» »

Katero kolo

Katero kolo

««
11 / 98
»»

Svizec2014 ::

Mislim narediti več kot 1000 km letno


r3dkv1c4 je izjavil:

Zdravo rad bi kupil cestno kolo amapk sem začetnik sicer sem kolesaril z gorskim kolesom cca.1000 km letno sedaj sm se pa odločil, da bi kupil cestno kolo ker sem začel bolj aktivno kolesarit.


nekaj ne razumem najbolje......

ali si se narobe izrazil ali pa imaš napačen pristop oz. napačno interpretacijo, kaj je aktivno kolesarjenje

Pro_moted ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Pri Specializedu mi najbolj ne diši "le" 20 prestav.


s tem ni nič narobe.
Po eni strani je to prednost. Manj prestavljanja, posledično daljša življenska doba materiala.
Več prostora za čiščenje, manj servisiranja.Manjši stroški.

Ko se 1x navadiš na te prenose, je zadeva zelo dobra.
Sam bom pri naslednjem gorcu sigurno prešel na 20 prestav.

Še vedno sta mi najbolj optimalna tale dva

Obe ponudbi sta predragi, kot je Alamar povedal.
Zakaj ne pogledaš, kot je že nekdo omenil, po starejših letnikih in rang višje.
Za podobno ceno dobiš ogromno razliko v opremi.
Ravno ta preskok naredi kolo tisto pravo, na dolgi rok.


No, na koncu sem še pogledal v BIKE EK na Ptuju ( hvala uporabnik @meXem da si me spomnil na to trgovino) in vzel ;

http://www.bikeroar.com/products/fuji/t...

Cena 620 evrov. Mislim da odlična ponudba.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

meXem ::

Pro_moted je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Pri Specializedu mi najbolj ne diši "le" 20 prestav.


s tem ni nič narobe.
Po eni strani je to prednost. Manj prestavljanja, posledično daljša življenska doba materiala.
Več prostora za čiščenje, manj servisiranja.Manjši stroški.

Ko se 1x navadiš na te prenose, je zadeva zelo dobra.
Sam bom pri naslednjem gorcu sigurno prešel na 20 prestav.

Še vedno sta mi najbolj optimalna tale dva

Obe ponudbi sta predragi, kot je Alamar povedal.
Zakaj ne pogledaš, kot je že nekdo omenil, po starejših letnikih in rang višje.
Za podobno ceno dobiš ogromno razliko v opremi.
Ravno ta preskok naredi kolo tisto pravo, na dolgi rok.


No, na koncu sem še pogledal v BIKE EK na Ptuju ( hvala uporabnik @meXem da si me spomnil na to trgovino) in vzel ;

http://www.bikeroar.com/products/fuji/t...

Cena 620 evrov. Mislim da odlična ponudba.


Me veseli :)
Povej Maticu (prodajalcu), da sem mu dal referenco... Rabim nek popust! :P

r3dkv1c4 ::

Cena 620 evrov. Mislim da odlična ponudba.


odlično, pa srečno vožnjo
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

facepalm ::

facepalm je izjavil:

Gregex in meXem:
Kupil sem ekolo za zeno KTM 29" v kopru:
http://www.ktm-bikes.at/en/bikes/e-bike...

Res da nima nekih vrhunskih komponent ampak, ko sem bil mulc, sem kupil Balance-a za 180eur, ki je bil boljse nastavljen kot ta. Poleg tega smo sprovali testno kolo, ki je delalo kot se sika ampak je bil premajhen okvir.

Ah.. si bom jutri vzel cas in ga nastavil. Kot sem rekel, ne zaupam jim ponovnega nastavljanja..
Si bom jutri vzel cas za kolo in ga sam
Edit: ime trgovine sem pobrisal, ker jih nisem se obvestil o problemih pa se mi ne zdi korektno:)


Danes sem ga prvic peljal na testno turo (prej ni bilo casa).
Po 10km se mi je pripetila situacija, ko sem moral konkretno zabremzat in mi je takrat skocla cevka iz rocice. Rezultat: crash. Dobro da ga ni vozla zena...
Jutri grem v trgovino vrnit kolo. Da bi ga zamenjal za drugega jim ne zaupam. Upam da bodo korektni

ponislav2 ::

