» »

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika?

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika?

««
3 / 14
»»

Brane2 ::

Pri meni vse O.K.
On the journey of life, I chose the psycho path.

T0RN4D0 ::

Enako.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Okapi ::

+1

O.

Volk| ::

super, bom pol jaz tudi menjal.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Sc0ut ::

Očitno bo elektrika spet popularna. Kopaču se je čisto vtrgalo.

http://www.finance.si/262576/Kurilno-ol...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

levaky ::

Še dobro da so elektro peči "dokaj" poceni.

Volk| ::

Danes dobil pogodbo od GEN-a
V pondubi sem dobil obe akciji: "mesec brezplačne elektrike" in pa "zagotovljene cene...."
Kaj mi oboje velja? Pa nikjer nič ne piše v pogojih da če koristim ugodnosti da imam kako obvezo do njih?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

joze67 ::

Za mesec brezplačne elektrike moraš biti nekaj časa pri njih.

Volk| ::

Lahko pa pošljem oboje in imam pol oba "bonusa"?
zakaj pa nikjer ne piše kak dolgo moram obljubit zvestobo?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Brane2 ::

Ne. Eno ali drugo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Ciho ::

Podpišeš lahko obe, lahko samo, lahko samo drugo. Jaz sem podpisal obe. Če podpišeš se zavezeš, da boš ostal pri njih 2 leti, v primeru da prekineš pogodbo pa moraš povrniti stroške ki so nastali zaradi podpisa akcij. To je bilo nekaj mesecev nazaj, če pa so kaj spremenili pa ne vem.

Volk| ::

Mah, podpisal in odposlav obe. Sicer pa nikjer niti z besedo ni bilo omenjeno kako dolgo moram biti "njihov".
Upam samo da ne bom kdaj ostal brez elektrike. Ker bom pol zelo, zelo slabe volje.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

LordTado ::

ok kak fora pa je to z petrolom?
15% my ass!

Volk| ::

Ni fore, pač pol leta imaš bolj poceni 15% pol pa te kasirajo.
Jaz sem že nekaj mesecev zadovoljen uporabnik GEN-I. Račun pregleden, preko spletne aplikacije vsak mesec podam popis in plačam dejansko porabo.
Zadovljen.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

ahac ::

LordTado je izjavil:

ok kak fora pa je to z petrolom?
15% my ass!


15% na ceno elektrike. Če pogledaš račun boš vidu, da je cena elektrike samo en del računa. Ostalo je omrežnina in razne dajatve. Torej bo račun dost manj nižji kot 15%.

Pa, če jaz prav razumem cene, je Petrol celo malo dražji (po teh 6 mesecih) od Elektro Ljubljana.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

LordTado ::

Ok a je že kdo šel na drugega distributerja in potem nazaj?
Ali so ga zavrnili?
Razmišljam o tem GEN-I kake pa ma pogoje?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Volk| ::

Jaz sem že od januarja na GEN-I, pa sem zadovoljen.
Pogoje pa imaš na spletni strani.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

Danes sem dobil račun od Gen-i. Najprej mi v spremnem pismu napišejo, da so znižali celo el. energije, spodaj pa da bo z 1.januarjem 2011 cena znatno višja. Kaj zdaj to?
In glede na cenik sedaj: 0,05635EUR/kWh, po 1.1.2011 pa 0,06249EUR/kWh(nočni tok)
To ni ravno mala podražitev.Čeprav koliko sem gledal sedaj Elektro Maribor že sedaj imajo 0,06736EUR kWh(vse cene brez DDV)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pšenični ::

"Danes sem dobil račun od Gen-i. Najprej mi v spremnem pismu napišejo, da so znižali celo el. energije, spodaj pa da bo z 1.januarjem 2011 cena znatno višja. Kaj zdaj to?
In glede na cenik sedaj: 0,05635EUR/kWh, po 1.1.2011 pa 0,06249EUR/kWh(nočni tok)"

Jaz sem šel tud na gen 1. ta mesec. Tole še dobim. Časovno nismo vezani tisti ki smo šli v akcijo, ki se je začela 27. prejšnji mesec. To pomeni, če ga bojo kej lomili s cenami, gremo lahko še na Petrol...

Zaenkrat pa so najcenejši.

"Jaz sem že od januarja na GEN-I, pa sem zadovoljen.
Pogoje pa imaš na spletni strani."

Kolk se ti pozna? Na mesec.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Pri Gen-I je bila vsaj meni največja fora to, da ga niso srali s progresivno lestvico. kWh stane X, pa če porabiš enega ali pa 1.000.

