» »

vista basic(problem)

vista basic(problem)

ludbe ::

prvo kot prvo lep pozdrav vsem.
Imam en problem in sicer imam prenosnik TOSHIBA Satellite in imam na njem naloženo visto basic, ker mi pa vista ni všeč bi si rad na prenosnik naložil Windows xp, vendar se tu pojavi problem in sicer ko se spravim nalagati windowse mi napiše napako da ni bil najden noben trdi disk, kaj bi bilo lahko narobe?

Lp

bluefish ::

že stokrat omenjeno. V BIOS-u poišči možnost SATA Native Mode in jo nastavi na Disabled.

ludbe ::

sem gledal v biosu pa te možnosti nisem našel.

bluefish ::

če je ni, potem na proizvajalčevi strani (bodisi od Toshibe ali pa od proizvajalca čipovja) poišči driver za disk kontroler in ga s pomočjo programa nLite integriraj v namestitveni CD.

Sicer pa ni nujno, da se tista opcija imenuje SATA Native Mode, lahko je kaj podobnega.

ludbe ::

a se prosim komu da poiskat te driverje ker jst jih enostavno ne najdem, gre pa za prenostnik TOSHIBA SATELLITE L40-18Z

PaX_MaN ::

ludbe ::

kter driver pa moram označit tam k piše driver type?

ludbe ::

a mi prosim kdo pokaže link ktere driverje moram downlowdat pa jih integrirat z xp-jem, če se komu da poiskat bi bil ful hvaležn pa prilepi link sem. Gre pa za TOSHIBO SATELLITE L40-18Z

hvala

Lp

bluefish ::

Tam izberi Chip Set Utillity in XP in klikni Search. Ko boš prenesel .zip file pa si za postopek oglej Readme file in točko 8B v njem.

buneech ::

V nastavitvah je mogoče Sata compatibility mode, ali pa sata mode, imaš pa lahko tudi izbiro AHCI/IDE, izbereš IDE in si rešil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč pri formatiranju prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
71507 (1395) miqro
»

Kateri sata driver je pravi za TOSHIBA SATELLITE L40-Q17???

Oddelek: Strojna oprema
145662 (2485) Leoon
»

Need Drivers ALL for laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
151454 (928) jan01
»

setup cannot find any hard disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181868 (1618) rdecaluc
»

sata drivers & bios

Oddelek: Strojna oprema
94066 (3736) jackorsen88

Več podobnih tem