Pozdravljeni,
odločil sem se za nakup gorskega kolesa v rangu med 500 in 700 eur. Iščem hardtrail 29col in velilost XL glede na to da sem velik 190. Glede na ogromno izbiro koles bi vas prosil za kakšen nasvet kaj kupiti. zaenkrat je edini pogoj vsaj Deore oprema. Ogledujem si tako nova kot tudi rabljena kolesa (štajerski konec). Vozilo se bo povečini po cesti/makadamu in kakšen spust po gozdu (cca 2000-3000km na leto)
Torej kaj priporocate za da budget in zahteve?
Idealno bi bilo če bi se našu kakšen 2014 ali 2015 letnik z zgoraj navedeno opremo in ceno.

Hvala.

Risbar ::

ponislav2 je izjavil:

Pozdravljeni,
odločil sem se za nakup gorskega kolesa v rangu med 500 in 700 eur. Iščem hardtrail 29col in velilost XL glede na to da sem velik 190. Glede na ogromno izbiro koles bi vas prosil za kakšen nasvet kaj kupiti. zaenkrat je edini pogoj vsaj Deore oprema. Ogledujem si tako nova kot tudi rabljena kolesa (štajerski konec). Vozilo se bo povečini po cesti/makadamu in kakšen spust po gozdu (cca 2000-3000km na leto)
Torej kaj priporocate za da budget in zahteve?
Idealno bi bilo če bi se našu kakšen 2014 ali 2015 letnik z zgoraj navedeno opremo in ceno.

Hvala.




Kaj pa nekaj takšnega? Upam da sem pomagal.

ponislav2 ::

dolenc ::

Pri 190cm si verjetno vmes med L in xl, odvisno koliko imaš dolg trup, tako da le sprobaj prej. Jaz imam 1cm več pa se veliko bolje počutim na večina L kolesih.

Od teh, ki si jih nalistal izgleda trek najboljše, so si pa vsi precej podobni, tko da z nobenim ne boš dosti falil.

Marc` ::

Pozdravljeni,

prosim za nasvet pri nakupu kolesa za punco. Sem si prebral malce temo, ampak vseeno sem precejšnji laik in bi prosil za kak nasvet, mogoče kakšno aktualno ugodno ponudbo gleda na performance. Budžet je bolj siromašen, cca. 300€, tako da je jasno, da neke hude izbire ni, ampak verjamem, da so vseeno boljše oz. slabše stvari med temi kolesi. Imam občutek, da imajo specializirane trgovine kakšne boljše deale kot pa prvo kolo v Hervisu, lahko tud kakšen model prejšnjih let seveda. Na začetku me sploh zanima ali bi se odločil za mestno ali treking kolo. Dosti mnenj tukaj je proti treking kolesom, ampak se dam prepričat. Vožnja bo 80% mestna, občasno kakšne daljše ture, praktično cel čas asfalt. Je opazil mogoče kdo kakšno dobro ponudbo? Funkcionalnost je seveda na prvem mestu, zaželjeno pa je tudi, da je lep dizajn, ampak ne preveč načičkan.

Hvala za mnenja pa upam, da se kaj najde :)

Matej_K ::

Nova trgovina DECATHLON v BTC-ju. Svetovna veriga. Si kaj pogledal?
Kdo pozna, je kaj boljša ponudba kot Hervis,Intersport?
... .. .

gorjanc ::

Dejansko so decathlon kolesa super price/performance razmerje. Si lahko mal reviewev preberete po netu pa jih kar pohvalijo, seveda pa za 500 eur ni pričakovat čudežev.

boogin1 ::

Lansko leto sem v intersportu kupil Nakamura Catch 29 kolo za 399 EUR, zadnje prestave DEORE, prednje altus-nepomembno, obroči 27", zavore DISK hidravlične-Shimano oz. vsa oprema Shimano.
Edino kar sem na kolesu spremenil sem menjal gume-kupil ožje in gladke, kar bi storil pri vsakem kolesu. Tedensko prevozim 3 x 60 KM
do sedaj sem prevozil okoli 3000 KM brez kakršnihkoli težav, brez da bi moral karkoli nastavljati. Prestave delujejo gladko, zavore SUPER, skratka zelo zadovoljen in moje nasledne kolo bo Nakamura ali Genesis. Sprašujem se samo kaj je na kolesih ki stanejo 1 x ali tudi večkrat dražje ?

