» »

IBM s partnerji načrtuje 28 nm tranzistorje

1
2
»

823483 ::

Ko zmajnka argumentov potem še zadnji poskus izkazovanja pameti z žaljenjem a ne?

Poznam take. Zelo pametni ljudje.

Argumentov?
Saj ni kaj za argumentirati. Dejstva so dejstva...
Dejstvo je, da bo v enem letu v GF stroj, ki bo sposoben izdelovati vezja v 28nm tehnologiji. Dejstvo je, da bo AMD tam izdeloval svoje procesorje v 28nm(oz. bo GF zanj ZA PLAČILO izdeloval procesorje).

(Seveda la v primeru, da AMD preživi do takrat in da ne bo kakšnih posebnih zamud.)

In kaj naj tukaj argumetiram? To je nekako tako, kot bi od mene hotel, da argumentiram, da je nebo modro, da voda zavre pri 100 stopinjah, ali pa da je miza rjava. Tega se ne da argumentirati!

823483 ::

@Icematxyz
Glej, sem še enkrat prebral nekaj tvojih starejših postov v tej temi in vidim, da imaš že osnove popolnoma zamešane. Najprej glede tistih trditev, da je GF konkurent AMD-ju.
AMD je podjetje, ki se ukvarja z načrtovanjem mikroprocesorjev.
GF je podjetje, ki se ukvarja z izdelavo mikroprocesorjev.
AMD in GF sta si konkurenta nekako toliko, kot sta si konkurenta izdelovalec grisinov(jih imam ravno na mizi) in podjetje, ki grisine pakira v vrečke.

Eh, ne da se mi več, je brezveze... :(

mtosev ::

niso x86 kompatibilni. neuporabno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Kakšno sprenevedanje. Ampak počasi bomo na koncu. Čeprav sem mislil da smo že bili.

-Torej v tem tehnološkem zavezništvu ni podjetja AMD.
-Podjetju AMD se bo izstavljalo račune prav tako kot vsem preostalim kateri bodo želeli tam štancati svoje čipe.

Samsung, IBM in drugi bodo pa svoj denar vložili v nekaj kaj AMD ni bil več sposoben vzdrževati ker je predrago zato ker bodo pomagali AMD podjetju da bo spet konkurenčnejše podjetju Intel?

Pravljice za lahko noč ja.

823483 ::

Kakšno sprenevedanje. Ampak počasi bomo na koncu. Čeprav sem mislil da smo že bili.

-Torej v tem tehnološkem zavezništvu ni podjetja AMD.
-Podjetju AMD se bo izstavljalo račune prav tako kot vsem preostalim kateri bodo želeli tam štancati svoje čipe.

Samsung, IBM in drugi bodo pa svoj denar vložili v nekaj kaj AMD ni bil več sposoben vzdrževati ker je predrago zato ker bodo pomagali AMD podjetju da bo spet konkurenčnejše podjetju Intel?

Pravljice za lahko noč ja.

-Da, v tehnološkem zavezništvu ni podjetja AMD, vsaj neposredno ne. Je pa posredno, preko deleža v GF
-Da, kot sem napisal že na prejšnji strani. Večkrat...

-Ne. Ta podjetja so se skupaj združila, ker rabijo to tehnologijo. IBM bo izdeloval svoje Cell procesorje, GF mikroprocesorje, ipd.
Vsem "sodelujočim" je to v interesu, saj "več glav več ve", poleg tega pa bodo stroški deljeni. V tem dejanju NE GRE ZA NIKAKORŠNO POMOČ AMD-ju. Vsa podjetja so šla v to izključno zaradi lastne koristi in želje po dobičku.

Zheegec ::

Kakšno sprenevedanje. Ampak počasi bomo na koncu. Čeprav sem mislil da smo že bili.

-Torej v tem tehnološkem zavezništvu ni podjetja AMD.
-Podjetju AMD se bo izstavljalo račune prav tako kot vsem preostalim kateri bodo želeli tam štancati svoje čipe.

Samsung, IBM in drugi bodo pa svoj denar vložili v nekaj kaj AMD ni bil več sposoben vzdrževati ker je predrago zato ker bodo pomagali AMD podjetju da bo spet konkurenčnejše podjetju Intel?

Pravljice za lahko noč ja.

Glej, res ne veš za kaj se gre. Očitno tukaj vsi vedo, tebi pa ni jasno.

