» »

C# in USB

C# in USB

klemen18 ::

Pozdravljeni:

Zanima če je možno v C# krmiliti USB port.
Zdaj krmilim LPT port za signalizacijo LED diod.
Zdaj pa hočem te iste LED diode krmiliti preko USB porta, ker novejši prenosniki nimajo LPT porta.

Ali je to možno, če je naj mi kdo pove kako bi to sprogramiral in če je možno dodati gradivo.
Hvala vsem.
LP.: Klemen

20sdfj093f ::

Odvisno od priklopljene USB naprave:

Če imaš kakšno HID zadevo, gre komunikacija dokaj preprosto preko libhidnet knjižnice (glej sourceforge).
FTDI ima tudi svoje .NET driverje za FT245BM in podobne derivate.
Za kakšne kompleksnejše zadeve (Cypress FX2LP, npr.) pa priporočam Jungo WinDriver. Ni pa licenca ravno poceni.

LPd

20sdfj093f ::

Aha, pozabil sem napisati - za krmiljenje LEDic vzami en elcheapo mikrokrmilnik (USB podporo jih ima danes dosti - PIC, Atmel, LPC) in napiši tisti 2 vrstici firmwareja na osnovi USB demota od proizvajalca.

Če spackaš skupaj HID napravo in vzameš libhidnet, boš končal relativno hitro.

LPd

klemen18 ::

Jaz bi to sam naredu tiskanino ali pa kar koli je potrebno samo če se da.
In če ima kdo kakšen načrt tisknine ali kaj podobnega.

Pa če lahko kodo kdo napiše za krmiljenje USB porta.
Zdaj imam LEDice na LPT port pa dela jest bi rabu isto kot na LPT porti samo, da je na USB portu, če je možno.

Hvala vsem.
LP.: Klemen

20sdfj093f ::

Seveda lahko to sam. Smo razumeli že v prvem postu, kaj potrebuješ - ni se potrebno ponavljat.

1 izbereš mikrokrmilnik, izrišeš (=kopiraš referenčni) design (shema+layout) in izdelaš PCB
2 sprogramiraš tisti dve vrstici firmwareja (HID report preslikaš na GPIO porte) in ga preko ISP zapečeš v uC
3 v .NET projekt si dodaš libhidnet DLL in z object browserjem preletiš, kaj ponuja zaene funkcije
4 častiš meni kavo

Mimogrede, če to počneš prviš, svetujem da imaš potrpljenje in greš zelo počasi.

1 mikrokrmilnik izberi tak, ki ima poleg USBja čimveč supporta na netu (demo koda,...) in da ni neka glomazna zadeva, ki jo boš povrhu vsega še težko spajkal. Verjetno kakšen LPC ne bo primeren zate, morda prej kakšen PIC z USB podporo v DIP ohišju (a to obstaja sploh?)

2a pri risanju PCBja si pomagaj z navodili, za Cadsoft Eagle je kar nekaj dokumentacije (tudi slovenske!) - Bucik, TŠC-NG

2b firmware napiši tako, da pokradeš demote za izbrani mikrokrmilniik in jih predelaš za tiste tvoje božje ledice

3 z .NET menda že znaš delat, verjetno ne bo problem dodat reference?

4 kafe mi boš pa tudi že častil...


Upam, da je kaj v pomoč
LPd

_Dejan_ ::

1.) Poglej za PIC 18F2550 ki ima USB2.0 podporo, notranji E2PROM pomnilnik...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

klemen18 ::

Ali je to taprav

a tuki so sam 4 LED diode kaj pa na osem nebi šlo
kako pa to pol krmilš iz programom

Častim dve kavi
LP: Klemen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen18 ()

_Dejan_ ::

Nisem tak majster :) Pač doma sem videl da ga imam v enem vezju :D V mojem primeru ga sistem zazna kot HID napravo in enostavno preko HID knjižnice komuniciraš z njim...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Wolfman ::

Pozdravljeni. Se opravičujem za "thread resurection", ampak imam eno vprašanje. Delam eno aplikacijo, ki bi pošiljala in prejemala podatke do/od ECIO USB kontrolerja. Zanima me samo ena stvar: Je možno vključiti windows driverje v mojo aplikacijo in normalno komunicirat, ali potrebujem še kaj drugega (Neki probavam z LibUsbDotNet in USBSharp).
Hvala za odgovore


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux CNC

Oddelek: Operacijski sistemi
213677 (3010) brez-imenko
»

krmiljenje USB z C#

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91949 (1741) Cehovsky
»

Pedala za narekovanje na COM port

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
161799 (1424) vuego
»

Kako uporabit LCD od nokie 3310 (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
638830 (6081) Ch4N93
»

Priključitev mikrokrminlnika pic16f877 na USB vmesnik.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
352633 (2077) _EN_

Več podobnih tem