dolenc ::

Pravilni odgovor je vse :)

Kolo potrebuje bit dovolj kvalitetno, da služi namenu uporabe. Če se voziš po mestu/krajše asvaltne turce je tudi najcenejše kolo vredu in bo zdržalo nekaj brezskrbnih let.
Če imaš pa težke noge in bolj tehničen teren pa več kot hitro kaj utrgaš, zavore so hitro premalo močne, kak obroč poči, peste popustijo ravno ko si 10km izven civilizacije ...

Pa saj si napisal kolo je staro eno leto, počakaj še 2 in ti bo kmalu jasno kje je razlika.

DOOM_er ::

boogin1 je izjavil:

Lansko leto sem v intersportu kupil Nakamura Catch 29 kolo za 399 EUR, zadnje prestave DEORE, prednje altus-nepomembno, obroči 27", zavore DISK hidravlične-Shimano oz. vsa oprema Shimano.
Edino kar sem na kolesu spremenil sem menjal gume-kupil ožje in gladke, kar bi storil pri vsakem kolesu. Tedensko prevozim 3 x 60 KM
do sedaj sem prevozil okoli 3000 KM brez kakršnihkoli težav, brez da bi moral karkoli nastavljati. Prestave delujejo gladko, zavore SUPER, skratka zelo zadovoljen in moje nasledne kolo bo Nakamura ali Genesis. Sprašujem se samo kaj je na kolesih ki stanejo 1 x ali tudi večkrat dražje ?


Boljši okvir (boljša geometrija), 2 ali 3 razrede boljša oprema. Ti si tipična žrtev marketinga, zadnje prestave DEORe, sprednje Altus. To je cheap marketinški trik da imaš kao dobro opremo, poglej katere šifterje imaš. Poglej katero vilico in obroče. Najcenejše disk zavore od shimana so totalen šrot in na kakšnem daljšem spustu na koncu sploh ne primejo več. Za take pi*kin dim vožnje kot jih ti delaš z 3x60 km je tudi kolo za 100€ čez glavo. Sam sem s specialko ki sem jo kupil 7 let nazaj za 250€ naredil okoli 45 - 50k kilometrov. Ko se lotiš kakšnega endura po malo bolj kucljastem terenu, hitro ugotoviš zakaj rabiš 2x dražje kolo
Robots will steal your job. But that's OK

boogin1 ::

Boljši okvir (boljša geometrija), 2 ali 3 razrede boljša oprema. Ti si tipična žrtev marketinga, zadnje prestave DEORe, sprednje Altus. To je cheap marketinški trik da imaš kao dobro opremo, poglej katere šifterje imaš. Poglej katero vilico in obroče. Najcenejše disk zavore od shimana so totalen šrot in na kakšnem daljšem spustu na koncu sploh ne primejo več. Za take pi*kin dim vožnje kot jih ti delaš z 3x60 km je tudi kolo za 100€ čez glavo. Sam sem s specialko ki sem jo kupil 7 let nazaj za 250€ naredil okoli 45 - 50k kilometrov. Ko se lotiš kakšnega endura po malo bolj kucljastem terenu, hitro ugotoviš zakaj rabiš 2x dražje kolo

Sem pričakoval tipičen odgovor osebka mahnjenega na znamke in visoke cene. Imaš pač svoje mišljenje in najbrž preveč denarja. Briga me za 2 do 3 razrede boljše opreme, meni obstoječa deluje, z vilicami sem zadoviljen. Prav, ampak zame je kolo res vrhunsko in zavore primejo tako kot morajo, tudi po daljšem spustu (na Vršiču sem ga dodobra preizkusil), ti odgovorim čez par let, ko bom imel še več kilometrov za seboj in se smejal tebi in ostalim, ki imate kolse za par 1000 EUR, jaz pa bom še naprej veselo uporabljal svojega za 399 EUR. Mogoče pa so tebe okoli prinesli s previsokimi cenami in marketinškimi triki o boljši geometriji okvirja in ostalem nakladanju.

