» »

Teac W540E (17 min en cd)

Teac W540E (17 min en cd)

Old-Death ::

Pred kratkim sm nabavu ta najnovejsga pekaca ud teaca (TEAC CD-RW W540E) in problem je da mi pri hitrosti peke 32x porab 17minut za en 700 mb cd.
Predn sm updatu firmware iz njihove uradne strani mi je za isto porabu 8 minut.
Mam pa winse 2000,service pack2,ata100,instalirane aspi drajverje, na IDE-ju kjer je pekac ni druge IDE naprave,peku sm u najnovejsem Nerotu in najnovejsem Easy cd creatorju rezultat je povsod isti.Komp je athlon 750, 265 rama. Kupu sm pa oem verzijo tko da skor cist nc nism zravn dubu. Verzija firmwera je 1.0C

AngelOfDeath ::

Pri hitrosti peke je nemogoče da bi porabil 17minut za 700MB cd

verjetno ti precej počasneje peče >:D

Old-Death ::

ja sej problem je da js izberem tm 32x hitrost (maksimalna hitrost pekaca je 40x), sam pac 32 izberem k mi cd ploscek sam tok podpira, in vse to traja 17minut

ender ::

Ali imaš DMA omogočen? Kako je snemalnik priklopljen?
Pri 32x hitrosti bi ti moral peči CD 3 minute.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

alien-w ::

Tudi pred updejtom firmwarea ni bilo vse v redu. Tako kot je bilo že rečeno, bi moral pri 32x hitorsti pisati kake 3 minute.

Kaj pa ce poizkusis kaksen drugacen, od druge firme medij? UDMA je vkloplen? Kater kabl uporablas? 40 ali 80 žilnega? Priključenega imaš na ATA100 ali na ATA33?

Old-Death ::

Hm je pa se dma uklop, neki sm gledu pr ide ata/atapi kontrolers, pa tm ne najdem advanced settings tab kjer se to da nastimat. Tm mi pise prblizn tkole:

VIA BM ultra dma channel
VIA BM ultra dma channel
VIA bus master ultra ata controller

a je mogoc kej narobe k je kr 2x viabm ultra dma channel

Old-Death ::

mam 80 zilni kabl na ata100
Zdej je pekac na IDE2 in je sam , a ce bi ga dau na istga k disk bi blo slabs al bols(itak sam iz diska pecem)

Zgodovina sprememb…

McHusch ::

ce ti tko pise, pol si 100% instaliru nek viin driver za UDMA100 podporo. Tam poglej, oz. nastimi (verjetno se ti zazene ob zagonu compa).

dvakrat vidis napis ker mas dva IDE kanala, primary in secondary:D

Old-Death ::

ja kle u via bm ultra dma channel mam sam resources, drivers pa general. in nc konkretnga za nastavlat.
opazu sm pa da pr prvi via bm ultra dma channel je tist okvircek za enable pa disable posivljen, medtem k pr drugmu lahk izbiram med enable in disble this device.
A je to avtomaticno da na IDE1 ne mors disejblat dma, al je to ud IDE2 pa mi u bistvu ne deluje pravilno

Old-Death ::

aaaaaaaa


upam da nau treba na servis. cd-ja mi zdej vec ne zazna k sm via dma gonilnike odinstaliru (prej mi je brez via drajverjov delu cd), in mi u device menegerju napise

Device Manager Error Code 31
This device depends on another device that is not functioning correctly.

Jux ::

ti kr lepo nazaj instaliri driverje od vije (via4in1), pol pa pejd na Device Manager, pa odsurfej na IDE ATA/ATAPI Controlers, pa prtisn Secondary oz. Primary IDE CHannel in poglej Settings.

Tko se nastav UDMA, če maš kakšne probleme.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

cekr ::

Pojdi na VIA-stran in dol snemi IDE-gonilnik. Potem pa boš nastavljal UDMA v posebnem VIA-programu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s DVD-ROM

Oddelek: Strojna oprema
81121 (1041) Vuli
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322202 (1607) amigo_no1
»

Windows XP in (Ultra)DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71085 (966) bf4ed
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151804 (1523) Tr0n
»

Rešeni problemi z ATA 100 in IRQ-ji v Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
82336 (2196) jetam

Več podobnih tem