» »

Avtonomija baterije Nokia N78

Avtonomija baterije Nokia N78

SkIDiver ::

Pozdravljeni,

malo ogledujem ponudbo pri simobilu pa se sprašujem kakšna je avtonomija baterije pri N78. Sicer sem gledal E66 pa bojda baterija drži dan do dva. Pri E71 je zgodba podobna in zdrži tja do 3 dni (nekje sem celo zasledil, da nekomu zasledi celo 6 dni).
Kakorkoli že iščem mobilni telefon pri katerem bo ob normali uporabi baterija zdržala brez težav do zanesljivih 5 do 6 dni v GSM omrežju.
Tukaj sicer pričakujem, da uporaba kakega bluetootha, wirelessa, GPS-a in ostalih omrežih (GPRS, UMTS, ...) odžre lep kos energije in temu primeru zmanjša avtonomijo baterije.

Skratka zanima me, če N78 zdrži v GSM omrežju ob cca 20, 30 SMS in cca 30 minutah klicev dnevno minimalno 5 dni?

PS: Nasveti v stilu "Pojdi na drugo znamko" me ne zanimajo;)

Ciklamen ::

Definitivno ne. 5 dni ne bo držala, vsaj ne pri takšni uporabi kot jo napoveduješ.

Ima sošolec to nokio, pa je stara 1 teden, pa res da igra dosti iger, ampak jo polni vsak dan, 2 krat.
- End of the Post ->

SkIDiver ::

Čaki malo. Hočeš rečt 20 do 30 SMS-ov in 30 minut klicev, da ne zdrži vsaj 3 dni?

Zanimivo. Trenutno imam 6021 pa zdrži 5 dni za hec z originalno 2 leti staro baterijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Ciklamen ::

Lahko ti 80% zagotovim, da baterija ob tej uporabi (če misliš to dnevno) ne bo zdržala (tvojih) zahtevanih 5 dni.

Dejstvo je, da je velik (2'nekaj inčni) zaslon in že zaradi tega se baterija "kuri" dosti hitreje, kot pri tistih, ki imajo manjši ekran.

Saj pravim, ni 100% da NE bo zdržala tako dolgo, je pa zelo verjetno da ob dnevni uporabi, takšno kot ti nakazuješ, ne bo zdržala tako dolgo.
- End of the Post ->

aston12 ::

E71 drži ob normalni uporabi (kličeš, wlan) tja nekje 5 dni. Toliko da pozabiš, kdaj si jo polnil nazadnje..., kar je meni povsem dovolj.

6110, stara toliko kot simobil (kupljena isti dan, kot je začel tržiti simobil, torej nekje 10 let), še vedno zlahka nese teden naokrog, pa še kaj ostane z orig. Li baterijo. Nova je zdržala cca 10 dni do 14 dni normalne uporabe.

N71/73 ista figa kot N78 - tudi nekje 5/6 dni normalne uporabe.

Te telefone 6110, N71/73, E71 imam(o). So bili tudi Siemensi, pa to ni bilo to...

Torej - skratka stvar uporabe - nekje primerjalno se da določiti iz podatkov proizvajalca, kateri bo zdržal največ... za samo klicanje in smsanje so zmoglivejši starejši telefoni - ma kaj, ko mora biti danes vse v barvah, hecna kamera zadaj, pa ni da ni, potem pa nobenemu ni jasno, da sodobni telefoni s svojim OS ne zmorejo več kot nekaj dni...

blackmack ::

Bo ti ziher zdržala ene 4-6 dni. Kako vem? Ker jo mam. N71/73 pa ne morš primerjat z njo že ne po hitrosti delovanja. Ne nekaj na pamet govort če še telefona niste vidli.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

blackmack lahko poveš kaj več o tej razliki pri hitrosti? Katera je hitrejša? Razlika namreč ni tako bajna med njima šteje mi pa avtonomija baterije ob uporabi, ki sem jo navedel.

Ciklamen ::

Ja, samo blackmack, a pišeš ti 20 do 30 SMSov na dan, pa opravljaš 30 minutne klice dnevno in ti baterija drži tako dolgo? Če je odgovor DA, vzamem nazaj vse kar sem rekel.
- End of the Post ->


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup poceni telefona z dobro baterijo!

Oddelek: Mobilne tehnologije
353772 (3110) GTX970
»

Po 14 letih Nokia sestopila s prestola

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
4616127 (13337) blackbfm
»

nakup "resnega" telefona (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6510773 (9381) carota
»

Nokia E66/E71 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8010819 (5002) MrAs
»

Nakup telefona z daljšo avtonomijo baterije (3+dni)

Oddelek: Mobilne tehnologije
394804 (3816) innerspace

Več podobnih tem