» »

ATI RADEON HD3850

ATI RADEON HD3850

mihas ::

Zdravo!

Kupujem nov računalnik pa imam eno vprašanje. Na starem računalniku imam grafično kartico ati radeon hd3850 (dela brez problemov), pa me zanima če se splača za nov pc kupovati novo (npr. geforce 9800 gt) ali je vseeno če obdržim staro. Ali je radeon hd3850 kompatibilna z novejšimi osnovnimi ploščami (npr. P4 775 PCI-E MSI P45 NEO3-FR)? računalnik uporabljam v glavnem za gledanje filmov na TV-ju in za igrice. Katera grafična kartica bi bila najbolj primerna (cenovni rang nekje 150 € max)? Hvala za pomoč.

lp, mihas
NO RETREAT NO SURRENDER

Galaxy ::

Kaj ti se šališ, če je kompatibilna? Seveda je. Vsaka plošča ki podpira PCI-E je kompatibilna z tvojo grafo. Za gledanje filmov ti je dovolj že intergrirana grafa, nikakor ne kupuj nobene nove (še posebej ne 9800GT ki je piece of crap), razen če misliš igrati kakšne nove igre, npr. Crysis.

Pamet v glavo! ;)

mihas ::

no pač sem in tja tudi odigram kakšno igro, zato ne bi rad da bi moral kmalu menjati grafično, ker ne bi bila dovolj zmogljiva za nove igre. katera pa bi potem svetoval? (btw do zdaj mi je še vse igre poganjala brez probelmov) ? aja obvezno mora imeti hdmi izhod(kot hd3850), ker imam povezavo do TV-ja.
še eno vprašanje, ki ni povsem povezano s to temo. Pri nekaterih igrah (recimo Rise of the argonauts) mi je pri filmskih sekvencah štekal zvok (nekaj sekund je bilo v redu, nato je zaštekal, in nato spet čez nekaj sekund bil v redu in nato spet zaštekal itd itd). Pri game playu ni bilo teh problemov. V čem je problem:/

lp, miha
NO RETREAT NO SURRENDER

Mitja358 ::

Vzami Sapphire ATI Radeon HD4850 1GB GDDR5 dual slot v elektronika.si.

mihas ::

NO RETREAT NO SURRENDER

mihas ::

osnovno ploščo bi nabavil tisto ki sem jo napisal zgoraj, procesor pa je intelov 775 C2D E8400 3,0 GHz Rad bi da ne bi grafična zaostajala, ne potrebujem pa neki ful dragega, da bi pol itak bolši procesor pa matično rabu, da bi izkoristu.
NO RETREAT NO SURRENDER

Mitja358 ::

http://www.elektronika.si/product_info....

si mislil tole?

jp. Če pa hoces dati manj denarja pa vzami HD4830 za 92€ se mi zdi, da je.

Mitja358 ::

osnovno ploščo bi nabavil tisto ki sem jo napisal zgoraj, procesor pa je intelov 775 C2D E8400 3,0 GHz Rad bi da ne bi grafična zaostajala, ne potrebujem pa neki ful dragega, da bi pol itak bolši procesor pa matično rabu, da bi izkoristu.

Razlisli kaj o tem: AMD Phenom II X3 720BE 140€
Matična Biostar 790GX čipset 99€

Je veliko boljša konfiguracija, razen če ne boš navijal extremno.

Galaxy ::

Grafična ti nebo zaostajala, prej bo CPU zaostal. Tako pač še je. Za rang do 150€ pa je 4850 najboljša!

mihas ::

Razlisli kaj o tem: AMD Phenom II X3 720BE 140€
Matična Biostar 790GX čipset 99€

Je veliko boljša konfiguracija, razen če ne boš navijal extremno.


je ta amd procesor hitrejši od tistega intelovega, ki sem ga napisal zgoraj? ta je 2,8 GHz intelov pa 3,0 Ghz. Zakaj je torej ta model amd-ja boljši? in ne, navijanje me ne zanima.
NO RETREAT NO SURRENDER

mihas ::

ko sem gledal za radeon hd4850 na elektronika.si sem našel samo model z GDDR3. kakšna je razlike med tem in GDDR5? in kje se model z GGDR5 lahko pogleda?
NO RETREAT NO SURRENDER

jest10 ::

Razlisli kaj o tem: AMD Phenom II X3 720BE 140€
Matična Biostar 790GX čipset 99€

Je veliko boljša konfiguracija, razen če ne boš navijal extremno.


je ta amd procesor hitrejši od tistega intelovega, ki sem ga napisal zgoraj? ta je 2,8 GHz intelov pa 3,0 Ghz. Zakaj je torej ta model amd-ja boljši? in ne, navijanje me ne zanima.

Kakor kje. Odvisno če zna igra izkoriščati več kot 2 jedri. Če zna ima Phenom prednost. Drugače je Intel boljši

g. Oden ::

ko sem gledal za radeon hd4850 na elektronika.si sem našel samo model z GDDR3. kakšna je razlike med tem in GDDR5? in kje se model z GGDR5 lahko pogleda?


Načeloma ima GDDR5 Radeon 4870 in ne 4850. V bistvu še nisem videl radeona 4850 z GDDR5. Hm, zagotovo pa se v zmogljivosti ne pozna dosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014143 (9893) xnnx
»

Računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
665342 (3501) cosmicsuper
»

Katere rame!? ...prodam grafično kartico (novo

Oddelek: Kaj kupiti
372061 (1570) r3spect
»

kateri procesor in grafično kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
252320 (1934) Meizu
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706168 (4803) opeter

Več podobnih tem