» »

priklop ojačevalca na avtoradio

priklop ojačevalca na avtoradio

Udbovc ::

zanima me pa tud če bi mi gdo pomagal kako naj priklopim Evertone Avtoradio MP3/USB CD-3320 in ojačevalec MAC Audio MPX 2500 če se sploh da priklopit skupaj?
drugače imam pa tud avtoradio Blaupunkt New Orleans MP58 ki ima izhod za oječevalec in izhod za subwofer.
če mi lahko gdo pomaga kako naj priklopim ta dva avtoradia naj prosim napiše.

zanima me pa tudi za kaj se uporablja vhod na ojačevalniku REMOTE in če ga je nujno priklopiti?

damjan1980 ::

nevem točno za tvojo opremo, ampak princip je vedno tak da avtoradio in ojačevalec povežeš z činč kablom, zvočnike pa priklopiš na ojačevalec. Za ojačevalec rabiš tudi napajalni kabl vezan na akomulator in maso, ki jo privijačiš na karoserijo. Pazi da pobrusiš barvo dol, mora bit stik z plehom!
remote pa je za priklop daljinca

Udbovc ::

aha potem morm činč kabel še dokupit ostale kable že imam in so tudi prave debeline.
se pravi če ima avtoradio izhod za daljinca potem ga povežem z tem remote?
ampak ni pa nujno da ga povežem? mislm bo ojačevalec še vedno deloval tudi če ta remote vhod pustim prazen?

Thagirion ::

A ni ponavadi Remote za vklop in izklop ojačevalca, torej da se vklopi z avtoradiom ter izklopi? ;)

Udbovc ::

ja sej to me zanima. kaj sploh je ta Remote.
konektor se pa nahaja med napajanjem in maso. na levi strani je napajanje, na sredini Remote, na desni pa masa.

če gdo zagotovo ve za kaj se uporablja naj prosim napiše

Thagirion ::

Torej, remote se uporablja, da ko se vključi radio, se vključi tudi ojačevalec =)

Udbovc ::

aha. pa imaš kako idejo kako ju povežem oz. kam povežem remote? ker avtoradio nima nobenga takega izhoda.
mogoče če bi povezal z tistim kablom ki gre na ključ avtomobila (ko obrneš ključ se prižge tudi radio)???

Thagirion ::

Odvisno od avtoradia. Ponavadi imajo avtoradiji zadaj izhode posebej za ta remote, tako da ga priključiš samo tja gor. Kako pa je s drugimi priključki torej za na ključ avtomobila in podobno pa ti jaz nebi vedel povedat, to pa naj kater drug strokovnjak pove ;)

dëych ::

Remote je za vklop/izklop ojačevalca...kabl je v večini primerov že zraven poleg činč kabla (RCA) tako, da ti ga ni treba posebej napeljevat. Za napajanja pa potrebuješ kakšn 6-10mm^2 kabl in pa varovalko, ki jo namestiš nekje v bližini akumulatorja. Če boš imel subwoofer priklopljen potem, daj raje bolj debel kabl že v štartu.;)

dëych ::

Remote kabl je modro/bele barve. Poglej v dokumentacijo ali pa jo poslikaj pa ti bomo povedal katera žica je.

Scorpia ::

Ko boš napeljeval kable v avtu, obvezno moreš dati kabla od činčev in napajalnega kabla, vsak na svojo stran! Recimo napajalni se ponavadi da na levi, brez težav pa lahko daš zraven še kable od zvočnikov, če misliš imeti sprednji sistem na ojačevalec. Važno da je činč kabel na svoji strani. Kot ti je en uporabnik napisal, dobro zbrusi barvo dol za maso. Da maš dobro maso, moreš imeti 0,2 ohm upora, z 1,5 metra kabla dobiš 0,3 kar je odlično. Na tak način se boš izognil utripanju luči.
Ne vem kako ima evertone, ampak zakaj ne uporabiš blaupunkta? Na izhodu avtoradia je ponavadi moder kabel, na njemu piše remote in ta ne gre v euro konektor.
Drugače imajo malo boljši avtoradiji, dodatni rumeni kabel ki je namenjen dodatnemu priklopu eksterne naprave. Slabost je ta, da če imaš ugasnjen radio, ti ojačevalec zastonj dela. Ko pa ugasneš avto, je pa tudi ta rumen kabel mrtu, takrat bi avtomatsko ojačevalec ugasnil. Sam tega še nisem probal, ker ni bilo potrebe.
////

Udbovc ::

kje pa se da kupit te konektorje in činč kable ker zraven radia nisem dobil nič, zraven ojačevlaca pa tudi ne.

ja kabel za maso mam 1.5m, napajalni kabel pa ima 30cm od priključka za akumolator tudi ohišje za varovalko.

Scorpia ::

Konektorje ne rabiš ker za radiem imaš samo remote priklopiti. Činč kable dobiš že v big bangu, mislim da so tam 15-17 evrov, mal že pozabil. V tem kablu dobiš že kabel za remote in tega lahko zvezeš kar z izolir trakom, ker tukaj ne vleče tok in ni panike.
ti priporočam da greš na akustika.com in si tamo malo prebereš.
////

oberskitona ::

Pa če se greš avtoakustike potegni napajalni kabel na eni strani in činč kabel nadrugi strani avta razen v primeru da kupiš res kvalitetne činč kable, da se izogneš neprijetnim motnjam kot je žvižganje in pokanje ob vklopu ojačevalca.
Vsak avtoradijo, ki ima činč izhode ima tudi remote kabl malo poglej mislim pa da je že napisano kabl remote ne gre v iso oziroma euro konektor in je posebaj iz avtoradija, če se pa ne spoznaš pa idi k nekomu, ki se da neboš vsega skuril(imaš tudi opcijo če preveč "švasaš" s kabli lahko skuriš tudi računalnik v avtomobilu)

Udbovc ::

aha sem zdej videl da imam naslednje kable: napajalni kabel (debelina 6mm), masa (debelina 6mm in dolžina 1,5m), činč kabel, kabel za zvočnike in pa remote kabel.
ampak sem ugotovu da lahko ojačevalec priklopim samo na Blaupunkt-a ker drugi nima izhoda za ojačevalec.

mogoče gdo ve kje se da kupit ta konektor ki iz konektorja v avtoradiu pretvori v činč kabel in da ima remore že zraven?

evo tale PRVI konektor - če gdo ve kje se ga da kupit?
 Blaupunk konektor

Blaupunk konektor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Udbovc ()

hans2 ::

Zdravo,
Te konektorje sem pred časom zasledil pri konradu
lp

;-) ::

Udbovc upam da si zrihtal, če ne pa lahko kaj vprašaš, jaz sem povezal isti radio na vse možne načine že.

Zanima me samo kako se pri tem evertonu išče po mapah? Na USB ključu imam več map ampak ne dojamem kako bi brskal po mapah.

LordTado ::

mislim da je rumen kabel signalni za vklop...

;-) ::

Vedno je modri signalni, Rumen je battery oz. stalen tok, rdeč pa se prekine ob kontaktu. oz obratno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio

Oddelek: Na cesti
102754 (2491) shmandi
»

Ojačevalec v avtu-kako narediti, da se bo izklopil ob vzemu kontakta?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
214575 (4239) dba
»

avto ozvočenje in nadležen zvok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
94728 (4575) stromar
»

Napajanje avtoojačevalca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163178 (2986) Jackal
»

Avtoakustika - pok ob vžigu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122740 (2370) wompaone

Več podobnih tem