» »

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika?

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika?

««
10 / 14
»»

Pšenični ::

"No glede na jamstvo cene imam več priključkov, oziroma upravljam stvari za več nepremičnin, ni mi pa jasno, kaj profitira tisti, ki kodo da, da eni tako ponujajo in kaj tisti, ki sprejme in na koga se sedaj najbolj splača iti. Porbaba je pa na vseh odjemnih mestih med 30 eur mesečno pa do 120 eur mesečno, kje je point, ali naj najprej eno sklenem in potem verižim na ostale svojo kodo oziroma nisem se poglabljal, naj mi nekdo v par stavkih objasni, kje je point ???"

http://www.pocenielektrika.si/Default.a...

Tukaj vse piše. Kodo ponujamo, ker dobimo popust, ne na celoten znesek računa,, ampak le za postavko električna energija. Tko da še zdaleč ni polovica celotnega zneska, celotnega računa. Sicer je najbolje, da jih pokličeš na brezplačno telefonsko, ki sem jo navedel par postov prej. Imaš namreč nekoliko specifičen primer.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Se spomnite, kako so, takrat ko se je liberaliziral trg z elektriko govorili, da sedaj bo pa konkurenca in bo elektrika cenejša?
Ljudje so to seveda navdušeno verjeli.
Nekateri so sicer opozarjali da je povsod po Evropi elektrika dražja, ampak ti so bili večinoma prezrti.
Od takrat naprej so šle cene elektrike skokovito gor in to pri vseh ponudnikih.

Včasih je imela namreč zadevo pod kontrolo država in elektrika se je prodajala po stroškovnih cenah.
Sedaj je pa zadeva na trgu in veljajo tržne cene.
Včasih je dejansko bolje kakšno stvar pustit koker je.
Tako je!

proinstal ::

fosil je izjavil:

Se spomnite, kako so, takrat ko se je liberaliziral trg z elektriko govorili, da sedaj bo pa konkurenca in bo elektrika cenejša?
Ljudje so to seveda navdušeno verjeli.
Nekateri so sicer opozarjali da je povsod po Evropi elektrika dražja, ampak ti so bili večinoma prezrti.
Od takrat naprej so šle cene elektrike skokovito gor in to pri vseh ponudnikih.

Včasih je imela namreč zadevo pod kontrolo država in elektrika se je prodajala po stroškovnih cenah.
Sedaj je pa zadeva na trgu in veljajo tržne cene.
Včasih je dejansko bolje kakšno stvar pustit koker je.


Se strinjam s tabo ampak če imaš izbiro ali plačevati račune po enaki ceni kot do sedaj ali pa bistveno dražji ne vem kje je težava da ne bi zamenjal dobavitelja in morda kasneje, če ti kak drug operater ponudi boljšo ponudbo prestopiš drugam. To je kot tržnica če si tiho in kupiš po nastavljeni ceni boš pač več plačal če pa se pogajaš oz. v našem primeru zagrabiš ugodnejšo ponudbo pa bo tvoja denarnica bolje prišla čez mesec.

Koda za prehod na gen-i
3-372419

Koda se lahko uporablja neomejeno...

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

proinstall, a zdej boš pa v vsakem svojem postu večkrat na dan spammal svojo kodo? ....

Pšenični ::

"proinstall, a zdej boš pa v vsakem svojem postu večkrat na dan spammal svojo kodo? ...."

Zdej že bez obljubljenih bonov, ki jih bo "žrebal v svoji veliki nagradni akciji". Včeraj si tukaj obljubljal bone, na Bolhi v oglasu sicer ne-si že popravil?

Kako je zdej s tem. Si sploh podpisal izjavo o sodelovanju? Številko imaš menda pravo, da nisi slučajno zaposlen na elektro Ljubljana?

PS: Nisi še sporočil datum žrebanja.

Limit-sky ::

Blazz je izjavil:

proinstall, a zdej boš pa v vsakem svojem postu večkrat na dan spammal svojo kodo? ....


