» »

Katero kolo

Katero kolo

««
72 / 97
»»

PacificBlue ::

buttcrack je izjavil:

ima kdo kakšen predlog za cestne patike (ženske), a2u je skor brez zaloge :(


Poglej tukaj :
https://maxisport.si/cevlji/cestni.html

martincek1 ::

Badwolff je izjavil:

Sam imam 32/10-52.
Kaj se ti zdi, da bi lahko po kaki cesti gonil hitreje. Ampak saj na cesti si res samo za vzorec :D.
Za v hrib je pa kr kul.

Aja za segment 350m/80+ višincev je pa vse premal.

Mimgrede, a kdo sfura Zvoh? Naravnost al na ovinke?


Jaz furam tudi 80% ceste. Če je to 200km, je to 160km :D

Na Zvoh sem enkrat probal, pa sem se zelo hitro obrnil s svojimi 40mm gumami (Cinturato H). Sej bi se dalo, samo bi parkrat vmes hodil, poleg zadnje rampe. Mogoče kdaj z MTBjem.

Badwolff ::

No zadnji del mislim, tam z vrha se mal spustiš, pol pa uni tlakovci, cca 30%.

dominuspro ::

buttcrack je izjavil:

ima kdo kakšen predlog za cestne patike (ženske), a2u je skor brez zaloge :(


Moja je vzela te link in se zdi zadovoljna...

Scaramouche3 ::

Ne vem a so v parih dnevih res dobro znižali cene ali pač?
Res dobre cene za opremo..
https://www.fahrrad-xxl.de/orbea-mx-29-...
https://www.bike24.de/p1529608.html?sku...

krefi ::

koliko časa so rabili da so odpremili kolo iz spletne trgovine canyon? Jutri bo en teden od plačila pa je status še vedno: In Picking
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Scorpy84 ::

martincek1 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Sam imam 32/10-52.
Kaj se ti zdi, da bi lahko po kaki cesti gonil hitreje. Ampak saj na cesti si res samo za vzorec :D.
Za v hrib je pa kr kul.

Aja za segment 350m/80+ višincev je pa vse premal.

Mimgrede, a kdo sfura Zvoh? Naravnost al na ovinke?


Jaz furam tudi 80% ceste. Če je to 200km, je to 160km :D

Na Zvoh sem enkrat probal, pa sem se zelo hitro obrnil s svojimi 40mm gumami (Cinturato H). Sej bi se dalo, samo bi parkrat vmes hodil, poleg zadnje rampe. Mogoče kdaj z MTBjem.


Jaz sem lani z mtb trdakom, sicer mi je 2x dvignilo kolo, pa sem se pac moral ujeti, ampak je slo, brez ovinkov. Zdaj ko sem v boljsi formi, bi verjetno uspel, brez da bi mi kolo dvigovalo. Sem pa startal z brnika in je tukaj ze dober del moci pobralo, eni pac startajo pri rampi ali malo nizje. Edino pri oddajniku sem malo hodil, ker mi je slo na zivce, ker so na tem delu veliki kosi kamnov in mi je ves cas zanasalo sprednje ali zadnje kolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Invictus ::

BTW, od TV stolpa naprej se ne smeš več voziti s kolesom :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Scorpy84 ::

Invictus je izjavil:

BTW, od TV stolpa naprej se ne smeš več voziti s kolesom :).


Vem/o :).

martincek1 ::

Ja, na grevlu to ni več užitek. Leze pa folk v vse mogoče klance :D

martincek1 ::

Bo kdo kaj v naslednjem mesecu naročal na bike24 in vzame nekaj še zame? V Sloveniji ne najdem. Gre se za en ušiv adapterček za 25e in me res mineva, ko razmišljam da bi se skupaj prišlo blizu 40e. Lahko plačam v naprej, pridem iskat (Gorenjska, LJ). Seveda samo, če ne bo v breme.

gusto ::

Trenutno vozim Trek Emondo, 105 oprema, običajni obroči, rim brakes...

