» »

katero matično

katero matično

lele ::

Kupujem eno cenejšo matično ploščo ter me zanima katero od firm najbol priporočate, asus, asrock, intel, msi....

DJ MartiNi ::

ASUS je kar OK. Za kateri procesor pa bi to potreboval?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

lele ::

rabu bi za pentiuma socket775

Pa za kaj hudiča so intelove plate svinsko drage glede na to da nč ne nudjo;(

x45 ::

rabu bi za pentiuma socket775

Pa za kaj hudiča so intelove plate svinsko drage glede na to da nč ne nudjo;(


ja kaj češ tako je... lahko pa cpu prodaš pa kupiš amd plato in cpu.

Valvoline ::

http://www.bolha.com/oglas382590662/osn...
Evo ti eno asrock za 60e. Odlična plata za malo keša.

lele ::

ne nism mislu d so plate za intelove procesorje drage sam prov intelove plate so drage

Valvoline ::

ne nism mislu d so plate za intelove procesorje drage sam prov intelove plate so drage

Intelove plate so navadn drek :)
Ne me narobe razumet,dela vse 100% vendar nobena se ne da navijat :)

amda ::

Hja mogoče bo tole pomagalo. Če nimaš procesorja 775 socket je bolje kupiti amd plato ter procesor, kajti za ta denar boš malenkost prihranil pri enaki zmogljivosi.

Pa še to procesorji 775 se poslavljajo, torej je sedaj smiselno razmisliti kako naprej.

Jaz ti priporočam amd plato s procesorjem pa če tudi ( če imš 775 ) "moraš" prodati ta procesor.

Vzami amd plato socket AM2+,+ procesor pa boš imel vsaj 2 leti mir.

Urc ::

amda & x45 1. april je že mimo >:D

solatko ::

Daj za plato raje kak evro več, se ne splača na ploščah kej preveč šparat, da te pozneje ne bo bolela glava. Izogibaj se ASROCK plat. Vzemi eno od teh treh, pa ne boš zgrešil: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Valvoline ::

Daj za plato raje kak evro več, se ne splača na ploščah kej preveč šparat, da te pozneje ne bo bolela glava. Izogibaj se ASROCK plat. Vzemi eno od teh treh, pa ne boš zgrešil: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Zakaj ??
Asrock je neko hčerinsko podjetje asusa kokr vem. Torej cenejša light asus varijanta :)
Kolega ima neko asrockovo plato in mu laufa e7300 na 4ghz 24\7 prav lepo.

solatko ::

Asrock je Asus-ova firma za poceni plate - dobesedno poceni, slabo. Vsake toliko si naletel tudi na 101-ko s katero ni bilo prav nobenih problemov. Niso niti slučajno toliko cenejše, kolikor imajo vgrajeno slabšo kvaliteto sestavnih delov.

nejko8 ::

Solatko
heh, to pomoje ne bo držalo, Asrock se je zelo popravil, plošče pa so orientirane v P/P segment. Da se kvarijo kaj bolj kot druge je "lovska". Razen če imaš kakšne konkretne statistike...
V tem testu 11ih p45 matičnih Tom's HW sta opisani 2, ena od njiju pa je v določenih benchmarkih prekosila še razne Maximus II Formule, P5Q Deluxe idr., ki so tudi do 1x dražje: http://www.tomshardware.com/reviews/int...

solatko ::

Kupi, goni in poročaj. Veliko menjal, posebno na AMD računalnikih. Crkovali južni most, kondenzatorji, lomila so se ležišča (slaba plastika), ne priporočam, razen za podnožja, kjer drugih ni možno dobiti.

Turtle ::

Asrocka smo mi imeli 1001 težavo....lahko, da so se popravili...ne bi vedel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turtle ()

amda ::

D a navedem oziroma opišem kaj je asrock

Leta 2000 sem kupil računalnik komplet ki je imel asrock plato,procesor 700mh.Vse lepo in prav po 8 mesecih se mi je pokvarila oziroma crknila,dobil novo seveda enako. Delovalo en teden,en teden na servisu, zopet servis tako mesec in pol na kar sem zahteval novo plato ali drugo boljšo z mojim doplačilom, pa glej ga zlomka ni bilo možno. Ker pa sem kupil računanik zase, ne za servis, sem kupil novo plato gigabyte, ta deluje še danes za mrežo-lan.
Ped 4 leti prijatelj kopil računalnik z asrock-ovo plato, po pol leta je zamenjal procesor in rame mehanizem ki dži procesor je počil tako kot en zatič pri ramih,in to se je zgodilo na servisu.

