» »

proklete strele

proklete strele

OmegaBlue ::

No učeraj ko se nakateri spomnete je učeraj lilo kot noro in jz sem seveda ircal.
Ko naenkrat poči strela in mi ugasne USE v stanovanju, štrom prige nazaj hočem nazaj na internet in glej ga zlomka scvrlo mi je modem;(( . Misl če to i totalni šit poj ne vem kaj je.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Thanatos ::

kaj se ti je to šele prvič zgodilo? Poznam kolega ki je že 5 komadov zamenjal (zato pa vedno kupujejo ta najcenejše motorole :D )

frudi ::

nekateri med nevihto izklopimo in izštekamo računalnike, drugi pa ne. slednje imajo v računalniških štacunah raje :D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

||_^_|| ::

a une zaščite nč ne pomagajo?

krucymucy ::

Jest ga nikol ne izklopim, tud telefona nam ni še nikol skurlo ... tko da sem nekako manj podvržen strelam! Vsaj nekaj če se mi že povezuje z 28800 :D

R0K ::

Jest tut vedno postim use pržgan. Pa to že ene 3lete, pa še ni nabena notr udarla, tko da me sploh nich ne skrbi.

Hecno, nekteri majo pa tok problemov z njimi.

Ziga Dolhar ::

Štorija brata mojega kolega.

Strela je udarla "v tla" nekje 100 metrov preč od njegove hiše. Očitno v neko napeljavo.

Njega je elektrika udarla čez miško in ga je vrglo v omaro udzadi :-).

Še dobro, da imam cordless mišona...

Klemenn ::

ZIGGGA: LoL

jz mam tut cordless mišona...ampak jz ugasnem ko tako močno pada oz grmi..

krucymucy ::

bom reku ja pa res! Zakaj? Čez miško ga ne more usekat, ker bi prej vse kaj drugega skurlo in sunek ne more pridit do miške, no lahko kake majhne jakosti - tolk da bi ga v umaro zabrisal pa ne in ne

Ziga Dolhar ::

krucymucy: ja pa res, kaj boš ti govoril, a si že sprobal to, aaaa? :D hec :]

||_^_|| ::

najbrž je razlika če živiš v hiši al pa v bloku

ToniT ::

Največja razlika je vrsta napeljave. Če imaš do hiše vse pod zemljo, pol niti ni tako grozen problem. Če pa imaš predvsem telefon po zraku, so pa problemi :D .

_Mortal_ ::

Jz sm pa včei razmišlju če ga bom ugasn in če ni in ga nisem ampak za zdej še vedno dela
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ali3n ::

Kolikor so meni znane te "strelske" zadeve je veliko odvisno od električne napeljave v sami hiši/stanovanju. Predvsem ozemljitev, varovalke, debelina kablov...
Sam zaenkrat bližnjih srečanj s strelo še nism imel, me pa zanima kot uporabnika ADSL - kako zaščitit računalo??? Na Siolu se jim tud sanjalo ni, telekom tud ne ve čist kako... Ali naj kupim zaščito za telefonsko linijo in jo vklopim tam, kjer je "kretnica"? Al bostaja kaj bolj sofisticiranega??? vsak nasvet prav pride!

Ali3n

Predator ::

ko je meni nazadnje udarila strela v modem je šel modem ( usr interni) in prenapetostna zaščita ( najbrž mi je to rešilo plato, splača se kupit pa dat tiste 4k zanjo ) samo je pa nehala plata z ramom jebat tolk da to streli oprostim 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

sketch ::

What frudi said.

Sicer sem moral delat za fax, amapk sem raje ugasnil računalo in počakal, da je šlo mimo. Sicer sem bil nato do štirih pokonci, a vseeno bolje to kot pa 6 mesecev dela upepeljenega na disku.

In imel sem prav - ker je vsekalo v bližini in je šel štrom v pisane marjetice...
(aja, pa enkrat nam je že skurlo telefonsko centralo pa TV.)

lp
s.
Adapt and overcome.

