» »

Katero kolo

Katero kolo

««
66 / 98
»»

genesiss ::

V Freestyle so dobili na zalogo Giant Revolt 0 2022 (vse velikosti), če koga slučajno zanima gravel:

https://freestyle.si/kolesarjenje/koles...

GupeM ::

scipascapa je izjavil:

Kaj menite o GARMIN EDGE 530/830?

Jaz sem s 530 zelo zadovoljen. Razen, kadar brskam po zemljevidu, bi bilo fajn imet touch screen, pa meniji/widgeti/settingsi so čudno zmedeni, da sploh ne veš točno kaj je kaj. K sreči teh menijev ne rabim veliko. Če že, jih uporabljam doma v miru na kavču.

Badwolff ::

Men se zdi Garmin za navigacijo zalo pogojno uporaben. Najbrž se s časoma navadiš. Predvsem sem ga uporabljal kot neke sorte advanced števec. Še skoke ti šteje in zmeri. Najbrž je bolj uporaben za roadije, sam se v gozdu večkrat, well, prilagajam pot, za to pa je kompot na telefonu daleč boljši.

</head> ::

Ni kaj veliko za menit. Če želiš touch screen kupiš 830, če pa nočeš pa 530.
Men je 530 top.
Bo pa garmin v naslednje pol leta verjetno predstavil nove modele 540, 840 itd..

scipascapa ::

1040 že zunaj....

Scorpy84 ::

530 je super, sploh ne rabis touch, ko se navadis menija, sploh ni problem, sploh ker use lahko opravljas prek telefona, kar se tice navigacije. Na connectu ni problem, ko si ze npr. v gozdu, spreminjati pot ali dodajati poti, tudi ce pot ni zarisana in si pomagas s satelitsko sliko ali strava, ki ima zarisane poti, kjer jih celo google nima, tako da lahko sam zarises pot. Skratka, ko se ga navadis, naucis, je zadeva super za svoj denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

</head> ::

No so definitivno zadeve, ki smrdijo. CPU je konkretno podhranjen in če imaš malo daljšo traso zadeva komaj deluje. Nad 100km ima hude probleme, če zaviješ s poti in proba kaj preračunat, večinoma kar obupa. Me zanima, če je 1040 kaj boljši iz tega stališča.

Na splošno Garmin kar hitro zapaničari, da nisi na poti in ne zna ugotovit, da greš vseeno v pravo smer. Me malo zanima, če je to pri ostalih tudi tako slabo narejeno. Ali pa ti pove "pozor nevaren ovinek", ko si že globoko v ovinku, ali pa teži "zavij levo" na ravni cesti, ki ima en makedamski odcep desno za eno hišo. :)

Preveč smo razvajeni zaradi google maps. :)

Kar je top pri namenskih napravah je battery life. Nikoli strahu, da ti ne bo zdržal cele fure.

GupeM ::

Razen hitrega paničarjenja in konstantnega U-turnanja, ko zaviješ s poti, ne vem o čem govoriš. OK, če imaš dolgo traso, na začetku dolgo rabi, da izračuna. Ko pa enkrat izračuna pa lepo dela do konca. Tudi glede opozarjanja na ostre ovinke in nepotrebne zavoje, zaenkrat še nisem opazil kakšnih težav. Je pa možno, da zadeve spregledam. Sploh navidezna križišča. Raje vidim, da mi kakšnega več pokaže, kot da ga zgreši.

Ja, battery life je zakon, pa vidljivost na soncu. Plus telefon se mi je včasih na soncu pregreval.

Super je pa tudi LiveTrack. Partnerka vedno lahko preveri kje sem, če se še peljem, in kdaj približno bom doma, da bo kosilo do časa kuhano :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

martincek1 ::

Jaz sem zadovoljen z Wahoo Roam. Lahko tudi Bolt v2, ki je precej cenejši. Se mi zdi, da imajo ljudje z Garmini kar precej večje probleme, ko vozimo kakšne 200ke. (seveda tu je treba upoštevat, da Garminov ne ogromno in ni nujno, da so vsi novi, čeprav vsaj del jih je sigurno).