Sedaj pa pri arock-u so zelo dobri inžinerji, tehnologijo imajo skoraj na vrhuncu. samo kaj ko bi še, kaj storili glede KVALITETE.

Tako da jaz te plate asrock ne priporočam kljub temu če komu dela bp. Seveda odločitev je pa vaša. lp

mtosev ::

D a navedem oziroma opišem kaj je asrock

Leta 2000 sem kupil računalnik komplet ki je imel asrock plato,procesor 700mh.Vse lepo in prav po 8 mesecih se mi je pokvarila oziroma crknila,dobil novo seveda enako. Delovalo en teden,en teden na servisu, zopet servis tako mesec in pol na kar sem zahteval novo plato ali drugo boljšo z mojim doplačilom, pa glej ga zlomka ni bilo možno. Ker pa sem kupil računanik zase, ne za servis, sem kupil novo plato gigabyte, ta deluje še danes za mrežo-lan.
Ped 4 leti prijatelj kopil računalnik z asrock-ovo plato, po pol leta je zamenjal procesor in rame mehanizem ki dži procesor je počil tako kot en zatič pri ramih,in to se je zgodilo na servisu.

Sedaj pa pri arock-u so zelo dobri inžinerji, tehnologijo imajo skoraj na vrhuncu. samo kaj ko bi še, kaj storili glede KVALITETE.

Tako da jaz te plate asrock ne priporočam kljub temu če komu dela bp. Seveda odločitev je pa vaša. lp

Asrock obstaja od leta 2002 tak da lahko samo lazes. lp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nejko8 ::

HAHA

Pyr0Beast ::

Asrock trenutno ima popolnoma solidne zadeve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Zmeraj so imeli trenutno zelo solidne zadeve za nekaj mesecev ali do preteka garancijske dobe.

Pyr0Beast ::

Sploh ne. So se gigabytke dosti bolj kvarile ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Poceni plošče so se kvarile od vseh proizvajalcev, vendar procentualno so ASROCK prednjačile.

Pyr0Beast ::

Sploh ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Comtron je večino uporabljal ASROCK plate, zato so bili njihovi računalniki med najbolj nezanesljivimi, izmed vseh sestavljenih v Sloveniji, zaradi tega je njihov servis prišel na slab glas. Večina računalnikov, ki sem jih popravljal, so imeli skurjene ASROCK plate. Najmanj ABIT in GB. Res pa je, da sem dobil večino poceni računalniških izvedb od Asrocka, ostalo pa so bile plate višjega cenovnega razreda, tako da primerjava niti ni na mestu, vendar vseeno lahko sklepam po pogostosti napak, da od Asrocka čim dlje stran. Kolikor sem slišal, pa so bile dosti boljše kvalitete za AMD procesorje, napram drugim proizvajalcem, za Intel jih ne priporočam.

Pyr0Beast ::

Se strinjam, samo comtron tudi ostale opreme ni imel kaj veliko boljse.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Valvoline ::

Nekje sm bral o tem kak se lrpo navija novi e5400 r0,precej je blo veselih uporabnikov pocen asrock s775 plat,kjer so proc fural na 4.3ghz+.Pa še pred tem so fural starejše e21xx dualcore na 3ghz+. Z prihodom plate tipa 4core1600twins al pa tistih novih na x48 čipsetu je asrock skoraj best buy. Vsi testi na netu so v prid temu.

amda ::

D a navedem oziroma opišem kaj je asrock

Leta 2000 sem kupil računalnik komplet ki je imel asrock plato,procesor 700mh.Vse lepo in prav po 8 mesecih se mi je pokvarila oziroma crknila,dobil novo seveda enako. Delovalo en teden,en teden na servisu, zopet servis tako mesec in pol na kar sem zahteval novo plato ali drugo boljšo z mojim doplačilom, pa glej ga zlomka ni bilo možno. Ker pa sem kupil računanik zase, ne za servis, sem kupil novo plato gigabyte, ta deluje še danes za mrežo-lan.
Ped 4 leti prijatelj kopil računalnik z asrock-ovo plato, po pol leta je zamenjal procesor in rame mehanizem ki dži procesor je počil tako kot en zatič pri ramih,in to se je zgodilo na servisu.

