» »

Popravilo HDD

Popravilo HDD

saso68 ::

Živijo!
Včeraj mi je z mize padel prenosni disk, in to kar hudo. Sedaj se več noče zagnati (v notranjosti nekaj preklaplja in škrta), niti ga računalnik več ne zazna, razen da je nekaj priklopljeno na USB vrata in še takrat javlja napakop. Kaj narediti? Ali je sploh možno rešiti podatke z diska? Ali se kdo ukvarja s popravilom?
LP Sašo

miranpozar ::

Daj disk čez noč v zmrzovalnik, ko ga vzameš ven ga takoj priklopi, dokler je še leden.
Sicer pa je v Kamniku, če se ne motim, neka firma Maitim, ali podobno, ki bi bila zate pravi naslov.
LP,
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

R-S-LoVe ::

Predrago je poslat tisk na uradn recovery razen, če maš gor podatke, ki so vredno tistega denarja.
Poizkus dobiti elekroniko od diska in jo zamenjat. Če so pa plošče poškovovane, ti pa skoraj ni pomoči.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

gorici ::

Vrži v kanto in kupi novega!

chucki ::

Preberi mojo temo pa ne poslušaj "strokovnjake" iz slo-techa. :D

Popravilo starega diska

saso68 ::

Predrago je poslat tisk na uradn recovery razen, če maš gor podatke, ki so vredno tistega denarja.
Poizkus dobiti elekroniko od diska in jo zamenjat. Če so pa plošče poškovovane, ti pa skoraj ni pomoči.


Kako prepoznaš kaj je v okvari? Kot sem že omenil v disku klika.

saso68 ::

Preberi mojo temo pa ne poslušaj "strokovnjake" iz slo-techa. :D

Popravilo starega diska


Se pravi da je najboljše nabavit isti disk in samo zamenjat elektroniko in stekleni del diska.
Ja možno da je buffer corruption, ker klikanje ni enakomerno. Ja kako pa si odprl disk?
Na mojem (WD) je pokrov privijačen in še zaliman z neko silikonsko maso (?). Ali se to izreže ali ...

chucki ::

Ne vem kakšen zvok imaš ti. Probaj pogledati na youtube , če najdeš kakšen podoben primer. Jst sm dal stekleni del diska v drugi delujoči disk. Moj disk je bil samo privijačen gor in nič druga. Probaj ga odpreti , ker izgubiti nimaš kaj. :D Včasih so bile nalepke na disku, zdaj je pa vrjetno zalito, ker nalepko si lahko dal drugo gor.

Najprej probaj menjati samo elektroniko. Pa nabavi disk z enako serijsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Nagi Bator ::

Glede na to da ti je prenosnik padel na tla (verjetno celo med delovanjem),
je vecja verjetnost, da je prislo do fizicne poskodbe diska,
kot pa da je crknila elektronika.
Zdaj odvisno glede zvoka, ce se ti recimo pojavlja "klang, klang, klang..." v enakocasovnih intervalih, je verjetno kaj z glavo.
V tem primeru je bolj ali manj poskodovana tudi povrsina plosc in je tak disk, ce res ni kaj zivljensko vaznega gor, za v smeti.
Ce pa imas tako vazne podatke gor, potem pa raje nesi na firmo, ki se ukvarja z resevanjem podatkov (ponavadi zelo draga izkusnja).
V primeru, da bi rad resil kaj manj pomembnega, se pa ne splaca in se pac poigraj kot ti svetujejo ostali.

saso68 ::

Eko sem se odločil. Disk gre v odpis. (1 leto vleke ;()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi disk kot BACKUP disk

Oddelek: Programska oprema
7613 (518) vorantz
»

Kako namestiti pATA poleg sATA trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
7935 (811) Malcolm_Y
»

Popravilo starega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
101863 (1590) chucki
»

Grafična kartica GeForce 8800 GT ali 9800 GT

Oddelek: Kaj kupiti
181365 (1043) Yamal
»

Trdi disk - rešitev podatkov po odpovedi

Oddelek: Strojna oprema
121763 (1444) tebodi

Več podobnih tem