» »

Katero kolo

Katero kolo

««
52 / 97
»»

;-) ::

Itak pa ga ni nikoli na zalogi, tako da odpade.
https://www.halfords.com/bikes/road-bik...

Kaj takega pa ne najdem da bi kje posiljali k nam.

Pa nekaj takega tud sam iscem do trgovine in da vrzem na avto za na morje pa tam naredim kak izletek, nic resnega, ampak ce tribana ni na zalogi sploh pri nas nimas nic za tak malo denarja, ce das 500 pa je ze izbira velika in prides do tega da das se 100 ali 200 pa je ze skoraj ok zadeva...ampak ne rabim.

Je kje kak seznam eu trgovin katere posiljajo v slo.

njyngs ::

Trgovine so izpraznjene. Ampak Triban 100, ki je sicer še pri decathlonu v velikosti L na voljo(https://www.decathlon.si/cestno-kolo-10... ti je tako edina poceni nova izbira. Pod 500€ za novega nikjer ne boš dal, lahko pa pogledaš za rabljenimi - ampak moja izkušnja je, da so tudi rabljeni zaradi primankljaja precej precenjeni.

Fak ma tale decathlon zmedo, tukaj na tem linku pa kaže, da Triban 120 imajo: https://www.decathlon.si/cestno-kolo-rc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

A110 ::

njyngs je izjavil:

Trgovine so izpraznjene. Ampak Triban 100, ki je sicer še pri decathlonu v velikosti L na voljo(https://www.decathlon.si/cestno-kolo-10... ti je tako edina poceni nova izbira. Pod 500EUR za novega nikjer ne boš dal, lahko pa pogledaš za rabljenimi - ampak moja izkušnja je, da so tudi rabljeni zaradi primankljaja precej precenjeni.

Fak ma tale decathlon zmedo, tukaj na tem linku pa kaže, da Triban 120 imajo: https://www.decathlon.si/cestno-kolo-rc...


Sam sem teden nazaj iskal nekaj podobnega in sem tudi sam opazil "zmedo" pri dechstlonu. V bistvu ni zmeda, na zalogi imajo model z ukrivljeno belanco tistega z ravno pa ne. Sicer sta oglaševanja pod istim imenom ampak na sliki sta razlicna. Je pa drugače to bil problem v vseh trgovinah. Na spletu označeno da je na zalogi ko pa kličeš da bi preveril preden se pelješ 50km+ v eno smer za brezveze pa povedo da ga nimajo in da niti ne vedo kdaj pride

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

njyngs ::

Jaz sem si Tribana 100 (obe varianti, ki ju omenjaš) ogledoval lani poleti, ampak je potem hitro šel iz zaloge. Čez kak mesec so ga pa ponovno dobili na zalogo in sem naročil takoj ko je bila šansa. Je bil v 3 dneh pri meni. Sem potem še spremljal kak teden po tistem in spet ni bilo zaloge... Ne splača se več cincat, ampak kar vzet. Prodajalce spraševat pa nima učinka, ker nimajo pojma kdaj bo kaj na voljo.

Simple14 ::

Zdravo,
odločam se za nakup novega kolesa. Razmišljam o treking kolesu, ker bom vozila 90% po asfaltu in 10% makadam. Ker gre za občasno rekreativno vožnjo (po navadi do 60km), je temu primeren tudi budget do 350eur. Ogledanih imam nekaj koles, bi pa pred nakupom prosila za drugo mnenje.
- https://www.intersport.si/nakamura-plat...
- https://ritosa.si/si/treking-kolesa/413...
- https://triosport.si/collections/trekin...
- https://jan-sport.si/product/author-com...

Seveda bom vesela tudi kakšnih drugih predlogov :)

Silici ::

erkgheoruugh ::

Simple14 je izjavil:

Zdravo,
odločam se za nakup novega kolesa. Razmišljam o treking kolesu, ker bom vozila 90% po asfaltu in 10% makadam. Ker gre za občasno rekreativno vožnjo (po navadi do 60km), je temu primeren tudi budget do 350eur. Ogledanih imam nekaj koles, bi pa pred nakupom prosila za drugo mnenje.
- https://www.intersport.si/nakamura-plat...
- https://ritosa.si/si/treking-kolesa/413...
- https://triosport.si/collections/trekin...
- https://jan-sport.si/product/author-com...

