» »

Ne morem prepisati Viste z XP-ji

Ne morem prepisati Viste z XP-ji

backup ::

Pozdrav. Na računalu, na katerem je bila naložena Vista, skušam naložiti XP-je. Ko skušam zagnati instalaterja, mi sistem javi, da Viste ne morem prepisati z XP-ji, ker gre za starejšo različico. Boota se mi s CD-ja. Kaj mi je storiti? Hvala!

st0jko ::

zdaj ne razumem... a to bootaš iz cd-ja preden se ti naloži windows ali potem?

namreč iz windows ne gre zagnat inštalacije XP.
keks?

backup ::

V biosu sem nastavila botanje z CD-ja, ob zagonu se izpiše Boot from CD, ampak potem se zažene Vista.

moowy123 ::

Torej ne bootaš iz CD-ja. Lahko bi tudi čist lepo povedal. Rešitev je da bootaš iz cd-ja. V tem primeru se ti ne zažene Vista.

toxius ::

V biosu sem nastavila botanje z CD-ja, ob zagonu se izpiše Boot from CD, ampak potem se zažene Vista.


Ta CD začne brat, ampak sistemu nekaj ni "všeč" kar pomeni da se NE boota iz CDja, poskusi še s kakšnim drugim CDjem XPjev...
Pa ne pozabi pravilno nastavit SATA kotrolerja v BIOSU (AHCI, sata native mode, IDE...)

energetik ::

Ko ti napiše boot from CD, piše zraven tudi press any key... Torej takrat pritisni "any key", a ne. :D

backup ::

Mislim, da bo to slednje, ker tega ne znam nastavit. Našla sem sicer nastavitev On-Chip SATA mode, ki sem jo onemogočila, ampak potem računalnik ni potegnil ne CD-ja, ne HD-ja. Ponižno prosim, da mi pomagate pri tem, iščem po netu, pa mi nič ni jasno :| Matično imam Gigabyte GA-EP31-DS3L (http://china.giga-byte.com/FileList/man...

Poskusila sem tudi Fedoro, da bi povozila Visto in bi potem lahko namestila XP, not working. Verjetno iz istega razloga.

backup ::

Ko ti napiše boot from CD, piše zraven tudi press any key... Torej takrat pritisni "any key", a ne. :D


;(;(;(

energetik ::

Ja a si probala moj nasvet? Ker če ti boota v Visto, je ali CD pokvarjen ali pa nimaš naštelano, da boota s CD najprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

backup ::

Pritisnila sem any key. Mislim, da mora nekje biti nastavljen SATA native mode, ki ga rabi Vista, za XP bi morala nastavit AMCI ali pa onemogočit native mode. Ampak ne znam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: backup ()

backup ::

Korak naprej. Nastavila On-Chip SATA mode na combined (SATA operira na PATA modu), prišla v WIN setup. Ampak zdaj sistem več ne zaznava HD-ja. Nasvet?

toxius ::

Korak naprej. Nastavila On-Chip SATA mode na combined (SATA operira na PATA modu), prišla v WIN setup. Ampak zdaj sistem več ne zaznava HD-ja. Nasvet?


SATA native mode mora biti onemogočen... šele takrat bodo XPji videli disk

backup ::

Ja, to sem pogruntala. Ampak ne znam onemogočit ;((

Oziroma ... če nastavim On-Chip SATA Mode na Disabled, sistem ne najde nobenega diska, ne HD, ne CD.

Moje opcije so ...

1 On-Chip Primary PCI IDE
Enables or disables the integrated IDE controller. (Default: Enabled)

2 On-Chip SATA Mode
Configures the integrated SATA controller.

2.1 Disabled: Disables the integrated SATA controller.

2.2 Auto: Lets BIOS set SATA devices to Combined or Enhanced mode.
If your onboard SATA controller is automatically configured to Combined
mode, you can manually re-configure it to Enhanced mode as needed.
(Default)

2.4 Combined: Sets all SATA devices to operate in PATA mode. Combined allows a
maximum of 4 ATA devices to be used simultaneously: two PATA devices
plus two SATA devices.
Enhanced Sets all SATA devices to operate in SATA mode.