Malo razmisljam, koliko bi me prisel upgrejd (novo kolo), nekaj v stilu ultegra di2, karbonski globlji obroči, power meter... nekaj v stilu kakega giant tcr advanced pro disc 1.

Ve kdo za kaksen dober deal, katero znamko/model za najboljši price/performance?
Have you tried turning it off and on again?

PINki ::

Zdravo, kupujem 16" kolo za otroka. Tuhtam ali se bolj splača kupiti rabljeno kolo priznanih znamk (ktm, gary fisher, kawasaki) ki so 50-70EUR ali novo npr kaj takega

https://www.intersport.si/capriolo-must...

https://www.decathlon.si/p/162971-4289_...

Mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

Black Dragon ::

gusto je izjavil:

Trenutno vozim Trek Emondo, 105 oprema, običajni obroči, rim brakes...

Malo razmisljam, koliko bi me prisel upgrejd (novo kolo), nekaj v stilu ultegra di2, karbonski globlji obroči, power meter... nekaj v stilu kakega giant tcr advanced pro disc 1.

Ve kdo za kaksen dober deal, katero znamko/model za najboljši price/performance?


Odsvetujem globoke obroče, sam imam Specialized Venge CL64 obroče in v malo močnejšem vetru že čutim, da mi odnaša sprednje kolo. Ni prijetno. Tudi sem pa tja boš dobil manjše praske od razne navlake na cesti, vendar ne vpliva na vožnjo samo estetko ni lepo.

Sam bi šel nax 45mm več kot to pa samo še za kronometersko kolo ob lepem vremenu :)

Mogoče 105 Di2, ker razlika naj bi bila minimalna med Ultegro in 105?
Time will tell.

tonttu ::

Pa ce pozabis na powermeter, ki je najbolj neuporaben gadget kar so jih kadarkoli izumili za sport, dobis se 500-1000eur vec za boljse kolo... ali pa za dopust, kjer bos kolo lahko uporabljal ;)
Drugace pa kar se tice obrocev se strinjam z Black Dragonom... izgledajo super cool, uporabni pa niso pretirano za rekreativno voznjo. Se profiji jih ne vozijo za treninge.
Boljsi price/performance kot Trek? Vse razen Specializeda :) Bolj navite cene zaradi "firme" kot pri Treku ze tezko dobis (no Specialized je se malo hujsi), tako da karkoli drugega bo precej boljsi price/performance.

GupeM ::

Kaj pa je sploh prednost globokih obročev? Bolj trdni? Bolj aero?

tonttu ::

Oboje, pa potem seveda bolj obcutljivi na stranski veter. Kar se pa rekreativcev tice imajo pa en sam plus... full lepsi izgledajo :)

dominuspro ::

Jaz spadam med počasnejše rekreativce in imam 55mm obroče(dobil z biciklom, poleg pa še "zimski" set). V primerjavi z "zimskimi" alu obroči tečejo lepše po ravnem. Ne morem oceniti razlike v hitrosti, je pa občutek boljši. Nekje med 35-40 km/h postaja razlika bolj opazna. Z vetrom ni tak baubau, živim na obali in tudi v kako burjo se zapeljem. Seveda moraš biti bolj takrat bolj pozoren, ni pa neke panike. Paziti bi moral z vsakimi obroči... V orkanski veter pa ja ne boš rinil. Če bi kupoval na novo vsekakor nebi vzel več, kot teh 55mm ampak tudi ne manj, kot 35mm. Verjetno bi iskal nekaj vmes, pa se malček prilagodil cenam.

Zgodovina sprememb…

libreus ::

Black Dragon je izjavil:

Mogoče 105 Di2, ker razlika naj bi bila minimalna med Ultegro in 105?

Mene tudi zanima primerjava (v praksi) med 105 in Ultergro?

