» »

Vista OEM, nekaj vprašanj

Vista OEM, nekaj vprašanj

g. Oden ::

Imam oz. sem imel Visto OEM, ki sem jo seveda dobil z računalnikom. Pa mi Vista ni bila všeč, zato sem jo vrgel z diska in namestil XP. Zdaj sem pa malo modal računalnik in našel eno tako nalepko na stranici ohišja, kjer piše, da je na računalniku nameščena Vista OEM Genue itd. Kar je pritegnilo mojo pozornost, pa je to, da na nalepki piše tudi Licence code. Ali to pomeni da je moja OEM koda za Visto Home Premium še vedno veljavna? Ali še lahko to kako izkoristim?

cekr ::

DA
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

g. Oden ::

Hm, kako pa, ker nimam ideje?

cekr ::

Inštaliraj Visto, uporabi ključ, ki je napisan na nalepki, inštaliraj SP1 in uporabljaj. Potem pa pozabi na XP-je.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mavrik ::

Edini legalni način, kako lahko to "izkoristiš" je, da nazaj na točno ta računalnik namestiš Visto Home Premium s tem ključem.
The truth is rarely pure and never simple.

g. Oden ::

Aha, sej računalnik je isti, samo nevem, kje naj dobim Visto, ki bi jo potem inštaliral na ta računalnik.
Vista je bila namreč prednameščena, ni bila na DVDju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g. Oden ()

Voip ::

Download iz interneta - MS

g. Oden ::

A to se da?

bluefish ::

Seveda (MSDNA, Connect,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

cekr ::

Poglej koliko particij ima disk. Če je vse legalno, potem bi morala biti na rezervni(?) particiji inštalacija Viste.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

g. Oden ::

Ja, je rezervna particija in ja, vse JE LEGALNO. Particija H je Factory Image, kjer je bila (in bi še mogla bit) Vista, ker sem to particijo pustil pri miru. A Viste tam ni. Ima kdo kakšno idejo zakaj?

Duhec ::

Če imaš kakega HPja potem je navadno ob štartu , še predno se začne nalagat sistem, potrebno stisnit tipko F11 in Recovery particija, kjer je inštalacijska procedura z vsemi osnovnimi gonilniki, se aktivira.
Poglej v navodila računalnika ali opazuj kaj se ti izpiše ob vklopu računalnika na ekranu.

SPCsi ::

najlažje ti bo če si nekje dobiš cd z Visto in jo ponovno instaliraš, če imaš problem glede tega kje dobit cd, mi lahko pišeš na info@spc.si in ti bom poslal navodilca kok do cd...


www.spc.si

Vlad Tepeš ::

Če smem posečt vmes. Kje natančneje se da z M$ strani povlečt čisto verzijo viste business? Ker namreč imam ključ, medija pa ne!?
Rad imam mir in svoj računalnik!

SPCsi ::

Pri instalaciji je pomemben key in ne medij (CD), tako da je vseeno kje ga dobiš....


www.spc.si

ender ::

Pri Visti naj bi bili vsi DVDji enaki, in lahko iz vseh namestiš katerokoli verzijo, rabiš samo pravi ključ. Jaz sem svojo Ultimate x64 namestil iz DVDja, na katerem je sicer pisalo Business x64 (vpisal sem pa ključ, ki je bil ob DVDju za Ultimate i386).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

g. Oden ::

Duhec, tako je, ob štartu je možno z F11 prit do Recovery particije, ampak to je delovalo samo prvič. Zdaj pa se noče več zagnat in se ne zgodi nič. Mi je pa nekdo povedal za Recovery Manager, program, ki bi lahko odprl Visto v tej particiji.

c00L3r ::

Če smem posečt vmes. Kje natančneje se da z M$ strani povlečt čisto verzijo viste business? Ker namreč imam ključ, medija pa ne!?


To mene tudi zanima :D Preko MSDN AA sicer gre, samo moraš bit prijavljen.

bluefish ::

še preko MSDNA in Connect-a. Seveda pa tudi tam ni na voljo za vsakogar.

mihec87 ::

Ma gdo mogoče kakšno povezavo za visto home premium, rabim clean verzijo saj zraven laptopa ni dvd-ja recovery partition sm pa zbrisu ko sm dajal xp gor. Nalepka s kodo je pa na spodnji strani, na torrentih je polno verzij sam večinoma so vse crackane pa ni treba kode not vpisovat.

tattoo ::

Pozdravljeni, da ne bom odpiral nove teme bom vprašal kar tukaj.
Imam prenosnik Fujitsu Siemens Amilo Xa 2528, ki sem ga kupil v Avstriji. Na njem je nameščena OEM Vista v nemškem jeziku. Prav tako imam na ohišju nalepko s kodo. Zdaj pa me zanima, če lahko inštaliram slovensko nelegalno Visto in vpišem ta ključ pa bo potem to legalno? Ali je bolje, kot je napisal en uporabnik, potegnit Visto iz MS spletne strani in potem vpisat ključ - samo nisem prepričan, da to lahko? Hvala.

