Samsung zaradi "steel" videza. Drugač pa sta oba2 nekje enaka, le nokia se mi zdi malo bolj robustna.

ShAArK ::

Kaj pa vem, sam imam sgh g810 in me je razočaral.Kar pa je za pohvalit pa je to da dela izjemno lepe slike!
N95 še nisem imel veliko v roki zato težko rečem kakšna je v primerjavi z g810.

koblar ::

ShAArK
Kaj te je pa razočaralo pri samsungu???

prama ::

samsing = jajca

Miha_T ::

Tud jaz lahko rečem Nokia = jajca

Mislim, da koblarju taki odgovori nič ne pomagajo.
Sam imam g810 pa sem kar zadovoljen. Imel sem tudi n95 zato lahko kaj pametnega povem.
Samsung ima res trdnejšo sestavo. Že ko ga primeš vidiš da bo dolgo zdržal. Fotoaparat ima 3x optični zoom kar je tudi velik +. Ima xenon bliskavico ki je veliko boljša kot LED pri nokii (še vedno pa ni tako močna kot pri fotoaparatih).
Pri g810 dobiš zraven 8g micro SD (pri nokii mislim da 128Mb).
Dobro pri n95 je da podpira voip, g810 pa ne (mislim da je zelo malo uporabnikov to sploh opazilo :)). Tudi programske opreme je za nokio veliko več kot za samsung. Sicer večina programov dela na obeh "strojih", pri določenih aplikacijah pa samsung izpade. Pri nokii sem opazil da hitro zmrzne (je treba baterijo ven vzet za reset) če nameščaš kakšne čudne programe. Pri samsungu pa zmrznjen program teče v ozadju in lahko telefon normalno ugasneš.
...
To je za enkrat meni padlo v oko pri teh dveh mašinah. Drugače je pa po netu žmiljavžent podobnih tem.
Mislim pa da boš z obema zadovoljen ker sta res dobra mobitela :)

Lp,
Miha

CoolBits ::

Nokia n95 ima 5mpix, carl zeiss leče in xenon bliskavico... ni pa tud noben problem kupit 8Gb ali več microSD (25€)
Pa zmrzuje ne nič bolj kot kak drug telefon...
Tako da preveri še enkrat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Miha_T ::

Nokia n95 ima 5mpix, carl zeiss leče in xenon bliskavico... ni pa tud noben problem kupit 8Gb ali več microSD (25€)
Pa zmrzuje ne nič bolj kot kak drug telefon...
Tako da preveri še enkrat :)


nokia ima LED flash...
http://www.gsmarena.com/nokia_n95-1716....
Kar pride prav če naložiš program ki prižge to ledico in imaš telefon za svetilko :) Pri samsungu pa ne moreš.
Carl zeiss leče pa ne naredijo kakšne hude razlike. So le BMW med lečami :)

Oba pa imata 5MP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha_T ()

NemecRok ::

tud sam kupujem telefon in se nikakor ne morem odločt kaj bi nabavil...se pa tud nekako nagibam k nakupu samsunga g810, ki ga dobim pri mobitelu, pri paketu itaq džabest za 200€. Sicer pa nameravam za mobitel odšteti do 200€, tako da bi vas prosil, če mi mal svetujete za ta cenovni rang.

Prioritete pa so mi:
1,klicanje
2.sms-ji
3.internet (wlan, enostavno brskanje)
4.prihodno in odhodno e-mail pošto
5. GPS
6. aplikacijo office (ne vem kak je s tem...če je na primer v ponudbi nek mobitel nima, a se jo da potem naknadno inštalirat al ne???)
7. glasba, muviji,..
8. slikanje

Kot je razvidno mi fotoaparat ni prioriteta tud sam zvok ne neki...dost več povdarka bi dav na splet ter možnost nalaganja in podpore dodatnih aplikacij.

Vaši nasveti bi mi prišli zelo prav ker se nekak ne morem odločit kaj kupiti.

Hvala že v naprej;)

lp,
rok
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

XxkrosistxX ::

mam samsung sgh-g810 sem zadovoljen edino kar me moti je da mi nikakor ne rata nastimat garmina gor.....pa pri videoposnetkih ne mors mt bliskavice pa ko prklopis slusalke j v ceskem jeziku XD

drugace pa sem zelo zadovoljen z nakupom in ga priporocam.....


glede n95 pa ga je mu prjatu pa ga je po treh mescih proda.....ker je rekel da j en jajc in ga bo prodal sdaj ko se kaj dobi zanga ker da je zanic :D in da ma rajs una tastara nokia.... tko je to.....


lp.marko

denabiker ::

nokia n95 je čisto OK, samo moraš dat novejši software, s starim res ni kaj prida. Sem ga imel 1 leto, na splošno zelo zadovoljen, edino kar me je motilo: debelina telefona, po 1 letu že precej slaba baterija, premalo rama,...

tega samsunga sem tudi imel že v rokah, kajti sem nalagal garmina na telefon za kolega, se mi pa zdi, da je kvalitetnejše narejen.

Over all nokia n95 je že precej star telefon, ene 3-4 leta.

Aja glede sliderja in vodil, sam sem precej čuval telefon in ni imel toliko lufta kot pri kolegih kateri so grobo uporabljali ta slide, ali pa je luft posledica nerodnih padcev...ne vem. Mene drugače to zelo moti.

Miha_T ::

Garmin:
Navodilo za namestitev:
http://www.mobisux.com/ubbthreads.php?N...
Pravi .exe:
http://www8.garmin.com/support/download...
Mape CityNavigator Europe v2010.20 NT lahko dobiš tu:
http://www.ipmart-forum.com/showthread....
Adria Route dobiš na torentih.

Ja slabost xenon fleša je to da ne more biti ves čas prižgan. Ampak sej pri fotoaparatu tud ni.

Za češčino pa ne vem, ker imam nastavljen angleški jezik.

Lp,
Miha


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri GSM s poudarkom na fotoaparatu bi bil "best buy"

Oddelek: Loža
465026 (3886) umexteacher
»

Mobilni telefon z optičnim zoomom

Oddelek: Mobilne tehnologije
282284 (1712) V-i-p
»

Samsung G810

Oddelek: Mobilne tehnologije
296561 (4467) Aero01
»

Kateri gps mobilnik kupiti? Nokia, Samsung, ipd.

Oddelek: Kaj kupiti
235755 (5010) Mirč
»

W960i, N95, E51, SGH-G810 - komentarji?

Oddelek: Mobilne tehnologije
234645 (4331) Dr_M

Več podobnih tem