» »

Asrock matične plošče

Asrock matične plošče

«
1
2

Mitch ::

So zanesljive? Do sedaj sem vedno prisegal na Asus in Gigabyte matične plošče vendar me zanima, če lahko kaj prišparam in kupim Asrock?

MIHAc27 ::

Hja jaz nimam slabih izkušenj z njimi. Vseeno raje posegam po Asusu ali Gigabytu, če je možno in ni cenovno hude razlike.

GTX970 ::

So zanesljive?

So.

Namen uporabe, imaš že kak izbran model ?


MIHAc27
Vseeno raje posegam po Asusu ali Gigabytu

Pri Gigabytu lahko naletiš na velik šrot, pri eni z b85 si z rev 1.1 in novejši zmanjšali število mosfetov in pride do throttlanja :)), tako da posploševati ni primerno.
Pri asusu imajo tudi svoje cvetke, kakšen buggast bios recimo in čakaš ko butelj da izdajo nek vsaj približno delujočo verzijo.

Asrock je v lasti Asusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Machete ::

Jaz imam Asus, Gigabyte in Asrock. Vse v funkciji in nekje low mid range (80-100EUR price range)
Najbolj 100% dela Asrock. Brez kakršnega koli problema že leto in pol.
Asus je najbolj problematična od vseh. Veliko blue screenov, sem pa tja (ob kakšnem neugoodnem krešu) ne najde boot diska itd.. Pa še bios updejt mi ni nikoli ratalo izvest, vedno neki error. Sem pa parkrat probal na vsaj dva različna načina.
Je pa lahko vse naklučje in odvisno od ostalih komponent in intalacij, ampak če že sprašuješ za mnenje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

aerie ::

Pri Asrocku dobiš za isti denar nekaj več bonbončkov, kot pri Asusu ali Gigabaytu. Kvaliteta Asrockovih plošč se je tudi zadnja leta precej povečala (npr. kvalitetnejši japonski kondezatorji). Je pa res, da je software (če kdo te programčke sploh uporablja) slabši od GB in Asusa.
Povezava med Asrockom in Asusom sicer še vedno obstaja, vendar danes Asrock ni več le Asusov OEM ampak konkurenca (ASRock) @ Wikipedia.

Mitch ::

Recimo zanima me ASRock H87 Pro4 matična od Asrocka bo primerna za PC srednjega razreda?

aerie ::

Če ima za tvoje potrebe dovolj priključkov (USB itd.) potem da. Jaz bi vseeno vzela raje tole, ker ima novejši chipset: http://www.mindfactory.de/product_info....

Dr_M ::

Zame je Asrock takoj za Asusom, potem pa dolgo nic.
Ja, na zacetku so delali res zanic plate, ampak v zadnjih nekaj letih so mocno napredovali.
In Asrock je ze dolgo povsem neodvisna od Asusa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitch ::

aerie je izjavil:

Če ima za tvoje potrebe dovolj priključkov (USB itd.) potem da. Jaz bi vseeno vzela raje tole, ker ima novejši chipset: http://www.mindfactory.de/product_info....

Imaš prav, sem šele sedaj opazil, da gre za starejši H87 čipset...

Machete ::

Mitch je izjavil:

Recimo zanima me ASRock H87 Pro4 matična od Asrocka bo primerna za PC srednjega razreda?


Tole imam jaz. BP ca leto in pol. Nikoli ni še zatrokiral pc. Vmes sem enkrat naložil na novo 7ico, ker se je winsom sfuzlalo.
Nimaš kaj falit, če ustreza tvojim potrebam. Razen, če je kakšna bolj frišna izdaja..

opeter ::

Jaz imam tudi eno AsRockovo ploščo in ni problemov (tok, tok).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Magic1 ::

Imam Asusuovo, nestabilen jajc, v prvem PCIE slotu sploh ne moram imet grafične ne da bi comp zmrznil v parih minutah(sem tudi grafično menjal in je isto). To se mi je začel dogajat po 3/4 leta. V drugem slotu še nekako dela. Poslal v nemčijo na RMA in so mi jo vrnil s dopisom, da je vse ok.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Dami ::

Mitch je izjavil:

Recimo zanima me ASRock H87 Pro4 matična od Asrocka bo primerna za PC srednjega razreda?