Seveda bom vesela tudi kakšnih drugih predlogov :)

Vzemi tistega, ki je primerne velikosti za tvojo višino, je na zalogi in ti je najbolj všeč po barvi.
Večina teh koles, ki si jih naštela je sicer moških modelov, iz tvojega pisanja je razbrati, da si ženska? Ti je to ok?
Pri tej ceni ni kaj gledat na neko razliko v ceni. Ker so vsa približno enaka. Jaz sicer predlagam povišanje budgeta na vsaj 500, ker potem se lahko pogovarjamo o morebitnih razlikah med kolesi glede na ceno.

Ali pa še bolje, če vztrajaš pri tem budgetu, poglej bolho. Tam se prodaja nebroj teh koles, tudi če daš 50-100 evrov v obnovo morebitnih delov (ni nujno), bo to bolje z vidika vožnje. Vem, da je to, da je nekaj novo, privlačno, ampak verjemi, da za to ceno, boš bolj razočarana kot ne.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ej, s temi modeli ne bo razočarana za predvideno vožnjo. Vse je odvisno samo od dobre nastavitve (prestave, zavore) in vzdrževanja. Ampak tudi s takim kolesom ni problema naredit tistih 60km/teden. Verjetno ne bo tiščala vsak drug teden s 400W na Stelvio ali delala po 5k na leto... Tako da se strinjam, vzame se tisto, kar bo na zalogi ustrezne velikosti. Sam bi vzel Authorja z drugega linka, saj ima če se ne motim edini malce boljšo opremo Altus in zadaj 8-redno kaseto.

Sam sem na svoj 30 let star rogov okvir našraufal nove kompomente (crankset, kaseto, ketno, menjalnika) najnižjega ranga - delujejo brezibno, z ustrezno nastavitvijo menjalnikov in V-brakov. In ga zelo koristno uporabljam za krajše družinske izlete in commute.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Quagmire ::

Ve kdo mogoče kje bi lahko dobil gravela za punco? Kje še imajo kaj na zalogi, če sploh? Oprema Tiagra.

mikhaair ::

/src on
Na mtb iz l. 90 daš ukrivljeno balance, pa ga imas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

;-) ::

Sem danes sprobal Tribana 100, najvecja prestava mi je ok in vmesne, "prva" je pa prehuda za moje voznje, glede na to da nima kasete ima flywheel je možno bilokako tole poštimat?

Da bi bilokako brez menjave zadnjega kolesa nekak tavečji zobčenih bil še večji, če bi sprednjega menjaval bi naredil še večjo štalo.

Drugače pa je ok kolo za to ko bi ga jaz rabil.

energetik ::

Če ima zadaj flywheel, pozabi, 34 zobov je max, kar se dobi. Brez menjave zadnjega kolesa ne bo nič.
Spredaj kot vidim je verjetno navadna square taper os, zobnik pa spojen z gonilko. Torej tudi tu odpade menjava samo zobnika.
Kar pa se dobi za kvadratno os, je nižjega nivoja, torej zobniki zanetani skupaj.
Načeloma bi lahko vzel tole in povrtal nete ter odstranil npr. najmanjši in največji zobnik:
https://www.bike-discount.de/en/buy/shi...
Potem bi imel spredaj 32, zadaj 14/34 in bi bilo primerno tudi za klance gor, vendar po ravnem neke hude hitrosti tudi ne bi razvijal.
Ali pa npr. tega https://www.bike-discount.de/en/buy/shi... in obdržiš samo največji zobnik 40, vendar bi imel verjetno potem probleme s chain line.

Karkoli drugega se ne splača in je bolje da se stegneš do Tribana RC120.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Mah Triban 100 bo na voljo komaj konec 7 meseca sem sedaj govoril s Dechatlonom. Baje da ko naročijo se vsi prodajo in potem še samo če si kdo premisli pride kak nazaj na stran.

RC120 mi je skoraj predrag da se bom vozil 700m do trgovine in pošte vsak dan in ga uporabljal na morju, ampak če drugega podobnega kolesa ne najdem do 500eur bom vzel pač tega.