Sedaj pa pri arock-u so zelo dobri inžinerji, tehnologijo imajo skoraj na vrhuncu. samo kaj ko bi še, kaj storili glede KVALITETE.

Tako da jaz te plate asrock ne priporočam kljub temu če komu dela bp. Seveda odločitev je pa vaša. lp

Asrock obstaja od leta 2002 tak da lahko samo lazes. lp


Hmm da rasčistimo. Leta 2000 sem kupil računalniški komplet in JE RES da v tem ni bila asrockova plata ampak s370 atx.
Leta 2003 sem kupil z asrockovo plato TO IN KAJ SEM NAPISAL PA DRŽI. Tako da ne lažem, sem preveril račune.

Ampak dejstvo ostaja asrock je slaba kvaliteta in vsi ki so imeli težave lahko to potrdijo.

No leta 2007 mi je crknila plata gigabyte GA-M51GM-S2G katero so mi zamenjali za novo in je še sedaj v garanciji, nevem pa zakaj mi niso hoteli dati druge z mojim dolačilom. Ve gdo zakaj ne?

Asrocka pa ne priporočam!!!

amda ::

Nekje sm bral o tem kak se lrpo navija novi e5400 r0,precej je blo veselih uporabnikov pocen asrock s775 plat,kjer so proc fural na 4.3ghz+.Pa še pred tem so fural starejše e21xx dualcore na 3ghz+. Z prihodom plate tipa 4core1600twins al pa tistih novih na x48 čipsetu je asrock skoraj best buy. Vsi testi na netu so v prid temu.


Ja sej temu nihče ne oporeka samo KVALITETA je na psu. Tega pa testi ne omenjajo.

Pa kot sem že rekel, njihova tehnologija je v sami špici in ko bodo še kaj storili na kvaliteti, bo pa druga pesem a ne? lp

ncc2000 ::

Za Ati crosfire, LGA 775 45nm support, katero plato ubost?
Lahko tudi iz nabora rabljenih, cenovno najugodneje?

Valvoline ::

Kšno rabljeno p5b deluxe ali asus commando :)

amda ::

amda & x45 1. april je že mimo >:D

Ja kaj pa si stem mislil?

nejko8 ::

Za Ati crosfire, LGA 775 45nm support, katero plato ubost?
Lahko tudi iz nabora rabljenih, cenovno najugodneje?


Raje kakšno rabljeno na x38 ali x 48 čipsetu (gigabaytke se pocei rabljene prodajajo), ali pa kakšno rabljeno asus p5q pro, mogoče celo novo Asrock P45XE za cca 100eur.

solatko ::

Gigabyte GA-EP45-DS3 - 109€ - AGT

vinkl25 ::

Imel sem dve Asrock-ovi plati pa sem jih ganal 4 leta skoraj nonstop pa so delale brez problema oz. še zemeraj delujejo brez problema.

solatko ::

vinkl25 - So izjeme, v večini primerov pa zelo slabe izkušnje večih uporabnikov.

jest10 ::

vinkl25 - So izjeme, v večini primerov pa zelo slabe izkušnje večih uporabnikov.

Imel 3 plate(od tega imam eno še vedno) in so več let delale brezhibno. 2 sem nato prodal in ne vem, če še delata. Zgleda je kar dosti "izjem";)

OmegaM ::

jah, mi pa smo imeli 50% - 50% oz imamo. Torej pol od tega se jih deluje.

Into kar sem tu prebral o napihnjenih kondenzatorjih ... na nasi firmi je 99,9% racunalnikov z Intelovim precosrjem in koliko sem tu videl napihnjenih kondenzatorjev!

Najvecji krivic po moje glede kondenzatorjev itak proizvajalci sami zaradi kitajske robe.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asrock matične plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
617509 (6131) m0LN4r
»

POMOC PROSIM Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575057 (4614) Xserces
»

Nakup komponent postopoma

Oddelek: Kaj kupiti
301435 (833) RokyR
»

Računalnik za 480EUR - Prosim svetujte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
594429 (3334) Vuli
»

Plata: procesor 478, xpress 16x pci

Oddelek: Kaj kupiti
81527 (1403) jan01

Več podobnih tem