Mam mATX varianto in dela 24/7 kot domač server z win2012r2 že več k eno leto bp.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

solatko ::

Asrock ima večino vezij slabše kvalitete od glavnih konkurentov Asus-a in GB. Ostalo je O.K.. Zato ima lahko pri enaki ceni več bombončkov, poleg tega so še vedno testno podjetje za novosti, saj imajo zavidljiv razvoj (bivši ASUS-ov), tako, da jim velik dohodek predstavlja tudi prodaja novosti.
Same plošče so kvalitetnejše kot so bile, vendar v cenovnem razredu nad 150€ še vedno raje posežem po kvalitetnejših vezninah Asus-a ali GB.
Pri najdražjih pa razlike ni, saj jim vezja dela preizkušen izdelovalec (vsem trem isti).
Delo krepa človeka

theBill ::

Imam Asrock Z68 Extreme3 Gen3, dela že 3 leta in nekaj mesecev brez problemov.

aerie ::

solatko je izjavil:

Asrock ima večino vezij slabše kvalitete od glavnih konkurentov Asus-a in GB.

Konkretno katere čipe? A to recimo Intel za njih dela slabše verzije čipov? Ali misliš tu na dodatna vezja, npr. ASMedia na AsRocku vs. Marvell na Asusu?

solatko ::

aerie - Govorim o večslojnih tiskovinah matičnih plošč, ne o vsem kar pride nalotano na to osnovo.
Govorim o čisti osnovnem izdelku, ki ni tako kvaliteten, povzroči pa to, da posamezni sloji, zaradi toplotnih učinkov ali zvijanja, enostavno odstopijo in se posledično določene povezave med plastmi razlotajo.
To se na zunaj ne vidi, dela pa hude težave pri stabilnosti in vzdržljivosti.
Niti nisem trdil, da so vse te tiskovine zanič, jih je pa večji procent, kot pri omenjeni konkurenci.
Čipi in ostalo je pri vseh več ali manj enako, pač dobavljena roba od tistih nekaj proizvajalcev.

Matične plošče Abit-a so slovele kot izredno kvalitetne, razen varčevanja pri kondenzatorjih. Tako dobrih osnov, nima nihče več.
Delo krepa človeka

aerie ::

Hvala, Solatko. Skratka... ASRock is the Yugo of the motherboard world ;

solatko ::

Tako nekako, čeprav so bili yugo america prav solidno narejeni vozički in so tisti srečneži, ki so dobili zavrnjene ali poškodovane, namenjene v ZDA prav uživali. Kvaliteta skoraj na nivoju Hyundai Pony.
Odlično delujoči agregati, nič rjavenja, vsi mehanizmi so špilal, kot je treba, še čričkov ni bilo veliko.

Z Asrockom je podobno, nekaterim delajo še danes matične z 462A podnožjem za AMD in niso imel nobenega problema, drugemu pa crkne plata za katero so dali preko 100€ v enem ali dveh letih. Dobijo na garancijo drugo, ki jo ravno tako pobere zelo hitro, vmes pa imajo nestabilen sistem, cel kup problemov.
Pri ostalih dveh konkurentih taka dogajanja niso prav pogosta, razen pri ploščah za nekaj 10€ katerih tiskovine so pa verjetno od istega proizvajalca, kot za Asrock.

Praviloma pri matičnih velja pravilo - nisem tako bogat, da bi kupoval poceni, razen v primerih, ko se sistem menja vsaki dve leti ali prej.
Delo krepa človeka

Miha 333 ::

Potem pa mi ni jasno, zakaj od več kot 10 novih plošč, s katerimi imam opravka službeno ter privat v zadnjih 4 letih, edino z Asrock ni bilo niti ene težave. Omenjenih 10 vsebuje primerke Asrock, Asus, GB, MSI, tudi višjih cenovnih razredov.

