» »

Kam zastonj postaviti spletno stran?

Kam zastonj postaviti spletno stran?

tommy boy ::

V Microsoft expression webu sem naredil enostavno spletno stran v html-ju, sedaj pa me zanima, katere strani ponujajo zastonj gostovanje, da bi mojo stran objavil?

AmokRun ::

harvey ::

Vse odvisno od ambicije. Nekaj zastonj prostora za gostovanje navadno ponuja že kar internetni ponudnik

Dostop do interneta
T-2 trenutno ponuja VDSL hitrosti do 60 Mbps/25 Mbps in FTTH hitrosti do 1Gbps/1Gbps. Vsak uporabnik dobi kot del storitve brezplačni poštni predal in prostor za brezplačno spletno predstavitev. Ob prijavi lahko uporabnik dobi tudi možnost brezplačnega poštnega predala in brezplačne spletne predstavitve za vsakega člana družine.

mrktngr ::

Kot predhodno zapisano, odvisno od ambicije. Malo in preprosto stran z možnostjo urejanja v spletnem urejevalniku lahko postaviš na webs.com, potem se začne dirka za dobro ponudbo brezplačnega gostitelja - jaz naraje pogledam na primerjalno tabelo in poiščem to, kar rabim.

AmokRun je izjavil:

http://www.000webhost.com/

Pri njih sem gostoval srednje majhen forum, ki je dosegel dva meseca gostovanja in nekaj čez 700 zapisov, števila uporabnikov pa se ne spomnim. Po obodobju teh dveh mesecev so se začele težave. Kljub zagotovljenemu prostoru in spoštovanju vseh njihovih pravil so najprej izklopili e-poštne strežnike za moj račun in kasneje dvakrat še spletno stran. Najprej so zadevo obrazložili kot nespoštovanje splošnih pogojev, češ, da smo želeli pošiljati "newsletter" veliki količini e-naslovov in to res ne gre (čeprav sploh ni bilo res, skozi njihov poštni strežnik je bilo poslanih le nekaj posameznih sporočil z odgovori na vprašanja uporabnikov). Drugič odgovora niso želeli dati, le stran so izbrisali. Jah, brezplačno pač.

HardFu ::

Pri spletni abecedi imas gostovanje mesecno ze za 2 eura, kar je prakticno zastonj, podpora je super, prav tako odzivni cas. Ne vidim razloga zakaj bi pri tako majhnem strosku vseeno hotel zastonj (in nezanesljiv) hosting. Zacetni strosek ti je tako samo se domena, katere pa so tudi precej poceni (seveda odvisno katero vzames). Torej riskiras 40 eur pa mas celo leto mir.
http://codeable.io

user4683 ::

HardFu je izjavil:

Pri spletni abecedi imas gostovanje mesecno ze za 2 eura, kar je prakticno zastonj, podpora je super, prav tako odzivni cas. Ne vidim razloga zakaj bi pri tako majhnem strosku vseeno hotel zastonj (in nezanesljiv) hosting. Zacetni strosek ti je tako samo se domena, katere pa so tudi precej poceni (seveda odvisno katero vzames). Torej riskiras 40 eur pa mas celo leto mir.

+1

Ali pa recimo gigaplanet, kjer imas 1GB gostovanje za 2.5€/mesec. Se sploh ne splača izgubljat živcev in spanja s free ponudniki, če so za tako nizko ceno na voljo free ponudniki...

Tarzan ::

Ponudnikov s poceni storitvijo gostovanja je ogromno. Recimo za od 1,65 EUR naprej lahko pri Unimatrix gostuješ statičeno stran. Pri Paypal/moneybookers ali plačilu z moneto lahko že v minuti stran objaviš.

Pri free gostovanju je ponavadi tako, da stran včasih preneha delovati brez predhodnega opozorila. Poleg tega so večinoma strani nabasane na strežnikih, ki niti slučajno ne zadostujejo potrebam, tako da je hitrost nalaganja bolj slaba.

_Dejan_ ::

@tommy boy: Zastonj gostovanja na začetku premamijo veliko uporabnikov, vendar ko se stran razširi(veliko ogledov, poslanih emailov) se ponavadi zadeve zakomplicirajo in lastniki brez predhodnega opozorila izgubijo spletno stran... Prav tako pa je večinoma support bolj švoh. :D Če iščeš brezplačni prostor in ti je dovolj par MB poglej pri tvojem ponudniku internetnih storitev, sem prepričan da omogoča nekaj MB brezplačnega prostora za spletno stran...