Scorpy84 ::

Vceraj sem naredil cez 100km traso, pa nic ni stekalo. Edini problem vidim, ce delam vec gpx sledi drugih uporabnikov. Ocitno so eni z uro delali sledi, da prihaja do odstopanj, ker isto odstopanje pride na telefonu. Se pa da to lepo nastaviti na garminu, naj ti samo gpx sled prikazuje in ti ne tecnari za obracanjem.
Je pa dostkrat zabluzil glede visine, na trenutke sem bil 5-10m nad morsko gladino, a vozim se skoraj zraven plaze.

sdafsda ::

GupeM je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kaj menite o GARMIN EDGE 530/830?

Jaz sem s 530 zelo zadovoljen. Razen, kadar brskam po zemljevidu, bi bilo fajn imet touch screen, pa meniji/widgeti/settingsi so čudno zmedeni, da sploh ne veš točno kaj je kaj. K sreči teh menijev ne rabim veliko. Če že, jih uporabljam doma v miru na kavču.


Jest mam 830 zdej kak mesc in mi je žal da nisem wahooja šel gledat. Preveč je zakompliciran za moj okus. Recimo ko kolesariš po conah. Če zalaufaš trening, maš skos tak lušten števec z rdečo, rumeno in zeleno cono, če pa ne, ti pa samo cifro napiše v keri coni si. Pa te treningi,...full oblublajo, potem jih je pa za kolesarje 5 (na števcu na kolesarje!!!). Od tega eden za MTB in eden za triatlon. Še nisem našel načina, kako kej drucga uvoziš notr, razn uno ...peš po dnevih. Pa še to ne vem če znam.

Pa zaslon je obupen. Sej štekam, baterija,..samo v močnem soncu se sploh ne vid gor. Pa velik stvari je nerodno mejnih. Zaslon je mejhen. Vse skup deluje kot ena vžigalčna škatlica. 350e ni vreden IMHO. Sam zdej je kar je, nazaj ga ne bom nesu. Verjetno se ga bom čez cajt navadu,...

No, pršu mail od Canyona. Endurace 7 AL pride šele decembra. A mamo kake alternative. Rad bi aluminij in 105ko. Za endurance vožnje. Str sm 40. 90kil. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sdafsda ()

A110 ::

jaz sem v isti dilemi ker endurance 7 ni bilo narocil rose pro sl 105 in sem super zadovoljen

sdafsda ::

A110 je izjavil:

jaz sem v isti dilemi ker endurance 7 ni bilo narocil rose pro sl 105 in sem super zadovoljen


Zakaj majo isto stran kot Canyon?

buttcrack ::

Verjetno ker je podobna "budget" zadeva.

sdafsda ::

Sm šu gledat. Pismo ni lep. Sama oblika je čudna. Barve so pa OMG. Ta rdeča mi je ena najbolj groznih barv ever. K vidm babo s takimi nohti v porhnicu mi dol pade. Siv bi se nekak bil,... samo siv....mhm.... Tut carbon forksi niso po mojem okusu. Pa tut 100e je drazji. Bomo fidl,...

b4d ::

@cveto1492

Prikaz si lahko skoraj po mili volji nastavis, ima pa Wahoo to bolje narejeno, ker natelefonu nastavis, tukaj pa moras na roke klikat kar rabis eno popoldne. Ampak ko enkrat je, je ok.

Stevilo trening planov je pa porazno res. Da bi ti vsaj posamezne dnevne treninge dali, da jih poljubno premikas ... Jaz sem jih nekaj naredil, potem obupal.

Me prav zanima kaj bo 540 prinesel, ker sedaj so precej zadaj.
b4d.sablun.org

Egidij88 ::

Tale Rose je bolj clean kot Canyon...ima zajlo napeljano skozi zgornjo štango. A isto moraš zmontirati prvo kolo in balanco?

scipascapa ::

Cveto: prodaš meni za 100€ :))

Wahoo: kateri je pa ok?