Res je, da je pri Asrock že na oko tanjše vezje. Ampak zadeve delujejo. Tudi za naslednji nakup vem, katera znamka MB bo. Vsaj pri meni, izkušnje povedo svoje.

GTX970 ::

Super ker primerjate Asrock izpred 10 let z onim iz 2015 ;((.

aerie ::

Sarkazem je ;) Solatko pa je... solatko ;)

solatko ::

Jaz pa od cca 100 v zadnjih 2-eh letih, gre za plošče srednjega in višjega razreda, nisem imel nobenega problema z nobeno ploščo, razen določenih nestabilnosti na 3-eh Asrockovih, ki so bile zamenjane, zaradi slabe osnove.

Verjetno je večja razlika pri ploščah nižjega cenovnega razreda, s katerimi se pa praviloma ne ukvarjam.

GTX970 - Verjetno zato, ker so še vedno največkrat slabše kvalitete. Nekje morajo prinest not nižjo ceno.
Poglej probleme z nestabilnostjo uporabnikov S-T-ja in boš začuda spoznal, da imajo s tem največ problemov pri sestavah z ASROCK ploščami.
Delo krepa človeka

GTX970 ::

S 1155/1150 so slabe kvalitete ?

http://www.tomshardware.com/reviews/z77...
Consequently, our seven-way Z77 Express-based motherboard comparison ends in a three-way value tie between the Biostar TZ77XE3, ASRock Z77 Extreme4, and Gigabyte Z77X-D3H. None of the three boards earn a definitive victory, so they receive our Tom's Hardware Approved award, indicating superiority over the rest of today's field.



Z87
http://www.asrock.com/news/events/2013t...
http://www.tomshardware.com/reviews/z87...

x99
http://www.tomshardware.com/reviews/asr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Dr_M ::

Nekaj tezav so imeli z FM2 platami. Slabi VRMji, je tudi gorelo. Za Intel ni problemov, ker niso tako pozresni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

>Poglej probleme z nestabilnostjo uporabnikov S-T-ja in boš začuda spoznal, da imajo s tem največ problemov pri sestavah z ASROCK ploščami.

seveda, če se največkrat uporabijo ravno asrock plate :)
#brezpodpisa

solatko ::

Tudi LC napajalnikov je bilo prodano največ, pa ni bilo veliko problemov z njimi, ampak pikce ob omembi te znamke dobi kar nekaj "poznavalcev" HW.
HP prenosnikoc je prodanih največ, vendar se jih pametni izogibamo, nekaterim pa delujejo b.p. dolga leta.

To, da je znamka najbolj prodajana, še ne pomeni, da je tudi kvalitetna. Nekateri pač kupijo na predlog prodajalcev, drugi kupijo zato, ker je to kupil sosed, največ pa zato, ker je poceni ali zato, ker so tak tip, drugi enostavno nehali delat.

Moje mnenje je, da je najvažnejše pri PC ravno matična plošča, vse ostalo se potem z lahkoto nadgrajuje po potrebah. Tudi ob majhnem budgetu, se ne splača kupovati MB za 30-40€ in potem gor tlačit i5, 16GB RAM-a, SSD in neko besno grafično.
S takim sistemom, se zelo hitro pojavijo problemi s SW.
Delo krepa človeka

SuperVeloce ::

Človek dobi pikice, ker ugotovi, da je bil večkrat nategnjen v kakšnem comshopu ali bigbangu in so mu lcpower prodali kot kvalitetnejši izdelek (in temu primerna mogoče tudi cena). To jokcanje sem že velikokrat slišal, težav s temi napajalniki pa je malo morje, vse od nestabilnosti v idle pa do kaj hujšega... vsekakor je problemov z asrocki manj, kot z lcpower :)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

particle ::