A ne sme?
Proinstall razmišlja tržno. Nekateri pa imajo opomnik na telefonu in, ko se pojavi nov post "prosim, za kodo" je ZS že na poti. In to večkrat. A to je pa OK? Kar se mene tiče sta oba primera čisto OK. Konkurenca deluje in to je dobro za tiste, ki kodo rabijo in tiste, ki kodo ponujajo.
Seveda, pa vsak sam izbere. Ima pa proinstall trenutno najboljšo ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

Pšenični ::

"A ne sme?
Proinstall razmišlja tržno. Nekateri pa imajo opomnik na telefonu in, ko se pojavi nov post "prosim, za kodo" je ZS že na poti. In to večkrat. A to je pa OK? Kar se mene tiče sta oba primera čisto OK. Konkurenca deluje in to je dobro za tiste, ki kodo rabijo in tiste, ki kodo ponujajo."

Se strinjam. Sploh bo povpraševanje večje ob koncu meseca, ko se izteče akcija.

Ni pa fer od njega, da tle na tem portalu obljublja bone, na bolhi pa ne....Seveda, pa vsak sam izbere.

Jaz dajem garancijo, da je z moje strani vse urejeno on pa neke bone...

Torej še enkrat moja koda, lahko se uporabi večkrat, izjavo o sodelovanju pa sem že poslal, tako da je zadeva ko pošljete kodo in svojo izjavo , takorekoč urejena.

Moja koda 3-191558

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

Se popolnoma strinjam. Bolj ko se bliža konec akcije, bolj se bodo tisti, ki še niso "vnovčili" svoje kode spraševali, zakaj ni nihče uporabil njihove kode.

Kaj pa proinstall ponuja na bolhi, je pa irelevantno. Vsak sam izbira. Če bi jaz vzel njegovo kodo, se bi prej pozanimal, kako bo to izpeljal.

Imaš pa tudi ti možnost objaviti svojo kodo in napisati razloge, zakaj naj nekdo uporabi tvojo kodo. Kot si tudi sam pogruntal in to kar počneš je čisto OK in pošteno. Lahko se spravljaš tudi na proinstall-a, ampak potem izpade kot, da si mu "favš". Daj boljšo ponudbo. Ga pa čisto razumem. Glede na njegovo obrazložitev (če je res, seveda), so njegovi posti čisto OK.
Glavni cilj ti mora biti tvoj uspeh in ne neuspeh drugega.

Pšenični ::

"Imaš pa tudi ti možnost objaviti svojo kodo in napisati razloge, zakaj naj nekdo uporabi tvojo kodo. Kot si tudi sam pogruntal in to kar počneš je čisto OK in pošteno. Lahko se spravljaš tudi na proinstall-a, ampak potem izpade kot, da si mu "favš". Daj boljšo ponudbo. Ga pa čisto razumem. Glede na njegovo obrazložitev (če je res, seveda), so njegovi posti čisto OK.
Glavni cilj ti mora biti tvoj uspeh in ne neuspeh drugega."

Sem že napisal.

Da jamčim korektnost postopka, da je z moje strani vse v redu. Tako sem pripravljen poslati vsakemu, ki to zahteva podpisano izjavo o sodelovanju z GEN-om , ki je potrebna v tem primeru in dokaz da sem jo poslal (izjava poslana po netu, je premalo). Tako da ne bo prišlo do kakšnih zapletov, ki si jih noben ne želi, ko se enkrat odloči za prehod.

Ko sem prvič omenil izjavo, ki je potrebna, sem bil deležen komentarjev, kot so, "da je prepričan da so jo vsi, ki ponujajo kode poslali" itd.

"Se popolnoma strinjam. Bolj ko se bliža konec akcije, bolj se bodo tisti, ki še niso "vnovčili" svoje kode spraševali, zakaj ni nihče uporabil njihove kode."

V prvem delu akcije nisem sodeloval, čeprav bi lahko.....pač odločil sem se, da bom sedaj, ko imam trenutno čas...

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

No, saj se strinjava. Proinstall ima idejo in ti imaš svojo idejo in ugodnosti. Tisti, ki pa rabijo kodo, pa izbirajo med vajinima ponudbama. Vse OK.
Jaz ti želim, da jih čimveč "vnovčiš", ker si eden redkih, ki se je vsaj malo potrudil za svoj interes. Ostali samo pošiljajo kodo po ZS ali jo prilimajo v post in je to to.

Pšenični ::

Dodal bi še, da povprečno mojo kodo vzamejo 3-4 posamezniki na dan. Pač mi verjamejo. In zaupajo. Moja koda 3-191558

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

Eto, vidiš, važni so rezultati. :)

Blazz ::

kje je moderator, da zapre ta spam....