Povej, zakaj bi v tem zavezništvu moral biti AMD? GF je v tem zavezništvu (sicer čisto malo časa, prej je bil to AMD, ker je pač imel tovarno), ima pogodbo z AMD (katere obstoj garantira tudi delež AMD v GF) da bo za njih delal procesorje na tej tehnologiji. Zakaj jih ne bo delal AMD sam? Ker je AMD prodal 50% delež v svojih tovarnah - to pa zato, ker je izračunal, da ga outsourcanje pride ceneje, kot da ima sam svoje tovarne.

Pa še dobra zgodovinska lekcija - točno to (da se outsourcanje splača) so ugotovili tudi ATI, nVidia in dosti drugih. Ravno TO je bil pa tudi en glavnih vzrokov za propad Voodooja - namesto outsourcanja so šli v lastne tovarne in kar hitro propadli.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Poldi112 ::

[--------] Še tretjič. IBM in GF in ostali so skupaj zato, da bodo SKUPAJ RAZVILI v SKUPNO DOBRO in bo tako za VSE razvoj cenejši.

AMD ima tu korist, ker je zraven "njihova" fabrika GF, oz. če ti je ljubše, fabrika, kjer bodo delali procesorje. Zato bo AMD imel procesorje izdelane v novejšem proizvodnem procesu, bodo hitrejši, z manj porabe,... Tudi če ne bi imeli nobene povezave z GF je že zgolj dejstvo, da bo fabrika, kjer štancajo procesorje, šla v modernejši proces, pozitivna novica za AMD.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Poldi112 ::

>AMD postaja čedalje majnša riba. In slej ko prej bo jo kakšna ščuka pojedla.

AMD je veliko dosegel že samo s tem, da je preživel tako dolgo ter da je še vedno konkurenčen. In tvoj post samo kaže nepoznavanje zgodovine. Zadnje desetletje sta z Intel-om kar se performanc tiče precej izenačena. Par let vodi eden, par let vodi drugi.

Vsi ostali so pa že propadli, ali pa so totalni marginalci (VIA). Trg x86 je pač brutalen. In procesorjev na splošno tudi. Alpha, PA-RISC, ... mrtvo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PrimozR ::

Prizadeti ste fanboyi AMD-ja. To pa je tudi vse. AMD je tako ko en Istrabenz. Do vrata v dreku. In vse te rešitve mu zmajnšujejo samo veljavo in moč. Še bo kar nekaj časa preteklo da bo se AMD postavil po robu zopet Intlu.

Zagotovo pa mu pri tem ne bodo pomagali IBM, Samsung in drugi. Oni gledajo na svoje koristi pri vsem skupaj in ne AMD-jeve.

Nenazadnej če je tako kot pravite vse preprosto zakaj pa AMD ki kot vemo še samo načrtuje procesorje ne da izdelovati procesorjev Intlu?

Zagotovo bi mu jih Intel z veseljem izdelal na svojih strojih pa tudi tehnologijo ima boljšo?

AMD postaja čedalje majnša riba. In slej ko prej bo jo kakšna ščuka pojedla.


[-----------------------------------------] Zakaj, ZAKAJ, bi AMD razvijal proizvodni proces, če mu to ne koristi _N_I_Č_!! Naj to delajo tisti, ki jim koristi (Global Foundries), ker to lahko prodajo drugim. GF in AMD sta vseeno precej povezana, veliko bolj, kot ne vem, GF in nVidia. GF bo (dokler bo AMD imel delež) videti kot proizvajalec 'AMD čipov in ostalega'. GF pa je v partnerstvu, kot že rečeno, ker dejansko lahko koristi razvite stvari., AMD bi samo metal proč denar in inženirje, če lahko enostavno dobi podatke o novem procesu, verjemi, tako od GF kot od IBMa (IBM MOČNO pomaga AMDju, v časih največje krize je bil videti tudi kot veliki odrešitelj/kupec AMDja). Enako, kot nVidia dobi podatke o 55 nm od TMSCja, da vejo, kako naresti čip, ki bo delal v 55 nm.

niso x86 kompatibilni. neuporabno.


In potem še en pametnjakovič, ki nima pojma in strelja debilne ideje. Kdo ni x86 kompatibilen?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Icematxyz ::

[-----------------]

No še dobro da sedaj se ne sprenevedate več in trdite da ima AMD kaj od tega. Kvečjemu GF. AMD bo pa za sodelovanje v tem procesu kot podjetje ki ni v partnerstvu plačal vsaj isto v realnosti pa mnogo več kot tisti ki so v zavezništvu.

Torej to bo povečalo njegovo konkurenčnost in mirne volje bo lahko risal procesorje in bil zopet v takšem položaju napram Intlu kot je bil še nekaj let nazaj?

