» »

[java]JSF backing bean

[java]JSF backing bean

Loaded ::

Razvijam aplikacijo v z JSF ogrodjem. Na eni strani imam dataTable, ki jo napolnim z nekimi objekti. V vsaki vrstici je gumbek, ki me popelje na drugo stran, kjer vidim podrobnosti objekta. Izbrani dokument shranim takole:

<h:commandLink value="Podpiši" action="drugaStran.xhtml">
     <f:setPropertyActionListener value="#{objekt}" target="#{BackingBean.izbraniObjekt}" />
</h:commandLink></b>


Na drugi strani mi lepo prikaže podrobnosti tega objekta. Zdaj pa bi jaz rad na tej strani obdelal ta objekt, vendar mi vedno meče napako NullPointerException na atribut izbraniObjekt. Zakaj je null? Če mi na strani lepo izpiše podatke. BackingBean je @Stateless in @SessionScoped.

Hvala

Lp
Loadeed
  • spremenil: Loaded ()

KaRkY ::

@Stateless se uporablja za EJB-je to upam da veš. @SessionScoped in @Stateless sta bolj teško na istem class-u ker že sam Stateless ti pove da nima stanja @SessionScoped pa ga ima. Če ne kličeš EJB-jev poskusi odstraniti @Stateless.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Loaded ::

Sem že poskusil vse možne kombinacije. Ko ustvarim v netbeansu nov session bean mi sam naredo @Stateless anotacijo. Jaz še pol samo dodam @ManagedBean(name="ime") in @SessionScoped. Sem pa probal odstranit oboje ali samo eno pustit kero koli pa ne deluje. Na 3. strani atribut nima več vrednosti. Kot da bi se ponovno ustvaril.
Loadeed

BlueRunner ::

Narobe si se lotil. JSP backing bean je @SessionScoped, ločen EJB @Stateless bean pa uporabiš preko polja, ki ga lahko avtomatično inicializiraš z @EJB anotacijo. Poglej si tukaj.

Samo zato, ker se obojemu reče "stročnica", to še ne pomeni, da se gre za iste jedi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

java datapool - derby

Oddelek: Programiranje
62280 (2129) jlpktnst
»

Prenašanje cookijev med poddomenami

Oddelek: Informacijska varnost
201825 (1540) jype
»

tomcat in datasource

Oddelek: Programiranje
131960 (1717) infiniteLoop
»

[baze] Povezava do slike ali BLOB?

Oddelek: Programiranje
101620 (1417) BlueRunner
»

read integer v javi

Oddelek: Programiranje
91355 (1256) kopernik

Več podobnih tem