» »

problem - LG home cinema / AUX / hdmi stream

problem - LG home cinema / AUX / hdmi stream

arabc ::

Živjo

Imam LG LCDTV povezano s pc-jem prek HDMI kabla (ati chipset, zvok+slika). S tem nimam nobenih problemov.

Sedaj sem kupil LG home cinema (za boljši zvok,dvd predvajalnika tudi če ne bi imel kar se mene tiče).

Povezal sem Home Cinema s LCDTV-jem prek AUDIO kabla (AUX / audio out na TV-ju, audio in na HC-ju) in s SCART kablom (je prišel poleg HC-ja, sam je neuporaben za kar potrebujem ker ne uporabljan antenskega signala, samo HDMI)

PC=>(HDMI)=>(hdmi)LCDTV=>(Audio out-Audio kabel)=>(Audio in)Home Cinema(AUX

Home Cinema deluje vredu, sem probal en navaden CD, enga z mp3-ji, tuner, tudi prek SCART-a dela zvok antenskega signala vredu.

Ampak ! , ko izberem na Home Cinema (AUX) in začnem predvajati vsebino prek HDMI-ja iz PC-ja na LCDTV in iz LCD-ja zvok prek Audio kabla (AUX) na Home Cinema, nastane problem.

Zvok izgine za slabo sekundo vsakih par sekund, neglede na to kaj predvajam (720p/1080p, navadne mp3-je, itd). Zvok ne gre iz sync-a, vedno ko je prisoten je sinhroniziran s sliko ob predvajanju filmov, samo izgine za sekundo vsakih par sekund.

Ima kdo kakšno idejo zakaj se to dogaja in kako popravit ?

Hvala vsem.

______________________
NEVERMIND, zgleda da mam jst to jebeno srečo da začne zvok štekat ravno takrat ko priklopim homecinema. Sedaj dela vse ok sam še eno majhno težavo imam.

In sicer balance volumna na LCDTV-ju in HOME CINEMA. Če hočem normalno jakost zvoka na home cinema moram zvok na televiziji iz prej normalnih 15 dvignit na vsaj 80. Pri tej jakosti pa moram nujno izklopit zvočnike na LCDTV-ju ker drgač ji bo dobesedno ven fuknlo :> (grozn šum, obupni zvoki ob nizkih tonih).

Je mogoče nekako zbalansirat zadevo al moram nujno sklopit zvočnike na lcdtv-ju ?
  • spremenil: arabc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki-PC-TV (hišni kino) pomoč

Oddelek: Zvok in slika
113989 (3543) Riff
»

Panasonic tv + Yamaha receiver

Oddelek: Zvok in slika
10876 (773) delfinus
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310815 (10090) T-Majo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456113 (3286) zavajon
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628286 (6611) gibaj

Več podobnih tem