» »

Mobilni telefon z optičnim zoomom

Mobilni telefon z optičnim zoomom

zcetrt ::

Pozdrav.

Mi znate predlagati ali navesti kakšen model mobilnika, ki se ga dobi pri nas in ima optični zoom na fotoaparatu? Zasledil sem le Samsung SGH-G810 in Nokia N93i, a jih nisem našel v ponudbah operaterjev.


Hvala.
4.

bluefish ::

tovrstni mobilniki niso ravno razširjeni in neke velike izbire ni pričakovati, sploh pa ne pri nas.

zcetrt ::

Našel sem le pri Tušmobilu Samsunga g810i.
4.

blackbfm ::

Eh bv..še vedno bo zanič slika tako kot na vseh telefonih. Fora je v leči in ne v optičnem zoomu in megapixlih. Majhna leča = zanič slika.

Ciklamen ::

blackclw, ni res, Nokia N95, Samsung M8800 Pixon, tudi Omnia, pa še bi lahko našteval, sploh nimajo slabih fotoaparatov, glede na to, da imam sedaj Telefon, ki ni star, ampak dela katastrofalne slike napram N95 od sošolca.

Drugače pa, SGH-G810 se da najti zelo poceni na Bolhi, tudi za 160€.
- End of the Post ->

V-i-p ::

Če kdo misli, da so fotografije posnete z mobilnim telefonom slabe a pokažem kakšno svojo, posneto z Nokio N82? Za telefon so odlične.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

bluefish ::

pokaži.

Phoebus ::

No, bodimo pošteni- slike so lahko lepe _pod pogojem da je vleiko svetlobe_. V slabših svetlobnih razmerah pa tako mali senzorji naredijo zelo lepe cvetoče slike...

V-i-p ::

Meni se ne zdijo tako slabe glede na to, da so posnete z mobilcem. Nekaj fotk, naključno izbranih.































Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Pyr0Beast ::

Seveda da so super :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

tele so precej dobre. Sploh vodni curek, ki je za nekatere nedosegljiv tudi na poceni digitalcih.
Bi bilo pa zanimivo eno od tistih bolj temnih slik videti v originalni velikosti, saj se kar hitro pozna šum in nepravilna osvetljenost.

BigWhale ::

Vip, zdaj pa se povecavo na A4 naredi :>

Tac20 ::

S katerim telefonom je to fotografirno, kvaliteta je huda!

V-i-p ::

Telefon je Nokia N82.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ModriN96 ::

N82 je od prvega dne pa vedno bo znana po zlo zlo zlo kvalitetnih in skorajda neprimerljivih fotkah napram ostalim mobilcem.

Pa tut markser digitalni fotoaparat se konkretno skrije prot n82;)

Potrjene besede mnogih fotografov...

blackbfm ::


Pa tut markser digitalni fotoaparat se konkretno skrije prot n82;)

Potrjene besede mnogih fotografov...


No, ne pretiravaj:D

Tiste slike zgoraj so res dobre za telefon..samo to je zato ker so obdelane in pomanjšane. Kolikor sem pogooglal neobdelane slike niso nič posebnega.

zcetrt ::

No, saj iz DSLR-ja fotko tudi obdelaš.
4.

levaky ::

Pokaže neobdelane in v originalni velikosti. Če je iz 5MPix zmanjšana na 640x480, se marsikaj skrije.

lp, Matej

jype ::

zcetrt> No, saj iz DSLR-ja fotko tudi obdelaš.

Ja, ampak po obdelavi je dovolj velika za 2x3 metrski print, ne zgolj za na forum nalimat.

levaky ::

DSLR fotke skoraj moraš obdelati, ker ti je fotoaparat ne, za razliko od kompaktnih oz. telefonov, kjer ti jo že sam aparat precej predela(white balance, sharpening, levels,...).

Matej

Tac20 ::

No no, nisem vedel da so obedlane, to pa je potem čist drugo zgodba, vseeno una s curkom je dosezek za fotiča na telefonu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

zcetrt ::

Glejte... Obdelava ni nič slabega. Torej pri nas je še najboljše, kar se dobi, tisti Samsung in Nokie, ki znajo ostriti? Gledal sem še LG-je in Sonye ki znajo ostriti.
4.

V-i-p ::

Obdelane? Ne se hecat prosim. Razen kakšnega photoshop "dodatka" so slike točno take, kot jih je naredil telefon. Pa še tisto malenkosti kar je blo photoshopa je mogoče na dveh slikah zgoraj.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Phoebus ::

DSLR fotke skoraj moraš obdelati, ker ti je fotoaparat ne, za razliko od kompaktnih oz. telefonov, kjer ti jo že sam aparat precej predela(white balance, sharpening, levels,...).

Matej

tega pa nisem vedel da dslr ne zna nastavljat beline, ostrine in ostalih reči...najbolje da kar takoj prodam svojega in ga zamenjam za kakega osnovnega trotl-ziher ki zna vse to česar dSLR ne zna :-)

buneech ::

Že to, da so pomanjšane, doda k izgledu slike, izgledajo bolj ostro po tem.
Kokr pa js vem, pa DSLR zna prav lepo nastavljat belino, ostrino in ostale stvari...samo znat moraš slikati z njim, no, pri teh vse novejših ti občasno še tega ni treba, so se kar približali point and shoot digitalcem. :)

bluefish ::

canon je ravno napovedal 500D in zadeva vključuje nekega pomočnika za slikanje, kjer izbereš različne scenarije v smislu, ali želiš blurano ozadje,... Sicer dobro za začetnike a hkrati slabo, saj se bodo potem nekateri v svetu DSLR zanašali na pomoč, namesto da bi se seznanili z načini fotografiranja.

levaky ::

Mogoče sem se malo napačno izrazil. Večina DSLR userjev teži k temu, da dobi iz fotoaparata čim bolj surovo sliko, ki jo nato po potrebi obdela še na računalniku. Point-and-shoot kamere pa ponavadi že pred shranjevanjem sliko obdelajo (dodajo kak saturation, sharpening, noise remove,...), da naredi sliko boljšo oz. uporabno.

Meni je pri SLRjih najbolj všeč možnost RAW formata, ki je čisto surova slika oz točno to, kar vidi senzor. Na računalniku pa lahko pustiš sliko as it is ali pa jo popraviš, odvisno od želja. Je pa meni RAW že precejkrat rešil kakšno sliko, katera bi bila v JPEG popolnoma neuporabna.

lp, Matej

PARTyZAN ::

Tiste slike v originalni resoluciji izgledajo zrnato. Zato pa so tudi vse pomanjsane na smesno velikost.

V-i-p ::

En primer v originalni velikosti. Neobdelana, surova slika kot jo je videl telefon. Ponavadi imajo telefoni v takih pogojih ogromno šuma, tu se N82 (za telefon) odlično izkaže.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710214735 (43054) nergac
»

letalski miting Rivolto, nedelja, 4. september Frecce Tricolori

Oddelek: Loža
133775 (2328) iggy
»

AMD Dragon: HD5850 X-fire & 955BE

Oddelek: Navijanje
51311 (1117) eDDi
»

Nasvet pri nakupu projektorja in platna na podlagi slik in opisa prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211541 (10369) urosbe
»

Test MSI GX720X - prenosnik najvišjega razreda by M-XXXX

Oddelek: Strojna oprema
333836 (3233) IVo

Več podobnih tem