UkrFTW! ::

scipascapa je izjavil:

Cveto: prodaš meni za 100EUR :))

Wahoo: kateri je pa ok?


Jaz imam Bolt (se mi zdi) in je načeloma Ok, ne bi mu pa škodil večji zaslon (je pa res, da lahko nastavljaš število vrstic, ki ti jih pokaže z gumbom na boltu in je nato izpis podatkov večji). Zadnjič se je lovil po Kranju, ko me je hotel peljati na Bled, vendar kaj ko je kazal samo pravokotne poti na poti proti Bledu. Glede vsega drugega, povezljivosti s telefonom, senzorji, baterijo , vidljivosti na soncu itd..nimam pripomb

Aja pa s sobnim kolesom se tudi poveže bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UkrFTW! ()

buttcrack ::

Kmalu dobim Canyona Ultimate pa rabim še pedala. Prosim za kakšen nasvet kaj vzeti, lahko tudi za čevlje.

Bojo S105 pedala ok ali je kaj boljšega za denar/podobnega za manj?

</head> ::

Izbrat moraš tip klipsne. SPD ali SPD-SL. SPD je menda primeren za gorsko kolesarjenje, ampak ga vedno več ljudi uporablja tudi za cestna kolesa, ker je enostavno bolj praktičen.

Jaz sem definitivno pristaš SPD pedal na vseh kolesih. Tudi SPD čevlji lahko izgledajo enako kot standard "cestni čevlji".
https://www.extremevital.com/sl/kolesa/...

Cenejše varjante SPD-SL so Look Keo, katere precej pohvalijo.

Ko imaš tip pedala, greš pa v štarcuno sprobat par čevljev in vidiš, kater ti sede na nogo in ti finančno odgovarja. Jaz sem recimo zelo zadovoljen s temi.
https://www.extremevital.com/sl/kolesa/...
Izbral sem jih zato, ker se bili edini v štarcuni, ki so mi bili povsem prav. Absolutno priporočam (vsaj en) BOA nastavljalc. Pa zavedat se je treba, da se noga po par urah furanja "razleze" in rabiš malo več prostora v čevlju. Dober prodajalc bo vse to vedel in ti bo znal prodat čevelj.

scipascapa ::

Kak ugoden servis v Kranju za kolesa?

nadlipnik ::

scipascapa je izjavil:

Kak ugoden servis v Kranju za kolesa?


11-11 so po mojem mnenju top

scipascapa ::

martincek1 ::

Ja, to je to.

Glede kompjuterjev, jaz imam Roama in je super. Edino včasih se odloči pa te hoče namesto po najbližji makadamski poti peljat nekam skozi 3pm in moraš bit na to pozoren :)

scipascapa ::

Dragi so :)

PacificBlue ::

Teb se pa vidi, da si gorenjc.:)

sdafsda ::

Jst mam na garmin števcu-trening programu ta tedn še zadnjo vožnjo. Zarad nakupa števca sm šel vsaj 30x na kolo. ... To nikakor ne more bit slabo. Letos bo verjetno počas konc. Drugo leto pa takoj spomlad še eno rundo za uvajanje. #happy-star-amater

scipascapa ::

pametno :)

Scorpy84 ::

sdafsda je izjavil:

Jst mam na garmin števcu-trening programu ta tedn še zadnjo vožnjo. Zarad nakupa števca sm šel vsaj 30x na kolo. ... To nikakor ne more bit slabo. Letos bo verjetno počas konc. Drugo leto pa takoj spomlad še eno rundo za uvajanje. #happy-star-amater


Ob primernem oblacilu, lahko kolesaris se do decembra. Jaz sem zacel konec febuarja, letos bom pa vsaj do decembra. Pa se to bom verjetno kaksen dan dva v decembru/januar, ce bom sel do primorske, pa se kje k sosedom na jug.

genesiss ::

Bi imel kdo Elemnt Bolt? Jaz mam dioptrijo in ne vidim gor brez očal :(

Kupil sem ga lani, je praktično nerabljen ker so mi vmes ukradli kolo.

