» »

Kateri InkJet do 30k?

Kateri InkJet do 30k?

Paramedic ::

Iščem tiskalnik do 25k ali 30k, ki ne bo mel problem s cenejšimi refilli pa da ne bo imel predragih originalnih kartuš. Lahko je med malce počasnejšimi, ker se itak ne mudi met ene strani naprintane v 5 sek. Rabim za občasne 'print-jobe' po par strani največ. Tile novejši Epsoni so mi nehali dišat zaradi protipiratske zaščite :D. Prosim na dan s predlogi, ker ga bom kupil takoj ko dobim nekaj dobrih mnenj.
Na Mimovrsti imajo nekaj dobrih tiskalnikov, se mi zdi. Hvala vsem za mnenja/pomoč :\.
End transmission.

hippopotamus ::

jst bi ti svetoval canona s330, ker ga imam tudi sam. tiska odlično, kartuše so blazno poceni - črna originalna stane 2500 sit.

Paramedic ::

Ali se kartuše menjavajo z glavami skupaj, pa če je možnost za paralelna vrata tudi? Sicer ničesar od tega ni preveč pomembno, pa me vseeno zanima. Kaka je pa razlika glede na S320?
Opažam, da majo bolj redko kje ta tiskalnik. Ve kdo zakaj?
End transmission.

Zgodovina sprememb…

hippopotamus ::

Menjajo se kartuše brez glave - verjetno so tudi zato tako poceni, priklop je možen samo na usb.

Jaz printam samo nekaj strani tedensko, zato mi tak tiskalnik zelo ustreza. Tudi fotke lepo naprinta na glossy paper.

Canon s320 je pravzaprav isti kot s330, le da počasneje tiska in nima možnosti tiska fotk od roba do roba kot to omogoča s330.
Za povprečno domačo uporabo s320 povsem zadostuje.

Boky ::

Canon-a ne poznam, mam pa sam Hp 3820, ki ga filam z črnilom od Tintatiska.
Vidim pa, da je cena 5550 malenkost višja od 3820, tako da jaz bi, glede na dobre izkušnje z HP-ji razmišljal v to smer!

AtaStrumf ::

Epson C60 se mi je zasušil, pa še zelo drage kartuše ima, tako da bi jaz Epsona odvetoval, mislim, da je Canon najboljša izbira. Vsaj zasuši se ne če ne printaš glih vsak teden, kar je ZELO pomembno pri teh inkjet-ih, ker jih večina rabimo samo občasno.

Realman ::

Jaz sem nabavil ta novega Epsona C-62 in
moram reci da sem zelo zadovoljen.Ceprav gre pravzaprav za isti printer kot C-60, le da je hitrejsi..Res je kartuse so svinjsko drage, sam za kateri inkjet pa niso.dejstvo je, da epson pri ciscenju glav porabi ogromno crnila.Imam tusi 480SXU.To je low cost printer, pri katerem sem pri dljsem cakanju moral menjati kartusi, nakar sem moral narediti se eno 3 ciscenju zapored, da se je glava odmasila, nakar sem zacudeno ugotovil, da me je to ciscenje stalo Slabe pol crne kartuse in 1/4 barvne-res neverjetno.
Samo sedaj uporabljam izkljucno refill+chip reseter.Barvo sem nabavil pri avtomatiki g. Brane.
4 deci barve 9k.Reseter je bil sicer tudi 30 evrov.
Ampak sedaj me ne boli vec glava, saj sem ceno natisnjene strani zmanjsal sigurno za 95%.Obcutek imam kot da printam zastonj.Res pa je da je bil zacetni vlozek malo vecji.VEndar omenjeni printer lahko v Avstriji kupis ze za 85 evrov z davkom.
TAko da, je meni postal Epson zopet eden izmed najboljsih printerjev.Je pa seveda treba pri tem upostevati zamazane prste pri refilu, in pa res
malenkostno odstopanje odtekov pri tiskanju na foto papir.Ampak drugace pa je Epson zakon.
Je pa res da najboljsi printerji s tehnoloskega vidika so v letu 2003 vsekakor Canoni.

Pri nakupi ti zelim veliko srece, zato inkjet lahko danes hitro postane drag...

Paramedic ::

Hvala vsem za pomoč. Sm se kr za Canona S320 odloču, ki je precej poceni (manj kot 17k, Rolan.si), pa baje ma samo nekaj lastnosti manj kot S330, ki pa je kot sem ugotovil, zelo hvaljen. Barvne originalne kartuše so 5.5k, vendar bom uporabljal refille. Bom pa poskušal mal več printat, da se ne bo zasušil. Prej sem mel Epsona (zdej je že 7 let star 8-O) in se mi je barvna glava zasušila že pred več leti, ker je nism skor nč uporabljal, črna se mi je pa zadnje čase enkrat, in ni pomagal niti tisti aceton, ki je zraven JR refilla.
Pač Canon se mi zdi, da je letos kr mal v ospredju.

Povejte še malo izkušnje, kako delati z refilli, da se ne bo zasušila glava, pa kateri refill bo še najboljši za tega.
End transmission.

AtaStrumf ::

Raan a tebi un programček za resetat ni delal? Meni namreč noče, tako da me malo skrbi, kako bom, ker 30 Evrov ni mal denarja. Kje si ga pa sploh kupil ta HW reseter?

Realman ::

Program mi je delal, samo za moj printer samo opcija freeze.Vendar scasoma kljub temu pade nivo.(program je se precej hroscat)
HW reseter sem kupil v Grazu www.tintink.at,
imajo barvo, sam je drazja.
Meni se vse skupaj ne zdi veliko, za 4 deci barve
crna 5-6 refilov in barvna cca. 10 refilov in
HW reseter me je kostalo toliko kot pride komplet original crna in barvna-zdaj pa sam izracunaj.
V vsakem primeru se investicija zelo hitro povrne.

Phoebus ::

Kaksna antipiratska zascita je v PRINTERJU?

Paramedic ::

Phoebus: antipiratska zaščita ne smeš jemat dobesedno. S tem mislim zaščito, ki jo ima Epson, da ne bi uporabljal 'piratskih' barv, ki niso v resnici piratske, ampak so od drugih podjetij, ki izdelujejo kartuše, namesto od original Epsona. Pač Epson se je zaščitu, da mu ne bi kdo v zelje hodu.:)
Zato je pa zgubil eno stranko >:D.
End transmission.

C_maniak ::

In kok deluje ta zaščita? Kok lh preprečjo to? Kr jez BP uporablam neoriginalne kartuše za Epsona...

AtaStrumf ::

No ja saj investicija, je res precejšnja, samo se še vedno splača če pogledaš kolk prideta ena ČB in ena barvna kartuša. Pomoje bom moral tudi sam nekaj takega izvest, sam me skrbi ker imam zasušene glave. Upam, da bo šlo :\.

Brane2 ::

Kar se črnil za Cannona tiče, je ena stranka sprobala moja na svojem printerju in je bla zadovoljna s kakovostjo.
Ne vem sicer, če to dela na vseh Cannonih enako dobro, a če je kdo pripravljen probat...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovni nateg pri kartušah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7220087 (17036) mat xxl
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514337 (8917) matej5734
»

Nova anketa: s čim hranite vaš tiskalnik?

Oddelek: Novice / Ankete
385252 (4152) KoKi
»

Kartuše...količina črnila...kje kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
394374 (3732) Brane2
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282912 (2289) OZZY

Več podobnih tem