Rotaidal ::

Uradno - legalno gre jezike spremenit samo pri Vista Ultimate. Ti imaš verjetno Home Premium?

Če imaš poglej tu http://www.froggie.sk/

tattoo ::

Tako je, imam Home. Jaz ne bi rad spremenil samo jezika, ampak bi rad namestil na novo Visto. V zgornjih postih sem zasledil, da je mogoče narediti tako kot sem zapisal. Zdaj me zanima, če je to res in mogoče kakšne izkušnje, priporočila, itd.

Rotaidal ::

Zakaj pa bi na novo snemal visto? Vista se ti bo aktivirala glede na tvoj ključ, ki si ga dobil zraven prenosnika. Ta ključ ki ga imaš je samo za Home premium.

tattoo ::

Pri Visti naj bi bili vsi DVDji enaki, in lahko iz vseh namestiš katerokoli verzijo, rabiš samo pravi ključ. Jaz sem svojo Ultimate x64 namestil iz DVDja, na katerem je sicer pisalo Business x64 (vpisal sem pa ključ, ki je bil ob DVDju za Ultimate i386).

Potem trdiš, da je to napačen post?
Visto bi rad snemal na novo, ker mi ta ne deluje v redu. Preveč "smeti" imam gor. Saj Home Premium bi bil tudi v redu, zanima me samo, če lahko posnamem slovensko Home Premium (potegnil bi jo iz MS strani - če gre?) in uporabim ta ključ, ki ga imam na nalepki in je potem to vse legalno?

bluefish ::

važno je, da uporabiš HomePremium, saj je nanjo vezan tudi tvoj ključ. To pa je tudi vse.

ender ::

Načeloma bi koda morala prijeti, jezik pa izbereš med namestitvijo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tattoo ::

S kje pa lahko prenesem Visto? Malo sem brskal po MS strani in so možnosti nadgraditi XP-je ali kupiti paket.

c00L3r ::

Previdno od kje boš prenesel sliko DVD medija. Nekatere inštalacije so narejene tako, da kar namestijo npr. Ultimate in te niti ne vprašajo med inštalacijo. Najboljše je, da si od nekoga sposodiš originalni medij Vista SLO. Prav tako bodi pozoren če je različica x86 (32-bit) ali x64 (64-bit).

metek ::

Instaliraj navadno rtm visto in uporabi svojo aktivacijsko kodo... Če ti sistem ne dovoljuje oziroma dela prepočasi jo naloži nazaj na isti komp in jo downgrade-aj v xp-je pa boš imel xp-je guenine. Za pomoč se lahko obrneš na MS Slovenija...

Čenisi menjal mrežne kartice mora delat ker je bila aktivirana prek tvojga mac adressa edini problem je če ti crkne motherboard pa še to se da spedenat

No pa še moje mnenje

Vista rules! Na začetku nism bil tega mnenja odkar pa je zunaj sp1 mi dela vse kot po maslu seveda imam sistem podprt z oceno 5.9 kar pomeni, da xp-jev ne instaliram nikoli več

tattoo ::

Ta ideja v downgrade v XP mi je zelo všeč. Nisem vedel, da je to možno. Ker zdaj pri Visti je tako, veliko težav imam z driverji za grafično, sem pa našel na forumu od Fujitsu Siemensa, da jim z "neuradnimi" driverji za XP-je dela super. Hvala.

metek ::

malenkost ;)

ender ::

Downgrade na XPje je možen samo z Viste Business in Ultimate.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

metek ::

če je možen upgrade bi moral bit tut downgrade by the way moj frend je downgrade-u home premium

Galaxy ::

Ja, bi moral bit.. povej to Microsoftu :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
323991 (3241) ender
»

Doplačilo za Vista DVD ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202418 (1925) BmN
»

Vista home premium SLO lang. pack?

Oddelek: Operacijski sistemi
93868 (3543) PaJo
»

Ali bi gonilniki za visto home/business/enterprise delali na visti ultimate? NUJNO či

Oddelek: Operacijski sistemi
81148 (1129) Glodko
»

Vista Upgrade ne gre na prazne diske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11814540 (10173) MrStein

Več podobnih tem