» »

Mozilla Thunderbird - problem s SMTP strežnikom

Mozilla Thunderbird - problem s SMTP strežnikom

TooN ::

V Thunderbirdu imam nastavljene 3 poštne predale, in 3 SMTP (odhodne strežnike), za vsak poštni predal enega.

Ker ima Amis neke probleme s spam-om, so blokirali odhodni port 25, zatorej mi je ostal le en odhodni strežnik, in sicer Googlov.

Nastavil sem ga kot privzetega, a Thunderbird še vedno hoče pošiljati preko tistega serverja, od katerega je poštni predal (npr. od email.si, hoče uporabljat SMTP strežnik mail.email.si), tako da moram vedno za vsako pošto ročno spreminjat server na googlov..

Nato sem izbrisal ostala 2 odhodna SMTP strežnika, a glej ga zlomka, Thunderbird še vedno hoče pošiljati preko tistih dveh, čeprav sem googlovega nastavil za privzetega pod vsakim poštnim predalom.

Se komu sanjari kaj še naj sprobam?

rsroki ::

..ehh nastavitve v gmailu na spletu ? Mislim, da je pravilni port SMTP 587 in ne 25 in odkljukaj tudi varna povezava TLS pri nastavitvah poštnega računa.:D
rsroki

TooN ::

saj gmail SMTP strežnik deluje normalno, problem mam pač, da Thunderbird hoče ves čas pošiljati preko drugih SMTP strežnikov, namesto preko Google-ovega, čeprav je nastavljen za privzetega...

rsroki ::

..hmm..pred časom sem tudi jaz imel več računov na thundebirdu pa ni bilo vedno vse v redu..če se dobro spomnim.. zdaj imam že nekaj časa ločene programe za več poštnih predalov..enega prek windows mail (na visti seveda), enega pa prek thunderbirda... imaš zadnjo verzijo thunderbirda ? Če ne bo šlo drugače ga odtrsani z sistema in ponovno naloži..zadnja varianta.:D
rsroki

TooN ::

Ja če v kratkem ne bo odgovora, bom točno to storil..

Potem pa nastane problem, ko si moram nekak arhivirati tisoče mailov in adresar..

urosh ::

Amis ma težave? In zato so tebi izklopili smtp port???
Verjetno je bilo tako, da imaš TI težave s spamom (ga na veliko pošiljaš) in so ti ga zato izklopili, ne? Probaj malo popucati svojo mašino (mašine, če jih imaš več)...

Tomas 33 ::

Imaš na vsakem računu nastavljen googlov SMTP strežnik?
Kar sem bral, domnevam, da si jih samo pobrisal iz drugih računov.

TooN ::

urosh:
Ne, nimam povsem nobenih težav s spam-om, in tudi ko sem klical na amis (ker mi nek SMTP strežnik ni deloval), so mi rekli, da trenutno blokirajo odhodni port 25, ker je naval spama, in da upajo, da se bo čimprej umirilo in ga bodo spet lahko odprli..

Tomas 33:
Na vsakem računu imam privzeti strežnik googlov, ko pa se nahajam npr. v email.si računu, in kliknem na "sestavi novo sporočilo" ali "odgovori", pa mi vedno izbere mail.email.si ...

Najbolj čudno je še potem to, da ima po brisanju ostalih SMTP strežnikov (razen google-ovega), še vedno neke shranjene in bi rad preko njih pošiljal tisto e-pošto.

Obstaja kaka funkcija, da se izvozijo vsa sporočila?

PujsaPepa ::

urosh:
Ne, nimam povsem nobenih težav s spam-om, in tudi ko sem klical na amis (ker mi nek SMTP strežnik ni deloval), so mi rekli, da trenutno blokirajo odhodni port 25, ker je naval spama, in da upajo, da se bo čimprej umirilo in ga bodo spet lahko odprli..


umirilo ?!? cccc, ta je pa bil za hece :) 97% of email traffic is spam and rising... umirilo :)) hahaha

25.porta nihče več ne uporablja, ne le Amis.

Jaz že celo večnost uporabljam 4 accounte v Thunderbirdu, vsak posilja s svojim SMTPjem, pa ni nobenih problemov

Za AMIS account uporabljam tole:
smtp.amis.net SSL 465.port

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SMTP T-online

Oddelek: Omrežja in internet
113580 (3299) NoName
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425280 (4669) Matko
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316427 (16427) Bakunin
»

Email.si problemi

Oddelek: Omrežja in internet
62456 (2347) W|ndKiller
»

Email.si

Oddelek: Programska oprema
96289 (6077) hanuman

Več podobnih tem