Dve leti in pol nazaj, ko sem kupil ASrock z77 Extreme4, sem bil tudi zelo skeptičen. Moj prvi ASrock nakup ever. In sem mogoče pričakoval, da jo bom do sedaj že menjal. Se je pa izkazala za super plato, proc je navit na njej na 4,2 brez problema. Vse deluje tako kot je treba. Skratka zadovoljen.

solatko ::

Peshkeer - To je MB srednjega razreda in nimajo tako slabe tiskanine, če prav smo ravno eno tako ploščo vrnili, zaradi čudnega delovanja zvočnega čipa.
Dobili sorazmerno hitro novo, ki pa lepo deluje.
Delo krepa človeka

broken/link ::

Machete je izjavil:

Jaz imam Asus, Gigabyte in Asrock. Vse v funkciji in nekje low mid range (80-100EUR price range)
Najbolj 100% dela Asrock. Brez kakršnega koli problema že leto in pol.
Asus je najbolj problematična od vseh. Veliko blue screenov, sem pa tja (ob kakšnem neugoodnem krešu) ne najde boot diska itd.. Pa še bios updejt mi ni nikoli ratalo izvest, vedno neki error. Sem pa parkrat probal na vsaj dva različna načina.
Je pa lahko vse naklučje in odvisno od ostalih komponent in intalacij, ampak če že sprašuješ za mnenje..

na firmi mamo 20+ računalnikov, polovica gigabyte plošč, polovica asrock, i5ka, 8gb rama, ssd, napol pasiven napajalnik, 2monitorja gor priklopljena (direkt na plato). Računalniki z Asrockovimi platami delajo bp od smega začetka, 4 kompi z gigabyteovo plato so šli že na servis. zgolj naključje? mogoče. ampak izkušnje podobne kot pri predhodniku :)

edit: sem šel še na predračun pogledat, ker sem videl, da se pogovarjamo o točnodoločenih modelih: uporabljamo ASROCK H87 Pro4

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Isto kot bi bral temo o LC napajalnikih.. Vsi pravijo da so crap.. Pa vendar 90% lastnikov teh napajalnikov pravi, da jim delajo BP že 7+ let.

Računalniki z Asrockovimi platami delajo bp od smega začetka, 4 kompi z gigabyteovo plato so šli že na servis.


Kar se pa tiče Gigabyte plošč.. Lastim si že drugo zaporedoma. Tokrat Z77-D3H. In dela BP. Nobenih BSOD-ov ipd. Ravno sem sestavljal računalnik kolegu, pa sem mu verjetno samo zaradi tega, ker meni moja Gigabyte dela BP, tudi njemu sestavil komp z Gigabyte plato.

pviran3 ::

Igra pravilo: Malo denarja, malo muzike;
Poceni asus pa gigabyte isto crkne kot poceni asrock.

Imam asrock z77Pro4 in zaenkrat dela bp.

Dr_M ::

Isto kot bi bral temo o LC napajalnikih.. Vsi pravijo da so crap.. Pa vendar 90% lastnikov teh napajalnikov pravi, da jim delajo BP že 7+ let.


Kako pa ves, da jih je 90%?
Si delal obsezno raziskavo z vec tisoc primerki?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SuperVeloce ::

Mogoče sedaj to že drži (za tiste malo dražje), 7 let nazaj pa zagotovo ni... tolikokrat sem kolegom menjal te napajalnike, da je že kar grozljivo. Tudi meni so vsi šli k vragu slej kot prej, tudi tisti, ki so bili večino časa za rezervo
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

eric_cartman ::

Dr_M je izjavil:

Isto kot bi bral temo o LC napajalnikih.. Vsi pravijo da so crap.. Pa vendar 90% lastnikov teh napajalnikov pravi, da jim delajo BP že 7+ let.


Kako pa ves, da jih je 90%?
Si delal obsezno raziskavo z vec tisoc primerki?


Imeli smo že točno to temo tu na slotech.. Verjetno bi moral napisat, da karikiram s cifro 90% ..Vem pa da večina, ki jih ima, so napisali, da je čisto OK oz. jim dela tako kot treba.