BlaY0 ::

Prvega pol leta vse serije opreme od Altus-a do XTR-a oz. DuraAce-ja delujejo enako dobro, praktično ne _čutiš_ razlike.

DOOM_er ::

boogin1 je izjavil:

Boljši okvir (boljša geometrija), 2 ali 3 razrede boljša oprema. Ti si tipična žrtev marketinga, zadnje prestave DEORe, sprednje Altus. To je cheap marketinški trik da imaš kao dobro opremo, poglej katere šifterje imaš. Poglej katero vilico in obroče. Najcenejše disk zavore od shimana so totalen šrot in na kakšnem daljšem spustu na koncu sploh ne primejo več. Za take pi*kin dim vožnje kot jih ti delaš z 3x60 km je tudi kolo za 100EUR čez glavo. Sam sem s specialko ki sem jo kupil 7 let nazaj za 250EUR naredil okoli 45 - 50k kilometrov. Ko se lotiš kakšnega endura po malo bolj kucljastem terenu, hitro ugotoviš zakaj rabiš 2x dražje kolo

Sem pričakoval tipičen odgovor osebka mahnjenega na znamke in visoke cene. Imaš pač svoje mišljenje in najbrž preveč denarja. Briga me za 2 do 3 razrede boljše opreme, meni obstoječa deluje, z vilicami sem zadoviljen. Prav, ampak zame je kolo res vrhunsko in zavore primejo tako kot morajo, tudi po daljšem spustu (na Vršiču sem ga dodobra preizkusil), ti odgovorim čez par let, ko bom imel še več kilometrov za seboj in se smejal tebi in ostalim, ki imate kolse za par 1000 EUR, jaz pa bom še naprej veselo uporabljal svojega za 399 EUR. Mogoče pa so tebe okoli prinesli s previsokimi cenami in marketinškimi triki o boljši geometriji okvirja in ostalem nakladanju.


no ja, jaz nisem usekan na firme sicer si nebi kupil "noname" znamke endura. In sicer Wildcard s celotno grupo XT in X-fusion vzmetenjem za 2kEUR, primerljiva kolesa drugih proizvajalcev so pri naših trgovcih ranga 2.5 - 3k. Sicer pa Vršič ni noben spust, žal, če si ližeš ego tako pač je. Z vršiča se da dol čisto lepo peljati z Ponyjem in navadnimi zavorami. Povej drugo leto kako ti deluje oprema. Kot že omenjeno, vsako novo kolo se mora prvo leto peljati čisto brez najmanjšega problema. No ja sicer pa lej, me zanima če tvoje kolo to zmore oziroma kolikokrat zapored si se zmožen spustiti dol s tvojim kolesom po teli progi. Kolo na posnetku je identično mojemu.

Klik

Sicer pa ko si že tak expert, zakaj ljudje v svetovnem ne vozijo nakamur, če so tako super duper kolesa za 400EUR. Predlagal bi pa da se enkrat dobiva na Javorniku in če tvoje kolo zdrži 3 spuste ti šenkam mojega.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

facepalm ::

Jaz sem si lastil eno Nakamuro Catch 50 29" za 360eur (znizana za 10%). Prevozil sem nekje med 50 in 100km preden sem jo prodal.
Na papirju je bila podobna ali celo boljsa Meridi Big Nine (2012) ampak v praksi se je izkazala za slabso. Ne vem kaj konkretnega je bilo v K (sumim geometrija okvirja) ampak sem se z Nakamuro dosti bolj matral na vzponih kot pa z Merido.
No sedaj imam spet Merido Big Nine (osnovno TFS100) in jo nadgrajujem po potrebi. Ce bo okvir zdrzal, ga bom imel do penzije, ker mi je kot ulit (je identicen kot pri dragih BigNine).
Nakamura - Jakamuda. Nikoli vec.

Mimogrede.. kmalu bo cass za zamenjavo prednje in zadnje peste.. kak predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Pro_moted ::

Ima kdo izkušnje s katero od teh svetilk ?

http://www.svetilke.com/kolesarske-bt-s...

in

http://www.jbcenter.si/index.php?route=...


