» »

težava z monitorjem in računalnikom.

težava z monitorjem in računalnikom.

adsadadad ::

lp. imam en problem in sicer monitor se mi ze lep cas tu pa tam v igri vgasne in napise mi analog-digital(imam samsunga), v bistvu se naredi tak kot da je racunalnik vgasnjen. lucka otripa. Danes pa se mi je to zgodilo ponovno, vendar zdaj ko hocem ponovno prizgati racunalnik se mi ta najprej vgasne in takoj za tem vklopi, motor pa ostane izklopljen. kr naprej otripata lucki kot da je vgasnjen :S... kaj bi lahko bilo narobe? mogoce graficna, monitor, rami?

lepo prosim za pomoc cim prej ce se da. lp

alexxxx ::

Menjaj monitor če maš kakega doma, pa poglej če je grafična kartica pravilno vstavljena (da se ni izmaknila iz podnožja). Potem poročaj dalje.

adsadadad ::

lp. sem menjal monitor in ni pomagalo. sem vzel ven rame pa grafo pa dal se enx not pa se kr ne dela :S.. kaj bi lahko blo? je crknila graficna oz. rami al kaj? :S.

solatko ::

Stestiraj RAM-e in preglej, v kakšnem stanju so kondenzatorji.

StratOS ::

Imaš ATI kartico ? Katero ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

adsadadad ::

imam graficno ATI HD4670. kak naj stestiram rame in pregledam v kaksnem stanju so kondenzatorji? xD :). tolko pojma pa spet nimam hehe :P

od saphire je graficna.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Najprej daj vse podatke o konfiguraciji, tudi meni steklena krogla ne funkcionira najbolje te dni.

adsadadad ::

evo moja konfiguracija:

matična plošča: ASUS P5Q
procesor: INTEL E7400
RAM: 2x2gb corsair 1066 MHz
grafična kartica: SAPPHIRE ATI HD4670

še kaj?

StratOS ::

Kolk sem jaz videl so problem driverji in kompatibilnost novemu softwareu ??, uporabljaj najbolje originalne driverje izdelovalca na mediju, če boš updatal tako kot sem jaz (HD 4850 - Pallit ) boš imel kar nekaj problemov.
Tudi Enable VGA mode pri bootu mi ni več pomagal, sem manualno moral zbrisat/pobrisat na drugem compu driverje z diska, restore point tudi ni delal ???
Problemi so se začeli z Cyberlink powerDVD 9 in Bluray pogonom in novimi ATI grafičnimi driverji, problem pa so bili samo driverji in ATI kontrol - na nobenem DVI izhodu po loadu gonilnikov ni bilo slike - le začetni booot pol pa nič več ...

Sem mislil prvo da je problem izmenjava izhoda na DVI ali frekvenca/resolucija, vendar tudi to ni bilo, drugače bi na LCD/monitorju bil kak znak o tem ...

Poglej če lahko pogledaš kaj je narobe v Event viewerju.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

adsadadad ::

hm. kak? jas ko racunalnik vklopim se mi monitor SPLOH NE PRIZGE(kot da je vgasnjen, samo lucka otripa), racunalnik pa normalno laufa. ni niti to da bi se mi POST izvedel na zacetku pa da bi se pol monitor vgasno ampak se mi sploh ne prizge. glede driverov pa mam vse najnovejse gor in iz strani proizvajalca tak da nevem kaj naj?

je mozno da je graficna al pa rami crknili?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Poizkusi na VGA priklop, morda imaš na RAM-ih pre nizko voltažo. S katere enote imaš nastavljen boot (morda ti sploh ne zazna naprave). Vse razkoplji in ponovno sestavi. Imaš dodatno napajanje grafične, kateri napajalnik imaš, imaš priklopljen 8 pinski priklop procesorja ali samo 4 pine, kateri napajalnik imaš, morda je pre švoh. Cel kup je lahko problemov. Osebno bi mašino razstavil in še enkrat pazljivo vse skupaj sestavil. Kateri OS imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

StratOS ::

In eno in drugo, če ni kaj tretjega beri monitor :)

Preglej konekcije in vstavitev komponent.
Če ti matična ne piska probaj odstraniti/zamenjati/preveriti rame oz. zamenjati kartico z katero drugo ter preveriti step by step da vidiš kje tiči problem, preveri monitor :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

adsadadad ::

no ql bom se zajebaval malo hehe :). drugace pa monitor ni pokvarjen ker sem drugega probal pa je isto blo. imam win vista 64bit. samo cudi me da bi se kr tak to naredlo. prej mi je pa pol leta normalno laufalo. no vcasih se je v spilu vgasno monitor pa sem mogo pol restartat :S.. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni slike na Lenovo G50

Oddelek: Pomoč in nasveti
12738 (540) mihec161
»

racunalnik se vgasuje 10sekund po zagonu.

Oddelek: Pomoč in nasveti
281932 (1567) MVB_0110
»

resetiranje med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9891 (803) blackbfm
»

Katero graficno?

Oddelek: Kaj kupiti
372063 (1363) Meizu
»

Vgasne se mi monitor med igranjem iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
111016 (923) _markec_

Več podobnih tem