Kako je s to karbonsko vilico, ni karbon občutljiv na luknje na cesti itd. ? Je primerna za gravel ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: energetik ()

snezak21 ::

Glede na to, da je danes 3/4 mtb-jev carbon potem po moje ni nekih pretiranih problem z luknjami na cesti ;)

energetik ::

;-) je izjavil:

Mah Triban 100 bo na voljo komaj konec 7 meseca sem sedaj govoril s Dechatlonom. Baje da ko naročijo se vsi prodajo in potem še samo če si kdo premisli pride kak nazaj na stran.

RC120 mi je skoraj predrag da se bom vozil 700m do trgovine in pošte vsak dan in ga uporabljal na morju, ampak če drugega podobnega kolesa ne najdem do 500eur bom vzel pač tega.

Kako je s to karbonsko vilico, ni karbon občutljiv na luknje na cesti itd. ? Je primerna za gravel ?
Sori, pomotoma stisnil izbris...

Če se ne motim imajo praktično vsi grevli karbonsko vilco.
Ne vem zakaj te to skrbi, tudi ta dragi MTBji so karbonci.

Poleg tega premisli, če za teh 700m res rabiš spuščeno balanco. Denimo trekingov se za tako ceno dobi kolikor hočeš...
Sicer pa pač naroči Triban100 in počakaj, da dobavijo.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Ne moreš naročit, ni na voljo niti preko spleta.

Iščem dalje, ne vseeno biimel ukrivljeno belanco, imam gorca s katerim se redno vozim in če imam turo z njim druga dan sploh ne primem belance v roke ker mi zapestja odpovedujejo, mogoče si mečem pesek v oči da bi bilo z ukrivljeno boljše ampak je vsaj sprememba položaja.

Parkrat letno tud kakšna daljša turca bi šel potem s tem bajkom, bi bilo malo lažje kot z gorcem.

snezak21 ::

Sicer nepovezano, ampak ce imas taksne probleme na mtb, bi jaz osebno malo preveril pozicijo na kolesu. Sam nimam po enem tednu vsakodnevnih tur s par 1000 visinci in 4-5h na kolesu vsak dan nobenih tezav, razen da so noge vsak dan bolj boge. Ce te bolijo zapestja si upam stavit, da pozicija ne stima, ker so zapestja in rame/vrat najbolj ociten znak predolgega/prekratkega kolesa in v vecini primerov je stvar dokaj preprosto resljiva.

;-) ::

Velikost okvirja imam pravo, nisem pa prepričan v ostale zadeve, pozicijo, belanco itd. Je pa res da sem probal turco z bratovim istim modelom in isto belanco pa je večji okvir (prevelik zame) pa je bilo bolje.

energetik ::

Seveda je cestna balanca bolj ergonomska, če ne drugega imaš 3 možne položaje rok.

energetik ::



Sem se vrgel v stroške, skupno 7€ za verjetno par let voskanja ketne. +1,2€ za liter bencina za ketno spucat v nulo.
Posoda lepo dela tudi na indukciji :D
Če mi bo moja pustila vosek kuhat na šporhetu.

Alfa Dog ::

Če ne bo, boš pa zapravil še 34,99€:))
https://www.lidl.si/sl/p/kuhinjski-apar...

vilonja ::

snezak21 ::

Alfa Dog je izjavil:

Če ne bo, boš pa zapravil še 34,99€:))
https://www.lidl.si/sl/p/kuhinjski-apar...

Nekaj takega uporabljam jaz... ne glede na to koliko pazis, imas voska kar nekaj naokoli, sploh ko verigo vzames iz posode da se ohladi. Pa vonja ima tudi nekaj malega, tako da je neprimerno lazje to delati v delavnici kot pa v kuhinji.

gregor ::

Dober dan

Ali mi lahko prosim poveste, kakšna bi bila realna prodajna cena za cca. 15 let staro treking kolo FOCUS.
Ima komplet Deore LX komponent in Ritchey opremo...

