» »

Kakšen visokotlačni čistilec kupiti?

Kakšen visokotlačni čistilec kupiti?

profii ::

Kupujem visokotlačni čistilec, vendar pred nakupom raje malo povprašam tukaj.
Na kaj je treba biti pozoren?
Kateri podatki so pomembni? prisk, pretok...
Katero znamko kupiti?

Gre seveda za domačo uporabo, pranje dveh avtomobilov tedensko.

Zagledal sem se v: http://www.mimovrste.com/artikel/342009...
Je dober ali je za podoben denar kaj boljšega?

black ice ::

Mislim da je to čisto dovolj. :)
Tudi doma imamo enega znamke Kaercher (sicer je že malo v letih - nekje 10-12 let) pa do zdaj ni bilo še nobenih težav. Poznam še nekaj ljudi, ki imajo izdelke te znamke in vsi jo priporočajo.
Kar se tiče tega modela:
-pritisk je dovolj velik (125bar), s tolikšnim pritiskom itak ne moreš prati avtomobilov ker ti bo popokal lak;
-7 metrov cevi je po mojem mnenju več kot dovolj;
-povprašaj edino kolikšno je obdobje garancije

ali3n ::

Glej da je črpalka kovinska; pri cenejših modelih je namreč plastična; nekateri omogočajo priklop tople vode (do 60 C) - zna bit koristno, a temperatura ne sme preseči navedene.

Doma laufa K520 že 8+ let,... večkrat tudi po 2 uri skupaj (čiščenje terase in okolice hiše); zaenkrat brez težav;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

profii ::

Kako se pa ve da je kovinska črpalka?
Tisti modeli ki omogočajo vodo do 60°c so že malo dražji...

koyotee ::

Samo glej da je Kärcher!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

cholt45 ::

Mi imamo tega doma in je čisto vredu, ima vgrajen dizel grelnik, pa dozator za šampon.
Uporablja se večkrat tedensko (4 leta) pa še ni bilo nobenij problemov z njim.
Nevem no,Kärcher verjetno kar fajn firmo plačaš.
Vzami kar ti pač paše, pomoje ne moreš glih kaj mimo vstrelit.

Okapi ::

Profesionalci prisegajo na Wap.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

profii ::

Kako pa veš kakšno je ohišje visokotlačne črpalke? V katalogih nič ne piše.
Se mogoče kje dobi cenik za Wap alto?

Boeing ::

Pokliči WPS Jecl Martin 041 571 110, ti bojo znali najbolje svetovat.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

ali3n ::

kolikor vem imajo vsi, ki dopuščajo 60°C, kovinsko pumpo/motor.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

profii ::

Sedaj je dilema med:
Wap alto - 140.2-9 http://www.wap-alto.si/cgi-bin/index.cg...
in
Karcher K 5.91 http://www.mimovrste.com/artikel/342009...

Wap alto ima aluminjasto črpalko (60°c), kar za karcherja nevem. Verjetno ima plastično (40°c).
Karcher ima 2 posodi za čistilo, Wap pa (kot piše) pištolo za nanašanje čistila (nevem kako to zgleda).

Dražja alternativa Wapu bi bil Karcher k6.91MD http://www.mimovrste.com/artikel/342010...
oziroma, Wap 150.1-10 http://www.wap-alto.si/cgi-bin/index.cg...
Cena obeh je okoli 400€. (Wap ima mesengasto pumpo, Karcher neznano =) )

shark_nm ::

Elektromaschinen tudi niso salb nakup. Sami imamo tavelko makino na nafto in služi že 10 let brezproblema. Drugače pa P 150.1-10 model je bolši od karcher katerega si navedel. Pištola za čistilo izgleda tako, da imaš posebno pištolo v katero naliješ čistilo.

