» »

Največji tok, s katerim je še varno polniti Ni-Mh?

Največji tok, s katerim je še varno polniti Ni-Mh?

c0dehunter ::

Pozdravljeni,
doma imam Ni-Mh batarije-akumulator (7pack) in sicer 1100 mAh, so pa za RC letalo.
Zanima me, kakšen adapter lahko uporabim? Do sedaj sem imel takega, z 250mAh outputa. Na živce mi gre, ker se batarije polnijo 5 ur.
Pripeljalo je do tega, da sem poskusil z polnilcem z 1,5A outputa. Batarije so se sicer polnile, ampak so po 15 minutah postale zelo vroče.

Kakšen je torej lahko največji output na adapterju v mAh?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Poldi112 ::

Jaz jih navadno na 0.5A ali 1A, odvisno od kapacitete. 1.5A je, sploh za tvoje, takole na pamet, preveč. Če imaš kakšne kvalitetne celice (recimo GP) lahko najdeš točne specifikatice in podatke na internetu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

overlord_tm ::

Hmm, GP1100? Ce so v dobri kondiciji vsaj 2A. Jaz sem na tekmah filal z 5A in se vroce dajal v letalo (take da se opeces). Sicer ne zdrzijo dolgo, ampak sekajo.

Drugace pa je dobro da postopno zvisujes tok, za rekreativno letenje se jih polnil od 3 do 4A, odvisno koliko se je mudilo. Potrebujes pa seveda kvaliteten polnilec, ker z kako cheap robo jim bos prehitro vzel zivljenje.

Ce so pa kake no-name baterije, potem tega zgoraj omenjenega raje ne pocet. Ce jih dolgo polnis na majhne tokove tudi ni dobro za baterije, postanejo lene. Kaj je bilo zate zelo vroce? Kakih 30-40 stopinj je idealno za baterijo, prevec je ko ne mores vec packa drzati v rokah.

c0dehunter ::

Bilo je tako, da bi se že res skoraj opekel, če bi dlje držal.

So pa znamke KAN, 7x2/3A 1100mAh.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

overlord_tm ::

Polnilec pa je?

Poskusi postopoma, najprej na 0,5A, potem 0,75, 1A ... samo vec kot 2A ne s temi baterijami. Oziroma pri polnenju z 2A ti bodo zdrzale kako sezono.

Kak polnilec pa imas?

c0dehunter ::

Kak polnilec pa imas?

:))

Polnilec je bil najprej en adapter od mobitela, sedaj sem pa zvezal na adapter od polnilca za NiMh batarije (tist ki ga kupiš v trgovini navadni). Je pa 0,5A. Bi dal močnejšega, pa nimam.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

gumby ::

Če te ni strah spajkalnika, si lahko narediš svoj polnilec. Imaš namenske čipe, ob katerih potrebuješ samo močnostni tranzistor in par pasivnih elementov, torej je samo vezje polnilca načeloma precej enostavno. Teh čipov je cel kup, nekaj ustreznega boš že našel;)
my brain hurts

overlord_tm ::

Ce se mislis kaj z modelarsvom ukvarjat si kupi polnilec. Tisto so samo unicevalci baterij.

Potrebujes polnilec ki ti pokaze koliko je nafilal baterije, ima delta peak izklop, regulacijo toka itd ...

Recimo to

Jaz sem imel vcasih prvo verzijo tegale Vredu stvarca za svoj denar.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Brez Delta-V odklopa boš z visokimi temperaturami in tokovi baterije samo zakuril in ventiliral.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276762 (5632) Karen
»

Polnilec za telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
112177 (1931) bobicek
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375244 (4501) IL_DIAVOLO
»

Miška MX 700, troubleshooting

Oddelek: Strojna oprema
131304 (1144) urban99

Več podobnih tem