2.5 Non-Combined: Sets all SATA devices to operate in PATA mode and disables the integrated
IDE controller.

3 PATA IDE Set to
This item is configurable only if the On-Chip SATA Mode is set to Combined.

3.1 Ch.0 Master/Slave Sets the IDE channels to Ch. 0 Master/Slave. (Default)
3.2 Ch.1 Master/Slave Sets the IDE channels to Ch. 1 Master/Slave.
3.3 Disabled Disables the integrated IDE controller when Non-Combined is selected.

4 SATA Port 0/2 Set to

4.1 This value is dependent on the On-Chip SATA Mode and PATA IDE Set to settings.
When PATA IDE Set to is configured to Ch. 1 Master/Slave, this option will be automatically set
to Ch. 0 Master/Slave.

5 SATA Port 1/3 Set to

5.1 This value is dependent on the On-Chip SATA Mode and PATA IDE Set to settings.
When PATA IDE Set to is configured to Ch. 0 Master/Slave, this option will be automatically set
to Ch. 1 Master/Slave.

:| I feel lost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: backup ()

henro ::

živjo!
jest mam enak problem, pa za povrh sm pa čist zelen v temu biznisu.
zato sprašujem: a se da disk lepo sformatirat tko k je blo včash (format C:) in naložit xp?
hvala za dobre odgovore ;)

moowy123 ::

Ne.

Treba je vključiti AHCI in izklopiti SATA native mode. Potem pa bo šlo format c: in install xp-jev.

energetik ::

Jst bi dal na tvojem mestu opcijo 2.5 Non-Combined. Glede na opis ima da dela vse v PATA načinu in XP-ji morajo delat.
Sicer pa - a si potegnila že dol SATA driverje od matične? Lahko nastaviš na SATA mode, pa ob setupu XP pritisneš neko F-tipko, kjer potem SATA driverje namestiš z diskete.
Sem se pa še nekaj spomnil - ali ima DVD pogon tudi SATA priključek? Mogoče tudo to zafrkava, ne vem.

backup ::

Jst bi dal na tvojem mestu opcijo 2.5 Non-Combined. Glede na opis ima da dela vse v PATA načinu in XP-ji morajo delat.
Sicer pa - a si potegnila že dol SATA driverje od matične? Lahko nastaviš na SATA mode, pa ob setupu XP pritisneš neko F-tipko, kjer potem SATA driverje namestiš z diskete.
Sem se pa še nekaj spomnil - ali ima DVD pogon tudi SATA priključek? Mogoče tudo to zafrkava, ne vem.


Nop, pri Non-Combined se zažene Vista s HD.

Bios je bil že instaliran, ko sem komp dobila, imam pa CD od matične ... A lahko BIOS na novo naložim? Bo to potem skenslalo tole mojo Visto? Ali pa DOS morda? In v DOSu format C?

Glede DVD priključka SATA ne vem, bom ga odprla.

backup ::

Aaa, formatira!! :)):)):))

Nastavitve v biosu sem pustila:
- On-Chip Primary PCI IDE: Enabled in
- On-Chip SATA Mode: Auto,
samo primary boot sem pustila CD.

Sem pa dobila nasvet, da sistem zaženem v varnem načinu (F8) - in trenutno je na 15 % formatiranja.

Henro, upam, da bo tole tudi tebi kaj pomagalo.

Zaenkrat (in upam, da je to to) ful lepa hvala vsem, ki ste se ukvarjali z mojim problemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: backup ()

paljer ::

Eh, neumnost vlačiti na nov računalnik WinXP. Če si imela instalirano Visto jo bi pustila, saj nov računalnik dobro prebavi Visto. Če je potreba po menjavi Viste z drugim Win sistemom, bi ti priporočal Windows 7.

Mare2 ::

Paljer, zelo sodoben pristop. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312976 (1290) Duhec
»

problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
281041 (752) mariio
»

vista basic(problem)

Oddelek: Operacijski sistemi
91225 (1041) buneech
»

Prosim za pomoč pri instalaciji sata dvd-rw

Oddelek: Pomoč in nasveti
151692 (1575) nonenone
»

nForce 3 (PR)

Oddelek: Strojna oprema
61420 (1283) noraguta

Več podobnih tem