V primeru da se boš odločil za poceni plačljivo gostovanje, pa me lahko kontaktiraš koliko prostora rabiš in ti lahko sestavim kaj...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

mrktngr ::

Če boš pa že takoj ustanovil svoj multimedijski portal z dvema HD pretočnima kanaloma, pa zaradi ponujenega priporočam Servage. Niso naši, ampak delajo dobro.

Gost ::

mrktngr & company, imate pa izjemno hitro odzivnost za pomoč tommy boy-u. V čem je poanta, da odpiraš temo staro več kot eno leto? Zadeve, ki jih razlagate so postale že popolnoma logične. Zastonj, razen Googla, danes ni ničesar.

Tody ::

Dreamhost.com ga zmaga :) Sicer majo kako trapasto skripto ampak nasplošno so zelo cool :)Res je pa sicer da jih nisem še kej preveč obremenjeval.

_Dejan_ ::

Gost je izjavil:

mrktngr & company, imate pa izjemno hitro odzivnost za pomoč tommy boy-u. V čem je poanta, da odpiraš temo staro več kot eno leto? Zadeve, ki jih razlagate so postale že popolnoma logične. Zastonj, razen Googla, danes ni ničesar.


Uh šele zdej sem videl da je tema počivala 1 leto in jo je predhodnik obudil :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

techfreak :) ::

mrktngr je izjavil:

Če boš pa že takoj ustanovil svoj multimedijski portal z dvema HD pretočnima kanaloma, pa zaradi ponujenega priporočam Servage. Niso naši, ampak delajo dobro.

Osebno imam boljše izkušnje z GoDaddy. Pri Servage-u mi je večkrat izpisalo napako "MySQL server has gone away".

mrktngr ::

Gost je izjavil:

mrktngr & company, imate pa izjemno hitro odzivnost za pomoč tommy boy-u. V čem je poanta, da odpiraš temo staro več kot eno leto? Zadeve, ki jih razlagate so postale že popolnoma logične. Zastonj, razen Googla, danes ni ničesar.

Več uporabnikov izjemne hitrosti ni imelo pred letom, ko bi lahko odgovorili na temo. Jaz sem jo iz nenznanega razloga našel v "Neodgovorjene teme" in se zavedel, da lahko pomagam. Komu, se vprašaš? Če ne tommy boy-u, tistemu, ki bo čez prezplačen Google prijadral na Slo-Tech po brezplačen odgovor. Saj je teh tem na formu več, pa vseeno se kdo ustavi na prav tej. Zato je načelo neodgovarjanja na starejše teme zgrešeno - več uporabnikov z istim vprašanjem pride na neodgovorjeno temo in se zaradi njenega datuma odloči, da z enakim vprašanjem odpre novo, namesto, da bi odgovor že dobil v starejši temi. Forum LinuxQuestions je odličen primer, kjer se v vsakem kotu nagovarja za odgovarjanje na neodgovorjene teme, četudi stare leto. Tam jih resda manj, ker je skupnost velika. Pa vseeno.

bluefish ::

No, jaz pa ti vračam s situacijo na CGTalk forumu, kjer se teme samodejno zaklenejo po določenem obdobju neaktivnosti.
Da ne govorimo o tem, da je tema o gostovanju sticky in posledično je tale odveč.

mrktngr ::

bluefish je izjavil:

No, jaz pa ti vračam s situacijo na CGTalk forumu, kjer se teme samodejno zaklenejo po določenem obdobju neaktivnosti.
Da ne govorimo o tem, da je tema o gostovanju sticky in posledično je tale odveč.

Da, od formua do foruma se nepisano pravilo razlikuje. Vendar misselnost pri meni ostaja enaka, čeprav vem za uradno temo in sem jo omenil tudi v prejšnjem prispevku. V primeru, da se tako početje ne želi, zakaj res preprosto ne zaklenete - ali bolje - pobrišete takih tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286899 (10191) hariscorale
»

Wordpress in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
338000 (3817) BigWhale
»

Weebly + domena + email naslov

Oddelek: Izdelava spletišč
102414 (1716) tadejkan
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013870 (6507) Tody
»

Gostovanje za spletno skupnost

Oddelek: Izdelava spletišč
111614 (1334) Tody

Več podobnih tem