» »

Beleženje dinamičnega IPja?

Beleženje dinamičnega IPja?

ArchNem ::

Živjo vsem.
Rad bi vprašal, če mogoče kdo ve ali obstaja program, ki zazna kdaj se IP računalnika (PC) spremeni in ta, novi, IP naslov pošlje, naprimer na e-mail? To me zanima ker bi rad uporabljal RealVNC za remote desktoping - preko laptopa bi rad uporabljal, "domač" računalnik (PC) ampak problem je v tem da imam tam dinamičen IP naslov torej PC na 24 ur spremeni svoj IP oziroma ga je treba ponovno zagnati. Torej posledično ne bom poznal na laptopu kakšen je ta novi IP naslov in zato, se ne bom mogel povezat z RealVNCjem, ostal povezan pa tudi ne bom. Sem že malo pogooglal in sem našu DNS Service (dynDNS.com) ampak ta stvar ni vredu. Torej če pozna kdo kakšen tak program, se priporočam :) Hvala.

urosh ::

uporabi dyndns - na računalnik namestiš klienta, narediš si account recimo archnem.homeip.net in delaš preko tega. Če imaš router, pa je ta možnost v njem (vsaj v večini). Za mail pa nebi vedel...

Lp

dash_wallace ::

IP mailer.


Sicer pa bi bil tudi sam vesel, če bi kdo znal razložiti, kako delajo podobni programi. KEr me nekaj jezijo ;)

Pesimist ::

Team Viewer je tudi opcija. Tam ni vezano na IP ampak na eno cifro, ki jo dobis.

WamPIRe- ::

Team Viewer je tudi opcija. Tam ni vezano na IP ampak na eno cifro, ki jo dobis.


Pravtako priporočam TeamViewer.

dash_wallace ::

Bom sedaj poskusil

toxius ::

team.... ali pa logmein free

bobby ::

hamachi
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

toxius ::

hamachi

ja hamachi je super ker ti kaže IP, drugače je pa to za VPN in free verzija je prenos omejen na 8kb...

b0j3 ::

Jaz sem nardil cron skripto, ki vsake toliko časa sname ip s kakšne showmyip strani.

ArchNem ::

urosh: dyndns ni varen. Tako kot naprimer na www.google.com se lahko tudi na naprimer myusername.homeip.net čist vsak poveže in vidi IP. Drgače mam pa netgear, nekaj podobnega temu: http://www.lovecnacene.si/readfile.php?...

dash_wallace: Hmm tale zadeva zgleda vredu ampak v screenshotu me mal moti tist "Send Now" saj ne razumem za kaj je ta gumb tam, kajti ko se IP spremeni, program pošlje ta, novi, IP na e-mail naslov in to avtomatično. Potemtakem je "Send Now" brezveze tam. Kaj pa tebi ne dela pri tem programu?

Sawyer & Wampire: TeamViewer ni vredu. Povezava deluje na njihovem serverju kar pomeni da posredno tvegaš svoje podatke (na disku).

toxius: LogMeIn program, kolikor sem uspel videt na njihovi spletni strani, je čist druga stvar (isto kot naprimer realvnc). Tudi to je za odaljen dostop a ne? Jz sem spraševal za IP naslov PCja kako bi ga videl, novega, iz laptopa. Za delovanje odaljenega dostopa že imam realvnc. Vseeno, hvala za reply.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9218506 (14662) MrStein
»

TeamViewer nedosegljiv, vdor kljub pričevanjem uporabnikov zanikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5315739 (9967) Saul Goodman
»

Remote Desktop

Oddelek: Omrežja in internet
202983 (2380) Yacksy
»

Remote control

Oddelek: Programska oprema
61791 (1645) amigo_no1
»

Remote dostop?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71115 (999) Decko100

Več podobnih tem