Hvala

LP


Invictus ::

Če ga prodajaš, da se znebiš, mogoče 200 EUR. Sicer je pa zdaj pomanjkanje koles, pa ajde 300...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

snezak21 ::

Realna? 50eur. Danes pa verjetno najdes kje kaksnega bedaka, ki bi dal za tole 500eur, ker koles ni prav veliko na razpolago (videl zelo podobne zgodbe pozimi s turno opremo, kjer se je prodajalo 10 let stare zgonjene stvari, ki niso bile vredne niti euro za 100+eur).

J.McLane ::

Dve leti staro Woom 3 otroško kolo sem na Bolhi prodal v 5 min za 300 € (novo 375€).

Priporočam, da tisti ki imate otroke planirate nakup kolesa vsaj eno leto v naprej, ker če se boste pomladi odločili, da vaš otrok takoj zdaj potrebuje kolo, boste imeli zelo slabo izbiro ali pa je sploh ne bo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

gregor ::

ok, okvirno 200 eur, morda manj ali več, recimo 600 eur :));)

theStranger ::

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Proda kdo kak Triban RC 100 plačam kot novga - 30eur na leto starosti :)

A110 ::

Danes sem prvič preizkus giant escape 2 disc ki sem ga dobil prejšnji teden. Kolo je super ampak sem opazil eno rahlo motečo stvar. Sprednja zavorna ploščica na točno določenem mestu na disku rahlo drgne ob disk. Torej na vsak obrat kolesa se zasliši zelo rahel kratek zvok drgnenja. Sicer kolo teče enako hitro kot zadnje kjer tega ni in tudi pri višjih hitrostih se ne sliši zaradi zvoka vetra ampak pri zelo nizkih hitrostih (kot da bi hodil recimo) in pa če kolo zavrtim v zraku na mestu pa se malenkost sliši. Predvidevam da ko se zavorna ploščica malo obrabi bo to izginilo ker je dotikanje minimalno in v samo eni točki. ampak me vseeno zanima kaj storiti? Če se gre za kakšno trivialno stvar mi ni ravno za voziti kolesa 100km stran v trgovino

clix ::

@A110, Ima hidravljične disc zavore? ena opcija je da snameš kolo, odstraniš zavorne ploščice in z plastičnim "tyre leverjem" malo potisneš batek noter. Namontiraš nazaj ploščice in kolo, parkrat zabremzaš in lahko da bo bolje. Lahko pa tudi malo odšravfaš zavorno čeljust in jo bolje naravnaš. Ti dve opciji sta na voljo, če je disk res minimalno skrivljen. Če je močno, ga je treba naravnati ali pa zamenjati(sicer dvomim, glede na to da je novo kolo :) ).

Groot ::

A110 je izjavil:

Danes sem prvič preizkus giant escape 2 disc ki sem ga dobil prejšnji teden. Kolo je super ampak sem opazil eno rahlo motečo stvar. Sprednja zavorna ploščica na točno določenem mestu na disku rahlo drgne ob disk. Torej na vsak obrat kolesa se zasliši zelo rahel kratek zvok drgnenja. Sicer kolo teče enako hitro kot zadnje kjer tega ni in tudi pri višjih hitrostih se ne sliši zaradi zvoka vetra ampak pri zelo nizkih hitrostih (kot da bi hodil recimo) in pa če kolo zavrtim v zraku na mestu pa se malenkost sliši. Predvidevam da ko se zavorna ploščica malo obrabi bo to izginilo ker je dotikanje minimalno in v samo eni točki. ampak me vseeno zanima kaj storiti? Če se gre za kakšno trivialno stvar mi ni ravno za voziti kolesa 100km stran v trgovino


Glede na to da gre za novo kolo, sklepam, da disk najbrž ni skrivljen. Precej bolj verjetno je, da kolo ob montaži ali pa kakšnem kasnejšem nameščanju (si morda snel spredenje kolo zaradi tansporta?) ni bilo dano v enako pozicijo, kot pa ob sestavljanju. To enostavno rešiš tako, da tiščiš stisnjeno sprednjo zavoro in vmes malce odviješ oba vijaka, s katerima je čeljust montirana na okvir. Tako omogočiš, da se čeljust poravna glede na sredniščno lego diska. Nato preprosto priviješ vijaka nazaj in spustiš zavoro.