Badwolff ::

Prvi zadetek

There is no longer any real technological difference between 105 and Ultegra, and the only real difference is that Ultegra is a lighter groupset. That means we have 2 answers to the question of 105 versus Ultegra. If you want to make, a cash value judgment go for 105 if you want to save weight go for Ultegra.

libreus ::

Poznam to definicijo, zato sem napisal "v praksi". ;)

toro69 ::

PINki je izjavil:

Zdravo, kupujem 16" kolo za otroka. Tuhtam ali se bolj splača kupiti rabljeno kolo priznanih znamk (ktm, gary fisher, kawasaki) ki so 50-70EUR ali novo npr kaj takega

https://www.intersport.si/capriolo-must...

https://www.decathlon.si/p/162971-4289_...

Mnenje?


Rabljeno max 1 otrok. Izogibaj se Kawasaki, to ni znamka.

tonttu ::

Cestnih grup premalo poznam, ampak na mtb tudi "ni nobene razlike" med Deore, Deore LX in Deore XT, razen v tezi in denarju, pa v realnosti vseeno ni cisto tako. Nekih strasnih razlik ni, je pa par malenkosti (recimo downshift po vec prestav hkrati, ki mislim da ga ima samo XT in XTR), ki pa so odvisne od posameznika koliko mu pomenijo. Tako da mogoce je vseeno tudi med 105 in Ultegro kaksna taksna malenkost.

Flexon ::

Med mehansko 105 in ultegro je edina razlika barva in 200g teže. Pri DI2 pa so večje razlike.

PINki ::

toro69 je izjavil:

PINki je izjavil:

Zdravo, kupujem 16" kolo za otroka. Tuhtam ali se bolj splača kupiti rabljeno kolo priznanih znamk (ktm, gary fisher, kawasaki) ki so 50-70EUR ali novo npr kaj takega

https://www.intersport.si/capriolo-must...

https://www.decathlon.si/p/162971-4289_...

Mnenje?


Rabljeno max 1 otrok. Izogibaj se Kawasaki, to ni znamka.

Tako nekako sem tudi razmisljal. Najvec je teh Specialized Riprock 16”, kateri je nov cca 300€, rabljen pa ~150€. Piše sicer, da je malo težje kolo ampak kvalitetnejše. Verjetno boljše to vzeti kot novo za 170€ na tistih linkih.

</head> ::

gusto je izjavil:

Trenutno vozim Trek Emondo, 105 oprema, običajni obroči, rim brakes...

Malo razmisljam, koliko bi me prisel upgrejd (novo kolo), nekaj v stilu ultegra di2, karbonski globlji obroči, power meter... nekaj v stilu kakega giant tcr advanced pro disc 1.

Ve kdo za kaksen dober deal, katero znamko/model za najboljši price/performance?


Na kolo za 1k eur bi dal opreme za 3-5k eur?

gusto ::

</head> je izjavil:

Na kolo za 1k eur bi dal opreme za 3-5k eur?

Napisal sem novo kolo.

Glede ostalih komentarjev so na mestu, obroce itak nisem mislil vec kot 35-45. Vem da se iz vidika p/p tezko upravici menjava, ker je v osnovi trenutno kolo zelo ok. Me pa vseeno zanima, ce ima kdo kak konkreten predlog, link, ponudbo za kolo po mojih zeljah.
Have you tried turning it off and on again?

mailer ::

Moraš se odločit ali greš na novo kolo ali posodobiš starega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gusto ::

mailer je izjavil:

Moraš se odločit ali greš na novo kolo ali posodobiš starega.

Se enkrat. Zanimam se za NOVO kolo. Starega bi prodal. A ni to jasno iz mojih zapisov? Torej zanimajo me konkretne ponudbe/linki do trgovin, kjer bi se naslo kaj ustreznega. Znamka mi ni toliko pomembna. Velikost S/52.
Have you tried turning it off and on again?

PacificBlue ::

A ti ga pripeljemo se na dom?

gusto ::

PacificBlue je izjavil:

A ti ga pripeljemo se na dom?


