» »

Heroes of might and magic 3

Heroes of might and magic 3

-TiLen- ::

Vaše mnenje o igri? Jst osebno mislm, da je to ena res boljših igrc, kljub temu, da je stara je moja najljubša trenutno. Vedno se kej nouga zgodi, al pa na drugačn način.
Če kdo igra, nej pove svoj najljubši stvor/vojak, pa kero mesto uporabla najpogostej? Prosm za kšnga fana, da ne bom edini kle. :D

SmeskoSnezak ::

Ja, trojkica je mene tud prevzela. Mi je bolša od štirke. Imam si jo namen po dugem cajtu spet namestit in mal zašpilat :)
@ Pusti soncu v srce... @

-TiLen- ::

Prevzela, mislm, da je to 'zame kot igralca te igrce' prešibka beseda. Prej obsedla. :D

incognito ::

Živijo,

No še eden, ki jo igra že leta. :)

Sam osebno imam najraje Castle (Caitlin) ter vse kar pride zraven, moja dečwa pa Elementals in Grindana. Je kar kul kakšen večer (in potem še noč) preigrat HOMM3. Anway, za popestritev priporočam (poleg AB in SoD) še neuraden extension: Wake of Gods (WOG), katerga je izdala (mislim da) neka ruska fan skupina.

Lp, r

-TiLen- ::

Sm že slišu za Wake of Gods ja. Castle is the best. :D Jst mam pa, čak kva je že.. heroj k je menih na sliki. Čist mi je ime ušou iz glave. Ja, ta. Kar se nauči so pa logično, da Wisdom, Air, Fire, Water, Earth magic, Artillery, Balistics. :D
Najljubša mapa pa trenutno Warlords, sam sm se je že mal naveliču. Mam najraj čim večjo mapo, večja kt je, tm boljš. :D

incognito ::

Midva ponavadi igrava random mapo, pa da sva skupaj v ekipi, tako da je potem uravnotežno, 2 human playerja proti 6 računalnikom. Yep, to je zagotovo legendarna igra.

cewapcic ::

res hud špil...
najboljs je blo k smo kolegi prek hotseat igral cele dneve :)

Shagrath ::

En najboljših špilov men osebno. Matr smo jo to preigraval, še ne dolg nazaj:) Vem, da bo še gdaj pršla na monitor hehe

-TiLen- ::

Mhm. Se strinjam z Shagrath.

OmegaM ::

Meni pravtako, stevilka ena med strategijami HoMM 1,2,3 in lords of the realm 2 :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

subby ::

še vesela novica za vse, ki še ne veste... prihaja browser based homm.. neke vrste mmo
jaz osebno ne igram trojke, ampak tribes of the east

-TiLen- ::

subby: mal več povej o temu...I'm listening...:)

Buggy ::

-Tilen- subby misli verjetno na Heroes Knigdoms

Drugace pa sem HOMM3 in dodatek 3.5 Wake of gods WOG (neuradni dodatek) s prijateljem na LAN vikendih ter kasneje tudi preko neta veliko prespilal in moram reci da ze dolgo nisem nasel istocasno tako zabavno-kompleksno-zanimive strategije.

Moj 7 letni sin jo zadnje case rad igra...uziva v raziskovanju :)

strictom ::

Uber igra. Najboljši je itak un k maš titane. Največ characterjev lahko casta spelle, fully upgraded imaš 3 za na daleč strelat, Titan je ena izmed najmočnejših žvali, Queen Nage imajo imba attack, ... Če maš pa še kakšno srečo pa rukneš not razne Crystal Dragone al kaj so že (uni ko so praktično nepremagljivi če jih je več).
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

D3m ::

Misliš Azure dragons :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Furbo ::

Dobra novica : Home of the Underdogs je nazaj !

http://www.hotud.org/
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

-TiLen- ::

Jap, Azure Dragons. Kr 1000 life points. :D

En uprašanje mam:... Pač k maš en stvor, recmo Angel, al pač kerkol, in k ma določen napad, obrambo, življenjske točke, škoda, ne. A ti lahko zračunaš kok bo naredu škode glede na une 4 stvari nasprotnga heroja (napad, obramba, čarovnija(al neki tazga), pa še neki), pa kok ma nasprotn stvor lajfa, pa kok ma napada pa use to? A se da zračunat, da veš točno kje boš najbl učinkovit?