Asgard ::

ma masino vam skuri če ste recimo na koncu telefonskega voda, ali če ste v bloku zadnji na liniji (tel in štrom). Meni ga ni še nobenga skurilo, mam pa frenda ka mu jih nonstop žge, samo on je na koncu tel linije. Zaščita pomaga samo proti prenapetosnim sunkom, medtem ko če poč strela not je itak vseneo kakšno zaščito maš, ker to ti useka kake par tisoč voltov not je itak vseen kurac kako zaščito maš !!!

Andor ::

Ma halo? Kako se pa lahko znajdeš na sredi telefonskega voda? A imate v blokih telefone vezane v serijo? Vsak ima svojo parico potegnjeno vsaj do razdelilne omarice in od tam naprej do centrale.
---Never send a monkey to do a man\'s job---

OmegaBlue ::

evo mam nov modem:D tko živim u bajti tko da sm meu smolo, da je u sosedovo bajto usekal pa meni use skurl;( .
Aja sosedu je pa čeu računalnik pokurl, mislim čisto tuto kompleto>:D .

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ender ::

enkrat sem nekje bral, da se v ljubljani po vsaki nevihti opazno poveča prodaja modemov...>:D
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Smorny ::

meni je strela pred leti uničila televizor (1k dem), surround decoder na stolpu (popravilo 3500 ATS) in telefon (drobiž), pobralo nam je tudi fax in pralni stroj(kondenzatorji). Strela pa je udarila točno v našo hišo, jaz pa mam na podstrešju še 160 cm anteno za radijo. Pa sosedom je tudi bolj ali manj vse pocrkalo. Bla pa je skoraj strela iz jasnega :(
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

ABX ::

Meni je strela dvakrat udarila v isti 3Com modem. Prvič mi je fentalo izhodno linijo drugič pa napol uničilo on-board speaker. Ali on se ne da.

Die Hard :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

msmiha ::

Eh dokler strela ne rukne v tebe je še vse vredi:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ali3n ::

ABX :-)) - dobr modem pač...
:D Mimo (solatne) grede - mam dva modema za prodat - US Robotics ISA 33.6 in Roxwell PCI 56.6:D

V bistvu me pa še zmeraj zanima, če je kak uporabnik ADSLa izvedel kakršnokoli "protistrelno" zaščito???

Poletne nevihte so že tu....:D

LP Ali3n:\

3ton ::

Ej, boysi ! A vam povem, kva sej men naredl pred leti ?
No prov. Sem mu "masino" 486 -33 Mhz (plata je bla taktat 1kDEM, ja res 1000 nemskih mark cez mejo - sem jo se svercol med bananam in Pampers plenicam).Pol sem s Kanade dobil, k ste se vsi - pa ne uni ta smrkavi- mel ZengeET4000 ( 512kB RAMa -kolk majo dons grafikulje RAMa, a?) - po mojem eden ta prvih ATIjevo kartico MACH32 z legendarnim 2MB RAMa, crystal fonti, posebnimi driverji za ACAD, misko direktno iz kartice. Pa sem mel uno "zscito" - filter v vticncI. Pa je strela prletela po cel bajt in je cez modem (legendarnih 2400 kbs takrt je bil sam BBS, k je bil bios na grafik ze prvic programljiv - EEprom) udarla v racunalo. Skurla je vse, razen diska-cudezno pezivu. Proc na grafik in 486 sta se volumsko povecala za kaksnih 10, do 20%-kr vzhajala sta. Pa ni strela skurla sam racunalo: se 2 videorekorderja, en TV+ enga na pol, gorilc+.....
Nauk te RESNICNE zgodbe: POTEGN IZ VTICENCE VSE KABLE, K ZACNE GRMET IN SE BLISKAT, KER JO LAHKO FASES TUT PO KABLU, CEPRAV MAS RACUNALO IZKLOPLENO !!!!! Al pa ne ce mas dost kesa!

MadMax ::

3ton:
...( 512kB RAMa -kolk majo dons grafikulje RAMa, a?) ...