Ali kaj drugega, do 80 evrov ? Zaenkrat se nagibam k Fenix-u. Uporaba bo za vožnjo po asfaltu in utrjenem makadamu. Hitrosti tam do 4o km/h, mogoče kakšnen spust nanese večjo hitrost, ampak redko.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

DOOM_er ::

jest mam lampo od kitajcev. Cree na aliexpressu je okoli 20 do 30 € odvisno od dodatne opreme. so pa prakticno enake tem na linkih, tudi svetijo dobro.
Robots will steal your job. But that's OK

r3dkv1c4 ::

Pro_moted je izjavil:

Ima kdo izkušnje s katero od teh svetilk ?

http://www.svetilke.com/kolesarske-bt-s...

in

http://www.jbcenter.si/index.php?route=...


Ali kaj drugega, do 80 evrov ? Zaenkrat se nagibam k Fenix-u. Uporaba bo za vožnjo po asfaltu in utrjenem makadamu. Hitrosti tam do 4o km/h, mogoče kakšnen spust nanese večjo hitrost, ampak redko.

http://www.dx.com/p/letterfire-1800lm-3...
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Stipex ::

Zadnje čase opažam trend med sovrstniki, ki kombinirajo trening z utežmi/lastno težo + kolesarjenje... da nekateri kolesarijo samo še z MTB 29", trekinga in cestnega pa nič več ne uporabljajo. Pač z namenom, da v krajšem času naredijo več obremenitve (beri večja poraba kalorij in obremenitev nog) in malo pokombinirajo teren vožnje.

Zanima me:
1) Efektivnost treninga 50km MTB po cesti vs 50km specialka po cesti. Sicer malo neumno vprašanje.
2) Kako je z oprijemom MTB gum na asfaltu v primerjavi z cestnim?
3) Kako je z obrabo gum MTB po asfaltu?
4) Vpliv vožnje po asfaltnem terenu na hrbtenico in sklepe... torej iz stališča zdravja, zopet MTB vs cestni?

Cestni: Standard, gume 622x22
MTB: Hard tail 29"

fantasycamp ::

Jaz pa iščem na kaki razprodaji kak 21 inch okvir,deore,hidravliko in kovinske zavore, 29 inch gume...

Naredil sem napako, prodajal so v Hervisu v razprodaji za 580 enega KTM, pa nisem kupil....
Pa je imel deore,29gume,21okvir...

damn it...

Aston_11 ::

Stipex je izjavil:

Zadnje čase opažam trend med sovrstniki, ki kombinirajo trening z utežmi/lastno težo + kolesarjenje... da nekateri kolesarijo samo še z MTB 29", trekinga in cestnega pa nič več ne uporabljajo. Pač z namenom, da v krajšem času naredijo več obremenitve (beri večja poraba kalorij in obremenitev nog) in malo pokombinirajo teren vožnje.

Zanima me:
1) Efektivnost treninga 50km MTB po cesti vs 50km specialka po cesti. Sicer malo neumno vprašanje.
2) Kako je z oprijemom MTB gum na asfaltu v primerjavi z cestnim?
3) Kako je z obrabo gum MTB po asfaltu?
4) Vpliv vožnje po asfaltnem terenu na hrbtenico in sklepe... torej iz stališča zdravja, zopet MTB vs cestni?

Cestni: Standard, gume 622x22
MTB: Hard tail 29"


Tale trend je čisto ok. Kombiniranje vaj z moč z vajami z vzdržljivost.