GupeM ::

Leče? Jaz uporabljam dnevne leče za na kolo. Nasploh boljša izkušnja, ne samo zaradi tega da na števec ne bi videl. Tudi bejbe bolje izgledajo, ko se mimo pelješ ;)

genesiss ::

Mja, nisem nikoli nosil leč. Bi moral probat

energetik ::

Scorpy84 je izjavil:

sdafsda je izjavil:

Jst mam na garmin števcu-trening programu ta tedn še zadnjo vožnjo. Zarad nakupa števca sm šel vsaj 30x na kolo. ... To nikakor ne more bit slabo. Letos bo verjetno počas konc. Drugo leto pa takoj spomlad še eno rundo za uvajanje. #happy-star-amater


Ob primernem oblacilu, lahko kolesaris se do decembra. Jaz sem zacel konec febuarja, letos bom pa vsaj do decembra. Pa se to bom verjetno kaksen dan dva v decembru/januar, ce bom sel do primorske, pa se kje k sosedom na jug.
Ob primernih oblačilih in vremenu se kolesari lahko celo leto. Zakaj bi nehal? Jaz v slabših razmerah (megla, mrzlo, rosenje) prešaltam na MTB, kjer se oblečem bolj debela in ohlapnejša oblačila, pa SPD čevlje zamenjam za pohodne goretex superge in je zakon.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Scorpy84 ::

energetik je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

sdafsda je izjavil:

Jst mam na garmin števcu-trening programu ta tedn še zadnjo vožnjo. Zarad nakupa števca sm šel vsaj 30x na kolo. ... To nikakor ne more bit slabo. Letos bo verjetno počas konc. Drugo leto pa takoj spomlad še eno rundo za uvajanje. #happy-star-amater


Ob primernem oblacilu, lahko kolesaris se do decembra. Jaz sem zacel konec febuarja, letos bom pa vsaj do decembra. Pa se to bom verjetno kaksen dan dva v decembru/januar, ce bom sel do primorske, pa se kje k sosedom na jug.
Ob primernih oblačilih in vremenu se kolesari lahko celo leto. Zakaj bi nehal? Jaz v slabših razmerah (megla, mrzlo, rosenje) prešaltam na MTB, kjer se oblečem bolj debela in ohlapnejša oblačila, pa SPD čevlje zamenjam za pohodne goretex superge in je zakon.


No jaz se ne grem vec tega, sem vozil tudi po 30km dnevno, pri minus 5-7, oblect se ni problem, problem je dihanje, sem probal vec resitev, pa je vedno nastal nek problem.

J.McLane ::

Pretiravat ni treba, minus 5-7 je morda 3 mesece v letu, tule je pa govora da bi septembra pospravil kolo v kot.

Sicer pa kako pa lahko dihajo tekači na smučeh?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Scorpy84 ::

Ne grejo vsak dan tekat na smuceh? Nizja hitrost?

buttcrack ::

hitrost tukaj ne vem koliko ma ravno veze pri dihanju, pulz prej

GupeM ::

Saj tudi na kolo ni treba vsak dan?

Hitrost in dihanje nimata kakšne velike zveze.

Poleg tega minus 5-7 ni tri mesece v letu. Mogoče ponoči. Povprečna januarska in decembrska sta okrog -2, če nisi ravno v alpskih dolinah doma. Februar okrog 0, vse ostalo je 4+. Če torej vsaj malo izbiraš toplejše dneve, ni nobenega problema.

energetik ::

Scorpy84 je izjavil:

No jaz se ne grem vec tega, sem vozil tudi po 30km dnevno, pri minus 5-7, oblect se ni problem, problem je dihanje, sem probal vec resitev, pa je vedno nastal nek problem.
Jasno da bom pri -7 malce razmislil, če si želim na bicikl. Takrat grem raje na tek ali še bolje pohodniško na hrib.

