» »

Ali je smotrno: Gf 4200 & R 8500 & čakanje

Ali je smotrno: Gf 4200 & R 8500 & čakanje

Dalmatinc ::

Sedaj je uprašanje: Ali se splača čakati ali uzeti GF 4200. Ali bo dovolj močna da bo poganjala Doom3. Ali bodo R300 in Gf5 zbili cene in prinesli tehnologije. Fora je to da dobena igra ne bo izšla pred gf5. Use igre so napovedane za 2003. Letos je edini UT drugo bo use tužno, če mene uprašaš.

Kaj svetujete..čakanje al nakup? Možno je pa tud da ko r300 in gf5 uletite bosta stala 150k in bosta v čistem vrhu. Cene 4200 bodo pa ostale nespremnjene ker že zdaj niso v nebesih.

No zanima me vaše mnenje? PA mennje kakšnega poznavalca če je tuki (ala Senitel), ajde folks
>:D

Thanatos ::

za R300 je že znana cena: 399$ link

Dalmatinc ::

zanjimivo zdej sem še bol zmeden? Kaj mislite? Prosm mnenja??8-O

Dami ::

Ja in če je 399? Sej to je velik a ni? K tej ceni morte prištet še n-stroškov ki nastanejo med prevozom iz tovarne v trgovino kjer ga boš kupu. In cena ziher ne bo manj k kakih 130k. Kako kartico pa maš zej? Če maš kaj v rangu gf mx pol kupi ti4200, če maš pa karkol več pa se ne splača.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dalmatinc ::

Ne gre zato, jst hočem met grafično k mi bo lahko poganjala špile kot so DOOM 3, INDIJANA JONES, LARA (xy), itd......

prosm še nasvetov

NoUse4AName ::

ko bo prisel doom3 se bo zacela nova generacija graficnih pogonov, torej ce si takrat kupis tako masino na kateri bo doom3 dobro laufal jo bos lahko precej casa imel, teoreticno vsaj...
Lej zdaj je zelo malo iger ki uporabljajo vse te stvari ki jih gf4 in radeon 8500 nudijo, tak da je trenutno vsaj nakup brezvezen. Vsaj pomoje.

nodes ::

AMD 2000+, GF4 4400 Npr. GP4 na max. zame ne dela tekoče, na medium :D

Dalmatinc ::

A ni tko da je doom3 takšen k bo delal z gf4 TI?
- pol bo pa šele nova generacija?

pomoje - nevem se kr splača al pa spet ne; še kakšno mnenje

VASkO ::

gelj, nekaj ne razumem

pravis, da bi rad, ko bo(do) zunaj, igral doom3 (indiana jones, tomb raider...). zakaj za vraga torej ze zdaj kupujes graficno kartico za tiste case? raje jo kupi takrat, ko bodo igre izsle pa se dosti manj dnara bos dal za enako hitrost ali pa za skoraj 1x vecjo hitrost enako denarja... res smesno tole tvoje vprasanje... vsaj meni, ce drugi tega ni opazil :\

Dalmatinc ::

prav maš !!!!

Dalmatinc ::

hmm zakaj ste pa drugi uzel gf4 al pa 8500? če bi blo polj bolš? 8-O

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

ma pr racunalniku ne mores gledat na posebej dolg rok, se sploh pr graficnih. Pr procesorju to nekako gre, ker ce kupis enega kolko to mas ziher 2 leti mir,f za graficno pa je 2 leti kar dolga doba, sploh zdaj, ko bo tolko novih iger. Se sploh kaj splaca kupovat za igranje iger?:)) a ne bi rajsi vlozli 50k sit kam drugam;)
You fuck up once, you loose two teeth.

||_^_|| ::

Jst sm kupu r8500 zato ker sem ga dobil EXTREMNO ugodno in ker sem prej posedoval TNT2 ultra ki je bla že "rahlo" nesposobna za moje oči:)
največja neumnost zdej bi pa bla če bi r8500 menju za katerokoli drugo grafično. Dokler je dost hitra je ql, ko pa ne bo več bomo pa naprej razmišlal:)

Senitel ::

Itak je neumno menjat katero DX8 grafično kartico za drugo DX8 grafično kartico... Menjaš po generacijah, naprimer:
Iz GeForce 256 na GeForce 3 (DX7 -> DX8), TNT 2 na Radeon 8500 (DX6 -> DX8), GeForce 256 na NV30 (DX7 -> DX9),...
Poleg tega se pa tudi ne splača kupovat kartic med prehodi generacij kot je recimo sedaj ko DX9 že trka na vrata.

