» »

Povezava dveh PC na en USB printer

Povezava dveh PC na en USB printer

pravnik ::

A ima kdo kako informacijo oz. mi lahko potrdi. Ima dva računalnika in zraven en usb printer. Rad bi povezal na ta printer oba PC-ja. Ima pa seveda samo en usb vhod. Na kakšen način bi lahko to naredil? Hvala!

jamiroq ::

imas vec moznosti; tiskalnik lahko vklopis en racunalnik in ga nato preko mreze delis z drugim, lahko kupis mrezni usb vmesnik (ala belkin f5l009) in nanj vklopis printer, lahko kupis router (ali pa ga mogoce celo ze imas), ki deluje tudi kot print server... ce nimas mreze pa ti ostane edino nakup usb switchboxa.

pravnik ::

A bi bil usb razdelilec dober?

samsung113 ::

V primeru da maš oba računalnika nonstop prižgana se ti najbolj splača prvi način,sepravi da deliš printer pa še stane te nič :)

jamiroq ::

pravnik> A bi bil usb razdelilec dober?

kaksen? obicajen usb hub ne bo deloval, potrebujes nekaj takega (rocni) oz. nekaj takega (avtomatski preklop).

pravnik ::

Gledal sem nekaj preprostega za par € - en (printer) v dva (PC1, PC2)?

jan01 ::

Kupi asus wl-520gu -dober router s usbjem -flashaš alhko na odlične firmware kot tomato( oz nnjegov mod za usb), oleg, dd-wrt... Pride okoli 55€
Drug način je, da preprosto sharaš tiskalnik, a računalnik na katerega je priklopljen mora biti prižgan...

jamiroq ::

pravnik> Gledal sem nekaj preprostega za par € - en (printer) v dva (PC1, PC2)?

to bi si lahko sicer sam poiskal, ampak ker sem tako prijazen ;): digitus DA-70123 v com-shopu, za piclih 20 eur.

pravnik ::

pravnik> Gledal sem nekaj preprostega za par € - en (printer) v dva (PC1, PC2)?

to bi si lahko sicer sam poiskal, ampak ker sem tako prijazen ;): digitus DA-70123 v com-shopu, za piclih 20 eur.


Najlepša hvala. Sem se slabo izrazil - mislim sem preprost razdelilec (navaden za par €) usb - en v printer - ostala dva (vsak v svoj PC) - a to ne gre?

5er--> ::

Ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica za dva računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
618138 (7230) WizzardOfOZ
»

Težave z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
7888 (771) 20sdfj093f
»

Ruter ali switch

Oddelek: Kaj kupiti
91273 (1040) Good Guy
»

? printanje in wireless povezava

Oddelek: Omrežja in internet
263329 (2954) Mati
»

router ter printer

Oddelek: Omrežja in internet
5862 (803) steev

Več podobnih tem