Kaksni pacienti ste eni. Potem je najboljse, da kar ukinemo slo-tech in vse forume, ce se ne sme nic vprasat. Škoda da nisi dal povezavo do googla, to bi res car izpadel.
Have you tried turning it off and on again?

Badwolff ::

Js sem hotel to dat ... Je zgledajo, da ne poznaš :D

</head> ::

gusto: my bad, slabo prebral post.

Novo kolo je nemogoče finančno ali logično upravičit. Ampak če želiš nov bajk in imaš denar - more power to you.

Tule sem na hitro naklikal filtre: https://99spokes.com/en-EU/bikes?brakeK...
Lahko dobiš občutek, kaj se dobi, in koliko stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

CrustyDOD ::

Kdo ve, kje bi dobil xxs žensko cestno kolo? Velikost osebe 157.. Tam okoli 1500.. Tudi v Celovec se zapelemo, če bo potreba :)

k--p ::

dby ::

Danes mi je Pošta Slovenija oz. UPS dostavil kolo (Canyon gravel), žal pa mi je veselje "pokvarila" odprta embalaža.

Škatla je bila odprta na dnu, kot kaže je bil nato tudi okvir vzet iz škatle, saj je bil v škatli v obrnjenem položaju, tudi sama škatla je bila v kombiju postavljena na glavo. Ker zadeve so znali pravilno zložit nazaj, je bila skatla kar odrpta in samo malce zalepljena (slika).

Sicer ni videti, da bi kaj manjkalo, pa tudi poškodb zaenkrat nisem opazil (kolesa še nisem sestavil). Dostavljalec je omenjal, da je baje kolo pogledalo ven itd., ampak je verjetno nakladal oz. povedal, kar so mu rekli, glede na to, da je zadeva bila vzeta ven in nato ponovno vložena v škatlo. Rekel je, da če kaj manjka, naj pokličem neko cifro na UPS.

Je imel kdo podobno izkušnjo? Zakaj bi nekdo vzel kolo iz škatle? Zadevo bom seveda sporočil na Canyon - kakšen feedback z njihove strani lahko sploh pričakujem?

LeQuack ::

To vsekakor ni normalno in kul.
Quack !

buttcrack ::

Moj Radon je tut nekam čudno prišel v škatli, ampak baje ga bike-discount sestavi, stestira in nastavi pred odpremo.

če je bike OK, jim samo zateži za kakšen rabat, načeloma se da zmenit za kakšnih 100€ ali pa pač zavrni in počakaj pol leta na novo zalogo (hec).

dominuspro ::

@dby
Sočustvujem, res ni fajn.
Dobro preveri, da ni kaj poškodovano. Pred sestavljanjem.

Bolibri ::

Pa da so vsi kosi. Kaj so delali, da je kolo zletelo ven iz škatle, mi ni jasno.Čeprav po spominu spet niso škatle neuničljive.

Badwolff ::

Na vsak način poslikaj vsak korak. Če bo vse vredu, najboljš pozabit.

tonttu ::

Canyonove skatle so precej neunicljive (ne ravno 100% ampak vseeno), poleg tega pa je kolo (no vsaj mtb, pa dvomim da so cestni/gravel kaj drugace) tako zlozeno notri, da ni niti najmanjse opcije da bi "pogledalo ven" samo od sebe. Se moras kar precej pomatrati da ga odpres skatlo in ga dobis ven.

Floxi ::

Če bo kaj poškodovano bo Canyon hitro zrihtov. Kolegica je odprla in je bilo kolo fejst popraskano (do aluminija) na spodnji štangi. Prej kot v 24ih urah je že prišel kurir in odpeljau kolo. Se mi zdi da je novo kolo prišlo prej kot v enem tednu. Brez vprašanja so ji ga zamenjali samo sliko so pogledal.

tonttu ::

To je precej odvisno od srece. Jaz po drugi strani sem se jebal pol leta da so mi zamenjali okvir, ki je pocil zaradi slabe izdelave/kontrole. Prvega so mi pa (isto zaradi njihove napake) zamenjali brez problema v dveh tednih. Tako da odvisno kaksen dan ima tisti, ki odpre tvoj ticket.

