» »

Zakaj moram vedno predem tiskam izbrati čiščenje kartuše.??

Zakaj moram vedno predem tiskam izbrati čiščenje kartuše.??

Mitja358 ::

pozdravljeni,
poglejte takole je:
Imam multifunkcijsko napravo Brother DCP-117C, pri kateri kupujem neoriginalne kartuše.
Pred pol leta sem opazil, da če printam črn text ali črni sliko se pol besedila ne vidi, ker so bele lise in ni barve na tistem mestu. Če pa printam barvo pa je vse v redu.
Če pa hočem, da dobro printa črne strani pa moram dati skoraj vsak dan al pa vsak drugi dan cleaning black cartidge, kar pa je nekaj neobičajnega ter poleg tega se zapravlja črnilo.
Tukaj vam dodam še screenshoot kako tole zgleda:


Hvala vam.

mtosev ::

lahko da si si z neoriginalnimi kartusami zjebal printer.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mitja358 ::

A to je lahko možno?
Zakaj pa barvno vredu printa?

AndrejS ::

Jaz več nikoli ne kupujem neoriginalnih tonerjev in kartuš. Zelo slaba izkušnja z laserskim printerjem, katerega so 2 mesca po servisih vlačli in noben ni vedel kaj je narobe. Prodajalec neoriginalnih tonerjev pa seveda ni bil nič kriv!!!

Pyr0Beast ::

Pač se kartuše hitro zasušijo, zadeva naj bi bila vklopljena tudi če ni v uporabi, saj se z vsakim vklopom računalnika kartuše malce -spihajo-.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

Pač se kartuše hitro zasušijo, zadeva naj bi bila vklopljena tudi če ni v uporabi, saj se z vsakim vklopom računalnika kartuše malce -spihajo-.

Aha potem pa je mogoče v tem problem. V navodilih piše, da naj bo zamenjava kartuš nekje na 6 mesecev. Jaz sem jih menjal po 8 se mi zdi.
In ja ko sprintam ven tiskalnik takoj ugasnem. Zdaj bom pustil tiska

Mitja358 ::

Sem zdaj mel veš čas vklopljen tiskalnik in skoraj vsaki dan moram dati čiščenje črne kartuše. Barvne so pa vredu. Kaj naj storim. Je mogoče prah kriv? Se da odpreljati na čiščenje ali pač kaj je narobe?

Pyr0Beast ::

Ah, potem je pa nekaj z šobami narobe.
Probaj dati zadevo na prtiček in poglej, če kaj 'pušča'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

Ah, potem je pa nekaj z šobami narobe.
Probaj dati zadevo na prtiček in poglej, če kaj 'pušča'.

Profesor mi je v šoli rekel, da se mi je verjetno posušila tista gobica ki "raznaša" črnilo po listu in ne vpija dovolj v sebe črnila, zato dela te črte. Kaj je rešitev?

Mitja358 ::

Ah, potem je pa nekaj z šobami narobe.
Probaj dati zadevo na prtiček in poglej, če kaj 'pušča'.

Šobe naj dam na prtiček ali kartuše?

Pyr0Beast ::

Gobica ?? Pri inkjetu ni nobene gobice ki bi raznašala črnilo.

Da, vzami kartušo ven in poglej, če je na dnu kaj črna in pacasta. načeloma bi morale biti zadeve dokaj čiste in ne razmazane (ko začneš prinatati ti na vrhu ali pa na dnu strani naredi eno packasto črto)

Na strani, kjer se kartuše pospravijo je bil pri starejših tiskalnikih pivnik, kamor so se kartuše vsake kvatre malce spihale, malce žalosnto je reči, da je na našem HP710 se tam nabrala vsebina 2h kartuš, pač zanič izvedba zato da se lahko prodajajo drage kartuše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zee ::

Zato kupis laserca in imas mir.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mitja358 ::

No meni je profesor rekel da se je vrjetno gobica ki vpija črnilo zasušila. Zdaj pa nevem katero je misli.

Mitja358 ::

Gobica ?? Pri inkjetu ni nobene gobice ki bi raznašala črnilo.

Da, vzami kartušo ven in poglej, če je na dnu kaj črna in pacasta. načeloma bi morale biti zadeve dokaj čiste in ne razmazane (ko začneš prinatati ti na vrhu ali pa na dnu strani naredi eno packasto črto)

Na strani, kjer se kartuše pospravijo je bil pri starejših tiskalnikih pivnik, kamor so se kartuše vsake kvatre malce spihale, malce žalosnto je reči, da je na našem HP710 se tam nabrala vsebina 2h kartuš, pač zanič izvedba zato da se lahko prodajajo drage kartuše.

Zdaj sem jo vzel vem in spodaj je bila malce popackana s črnilom oz. ena kapljica je visela ven in sem jo s palčko pobrisal.

Sam še vedno dela črte.

Kaj pa če je za tole kriv prah? Sam pol bi vse kartuše tako printale ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklop avtomatskega čiščenja Canon IP4600

Oddelek: Pomoč in nasveti
131229 (1090) -žiga-
»

Ink-jet tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
8737 (622) solatko
»

Test refillov za tiskalnike (Cosmo, Brane2, JR)

Oddelek: Strojna oprema
96146 (5039) Fukomuko
»

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Oddelek: Strojna oprema
93194 (3194) Azrael
»

Kateri InkJet do 30k?

Oddelek: Kaj kupiti
141276 (1102) Brane2

Več podobnih tem