Jaz bi raje rekel: kolk majo proci danes keša?8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ender ::

MadMax: jaz sem imel 286-ko, ki je imela 512kb rama... sprva je imela hercules grafično, kasneje smo dokupili še VGA (dobri stari trident), in grafična je imela ravno tako 512kB rama :)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

MadMax ::

Ja, kje so tisti cajti, ko bi 640k moralo zadostovati vsakomur :D (by Billy)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ToniT ::

No ja... Meni se 286 z 512 MB ram še zmeraj nekje valja...
Je pa zato ohišje svetsko - serija Iskrin Partner.:D

Smorny ::

ToniT: ne vem, če je takrat plošča sploh podpirala 512 MB rama?! jaz pa sem mel na IBM XT (4.77 MHz in 640 kb ram, kar herkulesa) in to davnega leta '87.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

ToniT ::

SRI - se mi je zapisalo! :D

Mislil sem 512 kB RAM in to kar na matični plošči.
Pa seveda Hercules grafično kartico.

Ja XT je pa bil pred tem in sicer mislim, da je bil Sokol, 286-ke pa so bile Gepard. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

blue96 ::

nam je ze kar nekaj let strelaa usekala na anteno, ki ej bila na strehi (1.5 m velik komad). tik antene je bil strelovod, a usekalo je v anteno (tko ej potem sosed reku), mi smo gledal dnevnik (to je blo se ko poptv-ja ni blo), ko se tv zabliska, v modro beli barvi (podobn kot xenonske luči), potem se pa iz tv-ja samo še pokadi in 3 tedne so nam popravlal eno usrano televizijo, ki je pol po parih letih od tistega dokoncno crknila, in se dons mamo en samsung, ki smo ga potem kupl. na tem samsungu smo pa ze 3x dalinc fental. eh elektronika...
.

MadMax ::

MULC:
Postavu si anteno, imas strelovod, nisi pa antene ozemljil na strelovod??? Jojmene...


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Brane2 ::

S solidno instalacijo in uporabo zdrave pameti se da rizik pred strelo ZELO zmanjšat, sploh pa škodo ob udaru.

Elektronika je šla sčasoma naprej in tako tudi elementi za prenapetostne zaščite.

Sam folk dela budalaštine s kojekakvimi "zaščitami", ki dostikrat dejanjsko naredijo še večjo škodo.

Kljub vsemu pa je pametno imeti stvari zbekapirane. Jaz delam backup cca. 1x/teden ali dva, ob prihajajočih nevihtah pa dodatno zapečem kak CDRW in delam dalje.

Tisti glupi ISDN USR Pro TA mi je skurilo 1x, nato pa sem si ob zamenjavi sam zmontiral zaščito v modem, pa je preživel precej udarov, za katere vem da bi skurili nezaščiten modem.

Folk je dostikrat prav trapast pri teh zadevah. Na primer dajo neko "ultra-hudo" taiwan crap zadevo na razdelilnik od računalnika, povezan monitor, tiskalnik in polno drugega šrota, ki visi iz računalnika pa pustijo nezaščitene.

Tud kje je fora tega, da daš zaščito na napajalni kabel, ne zaščitiš pa recimo telefonske linije ?

Te stvari gredo v paketu. Ali zaščiti zadevo na razumen način, ali pa se sploh ne lotevaj tega.

To, da najdeš neko pi*darijo na bolšjaku za 100 SIT in jo montiraš doma še ni rečeno da dela, pa tudi če dela, jo mora montirat nekdo z IQ višjim od mrzlišča vode...



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Asgard ::

tko se govori !!!

dcy747 ::

3ton, kaj sanjaš?


Kanade dobil, k ste se vsi - pa ne uni ta smrkavi- mel ZengeET4000 ( 512kB RAMa -kolk majo dons grafikulje RAMa, a?) - po mojem eden ta prvih ATIjevo kartico


Tseng ET4000, ne ZengeET4000, in razen če me spomin hudo zaj* so te grafične kartice imele 1 ali 2 MB video pomnilnika, nikdar pa ne 512kB.


bajt in je cez modem (legendarnih 2400 kbs takrt je bil sam BBS, k je bil bios na grafik ze prvic programljiv - EEprom)


bps, ne kbs. 2400 kilobitov na sekundo je 2.4Mbps - razen če si bil res multimilijarder ti te pravljice ne verjamem :D. Kaj natanko sanjaš o BBSih in grafiki in biosu grafične kartice pa se mi niti približno ne sanja :)

lp, dcy.