To pa je pri Elektro-LJ krepko povišalo račun.

Zdaj, a je tista osnovna cena pri GEN-I malenkost višja ali nižja, me pa nikoli ni mnogo sekiralo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pšenični ::

"Zdaj, a je tista osnovna cena pri GEN-I malenkost višja ali nižja, me pa nikoli ni mnogo sekiralo."

Glavno je, da je manj. Vsak mesec. Za plačat ob enaki porabi kot prej.

Glede na to, da ima elektro ljubljana 100 milijonov izgube, po moje ne bojo kej nižal.

Voyager ::

Volk, ne bodo višali, pač pa bodo sedaj do decembra nižje "akcijske" cene, nato pa spet nazaj kot je bilo do sedaj. No v resnici za odtenek nižje cene tudi od januarja 2011.

Volk| ::

To pomeni, da je trenutno najboljša izbira GEN-I, pa še bo nekaj časa.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pšenični ::

"To pomeni, da je trenutno najboljša izbira GEN-I, pa še bo nekaj časa."

No, jaz sem zaenkrat zelo zadovoljen, kar sem prihranil-en obrok, sem v bistvu že porabil, kupil sem si USB dbv-t in 1gb rama.......no vsaj nekaj....

Zgodovina sprememb…

finpol1 ::

Kako pa traja preklop na GEN-I? si vmes za kako minuto brez elektrike? koliko časa se vežeš po novem

Pšenični ::

"Kako pa traja preklop na GEN-I? si vmes za kako minuto brez elektrike? koliko časa se vežeš po novem"

Mislim da sploh nisi vezan.

Preklopa mi doma sploh nismo "porajtal".

feryz ::

finpol1 je izjavil:

Kako pa traja preklop na GEN-I? si vmes za kako minuto brez elektrike? koliko časa se vežeš po novem
Pa kakšen preklop?
Kaj je z vami? Dobiš isto elektriko, po isti žici, na isto odjemno mesto!!! In drugo položnico! In drugega direktorja, ki kasira. In drug računalnik s tajnico, ki pošilja položnico.
Upam, da boš dojel slovenski miselni vzorec in z njim povezane zgodbe o uspehu.
Menjajo se svinje, korito ostane isto. Šišanje ovc se nadaljuje. Idemo dalje za iste pare (no ja, ne čist). Itd...

finpol1 ::

Torej, FIZIČNO (TOK ELEKTRIKE) čisto nič se ne opazi, da so preklopil?

Samo vprašam, da slučajno kdo ni imel težav? Večina uporabnikov, ki ste tu pisali očitno ni, ampak mogoče ostali niso še opazil mojega vprašanja...

pumaxx ::

finpol1 je izjavil:

Torej, FIZIČNO (TOK ELEKTRIKE) čisto nič se ne opazi, da so preklopil?

Samo vprašam, da slučajno kdo ni imel težav? Večina uporabnikov, ki ste tu pisali očitno ni, ampak mogoče ostali niso še opazil mojega vprašanja...

Samo eni pa res niste čisto "dihtig". Kaj misliš da te bodo na svojo elektrarno priklopili in napeljali svoje kable samo do tebe.

finpol1 ::

mislil sem, če kako minuto ostaneš brez elektrike ob preklopu/prehodu?

Brane2 ::

Ni preklopa/prehoda fizično.

Porabniki črpajo energijo iz omrežja, proizvajalci pa vanjga. Vmes so električni števci.

S "prehodom" se je GEN-I pač obvezal, da bodo tvojo kvoto načrpale not njihove elektrarne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jernej88_ ::

Baje naj bi z dobaviteljem GEN-I prihranili 130EUR/letno. Klik
No more Slovenia!

Brane2 ::

Eh, kaj ugibaš. Tole je tech portal.

Valjda znaš prebrat račun, si raztolmačit cenik in zadeve vnesti v OO Calc/ Excel/Gnumeric in do stotina točno zračunat, kaj zadeva pomeni zate.
On the journey of life, I chose the psycho path.

elmika ::

Sem govoril z enim fantom od elektra ljubljana da so imeli komplikacije ,neka stranka je presla v geni,po enem mesecu je prislo do okvare stevca,nekaj se je zakompliciralo pri menjavi,stevca kdo bo plačal,preden naredite prehod vprasajte kako je z vzdrzevanjem.samo nasvet kako se je zgodba koncala pa ne vem

Brane2 ::

No, če naletiš na debila ( ki jih pri Elektru ne manjka) se ti lahko zakomplicira že dihanje.