[D]emon ::

Ze kar nekaj casa uporabljam ASRock plosce, in do sedaj mi je samo ena odpovedala poslusnost. Izkazalo se je, da so fasali ponarejene kondije. Enostavno popravilo, na sreco. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

lovro535v2 ::

sem me ze en par matičnih ASRock pa so mi po 5 letih vse odpovedale sedaj imam asus in dela brez problema priporočam asus in gigabyte ASRock tudi zdržijo nekaj časa samo ne toliko kot asus in gigabyte.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

aerie ::

Aha. AsRock ti je odpovedal po petih letih. Zdaj pa Asus dela že eno leto ;) Poleg pa še za vsak slučaj priporočaš Gorenje... ups Gigabajt :)

solatko ::

Ajde v redu - Asrock je najboljši proizvajalec matičnih plošč, so stabilne, brezhibne, dobre za najvišje performanse in to brez razlike od tistih za 35€ pa do tistih v najvišjem cenovnem razredu.
Asus, GB, MSI in ostali nimajo za kaj iskat, lahko v letu ali dveh popolnoma nehajo s proizvodnjo.

Tisti serviserji, ki pa imajo s hibami plošč težave, naj pa nehajo opravljat svoj poklic, saj nimajo pojma.

Sem nekje slišal, da začnejo v bližnji prihodnosti tudi v delovne postaje, vgrajevati Asrock in nič drugega.
Delo krepa človeka

lovro535v2 ::

aerie je izjavil:

Aha. AsRock ti je odpovedal po petih letih. Zdaj pa Asus dela že eno leto ;) Poleg pa še za vsak slučaj priporočaš Gorenje... ups Gigabajt :)
kdo pravi da imam asus eno samo eno leto plus gigabyte dela dobre matične plošče si mogoče ti imel več asrock matičnih da lahko govoriš iz izkušenj ker jaz sem jih mel.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Jaz sem imel LC napajalnik 550W in se je skuril na kompu, ki ni kuril 300W na polno obremenjenost. Pač zadeva ni bila narejena da lufa 24/7 na idle 99% časa. Okoli tuljave je bilo vse stopljeno, seveda sem šel na net pogledat in nisem bil osamljen primer.
Magic

hojnikb ::

Kaj ko bi tisti stari mački kej svoje trditve podkrepil... Nekaj je reči "tale ma pa tanek pcb" , druga je pa to polinkat z kakim proper testom...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SuperVeloce ::

Magic1 je izjavil:

Jaz sem imel LC napajalnik 550W in se je skuril na kompu, ki ni kuril 300W na polno obremenjenost. Pač zadeva ni bila narejena da lufa 24/7 na idle 99% časa. Okoli tuljave je bilo vse stopljeno, seveda sem šel na net pogledat in nisem bil osamljen primer.


en 550w ki sem ga jaz imel, je imel na 12V linijah skupno max 300w. Tko da ja, idle je relativno :)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

aerie ::

Mal heca kljub tankemu PCB-ju ne škodi ;) OK?

broken/link ::

@solatko: tko ja, bravo. En aplavz za solatkota. iz ene skrajnosti v drugo :) oz v jok in na drevo :)

Nihče ni rekel, da je asrock najboljša firma in brez napak, ampak glede na naše izkušnje so se zelo zelo popravili; vsaj glede na to, da so včasih (podobno kot acer) sloveli po neravnonajboljših platah. V srednjem razredu delajo kvalitetne plate in ni te treba bit strah, da si kupil crap.

solatko ::

Ko sem napisal, iz izkušenj, da pač niso tako kvalitetne, kot konkurenca, v prejšnjih postih tudi poudaril zakaj, ste usekal po meni, ko napišem, da so oh in sploh, pa spet ni prav. Vsi tukaj jih opisujete, kot ferrarije na področju MB.
Pri podhranjenem napajalniku, katerekoli znamke, vedno pride do težav.