JanezH ::

Kako in kdaj pa sam dobiš kupon za popust, da ga lahko posreduješ drugim?

Limit-sky ::

Kodo imajo samo obstoječi naročniki. Ne moreš npr. uporabiti kode nekoga in potem dati svojo kodo naprej. No go.

Blazz, ti pa kar objavi svojo kodo in lahko tudi napišeš, zakaj bi naj nekdo, ki jo bi uporabil, uporabil prav tvojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

JanezH ::

Limit-sky jaz se bom naročil na elektriko prek gen-i in pravtako starši. Kodo za sebe bom vzel na tem forumu. Staršem pa bi dal svojo kodo (kodo, ki bi jo dobil jaz). A to ne gre?

Pa še nekaj - a je ta koda slučajno merilno mesto?

JanezH ::

OK sem že dobil odgovor, ga citiram, če slučajno še komu pride prav:

Če si naročnik, si ga dobil (kodo). Računaj, da bo za nove naročnike prepozno. Namreč priključijo te šele naslednji mesec, potem pa traja še en mesec, da položnico dobiš. In tam zraven je bilo obvestilo o kodi (katera je sicer tvoje merilno mesto).
Če pa bodo podaljšali trajanja pa morda še prideš v igro .

Jaffa ::

A kdo ve, če te kode veljajo samo za gospodinjske odjemalce ali tudi za (male) poslovne?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

bond007 ::

Tudi za manjše poslovne odjemalce velja koda, lahko preveriš na 0801558.

Lonsarg ::

Zakaj pa pol na internetu piše v pogojih akcije smo za gospodinjstva... Jao so loleki, če je to res. Pol moram pa pohitet še za poslovno položnico, 30. se bliža:)

bond007 ::

To je malo čudno ja, v pogojih piše večkrat izrecno gospodinjski odjemalci. Ko sem poklical na GEN I, pa mi je zatrdila gospodična, da tudi za manjše poslovne odjemalce velja, tudi prostor za vnos kode je predviden ob naročilu za manjše poslovne odjemalce. Tisti, ki bi vzeli štrom za manjše poslovne odjemalce raje še enkrat preverite na 0801558...

proinstal ::

Kok se pa TELE BANC obremenjuje, da slučajno ne bi bil kakšen tle gor, ki ne bi uporabil njegove kode. Ne vem kaj ti ni jasno in sem ti že večkrat napisal, da sem na bolho dal oglas da podarim kodo, če jo kdo potrebuje in me ne rabi za to nič kontaktirat, pač obojestranski interes. Tukaj na forumu pa sem omenil ,da bom podaril tri bone po 20€ za tri ki jih bom izžrebal in ne vem kaj ti ni jasno bodi podjeten in ponudi boljšo ponudbo in ni rečeno, da je kdo ne bo sprejel ampak ti si pač tele banc in ti zadeve niso jasne in nehaj že enkrat nabijat ljudem, kako imaš ti urejeno, da je tvoja koda uredu ostale pa ne , ker sem kodo že nekaj desetkrat podaril in ni bilo nobenega problema.

Koda za prehod na gen-i
3-372419

Koda se lahko uporablja neomejeno...

Zgodovina sprememb…

Jaffa ::

Sem danes klical, pa je gospa rekla, da za manjše poslovne odjemalce NE velja. Je pa možno kupon/kodo poslati nakdnadno, če je kdo že oddal naročilo, tudi potem, ko ste podpisano pogodbo že poslali nazaj.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Mr.B ::

Konec poceni eketrika, država vstopila v Gen-I : Petrol kupil večino lastnika GEN-I
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BlaY0 ::

Ne vem kaj sanjaš, GEN-I je itak posredno v polovični državni lasti.

wind ::

Katero kodo naj sedaj uporabim? Naredil bom zamenjavo na dveh lokacijah.
w

bond007 ::

@wind: sem ti dve poslal na ZS!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Limit-sky ::

wind je izjavil:

Katero kodo naj sedaj uporabim? Naredil bom zamenjavo na dveh lokacijah.


Vsekakor bondovo! Ker druge iz te teme sploh ne "primejo"!
:)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

Pšenični ::

"Katero kodo naj sedaj uporabim? Naredil bom zamenjavo na dveh lokacijah. "

Če se ponovim...