D3m ::

Se da zračunat ja :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

strictom ::

Komot se da zračunat. Imaš 100 kmetov ki imajo naslednje lasnosti:

Count: 100,
attack skill: 5,
min. damage: 2,
max. damage: 4.

Pri napadeni enoti se pa gleda samo koliko ima defence skilla. Če ga ima isto kot tile kmeti attack skilla, potem bi bil 0% damage reduction. Se pravi bi kmeti naredli 200-400 damagea. Če imajo kmeti 1 attack skill več kot napadena enota defence skilla, se prišteje 5% damagea. Če imajo 1 attack skill manj kot napadena enota defence skilla, se odšteje 2.5% damagea.

Če bi z kmeti napadel enoto z 4 defence skilla bi kmeti naredili 210-420 damagea. Napad na enoto z 6 defence skila bi naredil 195-390 damagea.

Upam da je dovolj kmečko razloženo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Valjda so pa tu še razni artefakti, različne lasnosti herojeve, spelli, ...

Je kdo za kako partijo zdaj med vikendom?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

D3m ::

Bolj težko, k sem še v srednjo šolo hodil sem še mel cajt za to. Zdj nič več.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

ubijas otroka v sebi!!!

strictom ::

Murderer!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

-TiLen- ::

Off with his head!

Am, sej prbližn štekam ja. Hvala za obrazložitev.

incognito ::

En uprašanje mam:... Pač k maš en stvor, recmo Angel, al pač kerkol, in k ma določen napad, obrambo, življenjske točke, škoda, ne. A ti lahko zračunaš kok bo naredu škode glede na une 4 stvari nasprotnga heroja (napad, obramba, čarovnija(al neki tazga), pa še neki), pa kok ma nasprotn stvor lajfa, pa kok ma napada pa use to? A se da zračunat, da veš točno kje boš najbl učinkovit?


Če igraš z razširitvijo In the Wake of Gods, ti vsakič ko si v bitki in greš z miško čez nasprotnikov creature spodaj napiše še razpon HP, tj. damage-a, ki ga boš naredil temu creature-u. Določen del namreč zavisi tudi od naključnosti (~15 - 20%).

Še en hud mod, ki ga WoG prinaša je možnost dveh dodatnih mest za Secondary Skill-e pri herojih (Logistika, Magije, Balistika, ...). Gotovo ste se že srečali da ko imate heroja, ki je že izpolnil vse svoje "kapacitete", pa bi si želeli še kakšno. Zanimiv je tudi nov object, "Market of Time", kjer lahko heroj "pozabi" secondary skill (če vam je npr. po nesreči uspelo dobiti First Aid Skill, pa bi namesto njega raje imeli kaj drugega).

LP, r

kockish ::

Legendarna igra, skoda da niso gradovi bolj uravnotezeni.

Najljubsi heroj pa je seveda Solmyr.

D3m ::

No..."ubijam otroka v sebi". Jaz na to malo drugače gledam. ^_^

Trenutno saniran in delam prizidek aka Rampart :D, šparam za nov avto aka Cavalier :D, imam redno službo aka Gold mine ;(( in kakor se mi zahoče grem sem ter tja kako princeso povabit na caffe preden jo ugrabijo barbari. :)) Tko, da mam questov v lajfu veliko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

-TiLen- ::

sam, da ti dogaja Skooric. :D

D3m ::

A je kaj novic o tem, kako HOMM: Kingdoms napreduje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

strictom ::