1) Večja, če zmoreš s MTB 50 km. Večino vzame prej, se pa da, vendar bo s specialko naredil v istem času 75 km.
2) Oprijem je boljši, vendar ne gre na ta račun nikamor. S kramparcami, jasno, z gladkimi lahko vseeno leti, vendar so prenosi manjši kot pri specialki.
3) Obraba je večja, če imaš kramparce, če imaš gladke, si tam tam.
4) Booo.... uporabljam oba, z MTB kombiniram aslfalt in makadam, boli me ne nič, s specialko asfalt, boli me ne nič, s specialko grem takrat, ko bi rad v urci naredil čimveč km in šel čim bolj hitro. Dejansko se mi zdi, da je hitrost, ki jo razvije specialka, pogojena z močjo, ki jo moraš vanjo vložiti in pri MTB ne prideš niti blizu wattom s specialko. Pri neki hitrosti je upor zraka tisti, ki ga MTB ne vidi, vendar pomembno vpliva na moč, ki jo moraš vlagati, da greš hitro. Odvisno od geometrije. Če bo en in drugi premajhen, bo bolelo v hrib vse, najprej pa križ.

clancy ::

To kolo se splača vzeti, sedaj ko je v akciji?

http://www.intersport.si/shop/kolesarst...

Se mislim začeti malo bolj resno, rekreativno ukvarjati z kolesarstvom.
Kolo z zgornjega linka mislim da ni slabo, bi pa vseeno rabil nasvet, da slučajno nebi bila slaba izbira in bi moral spet menjavti za kaj boljšega.

Pa še bi vprašal, katera velikost kolesa bi bila primerna zame (175cm, 85kg), 52?

r3dkv1c4 ::

clancy je izjavil:

To kolo se splača vzeti, sedaj ko je v akciji?

http://www.intersport.si/shop/kolesarst...

Se mislim začeti malo bolj resno, rekreativno ukvarjati z kolesarstvom.
Kolo z zgornjega linka mislim da ni slabo, bi pa vseeno rabil nasvet, da slučajno nebi bila slaba izbira in bi moral spet menjavti za kaj boljšega.

Pa še bi vprašal, katera velikost kolesa bi bila primerna zame (175cm, 85kg), 52?

Nikjer ni podrobnejšega opisa.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

@Aston_11

Dejansko se mi zdi, da je hitrost, ki jo razvije specialka, pogojena z močjo, ki jo moraš vanjo vložiti in pri MTB ne prideš niti blizu wattom s specialko


Meni se ne zdi, je pa res, da je pri mtb veliko več krajših naporov, predvsem na račun specifike terena.
Pri specialki se ponavadi pelješ bolj po ravnini oz. položnejših daljših vzponih.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

clancy ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Nikjer ni podrobnejšega opisa.


Ja res čudno, da nimajo nobenega opisa.
Sem pa na spletni strani lovec na cene, našel ta opis:
Znamka NAKAMURA Material okvirja ALU 7005 P.G. Prednja vilica / zadnja vzmet SUNTOUR NVX-MLO, 75mm Gonilka / sprednji menjalnik SHIMANO FC-M391 / SHIMANO ALIVIO Zadnji menjalnik / prestavne ročice SHIMANO XT Shadow, 27 prestav / SHIMANO ALIVIO RPF Zavore TEKTRO 855AL

Ali se lahko primerja s tem kolesom, oziroma kaj je boljši nakup?
http://www.11-11.si/kolesarstvo/kolesa/...

nitro2 ::

clancy je izjavil:

To kolo se splača vzeti, sedaj ko je v akciji?

http://www.intersport.si/shop/kolesarst...

Se mislim začeti malo bolj resno, rekreativno ukvarjati z kolesarstvom.
Kolo z zgornjega linka mislim da ni slabo, bi pa vseeno rabil nasvet, da slučajno nebi bila slaba izbira in bi moral spet menjavti za kaj boljšega.

Pa še bi vprašal, katera velikost kolesa bi bila primerna zame (175cm, 85kg), 52?


Kolesa se kupuje v specializiranih kolesarskih trgovinah.
V supermarketih prodajajo krš od koles.

clancy ::

Sem našel .pdf specifikacije za Nakamuro Platinum 60.
http://www.intersport.si/wcsstore/Inter...

Lahko kdo komentira to konfiguracijo?
Če je to krš od koles, kot pravi nitro2, lahko kdo priporoča kaj boljšega recimo tja do 600€ max?

Alamar ::

Krš ni, ni pa vreden te cene. Tudi znižane ne. Če misliš delati precej km, se splača vzeti boljšo opremo. Za dobrih 600 EUR dobiš že Deore opremo. Recimo

http://www.extremevital.com/sl/kolesa/t...

http://www.11-11.si/kolesarstvo/kolesa/...

http://www.a2u.si/products/show/10DU7IH...

