» »

Dropbox - uporabljate?

Dropbox - uporabljate?

1 2
3
4

bluefish ::

Dropbox je povečal maksimalen prostor pridobljen preko ref linkov na skupno 10GB. Enako kot prej oba uporabnika (povabljenec in vabitelj) pridobita vsak 250MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Zero0ne ::

Inštaliram naj si ne-Prost, zaprtokodni program, da lahko preko lastniškega protokola nalagam svoje podatke na neznan server? Ti to resno? :))
uname -o

misek ::

Pa pri sebi še enkrat zakodiraj podatke :)

Sicer pa na Dropbox-u res ne rabiš shranjevati številke kreditnih kartic, gesla, pine in podobno.

Zurbum ::

Zero0ne je izjavil:

Inštaliram naj si ne-Prost, zaprtokodni program, da lahko preko lastniškega protokola nalagam svoje podatke na neznan server? Ti to resno? :))


Če si shranjuješ tja utility programčke, ki jih povsod rabiš, linke, howto-je, mp3je, članke o paranoji, zakriptirane tvoje ultra pomembne datoteke,... ne vidim razloga za skrb. ;)

slitkx ::

Uporabljam redno, super je.

Zero0ne ::

Zurbum je izjavil:

Če si shranjuješ tja utility programčke, ki jih povsod rabiš, linke, howto-je, mp3je, članke o paranoji, zakriptirane tvoje ultra pomembne datoteke,... ne vidim razloga za skrb. ;)


Za ta namen uporabljam lastni fileserver, osnovan na Prostih protokolih, nad katerim imam neposreden nadzor, in za katerega lahko dejansko vem, da shranjuje samo to, kar mu naročim. Dropbox je zaprtokoden tako na client kot server strani, poleg tega pa ne podpira nikakršne enkripcije. Zakaj bi se ukvarjal še s tem, da vsako datoteko, preden jo naložim na server, še kriptiram?

Zaprto, ne-Prosto - v najboljšem primeru neuporabno, v najslabšem izjemno nevarno.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

Zurbum ::

Zero0ne je izjavil:

Zaprto, ne-Prosto - v najboljšem primeru neuporabno, v najslabšem izjemno nevarno.


Ta izjava je zelo podobna izjavam tistih, ki so 31.12.1999 hodili s čolni na vrh enega hriba, ker so bili prepričani, da bo v najboljšem primeru naš planet ves pod vodo... :|

PARTyZAN ::

Če si pogledaš njegove poste ti bo jasno z kakšnim "patronom" imaš opravka ;).

Zero0ne ::

misek je izjavil:

Pa pri sebi še enkrat zakodiraj podatke :)


Ker očitno nimaš razčiščene terminologije:

Vsi podatki na računalniku so nekako zakodirani. To, kar imaš ti v mislih, je šifriranje. Če že uporabljam šifriranje, bom uporabljal protokol, ki ga izvede sam, brez, da bi moral vsako datoteko posebej šifrirati, preden jo uploadam, in dešifrirati, ko jo prenesem nazaj.
uname -o

Zurbum ::

Si mogoče že slišal za odprtokodni TrueCrypt?
Particijo kreiraš v dropbox folderju pa je.

trnvpeti ::

vsi dobimo obvestilo dropbox, da lahko dobimo vec brezplacnih GB
in vsi navalijo to naprej obvescat
a je 5GB premalo, bi bilo 8G dovolj?
ampak kje dobiti naslednjih 12 ljudi, da kliknejo tvoj ref?

misek ::

Zero0ne, ja, mislil sem šifriranje. Sicer pa ti tudi sam protokol ne bi nič pomagal, če so na "drugi strani" podatki spet v nešifrirani obliki.

Sicer pa sploh ne vem zakaj kompliciramo o temu. Komur paše naj zadevo uporablja, komur ne pač ne.

NazgulRR ::

Pravkar inštaliral, uporabna zadeva, vendar mi ne kaže Dropboxa v context meniju (=desni klik na folder/file). Win7 x64. Sem že reinštaliral, dvakrat unlinkal in relinkal PC in še vedno nič :S. Je mel kdo podobno težavo?

PARTyZAN ::

To, da so razširili expendable space večini nič ne pomaga. Že prej si moral bit hudo nadležen z ref linki, če si si hotel pridobit dodaten prostor...

bluefish ::

NazgulRR je izjavil:

Pravkar inštaliral, uporabna zadeva, vendar mi ne kaže Dropboxa v context meniju (=desni klik na folder/file). Win7 x64. Sem že reinštaliral, dvakrat unlinkal in relinkal PC in še vedno nič :S. Je mel kdo podobno težavo?
Če se ne motim, zadeva sploh nima context menu vnosa - samo v db mapi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BigSexy ::

Kul zadeva! Sem ponucal tvoj link, modra riba :) Če kdo želi dodatnih 250 MB placa, še moja malenkost: http://www.dropbox.com/referrals/NTExNT...

edit: grr tale insert link ne dela :P
To Infinity And Beyond !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSexy ()

Kekec ::

Pa še moj link če kdo želi malo več prostora http://www.dropbox.com/referrals/NTE3ND...

Whisky ::

Pa še moja malenkost ponudi link za download.

http://www.dropbox.com/referrals/NTk3ND...

Heisenberg ::

Tale LINK vam pa da ŠE VEČ prostora ! ;)

pa lep dan še naprej ;)

_XWing__ ::

Roses are red
Violets are blue
so click on my link
and get your own toooooo

bluefish ::

No, brez nategovanja. Vsi linki so enaki in obema prinesejo 250MB prostora, nič več.

xCore ::

No potem pa se moj link :P http://www.dropbox.com/referrals/NTExND...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

chewbaca ::

CaqKa ::

Če še kdo nima dropboxa in je ful navdušen nad njim in bi se mi rad zahvalil da sem ga opomnil na dropbox, je tukaj moj invite s katerim dobiva oba 250 mega dodatnega prostora :)

http://www.dropbox.com/referrals/NTExOD...