Drugače pa kot vem, je števec njihov in ne tvoj problem, sploh ti pa morajo garantirati dobavo elektrike.

AFAIK tako piše v zakonu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

elmika ::

Brane2 je izjavil:

No, če naletiš na debila ( ki jih pri Elektru ne manjka) se ti lahko zakomplicira že dihanje.

Drugače pa kot vem, je števec njihov in ne tvoj problem, sploh ti pa morajo garantirati dobavo elektrike.

AFAIK tako piše v zakonu.


Se strinjam jih ne manjka,ne skodi prej vprasat

finpol1 ::

Aha, torej vzdrževanje zna biti problem! Torej vedno je nek catch za prevert/dobr vprašat...

Sej vsa oprema je stvar opreraterja, če jaz razumem, ker uporabnik nima nič s tem? kake so vaše izkušnje?

feryz ::

Ja, tole je pa res Slo-tech forum.
Pogletje račun. Poleg prispevkov za državno prašičjerejo, so gor še omrežnina in energija. Omrežnina je namenjena kablom, trafotom, transportu energije in podobnim stvarem, energija pa je tista stvar, ki se deli med ponudniki.
Če elektrike ne porabite dosti, je energije na računu procentualno premalo, da bi se vam sploh splačalo menjati.
Če ste večji porabnik, je druga stvar.

Ker ste očitno mahnjeni na internet, je tukaj ista stvar. Telekom zagotavlja omrežje, ostali vam dobavljajo storitve. Čez Telekomove centrale, čez Telekomove žice...
S to razliko, da zakon Telekomu dovoljuje drkanje uporabnikov pri menjavah, Elektru pa ne.
Izkušnje!? Beri drobni tisk. Če ga ni in je cena nižja, jo pograbi.

Aja, še to.
Če ne veš kako izgleda preklop!
Se prijaviš, podpišeš pogodbo, pride stric prejšnjega dobavitelja, popiše stanje števca in od tistega trenutka dalje, si stranka novega dobavitelja.
Plačaš staremu poračun do stanja na števcu in začneš plačevati novemu. To je vsa umetnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

finpol1 ::

Nek čuden članek, ki opozarja na možne (meni se zdnijo: NELEGALNE) pasti ob prehodu:

http://www.finance.si/forumi/?articleid...

Kaj menite?

finpol1 ::

Kak komentar? Najbrž je tole bolj iz trte zvito?...

lebang1 ::

Zgornjega članka ne vidim ker je plačljiv,
po mojih izračunih je gen-i najcenejši v sloveniji in se prehod vsekakor splača, pri meni je bil prehod brez kakšnih težav.

finpol1 ::

Piše o vseh mogočih težavah, ki naj bi ti jih povzročal Elektro LJ pri prehodu (v naslovu se že da prebrat...)

finpol1 ::

Je tu kdo, ki ima Elektro Gorenjska? bi menjali? So pri njih kake težave ob prehodu?

Drugače se pri temu zgonjemu članku že iz naslova da prebrat o čem govori, mislim, pa da pretiravajo...

pumaxx ::

Če si tako skeptičen NE ZAMENJUJ, boš vsaj mirno spal in ne vsak dan čakal da ostaneš brez elektrike.

finpol1 ::

Mislil sem, samo če je kdo slišal/ima iskušnje, da so bile kje kake težave...

Drugače pa temu članku itak ne verjamem!

pumaxx ::

Glej izkušnje so take. Po prijavi prišel stric od elektroMB popisal števec. Po pošti dobil poračun od elektroMB, naslednji račun je bil GEN-i.

smile- ::

elektro gorenjska - enako kot pumaxx

Pšenični ::

"Glej izkušnje so take. Po prijavi prišel stric od elektroMB popisal števec. Po pošti dobil poračun od elektroMB, naslednji račun je bil GEN-i."

Enako kot sem že omenil tud jaz. Brez problemov...

Ciho ::

Elektro LJ brez komplikacij

MaterVola ::

Brez komplikacij. Razliko opaziš le pri položnici.
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322849 (4203) chucki
»

Elektro energija ali GEN-i?

Oddelek: Loža
52767 (2597) Master_Yoda
»

Petrol elektrika - da ali ne

Oddelek: Loža
409662 (7831) Alec999
»

Plačilo na obroke: položnica elektro

Oddelek: Loža
224569 (4277) Pšenični

Več podobnih tem