Mercator tudi če ne bi zmogel več vzdrževati prodajnih prostorov in bi delež prodal Interšparu. A potem ne bi rabil odplačevati najemnine še česa in a ne bi izgubil del moči in vpliva napram temu kaj je nekoč bil? V kateri pravljici?

Zanimivo pa da Intel ne gre na takšno pot in se veča investira v nove tehnologije in veča tržni delež. Kako le niso Intlu razložili da bo s takšnim početjem zaostal za AMD. LOL in še enkrat LOL.

Drugi se pasejo na teh njivah ki jih je včasih obdeloval AMD. To je bistvo te novice če druga kot kmečke logike ne razumete. Zagotovo je AMD s tem majnši kmet. In pa seveda večji "kmet".

Debil sem morda ja če tako pravite. O ekonomiji morda nimam pojma. Ampak če ma kdo od vas kaj o ekonomiji pojma pa je to tudi šala dneva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Poldi112 ::

Glede na tvoje konstantne očitke o sprenevedanju si ali [---------------] ali pa oboje. Če ti mi tega ne moremo dopovedati, ti bo pa čas.

Lep dan še naprej.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Icematxyz ::

Ne da se ti argumentirat več kot si že napisal žalit pa se ti da a ne?

Lepo pregledno tudi po kmečko če drugače ne razumete imate napisano moje misli pa jih uvržite. Če pa mislite ker se trije derete pač v en rog da imate za to prav in da bom jaz spoznal mojo zmoto pa se malo zamislite sami pri sebi.

Ko bom imel naslednji AMD sistem doma in ko Intel pač zaradi tega ker je boljši ne bo mogel nerealno naviti cen svojih procesorjev potem bom pa rekel da imate prav in da je AMD super.

Trenutno pa si zasluži z moje strani le "The next year award". In to vsako leto zadnji dve ali tri leta za neizpolnjene obljube in zavajanje potrošnika. In kot nedostojnega tekmeca Intlu.

Takšne novice kot so to pa nevem če mislite da bodo pomagale AMD-ju in da Intel zato ne spi mirno pa se spet malo zamislite pri sebi.

Arabci z denarjem v firmi kjer ima delež tudi AMD in tuje firme ki so skovale zavezništvo v katerem sploh ni AMD podjetja razen pač da ima delež v podjetju ki sodeluje v zavezništvu. Zraven arabcev seveda. To bo jim pa res ogromno pomagalo ja. Že naslednje leto bodo spet bog i batina.

Saj pravim. "The next year award" si zaslužijo.

PrimozR ::

Hm, jest očitno nisem dobil pošte/modre kuverte od AMDja :(((

823483 ::

Hm, jest očitno nisem dobil pošte/modre kuverte od AMDja :(((

To pride po opravljenem poslu ;)

kuglvinkl ::

niso x86 kompatibilni. neuporabno.

In potem še en pametnjakovič, ki nima pojma in strelja debilne ideje. Kdo ni x86 kompatibilen?!? n


Grisini. Daj, mtosev, reci, da si mislil grisine!!!

Kar se tiče Icematxyz-a :) Just leave it. Nima pojma ne o ekonomiji, ne o IT sceni.
Your focus determines your reallity

mtosev ::

ne mislim sem da IBMovi (PPC) cpuji niso x86 kompatibilni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

823483 ::

ne mislim sem da IBMovi (PPC) cpuji niso x86 kompatibilni

Kar je zelo umesten komentar(?)

PrimozR ::

Tough luck kugl :D

mtosev in kaj imajo IBMovi PPC proci veze z novico o pomanjpanem proizvodnem procesu?

Icematxyz ::

Sedaj je najbolje, da se grem obesit, ker me je Icematxyz popolnoma ponižal in s svojim argumentiranjem zlomil še zadnje delce ponosa v meni.


To da nimaš dobenega ponosa v sebi mislim da ti nisem rabil jaz dokazati.

Lahko pa debato nadaljujemo tukaj:

Novice iz AMD-ja
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia z velikimi težavami v proizvodnji

Oddelek: Novice / Rezultati
4614366 (12292) Jst
»

AMD-jeve APU-je bo izdeloval tudi TSMC

Oddelek: Novice / Procesorji
73627 (3220) Lonsarg
»

GlobalFoundries opušča 32 nm

Oddelek: Novice / Procesorji
207331 (6389) FireSnake
»

Global Foundries v pogovorih z nVidio

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
113007 (2706) Senitel

Več podobnih tem