profii ::

http://www.trgovina-frama.si/sl/Hobby_l...
bi bil nekako primerljiv z zgoraj navedenimi karcher-ji/wap-alto-ti.
Našel sem sliko tiste pištole in spomnil sem se da jo ima kolega. Plastik fantastik. Nič uporabnega. Če imaš pa ta rezervoar na stroju pa samo gumb obrneš in že imaš čistilo. Sicer mi to ni neka prioriteta (bv se mi zdi imeti 2 kot jih ima karcher). Raje bi da dobro, dolgo deluje, dober pretok in pritisk, dosti cevi, doba pištola ali dve...
Zaenkrat mi je najbolj ušeč Wap-alto. Samo da me ne bojo cene vrgle na rit. Drugod po svetu so kar sprejemljive.

flipflop ::

Ne glej samo pritiska ampak tudi pretok...

ali3n ::

glede čistil itd.. za pranje avta, ploščic na terasi,... je še vedno potrebna rokica in goba... drugač ne gre;
kar imamo doma problem z enim odtokom,. sem dokupil še podaljšek za čiščenje odtokov; Karcher to ima, kako je to pri drugih firmah pa ne vem; morda velja pomisliti tudi na to;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

maqito ::

kupujem visokotlačni čistilec... pa bi rabu kako pomoč.. v rangu do 100 eur oz. max 150 eur...

Blinder ::

Ve kdo za servis za LAVOR kje na obali?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bbruder ::

Živijo.
Kupujem visokotlačni čistilec in zasledil sem tega. A mi zna kdo povedat, zakaj je tolk znižana cena? A priporočate nakup?
Hvala.
Boris

Avenger ::

EM ma neke akcije zdej, jaz sem ravno vzel 2710 ki je tudi neverjetno znižan. Stvar je v tem, da bi ga po običajni ceni precej težko prodajali, bi vsak raje vzel Kärcherja ali kaj podobnega, ta, znižana cena, ni tako neverjetno nizka, je pa dejansko ugodna, ceneje isto moč dobit ne bo šlo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bbruder ::

A je potemtakem ime Kärcher res vredno toliko več denarja? Ker so Kärcher-jeve naprave (npr. KÄRCHER K 5.700) za 200€!! dražje od konkurence (npr. LAVOR SPEED).

#000000 ::

So ja, probi pri teh generičnih kluMpih dat roko pred šobo na koncu pištole in malo špricnit, probi isto pri karcherju enake kapacitete pa boš videl razliko. Pri jajcih ni problema, pri karcherju pa te zelo neprijetno zapeče v prstih in sploh še nisi stisnu pištole na full.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

profii ::

Po letu uporabe karcherja 5.600 menim da sem takrat naredil dober nakup. Slabšega od tega sploh nebi več kupoval če bi še enkrat nabavljal. Je pa super ker se da cev odklopit in zvit, brez da bi opletal s pištolo. Vsekakor vreden svojega denarja.

Okapi ::

Je pa res, da Karcher ni edina dobra firma. Wapoti so imho povsem enakovredni, če ne celo malo boljši. Cen pa nisem šel preverjat;-)

O.

;-) ::

profii je izjavil:

Po letu uporabe karcherja 5.600 menim da sem takrat naredil dober nakup. Slabšega od tega sploh nebi več kupoval če bi še enkrat nabavljal. Je pa super ker se da cev odklopit in zvit, brez da bi opletal s pištolo. Vsekakor vreden svojega denarja.

Po enem letu pa še res nisi boga za jajca prijel.

#000000 ::

Okapi je izjavil:

Je pa res, da Karcher ni edina dobra firma. Wapoti so imho povsem enakovredni, če ne celo malo boljši. Cen pa nisem šel preverjat;-)

O.


Wap je v bistvi alto ker kokr videm sta zdej skupaj, imaš pa še cewl kup precej boljših kot je wap ali karcher, imaš putzmaister, pressurejet, woma, uraca ipd. sam te delajo predvsem tavelke caa. 3000 barov

c00L3r ::

Jaz sem pred nakupom vapa. Vzel ga bom najverjetneje kar pri mimovrste. Odločam se med karcher-k-2300-t-50 in karcher-k-2425 t-50. Oba imata zraven ta T-50 nastavek, ki ga mislim uporabljat za pranje tlakovcev in kamna, ki je položen okrog hiše. Pojavi se vprašanje, a je k 2425 vreden skoraj dvojno ceno k-2300? Kaj sploh nudi več?

c00L3r ::

Noben ne več nič pametnega? Zdaj pa res ne vem katerega naj kupim :(

Vikking ::

Vzami Karcher ali pa Lavor. Na slovenskem trgu sta odlično zastopana. Karcherja osnovni model tudi dobiš za 90€ imajo pravkar akcijo, ter pošiljajo kataloge okoli.

