» »

W960i, N95, E51, SGH-G810 - komentarji?

W960i, N95, E51, SGH-G810 - komentarji?

jimi8887 ::

Lep pozdrav!

Zanimam se za nakup mobitela pa izbiram med mobiteli: SE w960i, Nokia N95, Nokia E51 in Samsung SGH-G810
Obvezno, da je Smartphone in da ima WLAN (kar imajo teli vsi). Veliko mi tudi pomeni dobra baterija.

Zanima me vaše mnenje, če je kdo lastnik kakšnega od teh mobitelov - kateri so pozitivne in katere negativne lastnosti? Kakšne so zmogljivosti in podpora za multimedijske datoteke, kakovost kamere, kakšni so meniji, kako je z aplikacijami za mobi in za PC (povezava, nadgradnje, sinhronizacija,...), multimedija, priročnost za poslušanje glasbe, namesto mp3 playerja, koliko zdrži baterija in ob kakšni uporabi, katere stvari delujejo odlično in katere zadovoljivo,...?

Ali so aplikacije za N95 enake kot za G810?

Hvala
  • spremenil: jimi8887 ()

Ted ::

Poglej če ti je všeč HTC touch Diamond. Verjetno je za multimedijski telefon najboljša izbira.
Mah...

jimi8887 ::

mislim, da nima nič bolje, kar imajo zgoraj našteti mobiteli - "le" 4gb prostora; 65k barv, čeprav je dobra resolucija; cena pri Mobitelu je 100€ višja od nekaterih tukaj naštetih, ki mislm, da so mnogo bolje opremljeni.

to temo sem odprl predvsem z namenom, da dobim informacije od uporabnikov telefona - informacije o uporabnosti (fizična kakovost izdelave, trajanje baterije odvisno od uporabe (intenzivna & zmerna), kakovost funkcij in programja,...), ki se jih da dobit le preko komentarjev uporabnikov in ne tehničnih informacijah. pač... primerjava, da najdem najmanj "napak" glede na ceno.

Dr_M ::

Od nastetih je definitivno najboljsi samsung G810, ceprov je fotoaparat v teoreticno boljsi, je v praksi malenkost slabsi.
Ima pa Symbian 9.2, tako kot N95.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OldSkul ::

Če ti pomeni dobra baterija, potem E51

Ted ::

No glej, največji minus symbiana pri nokiah je, da se lahko posloviš od Eduroam wlan-a. Na žalost Nokia ne podpira protokola za Eduroam. Samsung ima kolikor vem enak symbian kot Nokia, tako da je isti drek. Če te to ne moti je potem vprašanje ali iščeš bolj klasičen telefon ali rabiš qwerty tipkovnico ali pa bi ti prav prišel dlančnik telefon.
Za internet je boljša izbira telefon z večjim zaslonom in z zaslonom občutljivim na dotik (HTC). Za msn ipd. zadeve je super qwerty tipkovnica(E90, E71), za klasično poslovno rabo s klici pa rabiš klasičen telefon (E51, N95).
Poglej kako ti je všeč še nova Nokia E71. Jaz bi se Nokii zaradi njihove nesposobnosti glede Eduroam omrežja sicer raje ognil. No, zdaj je kar je:) . Aja, N95 in E90 sta menda redka telefona, ki mata vgrajen GPS modul. Če ti to kaj pomeni in pove.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Dr_M ::

Aja, N95 in E90 sta menda redka telefona, ki mata vgrajen GPS modul.

A ti zacnem nastevat?? >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

no kar daj :)

bauci ::

Imam Nokio N95 8gb že 4 mesece. Sem navaden uporabnik (poslovna uporaba), ki telefon uporabljam za pogovore (cca 15 minut na dan), včasih kaj poslikam in parkrat na mesec uporabim GPS. Do sedaj vse dela OK. Baterija zdrži cca 6 dni, povezava na internet preko wlana deluje brez problema (domače omrežje), povezava na internet ali GPS preko Simobila tudi. Na netu sem snel par programčkov, ki še izboljšajo uporabo in to je to. Povezava z računalnikom brez problema.
Lp, Bauci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

Dr_M ::

Baterija zdrži cca 6 dni,

Prizgan telefon? 8-O >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bauci ::

Ja 6 dni.
Če si prebral moj odgovor bi ti moralo biti vse jasno. Ne igram igric, ne poslušam muske, se ne zafrkavam po internetu, .... - poslovni telefon.

kriko1 ::

@bauci: ponoči gre v offline?

bauci ::

Ne, telefon je prižgan 24 ur na dan. Še enkrat povdarjam - uporabljam ga za poslovne zadeve in ga uporabljam za pogovore in ZELO malo za ostale zadeve.

kriko1 ::

Ja, ok prižgan - ampak če ga daš čez noč v offline (ročno ali avtomatsko), tako da te nobeden ne vrže pokonci.

bauci ::

Ko pridem domov, ga odložim na polico in tam počaka do jutra na odhod v službo. Torej nič offline ali kaj podobnega.

Dr_M ::

Ze kr neki let se bavim s symbian telefoni, pa se nism vidu, da bi kater zdrzu vec kot 3 dni, ob zmerni uporabi. Seveda, brez muske, brez iger, brez interneta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bauci ::

Kaj naj ti rečem?
Moj telefon se tako obnaša kot sem napisal. Mogoče še to kaj pove, da ni bil kupljen pri slovenskih ponudnikih telefonije.

lp, Bauci

kriko1 ::

Seveda! Potem imaš najnovejši firmware, kar se tudi pozna na porabi (npr. simobil forcira za n95 prastaro 20.x različico, medtem ko je že 30.x zunaj).

Dr_M ::

Mobitel prodaja cisto obicajne telefone, se celo zaklenjeni niso. Pri simobilu je pa drugace. Ampak ce se znajdes, to ni ovira. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LuGi ::

Ob normalni uporabi že moja N95 classic drzi 4-5dni.

kriko1 ::

Dr_M: zaklenjeno != brandirano.
Če se znajdeš zgubiš garancijo - nekaj kar sem bil pripravljen sprejeti, telefon deluje mnogo bolje.

Dr_M ::

zaklenjeno != brandirano.

Ne, a res?? A si to sam ugotovu al ti je kdo povedu? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zlobcek ::

moj symbian tudi zdrži tam 4-6 dni. Odvisno od tega, koliko je v uporabi.
Imam pa staro 6630. Danes jo bo najbrž zamenjala n95 8g, ker potrebujem GPS.

LP zlobcek

Dr_M ::

Jest mam 6630 ze leto in pol samo za budilko (ampak res jo za cisto nic drugega ne uporabljam) pa zdrzi max 4 dni. Tudi z novo baterijo ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E52 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37482073 (40088) mailer
»

Nokia E51

Oddelek: Mobilne tehnologije
344518 (2659) adinfinito
»

Kateri gps mobilnik kupiti? Nokia, Samsung, ipd.

Oddelek: Kaj kupiti
235685 (4940) Mirč
»

Nakup mobitela z dolgo avtonomijo baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
121953 (1643) Pyr0Beast
»

Kateri telefon kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
202924 (2574) kriko1

Več podobnih tem