» »

Kako priklopiti zicke za vklop računalnika ?

Kako priklopiti zicke za vklop računalnika ?

BladE_ ::

Nikakor mi ne uspe prižgati računalnika... ko vklopim napajlanik se na mrezni kartici prižgeta 2 lučki, ok, plata je pod napetostjo?! Mislim da mi ne usepe zaradi tistih "power on" kabelckov, ki jih je treba priklopiti na plato... Na voljo imam "power led", "hdd led", "reset sw" in "s/b sw". "s/b sw naj bi bil ta, ki vklopi racunalnik... povezna je tudi z stikalom za vklop...

Se komu sanja kako naj priklopim ?

Se dve slikci za lazjo predstavo...
[url=http://www.shrani.si/?y/ny/2FZEjzVJ/dsc...
[url=http://www.shrani.si/?2E/103/2wncaCi/ds...


LP

BladE_ ::


subby ::

saj imaš lepo napisano na plati, kaj gre kam... modro - reset button, črno - power button, zeleno - power led, rdeče - hd led
kar se diod tiče, je bela ponavadi minus in barvna plus

c00L3r ::

Na kablih ti lepo piše kaj je kaj. Na plošči tudi. V navodilih od plošče, pa še imaš + in GND posebej označen.

BladE_ ::

Tocno tko sm prklopu kakor je subby reku ampak ne dela... Navodil pa nimam, da bi pogledu za + in gnd. Sem ze po googlu brsku za navodila pa jih ne najde...

Ce ima kdo slucajno navodila bi prosil ce lahko skenira/slika... plata je pa epox 8rda+ pro



LP

Zheegec ::

Naredi kontakt s kovinskim predmetom, pa boš videl, če sploh deluje zadeva. To je tam, kjer piše "pw on".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BladE_ ::

Ne, nic se ne zgodi... ce priklopim misko na usb se miska prizge(sveti)...

Se kaksna ideja?

Pyr0Beast ::

Zadeva se najbrž prižiga s kodo iz tipkovnice.
Reset biosa ali pa naredi kontakt med PW_ON (zelenim dratom iz napajalnika) in ohišjem.
Nato še prižgi računalnik s tipko za vklop.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Tu si poišči svojo plato, ker pro verzije ni. - http://www.epox.com/usa/product.asp?cla...

BladE_ ::

Hvala za odgovore... stvar sem rešil z menjavo rama... ena od treh palčk je verjetno fuč in zato se računalnik ni vklopil.

LP

Duhec ::

Čist mim. Lahk bi mel tud šraufenciger zabit v PCI slotu ...

BladE_ ::

Plata je stala več kot pol leta in v njej so bili 3je rami "delujoči"... zato niti nisem pomislil da bi lahko bil ram, ker nazadnje ko je ta računalnik bil v pogonu je deloval brezhibno! Vsak se lahko zmoti :D

BorutO ::

Če ti ne prižge ... mogoče je pa matična zanič?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem s ekranom

Oddelek: Strojna oprema
271077 (705) wave
»

Gigabyte GA-8I955x PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
9864 (696) haxorcek
»

internetna stran!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221149 (668) 5er-->
»

Problem z igranjem iger. Nobena igra ne deluje, priložena slika. Prosim za pomoč!

Oddelek: Igre
161719 (1394) commissar
»

Slika Zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
6902 (882) fenixgold

Več podobnih tem