Hvala.

Okapi ::

A je po vsem tem času tu okoli še kdo, ki ga nima?

Če hočeš nabiti do 8 GB, se včlani v kakšen bolje obiskan neračunalniški forum ali listo in tam naredi reklamo zanj.

O.

ekseR ::

Pa še moja malenkost. Hvala.

https://www.dropbox.com/referrals/NTE3M...
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

MrX ::

še en link za 250mb extra
https://www.dropbox.com/referrals/NTE0M...

Wox ::

Zero0ne je izjavil:

Zurbum je izjavil:

Če si shranjuješ tja utility programčke, ki jih povsod rabiš, linke, howto-je, mp3je, članke o paranoji, zakriptirane tvoje ultra pomembne datoteke,... ne vidim razloga za skrb. ;)


Za ta namen uporabljam lastni fileserver, osnovan na Prostih protokolih, nad katerim imam neposreden nadzor, in za katerega lahko dejansko vem, da shranjuje samo to, kar mu naročim. Dropbox je zaprtokoden tako na client kot server strani, poleg tega pa ne podpira nikakršne enkripcije. Zakaj bi se ukvarjal še s tem, da vsako datoteko, preden jo naložim na server, še kriptiram?

Zaprto, ne-Prosto - v najboljšem primeru neuporabno, v najslabšem izjemno nevarno.

A boš imel tudi svoj oblak?
Commodore 64

Jst ::

Oblak: Buzzword leta 2010.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

c0dehunter ::

Če bi še kdo poskusil Dropbox in pri tem dobil še 250MB dodatnega prostora, se lahko registrira preko mojega referral linka: http://db.tt/v7SJADf

*tako dobim tudi jaz 250MB dodatnega prostora ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

kranjskijože ::

Še moj link za dodatni prostor (ti in jaz dobima 250MB), če še slučajno kateri nima tega accounta. KLIK In seveda hvala za zaupanje :D.

P.S. Se še priporočam :P

BladE_ ::

Must have aplikacija....

klemenSLO ::

le hočte te referale ponucat si na gmailu naredite več računov....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

bluefish ::

Hja, da oba dobita plac mora povabljeni namestiti klient.

neptun319 ::

Heh, saj sem probu z začasnim mailom ki se po 24 urah zbriše, vse je oky, sam ko si naložiš aplikacijo mara biti nameščena na drugem računalniku od koga je povabilo. ker če ni, napiše pod referral
Ineligible
This referral is not eligible for bonus space. Either their email address was already in our system or they are using the same computer as you are.


Mogoče bi šlo če bi računalniku spremnil ime! Samo v podrobnosti pa res nisem šel, ker nimam časa.

blaz87 ::

Pozdravljeni!

Ali obstaja kaka varijanta, da bi lahko delalo več ljudi na enem dokumentu hkrati. Ali pa vsaj da bi dropbox javil, če je slučajno ta dokument že odprt na drugem računalniku. (Ker je pol problem z duplikati oz. kopijami, pol pa je nekaj v enem drugo v drugem zapisano)

Za rešitev ali podane predloge glede kakšnega drugega softwarea bi bil zelo hvaležen.

KaRkY ::

@blaz87 za to se uporablja SVN, GIT itd.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

fosil ::

Ali pa google docs.
Tako je!

CaqKa ::

KaRkY je izjavil:

@blaz87 za to se uporablja SVN, GIT itd.

Ne reši te težave... še vedno moraš mergat spremembe.
svn ti bo znal zmergat če boš imel plain text, ne pa binary datoteke.

težavo bi naj rešil naslednji office ki bo znal merganje preko mreže.

do takrat pa delamo merganje še vedno na roko. ali pa pač dokument kot že višje povedano delaš na recimo google docs.

5er--> ::

@blaz87: Alfresco ali Sharepoint

Okapi ::

Google docs je zelo v redu za skupinsko delo, vsaj če te ni strah dokumentov v oblaku in te ne moti delo v brskalniku. Nekaj pišeš, in gledaš, kako te nekdo drug popravlja:-)

O.

CaqKa ::

5er--> je izjavil:

@blaz87: Alfresco ali Sharepoint

pa na sharepoint ne moreš v live editirat, da bi dva naenkrat recimo...
sharepoint je samo shramba, je v takem primeru že lažje dropbox uporabljat.

qwea ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwea ()

Kekec ::

Malo je trajalo ampak smo prišli do tja :)

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Jst ::

Dropbox je predrag. 50GB za 10$ na mesec! Kaj se jim je strgalo!

Carbonite, ki ga uporabljam jaz, stane 50EUR na LETO, brez omejitve podatkov. To je v bistvu cloud backup service. Sam ga imam na prenosniku, kjer programiram.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kekec ::

Ampak kakor vidim je to 50€ po računalniku, poleg tega dropbox ni backup service.

Okapi ::

Predvsem pa je brezplačen do 8 ali kolikor že GB.

O.

Kekec ::



Jaz sem nabral 13.4 GB brezplačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

jest10 ::

RockyS ::

torej moreš uploadat 2gb materiala da dobiš 4gb
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox ponuja do 4,5 GB prostora brezplačno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11324648 (16527) Ajrina
»

Odkrita resna ranljivost v Dropboxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6026033 (21452) ginekolog
»

Izšel Dropbox 1.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5214863 (12350) Gandalfar
»

Chrome OS prihaja letos in prihodnje leto

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3210064 (7734) opeter

Več podobnih tem