Mislil sem večino hladne polovice leta, ko je npr. 0-7°, megla itd, takrat seveda grem na MTB, če posije sonce in posuši ceste pa tudi cestno.
Pod čelado imam buff, čez usta pa nekaj podobnega:

vires in numeris

Scorpy84 ::

GupeM je izjavil:

Saj tudi na kolo ni treba vsak dan?

Hitrost in dihanje nimata kakšne velike zveze.

Poleg tega minus 5-7 ni tri mesece v letu. Mogoče ponoči. Povprečna januarska in decembrska sta okrog -2, če nisi ravno v alpskih dolinah doma. Februar okrog 0, vse ostalo je 4+. Če torej vsaj malo izbiraš toplejše dneve, ni nobenega problema.


Ima (hitrost), saj mrzel zrak prodre cez masko itd... karkoli dam za zascito, pri visji hitrosti ne pomaga. Pri drugih sportih ni tak problem, ampak spusti po snegu s kolesom vseeno, da svoj uzitek, tako da ja zivim nizko, grem pa visoko in se obcuti.

robo125 ::

Za star bicikel sem sestavil nov obroč (vse novo). Vendar je pesto očitno jajčasto/elipasto. Če nastavim zračnost na nulo, se ob četrt vrtljaja pojavi zračnost. Kakšna ideja kako sanirati da porabim čim manj časa? Na konusu je videti tudi dve komaj vidni razpoki. Približno tam kjer kroži kroglica ležaja. Ni obraba - vse je novo...Kakšna ideja? Verjetno najboljše probati z novimi konusi?

UkrFTW! ::

Če je pesto jajčasto, menjaj pesto. Morda bi ga uspelo nekako stisniti, da bi se zravnalo. Če cena novega pesta ni tako majhna, da se splača zamenjati. Npr. nov obroč s pestom za specialko (shimano) je bil 40 EUR, oba obroča 80 EUR na rosebikes. Za star bicikl več kot dovolj dobro.

Glede mraza - ko začne rezati po pljučih, uporabljam enako masko, kot jo je nalepil energetik. Problem, ki se pojavi, je rosenje očal - topel zrak ob izdihu pihne navzgor preko očal. Višjih hitrosti v mrazu pa se izogibam (lahko preseneti kakšna spolzka površina, led izd.). Pred letom sem kolesaril tudi decembra in januarja po Javornikih, nekaj po snegu, nekaj po ledu, bilo pa je cca 1-2 stopinji topleje kot v dolini. Te maske zadostujejo, da ubijejo tisto mrzlo špico ob vdihu.

energetik ::

robo125 je izjavil:

Za star bicikel sem sestavil nov obroč (vse novo). Vendar je pesto očitno jajčasto/elipasto. Če nastavim zračnost na nulo, se ob četrt vrtljaja pojavi zračnost. Kakšna ideja kako sanirati da porabim čim manj časa? Na konusu je videti tudi dve komaj vidni razpoki. Približno tam kjer kroži kroglica ležaja. Ni obraba - vse je novo...Kakšna ideja? Verjetno najboljše probati z novimi konusi?
Potem so ti očitno prodali zanič pesto?
Probaj reklamirati. Čudno ker sicer je tudi poceni roba, vsaj Shimano nižji rangi, še vedno precej na nivoju. Npr. nov Shimano bottom bracket za ~15EUR, ki sem ga vgradil na star bicikl, se vrti brezhibno, brez zračnosti in zategovanja.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

GupeM ::

Scorpy84 je izjavil:

Ima (hitrost), saj mrzel zrak prodre cez masko itd... karkoli dam za zascito, pri visji hitrosti ne pomaga. Pri drugih sportih ni tak problem, ampak spusti po snegu s kolesom vseeno, da svoj uzitek, tako da ja zivim nizko, grem pa visoko in se obcuti.

Kakorkoli, najbolj mrzle dni še vedno lahko preskočiš. Jih ni tako veliko pri nas.

jotunn2 ::

energetik je izjavil:

Ob primernih oblačilih in vremenu se kolesari lahko celo leto. Zakaj bi nehal?