Dalmatinc ::

than ......... i will wait and buy this fuckn grafic card in december 2002 or january 2003!

Dalmatinc ::

Dejmo tole uprašanje je aktoalno ne sam zame in mojga prjatla ampak tud za druge ;((

Senitel ::

Ja pol pa eko en aktualen odgovor, ki sem ga dobil po e-mailu:
NVIDIA will certainly go beyond ps.2.0 quite quickly. < begin mystery > And there are other reasons behind this too which I cannot go into right now. It should become clearer next week. < end mystery >

>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

NoUse4AName ::

dalmatinc kaj ti je. Rekel si da bos pocakal zdaj pa se vedno hoces odgovore.

senitel: kaj je ps.2.0?

Senitel ::

DirectX 9 ima novo verzijo pixel shaderjev (2.0), ki je mnogo boljša od ps.1.x.

Dalmatinc ::

čakati :D

Klemenn ::

kaj bo doom 3 delal na ti 4600?

ker tlele govorite da e vredno počakat...ka pride dx9 in unu pa tistu...res pa je da ko pride ven dx9 bodo začeli pr microsoftu razmišljat o dx 10...in po moje bi lahko pr grafičnih karticah skoz čakal....

tak da po moje (vsaj upam) da mi bo fotr ob koncu šole kupu comp...dal bom 230k(če bo po sreči) in si bom kupu ti 4600 (če bo po sreči) ker pr taipanu stane ``le´´ 100k ...sm jz polj ene 2 leti ne mislim menat grafične...zato zdaj tak nakup...

torej še enkrat

kaj bo doom 3 delal na ti 4600?

zdravcc ::

Pocakaj na 3dlabsovo kartico z V10 VPU (visual procesing unit). Cena bo okoli 200k sit, mislim da bo tega dnarja kartica zelo vredna in bo priblizala "navadne" uporabnike k workstation grafiki.

NoUse4AName ::

pa ti si cist nor

R0K ::

Jebediah : ne splača se ti kupvat GF4600 pod nobenim pogojem. Trenutno so aktualne NoName GF4200, ki jo potem šele rukneš na preformanse 4600...cene so pa od 40-50k...za 128MB pa okol 60k sit. Prišparaš še za 512DDra zram :>

zdravcc : tista karta bo primerna samo za 3D modeliranje. Ker bo imela noro ločljivost, bo pa počasna (kuk sm bral bo imela 512DDra??).

Sicer pa zdej čakamo na Parhelio, R300 in NV30 a.k.a DreamForce. Jest v tem krogu navijam pač za DreamForca. :)

VASkO ::

jaz nisem rekel, da se ne splaca nic kupit. jaz sem samo dalmatincu svetoval, ker je on napisal, da bi si rad zdaj kupil grafiko, da bo na njej poganjal doom3 in spile, ki se sploh zunaj niso (hehe, nic ni reko, da bi rad spilal kake spile, ki so na voljo zdaj), zato sem mu svetoval, naj pocaka, da vsaj spili, ki bi jih rad igral pridejo k nam in potem si naj graficno za njih nabavi.

Klemenn ::

ej ROK? 4200@4600?...sploh pa še lahk overlockaš 4200@4600..kako potem šele overlockaš 4600..s primernim hlajenjem seveda...

||_^_|| ::

Jst sm mislu da je zaključek jasen. Če imaš DX8 kartico se ti ne splača menjat! Če maš pa neki v stilu TNT2, voodoo, radeon, nevemkvaše, pol si pa itak že za cajtom in je čas da kej nabauš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9700 je zunaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1296785 (4052) ||_^_||
»

OpenGL 2.0, DX9 in Doom3 engine

Oddelek: Zvok in slika
71042 (874) Fury
»

katero graficno

Oddelek: Kaj kupiti
272084 (1772) Klemenn
»

graficna: gf4TI4600, gf4TI4200 ali nov matrox?

Oddelek: Kaj kupiti
281420 (909) Thanatos
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575754 (4709) TheJack

Več podobnih tem