Nonstop sem igral vse HOMM 1/2/3 + dodatki. Od štirke naprej sm pa samo poskusil in mi ni filing igre nekot pasal :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

xnnx ::

najača špila tu sm neki let nazaj igral tudi zdaj jo mam naloženo na kompu in jo kdaj pa kdaj še igram

The Player ::

zlo ql špil! Sm velik oboževalec, čeprav sm dost hitr se je tut naveliču, a ko sm spet začel špilat sm jo dost igrou. Drgač so mi vsi deli ql, najboljši mi je pa 2 del z dodatkom The price of Loyalty. Imam original, ampak problem je ker mi noče več inštalirat dodatka, pa ne vem zakaj :'(
ma kdo idejo, kje ga kupt, če ga sploh prodajajo? Sm gledu pa se ga ne da nikjer kupt.
Drgač se pa spomnm k sm 3-ko geeku na hard level-u :D
Drgač najljubši grad mi je dungeon, pa rampart, pa inferno
LP

-TiLen- ::

All Heroes3 fans unite!! :)

Steinkauz ::

United we stand

nejko8 ::

Heroes serija je zakon. Imam 2x HOMM3 in oba dodatka, HOMM4 z obema dodatkoma in HOMM5 gold edition. Največ sem prešpilal ravno trojko, oziroma jo še kdaj pa kdaj zašpilam na laptopu med predavanji :D

D3m ::

HOMM4 me je razočarala, mi je bila HOMM3 boljša.
|HP EliteBook|R5 6650U|

strictom ::

A je petka vsaj podobna trojki? Štirka vem da je bla rahlo drugačna gradnja gradov in nek smešn 3D način.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BALAST ::

Petka je bolj otročja, vendar ima svoje čare, še posebej Inferno campaign. Dodatki za petko so tudi v singleplayer zelo dobri, toda multiplayer je pa zanič. Kr ena imbalancirana rasa podzemnih palčkov je kr neki.

levelanje je pa enako k v trojki, pa tudi zadosti artefaktov je enaka HOMM 4. Trojka jih je pa imela preveč za moj okus.

nejko8 ::

Petka je precej podobna trojki, vendar ima povsem 3d svet.

Osebno mi je bilo najbolj všeč pri HOMM4 to, da si lahko fejst nabildu heroja, ga opremil z dobrimi artefakti in si le z njim lahko premagal velike sovražnikove vojske...dobra novost, ki pa so jo v 5ki ukinili....
Še vedno pa je najboljša 3ka, ki je strojno nezahtevna in obstaja veliko map (tudi custom made na netu).

-TiLen- ::

Opažam vzorc, da vsak reče da kljub usemu 3-ka zmaga nad vsemi ostalimi deli.

strictom ::

Indeed.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

M-XXXX ::

Sam sem tudi ljubitelj 4tega dela.

Spomnim se enega heroja, ki je sam pospravljal vojsko z 150+ lvl 4 nasprotnikov brez največjega problema, sam se kar zgrozim ko se spomnem kako dolgo sem ga "treniral":8)

nejko8 ::

Spomnim se enega heroja, ki je sam pospravljal vojsko z 150+ lvl 4 nasprotnikov brez največjega problema, sam se kar zgrozim ko se spomnem kako dolgo sem ga "treniral":8)


Hehe. HOMM so pač tak špil, ki se dolgo igra, sam igram le XL mape, kar pa ponavadi kar traja oziroma igre nikoli ne končam :)

D3m ::

Uffff kok sva z bratrancem to preigrala 1 vs. 1, ena igra je cel dan trajala na XL mapi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nejko8 ::

Ja tudi sam sem imel "dvoboje" v t.i. "hot seat" multiplayerju :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Must play SP igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
608816 (7313) branc
»

Might and Magic: Heroes VI (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
839400 (7052) detroit
»

Arcania: Gothic 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25837347 (30239) Izi
»

Stargate Wars (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
934819 (3096) T0RN4D0
»

Heroes Of M&M 5

Oddelek: Igre
11887 (712) Myth

Več podobnih tem