A110 ::

Gre se za tole kolo. Kaj pa recimo če nič ne storim, se lahko povzroči kakšna škoda? Ker predvidevam da glede na to, da gre za minimalno trenje da se bo tako ali tako to končalo ko se ploščice malenkost obrabijo. Kolo je drugače že prišlo sestavljeno. Namestiti je bilo potrebno samo pedala in poravnati balanci ki je bila zamaknjena da je bilo vse skupaj ozje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Groot ::

Lahko seveda tudi pustiš. Edino tveganje, ki ga imaš, če se pač vseeno ne bo tako hitro odpravilo, je da se ti pač spraska disk. Ampak če je res povsem minimalno, potem je malo verjetno da ti bo uspelo to doseči.

p.s. mislim sicer da se ti bo prej zgodilo, da ti bo šlo na živce poslušati med vožnjo in boš zato želel popravit :D

A110 ::

Hvala za nasvete. Sem šel na poskusno vožnjo par kilometrov in po njej je zvok izginil. Zanimivo

energetik ::

A110 je izjavil:

Gre se za tole kolo. Kaj pa recimo če nič ne storim, se lahko povzroči kakšna škoda? Ker predvidevam da glede na to, da gre za minimalno trenje da se bo tako ali tako to končalo ko se ploščice malenkost obrabijo. Kolo je drugače že prišlo sestavljeno. Namestiti je bilo potrebno samo pedala in poravnati balanci ki je bila zamaknjena da je bilo vse skupaj ozje
Ne vem zakaj ne bi poravnal, kot ti je napisal Groot? Rabiš 1 imbus pa 1min časa.

A110 ::

Sem šel na poskusno vožnjo 10km in zadeva se je nehala oglašati sama od sebe. Vseeno hvala za nasvete, bom vedel za drugič kaj storiti ob podobbnem problemu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

kumer ::

Ali mi lahko kdo pove, če so ti zobčeniki, ketna za odpis oz so še primerni za uporabo.
Hvala
LP




energetik ::

Kar tako ti bo težko kdo povedal. Edina varianta je, da si nabaviš merilnik ketne in izmeriš podaljšanje. Oz. če imaš šubler, izmeri npr. 10 členov in napiši dolžino na desetinke natančno, pa ti bomo povedali.

Čist na uč - vsaj prva 2 velika zobnika na kaseti mi delujeta izrabljena. Kar pomeni menjavo ketne in cele kasete, potem boš pa videl ali so sprednji verižniki še OK (če ne bo preskakovanja in čudnih zvokov). Prej se znucajo zadnji zobniki, ker so manjši.
Cena cca 40EUR in 10min dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

vuki ::

kumer je izjavil:

Ali mi lahko kdo pove, če so ti zobčeniki, ketna za odpis oz so še primerni za uporabo.


Zobniki so ok, če nimaš namenskega orodja za merit ketno pa si pomagaj z navadnim merilom. Menjaš na 0,75% raztegnjenosti do 1%. Glede na stanje zobnike je pomoje tudi ketna OK.

Centimetre and millimetre ruler: 10 links are measured. Zero is aligned with the middle of the first pin and it is then checked where the 10th link pin is aligned.
If it aligns with 25.4 cm, the chain is new.
If the middle of the 10th link aligns with just over 25.5 cm (more precisely 25,53 cm), the chain is about 0.5% elongated.
If it aligns with almost 25.6 cm (more precisely 25.59 cm), then the chain is about 0,75% elongated.
If it aligns with almost 25.7 cm (more precisely 25.65 cm), then the chain is about 1% elongated.

kumer ::

to pa nisem vedel, da se lahko izmeri ketna, vsak dan se nekaj novega naučimo :)

kako sedaj izmerim, mera od sredine prvega člena do sredine desetega člena

hvala za pomoč

LP

energetik ::

Ne kompliciraj, izmeri dolžino poljubnega št. členov in napiši sem dolžino ter št. Merit moraš od pina do pina.