Glej kolesa letnika 2015, če še imajo kje na zalogi. Zaradi 20-30% popustov.

legendary ::

Zdravo vsem,

Iščem kolo zase. Ker sem v tem popolen noob bi potreboval vašo pomoč. Kolo bo za rekreativno rabo in za bolj kot ne vožnjo po asfaltu. Ture predvidevam da bodo max 100km nekajkrat letno. Ostalo pa bi se uporabljal za pot do službe, trgovine in ostalo. Iščem nekaj ugodnega, predvsem price/performance. Okvirna cena je zaželjena pod 500€ kar mislim, da je za rekreacijo dovolj. Dam tudi malo več, če to pomeni konkretno boljše kolo gledano dolgoročno.


Hvala za pomoč.

oemdzi ::

Zanima me, če kdo ve, kdaj točno (kateri mesec) so največje posezonske razprodaje in kje, lahko tudi tujina. Planiram nakup specialke, se pa ne mudi in komot na trekingu počakam najbolj ugodno ceno.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

nitro2 ::

Razprodaje se začnejo že v avgustu.
Sicer odvisno od trgovine.
Kupujte pa v kolesarskih trgivinah kot sem ze omenil par postov visje.
Tam vam bodo znali strokovno svetovati.
Dobili boste najvec za svoj denar.
Lp P

legendary ::

Malo sem gledal in bo verjetno bolje vzeti cestno kolo glede na to da ne planiram voznje po makedamu. Ce ze bo bo minimalna.

Kaj pravite na sledece modele:
http://www.funsports.si/bike/kolesa/out...
http://www.extremevital.com/sl/kolesa/c...
http://www.energijabikes.com/kolesa/ces...
http://www.a2u.si/products/show/10DU7IH...

r3dkv1c4 ::

clancy je izjavil:

Sem našel .pdf specifikacije za Nakamuro Platinum 60.
http://www.intersport.si/wcsstore/Inter...

Lahko kdo komentira to konfiguracijo?
Če je to krš od koles, kot pravi nitro2, lahko kdo priporoča kaj boljšega recimo tja do 600€ max?

http://www.bikeroar.com/products/fuji/t...
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

clancy ::

Uh, tale Fuji pa je že krepko čez budget. Giant Roam 1 disc, za katerega je Alamar prilepil link, bi še šlo.
Ali imata obe kolesi komplet Deore opremo, tudi pesta?
Ali je sploh pomembno, da so tudi pesta Deore, ali so pa lahko klaso slabša? Ne mislim ravno delati nekaj k km letno. Menjalnika in ročke bi pa rad imel Deore.

nitro2 ::

legendary je izjavil:

Malo sem gledal in bo verjetno bolje vzeti cestno kolo glede na to da ne planiram voznje po makedamu. Ce ze bo bo minimalna.

Kaj pravite na sledece modele:
http://www.funsports.si/bike/kolesa/out...
http://www.extremevital.com/sl/kolesa/c...
http://www.energijabikes.com/kolesa/ces...
http://www.a2u.si/products/show/10DU7IH...


Trek v funsport najbolj izstopa.
Cube ina preslabo opremo ostala dva sta pa treking.
Ne vem kolk si visok. Pise da je trek na zalogi samo se v 58 velikosti.

EdoK ::

Hoj! Po dolgih letih na treking biciklih, sem si zaželel prehod na cestaka. Razlog za to je zasnova treking koles, ki niso niti hitra, niso za v breg, niti se ne da z njimi delat daljših tur (100+). Hribom sem odpovedal, rad imam piš v laseh na ravnini, zato torej cestak. Delam 1-2 turi na teden.
Iščem dobro rekreativno kolo za več (veliko) let. Seveda je budget omejen, želja je karbon, ni pa pogoj. V tem trenutku, ko čas za nakup ni najugodnejši, sem za kolo pripravljen odšteti cca. 1300 eur. Po veliko guglanja, sem prišel do Scott Speedster 20. Recimo da je to neko izhodišče. Kot sem podučen, je oprema že na dostojnem nivoju. Hvaležen za vsako mnenje ali namig.

dj_uro ::

fantje, kje bi se dalo ugodno dobiti samo dele opreme (na žalost nimam SRAM, vendar SHIMANO)?

hvala!
vw-klub.si

Alamar ::

EdoK je izjavil:

Razlog za to je zasnova treking koles, ki niso niti hitra, niso za v breg, niti se ne da z njimi delat daljših tur (100+)

Tole si moral pa imeti res neka jajčka in/ali nepravilno izbrano geometrijo, ker napisano ne drži.

