» »

mini dv

mini dv

oberskitona ::

Kupil sem kamero panasonic NV-GS90 ker sem jo dobil po res skonto ceni sedaj me pa zanima naslednje kako predvajam mini dv kasete ali obstaja kakšen vmesnik za videorekorder ali moram vse prenest na comp in nato na cd ali kako to gre.

Prosim če ima kdo izkušnje s tem

JayKay ::

Z AV kablom povežes z televizijo ali pa VCR

oberskitona ::

a pol pa vedno preko kamere gledaš te male kasete ali kar presnamem na normalne kasete

tempoFlow ::

Na video-rekorderju se teh kaset ne da gledati, saj je zapis na njih digitalen, medtem ko je VHS analogen.

Okapi ::

a pol pa vedno preko kamere gledaš te male kasete ali kar presnamem na normalne kasete

Po želji. Načeloma se jih presname na PC, zmontira posnetke in naredi DVD. Lahko jih presnameš na navadno videokaseto, lahko pa tudi kar kamero na tv priključiš in gledaš.

O.

oberskitona ::

aha hvala za odgovore

Samo še to morda ti veš postopek Okapi kamera ima usb priklop ali gre s kakšnim programom in usb kablom kar direkt prenašat na pc ali moram še kakšno tv kartico kupit

Okapi ::

Odvisno od kamere ampak USB je navadno samo za prenašanje fotografij, ki si jih naredil s kamero. Za prenašanje videa se uporablja kabel firewire oziroma IEEE1394. Vmesnik IEEE1394 imajo nekatere matične plošče že vgrajen, najdeš ga tudi na nekaterih zvočnih karticah, drugače pa ga moraš posebej kupit. Recimo:
http://www.fiver.si/trgovina/karticafir...
Ta vmesnik podpirajo v glavnem vsi programi za obdelavo videa (recimo Windows Movie Maker) - priključiš kamero na PC, poženeš program in preneseš video na disk. Enourna kaseta zasede 13 GB prostora.

O.

oberskitona ::

Imam asus p5q pro kolkor mi je znano imam ta firewire priklop samo nekaj me še zanima ali se potem da video kompresirat ali kako je s tem saj nevem kako je to pol ko moraš eno uro posnetka na 3 dvd je posnet je to pol malo dosti in zelo nepraktično

Okapi ::

Video na disk posnameš nekompresiran, potem ga zmontiraš, na koncu pa izbereš še, kako ga boš "zapakiral". Lahko ga skompresiraš z MPEG-2 za na DVD, ali pa tudi kako drugače, recimo v divx ali po želji pač. Vsi programi za obdelavi videa ti ponujajo različne možnosti.

Mogoče bi se ti splačalo omislil kakšen priročnik. V slovenščini recimo:
http://www.pasadena.si/knjigarna/?id=38...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

oberskitona ::

Vse mi je ratalo nkako sem vse pogruntal samo tega še ne zakaj mi zajema Windows Movie Maker sliko super zvok pa zaostaja za sliko pribčižno 5 sekund

Okapi ::

Takole na pamet bi težko kaj pametnega rekel. Se pa da verjetno zvok naknadno sinhronizirati. V Movie Makerju ločiš video od zvoka in potem zvok premakneš.
Lahko pa poskusiš še s kakšnim drugim programom, če ni morda krivec Movie Maker. Dobiš kar nekaj brezplačnih, recimo WinDV http://windv.mourek.cz/

O.

oberskitona ::

sedaj sem poskusil se s video master capture pa je enako zvok zaostaja taprogram windv pa sploh nezazna kamere


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti za presneti na računalnik filme iz mini kamere na kasete

Oddelek: Pomoč in nasveti
163418 (2758) alese
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286103 (5068) Tomay
»

Prenos videa s kamere na PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
194154 (3676) Idrizi
»

iz mini kasete v kameri,na računalnik kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
73606 (3453) sloxl8
»

Kamera Panasonic NV-A1 (analogna) na PC - KAKO?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61090 (1041) SimplTech

Več podobnih tem