@vuli, če je ketna že zdaj na 1%, je verjetno tud kaseta fuč. Ko daš novo ketno, preskakuje. Na 0,75% je ponavad še OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kumer ::

sedaj sem naredil nakaj slik, sicer bolj slabe kvalitete
samo dve roki pa še telefon ni hotel izostriti :(





se da kaj ugotoviti iz teh slik?

hvala

LP

vuki ::

Tako boš težko izmeril. Moraš na boku in začni tam ko ima meter 10 cm. Od sredine "pin" do sredine "pin" na 10. členu.
 meritev

meritev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vuki ()

energetik ::

kumer je izjavil:

sedaj sem naredil nakaj slik, sicer bolj slabe kvalitete
samo dve roki pa še telefon ni hotel izostriti :(

se da kaj ugotoviti iz teh slik?

hvala

LP
Iz druge slike odčitam nekje 0,75 - 1,5% raztezka. Seveda je to zelo na uč, ker se slabo vidi. Tam od 5cm naprej se vidi da ima 5 členov 128mm, če prav vidim.

Ti odčitaj, preštej 10 členov in izmeri od pina do pina, vsaj na 1mm natančno. Kot rečeno, 10 členov mora imeti pri novi ketni 25,4cm ker je 1 člen točno 1 cola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kumer ::

OK
Jutri še enkrat izmerim?

Še dodatno vprašanje.

Kako vi čistite zobčenike, ketno?
Kakšno kemijo uporabljajte, katere pripomočke? Kako pogosto, na koliko km (cestna kolesa)?

LP

energetik ::

Kot že rečeno, na ketni imam hitri člen, ga odpnem in vržem v bencin za 15min, potresem, osušim, podmažem.
Zadnje kolo dol, kuhinjski razmaščevalec v šprici + WC ščetka in drgneš. Enako s sprednjimi zobniki. Zobnikov jasno ne mažeš, samo ketno pri pinih.

Pucam, ko se ketna ne blešči več. Bi rekel da na vsakih 300 cestnih km.

Sedaj pa imam že vse pripravljeno za voskanje ketne, tam bom pa še videl, koliko časa bo zdržalo.

Aja, pejt v Decathlon pa nabavi tole: https://www.decathlon.si/indikator-obra...
Si boš lahko enostavno meril ketno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

clix ::

Jaz pucanju ketne ne posvečam prevelike pozornosti.
Ker mam gorca v stanovanju, če je blatno, vedno zapeljem direktno v car wash. Nekateri se tega bojijo kot hudič križa, ampak če ne špricaš pod polnim pritiskom na 2cm direkt v ležaj, mislim da ne bo problemov. Pri gorcih je še toloko večji problem, ker so ležaji za zadnje vzmetenje bolj izpostavljeni, pa nimam nekih problemov. Če pa je zaradi tega potrebno ležaje nihalke zamenjati po dveh letih, pa tudi ni take krize. Sicer, ležaji v sprednjem, zadnjem pestu in gonilki se mi zdijo dobro zaščiteni in tudi če si z wap-om nepreviden, jih dosti težko poškoduješ. Se mi pa relativno hitro uniči spodnji headset ležaj.

Skratka, v avto pralnici sperem ketno, zraven vrtim pedala, ko pridem domov z krpo osušim in namažem z "dry lube". Sicer pa pred vsako vožnjo namažem ketno z tem suhim mazivom, počakam par minut in za tem obrišem. Mažem jo pa sicer tako, da na vsak roller pin kapnem kapljico maziva. Zaradi površinske napetosti, mazivo potem potegne notri, pod roller pin. Za čiščenje, ketne ne jemljem dol. Nisem opazil nič povečane obrabe, ki jo sicer redno preverjam z Shimano TL-CN42 chain checkerjem.

Kvinta ::

Jaz vsakih 2 do 3 tisoč kilometrov ketno zamenjam sploh ni taki strošek oz. zelo poceni vse skupaj takrat tud ostale zobnike sčistim vmes pa samo mažem ,po mokrem pa se nikoli ne vozim razn če me dež dobi .... gorskega pa zapeljem tudi v avtopralnico kakor je že nekdo pred mano zapisal tud nisem mel nikol problemov niti z električnim ne.
A.C.A.B
««
52 / 97
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696121975 (13143) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511428 (7070) Twixz
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329118 (7816) GizmoX
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632881 (30408) stratosD

Več podobnih tem