Scott boš plačal ime v vsakem primeru.

dj_uro je izjavil:

fantje, kje bi se dalo ugodno dobiti samo dele opreme (na žalost nimam SRAM, vendar SHIMANO)?

hvala!

http://eu-bikeshop.com/en/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

--MiRaLdInJo ::

Kaksna pametna trgovina z rabljenimi koles, po moznosti v Lj al njeni okolici? Budzet je svoh ker tudi ne mislim nevem kam vintat in delat guzvo po cesti kakor jo premnogo pedalarjev(seveda ne vsi). Lp

Zgodovina sprememb…

nitro2 ::

EdoK je izjavil:

Hoj! Po dolgih letih na treking biciklih, sem si zaželel prehod na cestaka. Razlog za to je zasnova treking koles, ki niso niti hitra, niso za v breg, niti se ne da z njimi delat daljših tur (100+). Hribom sem odpovedal, rad imam piš v laseh na ravnini, zato torej cestak. Delam 1-2 turi na teden.
Iščem dobro rekreativno kolo za več (veliko) let. Seveda je budget omejen, želja je karbon, ni pa pogoj. V tem trenutku, ko čas za nakup ni najugodnejši, sem za kolo pripravljen odšteti cca. 1300 eur. Po veliko guglanja, sem prišel do Scott Speedster 20. Recimo da je to neko izhodišče. Kot sem podučen, je oprema že na dostojnem nivoju. Hvaležen za vsako mnenje ali namig.



Za 1500 maš tole.
http://www.energijabikes.com/cube-koles...
Z nekaj popusta mogoc prides blizu 1300.
Je karbon pa 105 oprema kar je zelo vredu.
Za taksno ceno in opremo ti pol se ostane canyon ali rose. Slaba stran teh znamk je da lako narocis le prek spleta. Nimajo fizicne trgovine.

mgermo ::

Za 1500 je CAAD12 disc boljša zadeva (bike of the year).

r3dkv1c4 ::

dj_uro je izjavil:

fantje, kje bi se dalo ugodno dobiti samo dele opreme (na žalost nimam SRAM, vendar SHIMANO)?

hvala!

SLO


TUJINA
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

dj_uro ::

najlepša hvala obema!:D
vw-klub.si

clancy ::

Ali lahko kdo pove kaj o kvaliteti koles Dema?
Zanimam se namreč za tole kolo:
https://www.dema.bike/product/default/7...
Cena: 569€ -15%
Alivio menjalnika spredaj in zadaj bi mi bila čisto dovolj. Tudi to me ne moti, da ima V-brakes, če so le-te kolikotoliko kvalitetne, oziroma niso nižjega ranga, kar pa jaz po označbah ne morem oceniti, saj oznak ne poznam.
Prosim, če lahko kdo komentira tudi ostale komponente kot so veriga, pesta koles in gonilke itd..

DOOM_er ::

Trek X-Caliber 7
Če ti velikost ustreza (poglej si diagrame na netu), je tole pomoje najbolše.
Robots will steal your job. But that's OK

wanna be ::

Živjo,rabil bi kak nasvet glede nakupa kolesa. In predvsem me zanima kateri cenovni rang naj gledam, segment verjetno treking.
Iščem pa nekaj za 3x tedensko po recimo 60km turice. Kolo mi bo služilo samo za vožnjo po cesti, ter da cardio iz fitnesa preselim na prosto, tako da ne iščem nič super posebnega, samo da bo šel tako kot mora :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wanna be ()
««
11 / 98
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696122679 (13847) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511510 (7152) Twixz
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329194 (7892) GizmoX
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632975 (30502) stratosD

Več podobnih tem