"Dodal bi še, da povprečno mojo kodo vzamejo 3-4 posamezniki na dan. Pač mi verjamejo. In zaupajo. Moja koda 3-191558"

Za ostalo se obrnite na ZS. Če želite dokazila, da je vse OK.

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

ponujam zastonj kodo na ZS. Če jo uporabite kjerkoli, magari v supermarketu, se pojavijo zgornji spamerji in se slečejo do nagega. Na koncu prileti proinstal oblečen v roza tangice, jih sleče in podari! več na ZS. Jutri imam pa novo akcijo, tako da redno spremljajte ta topic. aja pa kodo lohk uporabte tud pri GEN-I akciji, just so you know....(to keep this post on topic)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Limit-sky ::

Se popravljam. Blazzeva koda je boljša! Vzamite blazzevo kodo.

On jo ponuja zastonj. Ne rabi ničesar v povračilo. Se pravi, da vam znesek, ki ga bo on prihranil podari. Tako jaz razimem "zastonj".

Pšenični ::

No, jaz se tistemu, ki pokaže interes za menjavo distributorja posvetim, pa če vzame mojo kodo ali ne. Ker "zadevo" peljem na več portalih seveda dobim različne maile, tudi take v katerih je potrebno zadevo podrobno razložit, in takrat jo razložim. Brez problema. Pač imam resen pristop. Je pa tako, na nekem portalu je lahko 100 ogledov, pa ne dobiš nobenega maila.....tako da me prav zanima kako bo na koncu akcije. Hočem reči, da zadeva ni tako enostavna, da daš oglas in maš čez 10 minut 100 prosilcev za kodo. Še zdaleč ne. Sploh ne.

Je pa navadno oboje slabo če si vsiljiv in če si mlačen. Pričakoval sem, glede na pričakovane podražitve elektrike , ki niso nič drugega kot kraja, da bo odziv boljši. Je pa res, da se jih je že veliko "spomnilo" in ponujajo svojo kodo, kode ki jih tako na vsakem portalu dobiš kolikor hočeš.

Zakaj sem mislil da bo odziv boljši....če podam primer iz "prakse" sem bil včerej v Tuš u na Viču.

In kaj sem videl, stojim v vrsti, majke mi, čakam in čakam..do blagajne...., vsak je mel v roki še položnico ali dve. Da je prihranil tistih mislim da je 30 centov pri plačilu položnice, kolikor je plačilo dražje na Pošti. Ko se to videl sem pomislil, da ljudje morda ne vedo koliko lahko prihranijo na GEN u. Ali kaj...kaj bi lahko bil vzrok da so nekateri še zmeraj tako konservativni...

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Kar nekaj je res konzervativnih (nekateri upokojenci recimo, si bodo raje trgali od ust, kot pa zamenjali dobavitelja), za nekatere je ta denar res drobiž, nekateri pa dejansko imajo neke racionalne argumente, da ostajajo na istem dobavitelju. Vsakemu svoje. Je pa danes že toliko nategov na vsakem koraku, da sploh ni čudno, da jih je toliko nezaupljivih in konzervativnih...

Pšenični ::

"Je pa danes že toliko nategov na vsakem koraku, da sploh ni čudno, da jih je toliko nezaupljivih in konzervativnih..."

Se strinjam. Mislim da je to eden od vzrokov. In pa upokojenci, so mal zadej s tem kaj se dogaja....

dolenc ::

Jst bi se tud za eno kodo priporočal :)

Volk| ::

evo:
4-187775
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

dolenc ::

Dobil, Blaž je bil najhitrejši :), hvala vsem.

trnvpeti ::

WTF:
v prilogi vam posiljamo dva izvoda Pogodbe o oskrbi z električno energijo.
S pristopom k pogodbi o oskrbi si boste zagotovili oskrbo z el.energijo, s podpisom pogodbe o dostopu do dist.omrezja...
....
Če odjemalec nima podpisane Pogodbe o oskrbi z elek.energijo, mu zasilno oskrbo izvaja SODO, izkljucno na zahtevo odjemalca. SODO bo dobavljal el.energijo po znatno visjih cenah (tudi do 25%).
....
en podpisan izvod vrnete najkasneje v roku 8 dni.

Kaj je to?
Izsiljevanje?

Pšenični ::

"Kaj je to?
Izsiljevanje?"