Brane2 ::


Tseng ET4000, ne ZengeET4000, in razen če me spomin hudo zaj* so te grafične kartice imele 1 ali 2 MB video pomnilnika, nikdar pa ne 512kB.


TSENG ET-4000 je bla megastična kartica. Najhitrejša svojega časa.

Mislim pa, da SO bili tudi modeli s 512 Kb. Razširjena kartica je pa imela 1 Mb, čeprav so bile proti koncu vse take- RAMi so postali tolk poceni, da se ni splačalo več škrtarit.

Sam se je spomnim zato, ker je bila to idealna kartica za Tango (risanje tiskanih vezij).
Delala je v VESA modih do 1280x1024, kar je blo za 486-ko noro...

Pozneje so se pojavile tudi verzije za VLB, mislim da so bile to ET-4000W, ki so pa mogoče celo imele 2 Mb...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

dcy747 ::


Delala je v VESA modih do 1280x1024, kar je blo za 486ko noro...


Stric dcy vzame v roke digitronček.

1280x1024x256 barv (1 byte za 1 pixel) = 1310720B > 1048576B (1 MB) -> modus dela le na 2 MB kartici

1280x1024x16 barv (16 barv = 4 bite, v 1 byte stlačena podatka za 2 pixla) = 655360 B (kar je spet več kot 524288B (512 kB)) -> modus dela le na 1 MB kartici

1280x1024x2 barvi (2 barvi = 1 bit, v 1 byte stlačeni barvni podatki za 8 pixlov) = 163840 B -> e, ta modus pa je delal tudi na 512kB :D.

Verjetno se res motim z informacijo, da je Tseng ET4000 obstajal le v 1M/2M varianti :).

lp, dcy.

Brane2 ::


1280x1024x256 barv (1 byte za 1 pixel) = 1310720B > 1048576B (1 MB) -> modus dela le na 2 MB kartici

1280x1024x16 barv (16 barv = 4 bite, v 1 byte stlačena podatka za 2 pixla) = 655360 B (kar je spet več kot 524288B (512 kB)) -> modus dela le na 1 MB kartici

1280x1024x2 barvi (2 barvi = 1 bit, v 1 byte stlačeni barvni podatki za 8 pixlov) = 163840 B -> e, ta modus pa je delal tudi na 512kB .


Tango je delal v 4bp-16 barvah, torej je blo 1 Mb čezinčez zadosti-sploh pa je vsaj moja verzija delala pri tej ločljivosti v interlaceu. Vem, da so bile verzije s hitrejšim RAMDACom in pa verzije, ki so omogočale 16 bp...

Tangova barvna skromnost je bila tudi glavni razlog, da so poznejše ATIjeve PCI kartice zajebavale pri delu z njim- niso imele več VESA podpore za 4bp/delale so od 8bp naprej. Zato je bil potreben poseben progrem (mislim da ga je delal Scitech)


Verjetno se res motim z informacijo, da je Tseng ET4000 obstajal le v 1M/2M varianti .


Zagotovo se motiš. Vem, da je obstajala tudi 512 kb, oziroma, da je kartica delala tudi samo z 256 Kb in 512 Kb. Vse verzije, ki se jih spomnim, so imele podnožja za 514256 čipe (512 k x 4 biti).
Ne rečem, da ni obstajala 2 Mb verzija za ISA (se je pa ne spomnim), pravim da je stvar delala tudi z manj kot 1 Mb. Če pa nekateri modi takrat niso bili dosegljivi, je pa to problem uporabnika in ne kartice...




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

ToniT ::

Danes sem šel pogledat staro šaro in našel et4000 z 512kB RAMa. Šel sem preverit na staro 386ko. :D

Brane2 ::

Domnevam, da so v njej štirje čipi in štiri prazna podnožja- al se motim ?

ToniT ::

Bom jutri v službi pogledal....

dcy747 ::

Hvala :)

Spet sem se nečesa naučil :)

lp, dcy.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tri desetletja prave Prijateljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6319627 (14455) MrStein
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019686 (12751) Janac
»

Vaš prvi mlinček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867661 (4679) opeter
»

vaše prvo računalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1138536 (7074) flipflop
»

Zelo stare grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
51061 (946) Silence-r

Več podobnih tem