» »

Grafična kartica GeForce 8800 GT ali 9800 GT

Grafična kartica GeForce 8800 GT ali 9800 GT

Yamal ::

Lep pozdarv. Sem pred nakupom in se odločam med tema dvema karticama. Zanimajo me vaša mnenja oz izkušnje. In ker sem bolj laik na tem področju pa še nekaj kakšna je razlika med Grafična kartica XFX GeForce 9800 GT, 512MB in
CLUB 3D grafična kartica NVIDIA GF 8800GT, 512MB, ali bi bilo bolje vzeti XFX grafična kartica GEFORCE 8800GT XXX EDITION, 512MB.Ali mi predlagate kakšnega ATI Radeon? Seveda tukaj ne pozabimo da bi odštel za grafično do 200 EUR.Zanima me tudi koliko močen napajalnik mi priporočate, ker sedaj imam samo 300 W in če bi bilo potrebno v ohišje namestiti še kakšen dodaten ventilator zaradi segrevanja? Hvala za odgovore!
  • spremenil: Yamal ()

jan01 ::

Odloči se raje med geforce 9600gt za 87€ in radeon hd4850 za 135€

kixs ::

Odvisno kaj imas trenutno v kisti, bo 300W ravno na meji.

Glede graficne je spet odvisno kaksen CPU imas...

lp

Yamal ::

Podatki CPU
matična plošča: Intel 945 GNT
procesor 775 Pentium 4 3.0
ram: 3 GB
ostale komponente so po 1x priklopljene (diski,... itd.)

kixs ::

Procesor je boh-pomagi. Karkoli od teh graficnih bo overkill.

Sej delal bo, ampak ne pricakovat nekih visokih FPS-ov.

Katero graficno imas zdaj?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Yamal ::

A potem grafična kartica z 512 MB pomnilnika ne pride v poštev? Matično,procesor in pa RAM pa imam namen odkupiti od kolega in s tem seveda pogojujem nakup nove grafične kartice.

Kuk dobr bi to po vašem mnenju delal (zadovoljivo?)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yamal ()

Yamal ::

Kuk dobr bi to po vašem mnenju delovalo (zadovoljivo?), vse bolj se nagibam k odločitvi, ki mi jo je posredoval jan01 za ATI Radeon HD4850 sploh ko sem videl tale dva članka http://www.legionhardware.com/document.... in http://www.techpowerup.com/reviews/Powe....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yamal ()

MarkoMan ::

Jaz sem podobno kupil boljso graficno in hitro ugotovil, da so sodobnejse igrce odvisne tudi od procesorja. Proc bos mogel zamenjati, če boš hotel izkoristiti grafo. Drugače ti bo delala na nivoju ~x1900
vsak zacetek in zacetnik je tezek

kixs ::

Odgovori si na vprasanja:

1. na kateri resoluciji zelim igrati? (1280x1024, 1680x1050, 1920x1200...)
2. kateri procesor bom kupil?

lp

oberskitona ::

meni laufa e8400, ati 4850, 4gb rama, asus p5q pro, 1disk, in en dodaten 22cm vent na ohišju z 300w napajalnikom, do sedaj še niti enega problema.

Yamal ::

Kakšna pa bi bila največja resolucija po vašem mnenju na takem kompu? Pred nedavnim sem zamenjal monitor z samsungom SyncMaster 245B.

Valvoline ::

Podatki CPU
matična plošča: Intel 945 GNT
procesor 775 Pentium 4 3.0
ram: 3 GB
ostale komponente so po 1x priklopljene (diski,... itd.)

:D Skoraj nobene igerce ti ne bo poganjalo pa tut če boš kupu gtx280.
Vse najnovejše igrce zahtevajo najmanj dvojedrnika. Poglej če na tvojo matično se da spravit kakšn core2. Drugače ti je vse skupa zguba časa in dnarja

Yamal ::

Predpostavljam da je e8400 Intel core2 duo 3 Ghz, mene bolj zanima izkušnja z slabšim procesorjem (osebno P4 3.0)

kixs ::

HD4850 bo za 1920x1200 v vecini spilov OK. Zdej poskrbi se za procesor, ki naj bo Intel C2D vsaj 3GHz (lahko tudi navit) ali kaj vec.

lp

Yamal ::

Ok hvala, potem treba v nabavo se novega procesorja. Hvala za odgovore! LP.

Valvoline ::

tale e8400 3ghz k si ga omenu je najmanj 5x hitrejši k p4 3ghz čeprav je enaka frekvenca delovanja. V tvojem primeru bo nastal cpu-bootleneck (ozko grlo:D) ker pač proc nima dovolj hitrosti da obdela podatke ki bi pršli ven iz grafe. Al ma tvoja plata agp al pa pciex vodilo ???
Če ima pciex in če se da kakšnga core2 spravit gor potem se še splača nadgradit. Dobiš recimo proc e2160 tako k moj za manj k 50e. Če ti plata podpira navijanje ga naviješ na 2500+ pa si zmagal(1.8 je stock gre tut na 3.5ghz navit)
Če ne pa narediš bsel mod oz fsb procesorja umetno dvigneš iz 200 na 266 pa si spet zmagal le poseg je mal bolj kompliciran. To pa vse v primeru če tvoja plata podpira fsb-je čez 200. Fajna če ima najmanj 300. Je treba pogledat

Evo tip prodaja e6300 ta je še bolš k moj e2160 ker ima 2m keša moj pa sam 1mb.
Ugoden nakup,cena je prava

Zgodovina sprememb…

Yamal ::

Zadeva sestavljena + dodan 400 W napajalnik . Ker sem se odločil za nakup Sapphire Radeon 4850 me zanima sledeče bo ta napajalnik dovolj ali bolje vzeti močnješo varijanto?

kixs ::

Kaj si sestavil?

Naceloma bi moral biti 400W cisto dovolj.

lp

Yamal ::

Zanima me še naslednje, ker sem prebral da naj bi se kartica ob zahtevnih operacijah grela,je smotrno vzeti kakšen dodaten ventilator in ga priklopiti v ohišje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29849185 (35878) dzinks63
»

Koliko je ta mašina vredna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
508125 (7107) mtosev
»

GTA IV PC Benchmarks (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8110582 (6124) CaptObvious
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1008317 (6512) Pdove05
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565633 (4395) mera

Več podobnih tem