Potem boš uporabljal vap ter spoznal kako odlična zadeva je in koliko pomaga. Pa bi rad z njim delal še nekaj drugega, o lej ga zlomka karcher in lavor imata cel katalog priključku katere lahko kupiš. Čez 10 let ko ti bo šla mogoče cev, boš šel v karcher enoto kupil cev in bo pasala k ata na mamo. Nobenih težav.

Zakaj bi za isto ceno kupoval kitajski čenčbenč, če za isti denar že dobiš karcher ali lavor sicer z manj priključki, a lahko kasneje dokupuješ. Če ga kupiš sedaj ko si dvajset let star, ti bo crknu glih za abrahama, ko ti bodo otroci kupili novega.

c00L3r ::

Karcher bo že. Ampak ne vem, če je zgoraj omenjen K-2425 vreden skoraj dvojne cene K-2300.

Aston_11 ::

Karcher, prva številka naj bo 5 ali 6. Npr. 5.75.

Da pa bi lak na avtu pokal, no ja, vse je mogoče. Morda mi bo sedaj vse zarjavelo, ker sem spustil enih 150 barov po plehu.

profii ::

Aston_11 je izjavil:

Karcher, prva številka naj bo 5 ali 6. Npr. 5.75.

Da pa bi lak na avtu pokal, no ja, vse je mogoče. Morda mi bo sedaj vse zarjavelo, ker sem spustil enih 150 barov po plehu.


Se strinjam. Prva cifra mora biti 5,6 ali 7, vendar so sedaj za piko tri števila (7.400).

c00L3r ::

Če bo kdo kupoval Karcher 2.425 s T-50 nastavkom, ga imajo v OBI-ju za 170€.

;-) ::

keri nastavek je ta T-50

tsh2 ::

bi tole odmašilo sekret?

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Nočem odpirat nove teme tako, da bom to potegnil iz naftalina. Crknil mi je moj stari Black & Decker štrajfiks, kateri je bil kupljen še za cajta tolarjev v tušu (neke zvezdice). Skratka odločam se za novega in sem v dilemi. Izbaram med dvema in sicer iz bauhausa Herkules HS240 (235€) 2kw motor, pretok 430l/h, 160barov pa neko dodatno opremo, medeninasta črpalka (bati nevem kaki so) in baje 5 let garancije, ter med Elektro maschinen HDEm 2950 Premium line (340€)LINK

Nekako se bolj nagibam na tega EM HDEm 2950, ker ko sem oba v živo videl je res ta stroj proti herkulesu, da ne omenjam, da so nastavki pri EM skoraj profi varinata na navoj (pri hekulesu nevem kako ima to rešeno ker na bajonet mi ni nevem kaj), me pa mika 5 letna garancija pri temu bauhaus štrajfiksu pa skoraj 110€ manjša cena.

Ima kdo tega herkulesa in kake izkušnje ima z njim.

L.P.

BlackLight ::

Da malo obudim torej kupujemo nov visokotlačni čistilec, predvsem gledamo za Karcherja, katerega priporočate in pa ali se nam ga splača it iskat v Avstrijo?

kuglvinkl ::

Sam sem ga kupilpri Kušljanu se mi zdi, po enaki ceni kot na geizhalsu. Lahko da je bila akcija, se ne spomnim...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8629851 (1853) Zvezdica27
»

Kateri Karcher/visokotlačni čistilnik

Oddelek: Loža
3611666 (2847) Pandorumx5
»

visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
219630 (3400) lejko0
»

Visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
2614612 (10076) LeXani
»

Nakup visokotlačnega čistilca Karcher

Oddelek: Kaj kupiti
157352 (7009) Yoxi

Več podobnih tem