Ker ima vsak letni cas svoj sport, vsaj zame :)) Ne vem meni nikoli ni bilo prijetno na kolesu pri 0c, mtb je pa samo se slabsi, kar se mene tice. Ok ce vozil res pravi xc po potkah za hiso ok, ampak pri meni je mtb v veliki vecini vkljucuje tudi 30+min klance, kar pa je idealno da si bolan, se preden zakljucis furo, ko ves presvican prides na vrh hriba (ni obleke, ki bi dihala dovolj da ne zasvicas), potem pa se 10 ali 20min peljes dol. Ok je opcija, da imas s seboj poln ruzak obleke in se v celoti preobleces na vrhu, ampak to je zame osebno prevec. Tako da v mrzlih dneh raje smucam, tecem, igram hokej itd. kolo pa ima za takrat ko je temperatura nad +15c :)

martincek1 ::

Amen. Tko kot z zelenjavo in sadnjem, je treba tudi športat glede na sezono. Poleti se kolesari, pozimi se srfa. :D

Realno, kolesarjenje je prijetno od marca do oktobra, ko je približno dovolj svetlobe da ni treba cel dan temu prilagajat. Tudi ceste so lepše, vozniki bolj navajeni kolesarjev, kolesa manj trpijo. Ja, da seveda se, ampak ni to to, tudi če imaš obleke za jurja. Aja sam kolesarim od februarja, ampak to je bolj zato da sem aprila v formi, drugače bi začel kasneje.

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Osebno kolesarim pri temperaturah do cca 5, mogoče celo 0, pod to ne grem. Je povsem udobno z dobrimi termo oblačili. Seveda samo ko je suho. Ko enkrat pride do nižjih temperatur in razmočenosti terena pa prešaltam na direct drive trenažer. Dolgo sem cincal, ampak šele po nakupu videl, da sem bil nor, da ga nisem kupil že prej. Parkrat na teden 1 urca je povsem dovolj za vzdrževanje forme.

Ampak meni osebno je najlepši del leta za kolesarjenje na spomladanska jutra, ko je še rahlo rosa, sonce se komaj prebuja in še ni dost prometa. To pa je tako sproščujoče da ni za opisat.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

scipascapa ::

Rabim eno čelado, velikosti 61-62....je MIPS nuja? Kdaj se kupujejo čelade, ob koncu sezone, ko so popusti?

energetik ::

jotunn2 je izjavil:

energetik je izjavil:

Ob primernih oblačilih in vremenu se kolesari lahko celo leto. Zakaj bi nehal?

Ker ima vsak letni cas svoj sport, vsaj zame :)) Ne vem meni nikoli ni bilo prijetno na kolesu pri 0c, mtb je pa samo se slabsi, kar se mene tice. Ok ce vozil res pravi xc po potkah za hiso ok, ampak pri meni je mtb v veliki vecini vkljucuje tudi 30+min klance, kar pa je idealno da si bolan, se preden zakljucis furo, ko ves presvican prides na vrh hriba (ni obleke, ki bi dihala dovolj da ne zasvicas), potem pa se 10 ali 20min peljes dol. Ok je opcija, da imas s seboj poln ruzak obleke in se v celoti preobleces na vrhu, ampak to je zame osebno prevec. Tako da v mrzlih dneh raje smucam, tecem, igram hokej itd. kolo pa ima za takrat ko je temperatura nad +15c :)
Stvar odločitve. Seveda je tudi meni lepše it pri -10 turno smučat, ampak zaradi tega se še ne omejujem koledarsko. Tudi januarja imaš komot dneve s +10 in soncem, zakaj že takrat ne bi šel na kolesarsko turco? Sem bil pa tudi že pri 0° in megli z MTBjem v Krimskih gozdovih in je bilo zakon, nekako mistično.
vires in numeris
««
66 / 98
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696122634 (13802) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511505 (7147) Twixz
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329189 (7887) GizmoX
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632967 (30494) stratosD

Več podobnih tem