</head> ::

Pa odvisno a se to dogaja med pomanjkanjem koles (covid leta) ali v preobilici koles in konkurence.
Med covidom, ko so bila kolesa najbolj iskana roba, je bila jeba s customer servisom, ker so vedeli, da lahko vsako popraskano sranje prodajo.

tonttu ::

Tudi to je mozno ja. Prvi primer je bil leto pred korono in v casu ko se je bicikle se dalo dobiti brez tezav, pol letno nategovanje pa je bilo med korono, ko so bili bicikli bolj dragocena roba kot zlato. Tako da je verjetno tudi to vplivalo na precej slabo izkusnjo s Canyonem, zaradi katere je to definitivno moj zadnji Canyon, ceprav bike je pa vrhunski.

Zvezdica27 ::

počen okvir je garancija, ni isto kot dostava, ki j ezavarovana.

Odloči se. Če imaš problem, javi prodajalcu, canyonu in dostavni službi, da je bil paket odprt in da naj pošljejo novega. Zavarovalnice bodo tu hitro naredile red.

Ne bi smelo biti težava - ali pa se pač zdilaj za dobropis ali kaj drugega...

zz

tehno732 ::

Katero moško kolo, velikost 52 priporočate tam do cca 500-600€? Glede na teren sem se že bolj ali manj odločil za treking kolo, naredim pa okrog 1000km letno.
Do sedaj sem imel neko 10 let staro Nakamuro za 300€, tako da res nisem zahteven uporabnik.

Mogoče kaj takega:
https://www.intersport.si/nakamura-plat...
https://www.a2u.si/fitnes-kolo-corratec...

tonttu ::

Zvezdica27 je izjavil:

počen okvir je garancija, ni isto kot dostava, ki j ezavarovana.

Odloči se. Če imaš problem, javi prodajalcu, canyonu in dostavni službi, da je bil paket odprt in da naj pošljejo novega. Zavarovalnice bodo tu hitro naredile red.

Ne bi smelo biti težava - ali pa se pač zdilaj za dobropis ali kaj drugega...

zz

Seveda je drugo, problem pa je, ker se za pocen okvir, druge tezave, ali pa za problem pri posiljanju obracas na eno in isto sluzbo. Canyon pac nima prodajalcev, ti pa z zavarovalnico, ki mogoce zavaruje posiljke tudi nimas nic. Zares niti ne ves pri kom ima Canyon ali UPS te stvari zavarovane, ce je posiljka sploh zavarovana. Tako da realno se lahko v tem primeru obrnes zgolj in izkljucno na Canyon in to na povsem isti naslov, na katerega se obrnes za pocen okvir. Od tam naprej je pa sreca.

mikhaair ::

Nasvet glede Canyona, moja ima 164cm in 74cm do razkoraka, mere, ki jih na strani vprašajo za svetovanje pri velikosti kolesa. Predlog Canyona je S, vendar se je po trgovinah povsod počutila bolje na M velikosti pri ostalih proizvajalcih. Kaj pravite, če se odloči za Canyona kot na linku S ali M?

https://www.canyon.com/en-si/mountain-b...

Sicer bi raje videl da vzame Pathlite, ki pa v verziji za jurja ne ponuja zračne amortizerja, ta je šele pri verziji za 1.200 Eur. Če ima kdo kakšen predlog za bicikel ranga Pathlite 6 wmn, pa da je kaj cenejši bi bil zelo vesel.


https://www.canyon.com/en-si/hybrid-bik...
https://www.canyon.com/en-si/hybrid-bik...
««
72 / 97
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696122158 (13326) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511445 (7087) Twixz
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329122 (7820) GizmoX
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632899 (30426) stratosD

Več podobnih tem