» »

Lan kontrola

Lan kontrola

maxum ::

Zdravo,
zanima me kako bi najlažje "omejil" Hitrost prenosa podatkov. V LANu imam nekaj pcjev in eden ali dva pobereta vso podatkovno širino, torenti itd... in ostalim se internet zeloo upočasni.
Sem malo pregledal za različnimi programi, bral opise, instaliral nisem. Se mi zdi da je najboljši Netlimiter? ali DUmeter?
prosim za nasvete, sem pogledal na router in tam ni nikakršnih podobnih funkcij.... mogoče QoS?-a tam je le upstream in ne download.
Imam DHCP preko kabla.
Kak nasvet, ne bi rad sedaj na vsak PC posebaj instaliral nekih brezveznih programov.
hvala :)

jan01 ::

Na routerju lahko bp omejiš.

bluefish ::

če ti router podpira, potem namesti tomato ali dd-wrt firmware, ki ponujata več opcij nastavitev.

maxum ::

hvala jan01 in Bluefish a router imam LINKSYS BEFSR41 v4.2 in nisem nikjer videl da bi se dalo, razen če je pod kakim drugim imenom skrita ta "limit download speed" funkcija :)
kako vem ali mi router podpira tomato ali dd-wrt firmware?
rad bi npr. za 4 PCje omejil npr. 25% hitrost prenosa na PC z IPjem XX.XX.XX.XX to lahko s tomatom naredim??
hvala

jan01 ::

Rabiš kupit en dober router, ki podpira tomato, dd-wrt,...
->buffalo whr-hp-g54, buffalo whr-g125, linksys wrt54gL, asus wl-520gU, asus, wl-500gP, asus wl-500W, -kupi najcenejšega, saj so vsi enaki(razen usb na asusu)
Druga še boljša možnost je,d a imaš en računalnik(lahko star) za router ali pa morda nekaj okoli intel little falls...

maxum ::

ja no ne bi rad sedaj kupoval novega routerja. a ni nobene druge cenejše alternative?spet da nabavlam neko staaro mašino pa da laufa za BZ se mi zdi malo potratno, če je prižgana le zaradi porazdelitve hitrosti... čeprav sem mel nekaj starih mašin pa sem jih "podaril" parkrat :O
kaj pa kake nastavitve na routerju?QoS tu ni nič takšnega?...

PS: se da na DHCP določiti na kateri PC naj doda kateri lokalni IP , preko kabla?
hvala:)

bluefish ::

te reči sicer lahko delaš preko Netlimiterja, vendar mora biti program nameščen in zagnan na vsakem od računalnikov, kjer želiš omejiti promet. Poleg tega ga lahko uporabnik brez težav izklopi.
Ostalih rešitev poleg QoS žal ni.

jan01 ::

Raje poglej koliko stane netlimiter! 15$ po komadu!

maxum ::

ja instalacija na posamezni pc in še izklopi ga lahko user..ni ravno najboljsa opcicija....nakupi niso ravno poceni tud ni opcija >:D

hvala vseeno...sem mislil d aobstaja kak bolj prefinjena rešitev...
lp

boogie_xlr ::

traffic shaper


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
408201 (3297) Veron
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879742 (6483) janezek67
»

QoS capable Linksys (wireless)?

Oddelek: Omrežja in internet
101618 (1453) buneech
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789171 (5400) Pyr0Beast
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712674 (9272) Pyr0Beast

Več podobnih tem