Dej celo zadevo gor, ne vleci iz konteksta. Če ne podpišeš pogodbe o odjemu, te ne morejo kar odklopit. To je menda jasno.Napisano pa je verjetno za primer, da ne plačuješ in te odklopijo.

Elektro Ljubljana tud odklopi, če ne plačaš...povsod je v glavnem problem le denar....

Edino vodo ti ne smejo zapret, elekriko komot. ČE ne plačaš.

Skor bi pozabu še kodo..Moja koda 3-191558

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

iz napisanega navedeno, da te lahko preklopijo na SODO

Lonsarg ::

Če nimaš pogodbe podpisane z nobenim distributerjem greš na SODO, to pač očitno velja in nima nobene povezave z elektrodistributerji, res ne vem kaj si hotel povedati.

trnvpeti ::

kdo mi da kodo za gen-i?

Blazz ::

na ZSju

Volk| ::

Jaz ne razumem. Kaj je folk res tako glup? Na strani je stotine kod, pa le folk sprašuje za novimi.

Slovenci so res glup narod(kar dokazujejo vedno znova in znova). Kot je reko kolega: če nas hoče kdo nategnit, mu damo še vazelin. Ko nas nategne, mu damo lepo še brisačko, da se obriše, po možnosti pa še ga vprašamo, če mu je pasalo.
Mater, hlapci.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pšenični ::

"Jaz ne razumem. Kaj je folk res tako glup? Na strani je stotine kod, pa le folk sprašuje za novimi."

Oni hočejo kodo, mi jo im damo. Logično in tržno. Če jo ne ponudim jaz jo bo kdo drug. Logično in tržno. Seveda zgleda zadeva smešna, ko 100x ponoviš, da lahko tvojo kodo uporabijo večkrat, pa dobiš sms če imam jaz slučajno "še tisto kodo"..."Da se ne bom ponavljal", moja zaupanja vredna koda je malo višje gor...lahko jo uporabite kolikokrat želite....upam da je zdej to jasno...

dolenc ::

Volk, to je višja matematika.

Tukaj piše (sicer nisem preverjal), da mora dajalec kupončka poslati še svoj žegen. In s tem ko ti jo nekdo pošlje, pričakuješ, da ve da mora to storit in seveda z veseljem stori, ker se mu splača.

Najprej sem poslal ZS enemu, ki je svojo kodo objavil, pa mi ni odgovoril, potem pa sem prosil zanjo in vse je bilo urejeno v par minutah.

Pšenični ::

"Tukaj piše (sicer nisem preverjal), da mora dajalec kupončka poslati še svoj žegen. In s tem ko ti jo nekdo pošlje, pričakuješ, da ve da mora to storit in seveda z veseljem stori, ker se mu splača."

Ne boš verjel, ampak okoli ducat interesentov, je hotelo tudi da jim pošljem kopijo moje podpisane izjave in potrdilo o oddaji pošiljke. Zanimivo, torej ugotavljam da so se name obrnili predvsem "ziheraši", ki ne želijo ničesar tvegati. Glede na to, da je zaupanja med ljudmi vedno manj, je to povsem logično.

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Jst kr printscreen od "Moj GEN I" spletne aplikacije pošljem, iz katerega je razvidno potrjeno sodelovanje (prejeta izjava) v akciji in moje merilno mesto. Takole recimo, samo da ni cenzurirano:D:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Pšenični ::

http://www.finance.si/316364/Dvig-cen-E...

No kaj naj še rečem, je treba še kaj ....

Pšenični ::

"Jst kr printscreen od "Moj GEN I" spletne aplikacije pošljem, iz katerega je razvidno potrjeno sodelovanje (prejeta izjava) v akciji in moje merilno mesto. Takole recimo, samo da ni cenzurirano"

To je še iz prvega dela akcije in prav tako v redu in velja. Sodelovanje v akciji ti namreč potrdijo, ko se začne odjem "tvojega najboljšega prijatelja". kar tud je, se strinjamo.
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9323115 (4469) chucki
»

Elektro energija ali GEN-i?

Oddelek: Loža
52799 (2629) Master_Yoda
»

Petrol elektrika - da ali ne

Oddelek: Loža
409714 (7883) Alec999
»

Plačilo na obroke: položnica elektro

Oddelek: Loža
224633 (4341) Pšenični

Več podobnih tem