» »

ponovni zagon ne deluje

ponovni zagon ne deluje

toxius ::

Pozdravljeni,

zadeva je sledeča, nov PC:

Intel® CORE 2 DUO E7400
- osnovna plošča ASUS P5KPL-AM
z vgrajeno mrežno in zvočno kartico
- pomnilnik 3 GB DDR2 Kingston
- trdi disk WD 500 GB, 16 MB, SATA2
- grafična kartica GIGABYTE NV 9600GT 512Mb
- DVD-/+RW pogon Nec
- čitalec spominkih kartic 51/1
- ohišje ATX Spire Midi stolp z 420W napajalnikom
+ dodan še en 160 GB disk (WD, 160GB, SATA2, 8MB (WD1600AAJS))

Mašini se dogaja sledeče: ko daš ponovni zagon, se začne ponovno zaganjat, ampak sploh ne pride do windowsov, naloži bios, prečekira diske in potem se USTAVI...v bistvu pride tik do točke, kjer bi se moral pokazati logonscreen od XPjev...Isto se je dogajalo z 2 različicama XPjev...

Če pa UGASNEŠ PC in ga potem ponovno prižgeš pa dela normalno oz. se normalno boota...
BIOS sem najprej nadgradil pa še vedno isto...

KAKŠNA IDEJA? Mogoče kakšna nastavitev BIOSA, ki je potrebna za to plato...

Hvala in lp

toxius ::

NI ideje? Zanimivo...

ModriN96 ::

To se je men dogajal ne dovg nazaj... Pač navita mašina in je biu uzrok, da se je na istem momentu kot pr tep zataknil PREMEJHNA VOLTAŽA za proceosr...

Pejt v bios pa poveči voltažo procu...pač čist za mal...

Duhec ::

Naredi Clear Cmosa kot ti piše v navodilih za tvojo plato.

toxius ::

malo narobe napisano... Log on screen se še pokaže in tik preden naloži namzije (moment med črnim zaslonom in vidnim namizjem) obstane v "črnini", kot da nekaj ne more naložiti, potem pa izklopiš napajalnik, ga vklopiš nazaj in mašina se boota normalno... Potem nekajkrat spet deluje ponovni zagon BP in naslednjič n-tič se spet pojavi ta problem... (isti problem na 2 popolnoma drugačnih verzijah XPjev)... počasi sem začel sumiti, da je težava z PCI kartico z dodatnimi USBji, ker je v device managerju nekaj časa, kljub pravimi gonilniki, bil klicaj, potem pa se je zadeva sama pravilno kar naenkrat namestila (po ponovnem zagonu PCja), če pa sem karkoli priklopil na PCI USBje pa je delovalo čudno - priklopil miško, ki je cel čas svetila ni pa se je dalo uporabljat...tudi sama namestitev dodatne naprave (v tem primeru miške) se je izvajala neskončno dolgo...

V bistvu, ko sem priklopil tudi hkrati nekaj USB naprav se je zadeva zopet ponovila, nameščanje v nedogled novih naprav... Potem pa sem najprej vklopil miš, počakal da namesti, zunanji disk, tiskalnik, cardreader, USB hub,... in zadeva je stekla (ampak nobena stvar v tej PCI kartici... zato je glavni osumljenec za težave)...

Še kdo imel takšne težave...

Valvoline ::

Napajalnik skoraj 100%

toxius ::

Napajalnik skoraj 100%


a misliš da je premal 420W? Napajlnik če bi bil preobremenjen, bi mi ponovno zagnal PC ali pa se ne bi zagnal... tako da mislim, da to ne bo držalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne gre mimo boot screena

Oddelek: Pomoč in nasveti
71696 (1523) dekoman
»

Kaj je smiselna nadgradnja za Q9300/oc3015MHz/4GB

Oddelek: Kaj kupiti
201513 (1208) umetnic
»

2 problema: BIOS čaka + onboard -> pci grafična !

Oddelek: Pomoč in nasveti
331629 (1235) Suly
»

Včasih mi javi DISK BOOT FAILURE...

Oddelek: Strojna oprema
271534 (1177) drejcmb
»

Problem pri vzpostavitvi delovanja Bartona 3000+ na plošči 8rda+

Oddelek: Pomoč in nasveti
191267 (852) Eleven

Več podobnih tem