V obdobju, ko so Enermaxi in druge brand name firme stale 2 ali celo 3 LC power napajalnike, je bila to za večino potrošnikov edina izbira, samo dovolj močan je moral biti.
Vsak napajalnik ima napisane A na 12V-nih linijah, kar je edino merodajno pri potrebni kapaciteti. Večina sestavljenih mašin, je imela v sestavi 420W LC-je, ki so bili že v osnovi prešvoh, za karkoli resnega na področju grafike.
550w in pozneje 600W pa so zadovoljili večino takratnih potreb, stali so pa glih polovico brand name 400-450W. Delali so stabilno nekaj let, potem pa jih je večina častno izdihnila, enostavno ob prižigu, ni bilo glasu.
Tudi fičo je bil zanič avto, pa so nekaterim, oziroma večini lastnikov, dobro služili.
Danes se to dogaja s Korejci - vsi jih imajo za ceneno robo, imajo pa najmanj okvar na 100k prevoženih Km.

Je pač tako, da nekdo raje investira v boljšo matično, drugi v cool ohišje, tretji v najhujšo grafiko, nekaj pa je pametnih in sistem naredijo po svojem izboru, z namenom čim stabilnejše uporabe in tako, da nobena komponenta ne izstopa preveč.

Verjetno ni v redu, če obesiš procesor za 300EUR+, grafično za 500EUR+, na matično za 50EUR (kjer večinoma dobiš pri Asrocku največ) in vse to poganjajo z napajalnikom za 150EUR+ v ohišju za 30EUR. Tudi podobne predloge sem že videl od "strokovnjakov" za igrice na tem forumu.

Nekje najbolj uravnotežena sestava gre po znesku in potrebah uporabnika od low do high.

Bolj mi je všeč želja tistih, ki si želijo odlično matično, solidno ohišje, napajalnik višjega srednjega razreda, ostalo pa ceneje in potem nadgradijo na boljšo opcijo, saj se večina komponent ceni. V dobri matični bo lepo prepeval tudi najcenejši celron, v slabi plati i7 no goo. Tudi ostale zadeve v dražjih matičnih delujejo neprimerno bolje in predvsem vedno zanesljivo, kar pri cenenih izdelkih, čeprav z najnovejšim chipsetom ni pravilo.

In ja, za low PC poceni Asrock z nekaj več bombončki, ko pa se pogovarjamo o midle ali high varianti (tudi z nadgradnjo pozneje (6mesecev - 2let), pa nikakor ne bo moja prva izbira ta firma.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

opeter ::

solatko je izjavil:

Asus, GB, MSI in ostali nimajo za kaj iskat, lahko v letu ali dveh popolnoma nehajo s proizvodnjo.


Koliko je še sploh proizvajalcev matičnih plošč?
ASUS, Gigabyte, AsRock, MSI, Biostar, Intel (še nekaj dela), Sapphire (ne vem, če majo še program matičnih), Foxconn (?) pol pa se že počasi neha, ali?

Nekoč smo imeli več kot trideset proizvajalcev ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

[D]emon ::

Sam nisem ASRocka opisoval kot ferarija, niti nisem pljuval po njem. Lepo sem napisal, imel sem do zdaj kar nekaj ASRock plosc, od katerih mi je samo ena crknila, pa se to zaradi ponarejenih kondenzatorjev. Moje osebno mnenje je, da so dokaj solidne plosce, ki ti ne pustijo luknje v denarnici. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

lovro535v2 ::

če je bol poceni build potem vsekakor asrock če je pa medium al pa high end build bi se pa jaz raje odloči za kakšen Asus,Gigabyte,Msi.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528565 (3577) Gox89
»

Intel Core i7 4790K & Pentium G3258 "Anniversary Edition" (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8912701 (9078) N4m31355
»

1155 plata

Oddelek: Kaj kupiti
191229 (784) Xserces
»

ASUS (P8Z77M PRO) vs ASRock (Z77 PRO4)

Oddelek: Kaj kupiti
153165 (3039) fr4nc

GIGABYTE GA-Z77X-D3H ali ASRock Z77 Pro4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
677151 (6720) bluefish

Več podobnih tem